Kousance od roztočů. Máte zkušenost s Diffusilem H?

evcounek
21. dub 2012

Ahojky maminy,
Lukáškovi se objevili červené asi půlmilimetrové flíčky po těle (nožičky, zadeček, za kdrkem a pár i na zádíčkách). Volali jsem Dr. a ta říkala, že to vypadá na kousance od roztočů 😒 . Luky na to bere fenistil kapičky. Na internetu jsem našla, že jako prevence před kousanci je Difusil H. Má se to nastříkat na oblečení a roztoče to odrazuje.
Máte s tím některá zkušenosti?
díky za rady

reruna
21. dub 2012

@evcounek především si myslím, že by to měla dr. vidět, na to telefon nestačí, může to být alergie, potničky, štípance, kde co..... na netu jsem našla jen roztoče sametku (sviluška), který může způsobovat takové kousance, žije na zahradách a jeho hlavní období je srpen, což neodpovídá -ale fenistil je obecně dobrá volba na štípance i na alergii, osobně s tím zkušenost nemám

marecek4
21. dub 2012

nevím,myslím,že takto Ti nikdo moc neporadí,přidej sem aspoň fotku,a to samé s dr,pokud to neviděla,osobně si myslím,že pokousání od čehokoliv,pokud to nejsou vši by nebylo takto omezené,a doporučím zpytovat paměť kde jste se vyskytli dejme tomu v posledních dvou dnech,kamarádce se takto osypal prcek jen po lezení v trávě,takže to může být i něco podobného,ono s těmi roztoči je to divné-žijeme s nima,spíme s nima a najednou že by zaútočili?🙂,musela by jsi taky zjistit a případně zlikvidovat zdroj ☹.Jinak fenistil je vlastně na všecko-potlačuje svědění,ale i tak doporučuju hlídat a neškrábat.

camelinka
21. dub 2012

tak kousance od roztocu,to slysim poprve, protoze sou vsude kolem nas zejo, ale samotonou me to zajima, zasla bych k doktorce at na to mrkne 😉

evcounek
autor
21. dub 2012

Tak u Dr. jsme byly a ta nám právě řikala, že to vypadá na roztoče. Ještě se nás ptala, jestli nemáme psa kvůli blechám 😀 a to my nemáme, ale proti sousedí mají pejsků až hrůza. říkala, že to vypadá spíš na ty roztoče, když nemáme psa.
Já se ptala co s tím a řekla nám, že existují nějaké přípravky, které odpuzují právě ty roztoče a nebo jsou prý nějaké homeopatika, ale že si to nepamatuje jak se to jmenuje.
Předepsala nám fenistil kapičky. Když ho to bude svědit tak namazat fenistilem (gel).
Na netu jsem našla ještě potřít cibulí nebo peroxidem (když to rozdrápe).
Mě to dost překvapilo, protože já (a to i moje alergická sestřička) jezdíme na zahradu od batolete a nikdy nikdo z rodiny to nemněl. Musím přiznat, že manža to má taky. Holt městské dítě 😀
tak jsem si myslala jestli neznáte nějaký babský recetp (svařit nějaké bylinky a postříkat oděv)