Koupou se vaše děti na veřejných místech s plavkami?

andy21
20. srp 2013

Já mám holky 3 a 4 roky a koupou se jedině s plavkami, toto léto jsem těhotná, nemohla jsem se koupat, tak jsem sledovala, jak to mají ostatní rodiče 😀 a trochu mě šokovalo, že hodně lidí nechá lítat nahaté i podstatně starší děti...

Jak to máte vy? Odkdy je pro Vás nepřípustné nechat dítě běhat nahaté?

betelgeuzz
20. srp 2013

HOlky se koupou v plavkách, ale když vylezou, tak je vysleču a běhají nahý.

katchi
20. srp 2013

Tak prcek jeste nema ani 3 roky, takze obcas je nahatej, ale vetsinou plavky davam. Ale spis proto, ze mu slusej a je v nich roztomilej, nez ze by mi vadila nahota. No ale tak od tech 4 let si myslim, ze jsou plavky lepsi...

kureeli
20. srp 2013

Moje 5tiletá dcerka se sice koupe v plavečkách, ale ne proto aby nebyla nahatá nebo že by se styděla, chce je, protože jsou růžové, protože je mají i jiné holčičky - prostě se jí to líbí stejně jako tričko nebo šatičky. 😎 Synovec se schovává a hambí až moc - Moji Natálku - na naší zahradě u našeho bazénu - pořád upozorňoval, že je nahatá, ať si něco oblékne, že takhle je to ostuda. Co je proboha na 5tileté holčičce ostudného??? No, i přez to, že mi to přišlo přehnané, (možná je to věkem, je mu 7) jsme mu částečně vyhověli - vzala si sukýnku 😀

kijonkova.k
20. srp 2013

Myslím,že na 5 leté holčičce není nic ostudného,taky mám jednu doma a ještě k tomu 2 letého kluka,ale nenechala bych je běhat nahaté.Na koupání mají plavky,když vylezou z vody,svlečou je,ale pokud chcou někde běhat nebo jít,oblíknu jin aspoň kalhotky/trenky (kraťasy,šaty..).V dnešní době,kde se to hemží kdo ví jakými lidmi....Nevím,ale podle mě by ty plavečky děti mít měly,už kvůli sobě a své ochraně.Doma a na zahradě taky lítají nahatí,ale tam vím,kdo se na ně kouká!!!

vlckulka
20. srp 2013

Na veřejném místě holkám plavečky dávám, doma na zahradě u bazénu občas ne. Tříletá holčičky nutně plavečky asi mít nemusí, ale např. na net také fotky nahatých holek nedávám, tak je nevystavuji ani kdekoliv jinde, lidi jsou všelijací 😒 Byla jsem velmi překvapena, když jsem v Chorvatsku viděla hodně nahatých dětí, které byly podstatně starší než moje holky, některé děti byly jistě školou povinné, což už mi přijde divné 😲

blanka.k
20. srp 2013

Bohužel vzhledem k dnešní době, kdy nevíte, kde jaký "úchyl" kouká, dávám malýmu plavky od narození (na "veřejnosti").

berenika39
20. srp 2013

Asi ani nejde o to, že je dítě nahaté, ale o to, kde je nahaté. Na veřejném koupališti bych bez plavek nenechala ani batole, doma u babičky na dvorku běhal Petr do té doby, dokud chtěl, cca do tří let. Pak mu to samotnému bylo nepříjemné a chtěl kratasy.
Nahota není nic špatného, špatný jsou lidi, který na ní koukají se zlými úmysly.

teerka
20. srp 2013

Na veřejných místech nenechám dítě nahé. Mám kluka 3 a půl a holčičku 1 a půl. Nepotřebuji aby mi je někdo okukoval nebo tajně fotil. A kde jinde by se ty pedofilové měli scházet než na koupalištích. Ale já jsem dost nedůvěřivá k lidem, tak třeba přeháním, ale vystavovat děti nebudu.

kikimaruska
20. srp 2013

Na veřejných místech měl první syn plavečky a druhý je bude mít taktéž. Doma u babičky na zahradě u bazénu běhá nahatý, ale jak už se tu psalo, tam je prostě v soukromí a doma. Nahatý se koupal pouze na dovolené v Itálii, kdy mu byly dva roky a od tří let už nosí plavečky krom doma všude...Petileté dítko nahaté mi přijde už také docela dost staré, ale každého věc.Navíc oba synové jsou od porodu hodně dobře vybavení a stačí, že se udivují dr.a pediatři, nemusí jim ho okukovat kde kdo...🙂 (tím myslím zrovna nějaké nežádoucí osoby)

pehaka
20. srp 2013

na koupáku plavky ano, u moře ne ,doma též ne, dva kluci 4 a 1 rok - na nahotě není nic špatného 🙂 jsou to děti, jsou jak čokoládky a na ,,břehu ,, je nic nestudí...co třeba doráží mě jsou malé holčičky ve dvoudílných plavkách 😀 to nepobírám, pokud chce někdo plavky tak kalhotky pochopím, ale vršek? 😀 😝

mamkamarketa
21. srp 2013

Je obleceny vzdycky. Ja nejsem ani zastancem nahoty doma, na zahrade. Nevim ja taky chodim v obleceni...
A uz vubec nepochopim v zoo v tom brouzdalisti, tam litaji nahaty deti skolou povinny. Kazdej uchyl to vidi.
Tak pokud jsem nekde necekane dite se vykoupe ve spodnim pradle a domu jde "na ostro"

camelinka
21. srp 2013

Na verejnym jedine v plavkach,kdyz vyleze tak prevlikam do suchych gatek,na zahrade lita naha.Kdyz
muze soused,proc ne nase zaba 😀.

baris
21. srp 2013

Já jsem rozhodně pro plavky. Holky měly plavky, i když měly necelý rok a byly na koupališti. A když vylezou z vody, taky dávám suché kalhotky a tričko ši lehké šaty.

U nás se navíc nesmí bez plavek do bazénu. Příjde mi i divné - aby děti běhaly bez plavek nebo školačky jenom se spodním dílem. Obě moje holky měly vždycky i vršek.

Nikdy nevíte, zda ten, kdo leží vedle vás na dece není úchylák a pak tajně ...... nad fotkou vašeho dítěte. 😝

adelka21
21. srp 2013

Já se spíš divím, kolik rodičů nechá malé děti lítat s mokrými plavkami, zaděláno na problémy s ledvinami a močákem jako hrom 😝 😝

elvira
21. srp 2013

Já jsem spíš dávala plavací plínku, když byl malý menší, aby mu "něco" neuniklo do vody. Později jsem dávala plavky, malý je chtěl. Mě to ani nenapadlo pozorovat, jak cizí děti chodí na koupáku oblečené/neoblečené.
Nebezpečí je všude, spíš se pozastavuju nad nahatýma fotkama dětí na netu - to je pro úchyla asi dostupnější...

dzejnab
21. srp 2013

Našemu klučinovi je 5 a kousek, od jeho 8 měsíců jsem s ním chodila do bazénu na plavání - bez plavek vstup zakázán. Co se týče koupání doma - když u nás nikdo není, jsem s ním sama, je mi to jedno. Ale i kdyby přišla jen sousedka, on sám si hned jde pro plavky.
Na veřejném místě bych dítě bez plavek rozhodně nenechala.

anina32
21. srp 2013

Takhle velký bych už bez plavek nenechala. Mám chlapečka, dneska právě rok😉 a na koupališti jsem dávala plenky do vody, když jsme byli na dece tak jsem tedy plínku sundavala aby ho to nezablo, ale zatím nechodí takže byl celou dobu na dece. Na příští rok bude plínka do vody a plínka nebo kraťásky na sucho. Až bude bez plín tak jedině plavečky.

nicole_1
21. srp 2013

tak já na nahotě nevidím nic špatného a přemýšlet, že soused vedle mě může být úchyl a ukájet se nad námi mi přijde paranoidní, to už by člověk nemohl ani vylézt ven, ale je to i výchovou u nás byla nahota přirozená věc a chodili jsme hodně na nuda pláže a dřív se to vůbec neřešilo děti běhali bez plavek a nikdo se nad tím nepozastavoval...když jdeme na koupák tak kluci mají plavky jen proto že do bazenu je musí mít, u moře nebo do lomu plavky nedávám, na pláži běhalo spoustu nahatých dětí, takže mi to divný nepřijde

madrilena
21. srp 2013

na veřejnosti nikdy nenechávám syna nahatého; někdy na začátku července jsme byli na Pankráci v parku a tam byly nahaté cca 6 leté děti, tak to je fakt nevkus /přinejmenším/

zdezli
22. srp 2013

Dcera (3) i syn (2) maji na verejnych mistech vzdy plavky na sobe. Maximalne jsou chvili nahati na dece, pokud pobihaji, maji bud suche plavky (beru s sebou vzdy troje) nebo kratasy. Doma na zahrade se mohou koupat nahe, pokud chteji 🙂

prdka1
8. srp 2022

@betelgeuzz a kolik jim je?

jane46
8. srp 2022

Verejne misto - vzdy plavky (dcera, 4,5 roku, i vrchni dil ci jednodilne), mimo vodu se prevlecou do sucheho. Uz od narozeni...
Doma - jak chteji, syn uz vyzaduje plavky (6 let)

veronicka89
8. srp 2022

Zijeme v cizine a neexistuje aby bylo dite nekde nahate ( kde je vic lidi nez rodina )
Ani rybnik jezero .nikde proste ...

hojda
8. srp 2022

Na veřejnosti v plavkách a převlékáme do suchých, když vylezou z vody.

veronicka89
8. srp 2022

Na nahote nevidim nic spatneho kdyz si to svepravni dospeli lidi sami zvoli....
🙂

elu
8. srp 2022

@kureeli no ty vogo v pěti letech nahata na koupališti... Mě to vadí!!! Stačí kalhotky, ale nahaty ne... Vždyť je to předškolák, to mi nepřijde normální....

antoinet
8. srp 2022

Já děti vychovávám v tom duchu, že některé části těla nemají cizím lidem ukazovat, takže nahatý na koupališti ani minutu. Beru jim dvoje plavky na střídání a prádlo na pobyt na dece.
A ještě k té rodině - víš co, rodič si to může nastavit sám. Ale zároveň nemůže čekat, že okolí bude souhlasit, to si nevydupeš. Takže buď zohlednit pocity ostatních a dítě obléct nebo ho nechat nahaté a počítat, že ostatní budou trpět a rodinné setkání si pokazíte.

veroniquecz
8. srp 2022

@prdka1 stará debata, ale podle profilu 4 a 2.

betelgeuzz
8. srp 2022

@prdka1 tohle je 9 let stará diskuze 🙂 Tehdy měly 1 a 3, teď mají 10 a 12 a starší se vysleče jen za zavřenými dveřmi koupelny 😀

jana7ka
8. srp 2022

Naši kluci na veřejnosti od mala jen v plavkách Převlékání ale zatím moc neřeší.🙂