Kožní řasa na očičkách - epikantus, kdy se ztratí?

zabis
18. črc 2018

Ahoj holky, nemáte některá zkušenost u dítěte s touto kožní řasou přes koutek oka? Mám miminko chlapečka, má očka daleko od sebe (takže jakoby šilhá) a kořen nosu uplně placatý ... a přes vnitřní koutky oček má kožní řasu. Je v pořádku, vyvíjí se normálně, i když od pohledu vypadá, jakoby měl nějaký syndrom (nevím jak to napsat, i když to takto vyznívá divně). Zajímalo by mě, jestli to s věkem zmizí, jak mu poroste nosík... díky

alemari
18. črc 2018

@zabis genetika? Nejspíš jsi to měla ty či manžel též. Většinou to není tak vidět jakmile dítě sedí🙂.

zabis
autor
18. črc 2018

@alemari ja se spíš ptala, zda to vymizí a případně kdy... v rodině to nikdo nemá, malej je věrná kopie jednoho ze strýců, jak vypadal jako mimino nevím, ale jako dospělý má oči normální

absintka19
18. črc 2018

@zabis jestli chces ukaz foto, zda si to nenamyslis jen.

alemari
18. črc 2018

@zabis tak pokud to je kopie tak mu to taky nejspíš vymizí🙂. Vím ale, že když ty děti pak sedí atd, tak to tak neratí do očí jako u ležícího miminka🙂. Kolik mu je?

zabis
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
absintka19
18. črc 2018

@zabis a kolik mu je? Myslim ze se to casem upravi. Mel to i od sousedky sxn a ted mu je 7 a nema to. Ale otazkou je zda to muze mit geneticky, vetsinou pres generaci-tedy tvoji a manzelovi rodice?

absintka19
18. črc 2018

@zabis je krasnej 😻

evaaskalova
18. črc 2018

@zabis Nase dcerka ma ten koren stejny,ocka taky daleko ale nesilha a ocni vicka ma jakoby vrostly. Navic ma takovej kratkej pršáček.. Tez hledaly ruzne syndromy, ty nejbeznejsi mame vyloucene. Dcerce bude 19mesicu, vyvoj i chovani uplne normalni. Pediatricka nam pri kazde kontrole pise do prukazky "facialni dysmorfie". Od roka uz pise "lehka". Doufam, ze rustem se to trochu poupravi.
@zabis

orchideas1
18. črc 2018

Nemá to zase tak moc, většinou to začne mizet ve věku 3-6 let, jak se dítě vyvíjí. Já jsem měla epikanty hodně, v dětství našim tvrdili, že z toho vyrostu, ale bohužel. Na operaci jsem šla až sama ve 23 letech, hradila to pojišťovna, ale mě se hodně překrývali vnitřní koutky oka. Zajímavé je, že to u nás v rodině nikdo neměl, moje děti to taky nemají, můj syn má oči po mě, ale měl to jen trochu a postupně je vidět, že z toho vyrůstá, teď má 3,5 roku. Jinak genetička mě řekla, že to dědičné není, a že to mají hezké děti, ať si všimnu v reklamách 🙂

zabis
autor
18. črc 2018

@absintka19 diky, no jde o to, ze on nema vubec vystouply nosik (mezi ockama ten hrbet), ma ho uplne plochy,tak doufam,ze jak mu poroste, srovnaj se i ty ocka...

evaaskalova
18. črc 2018

Nemuzu najit lepsi fotku...

zabis
autor
18. črc 2018

@evaaskalova jj tak mala ma nosik jak nas malej, asi se to zlepsi tim rustem si myslim, jen je zvlastni, ze vam to pise do prukazky, nam nic takoveho mudr nikdy nepsala, je videt, jak kazdej mudr resi neco jinyho😊

zabis
autor
18. črc 2018

@evaaskalova na ocni kvuli silhani teprve pujdeme, nase mudr tvrdi, ze nesilha, ze je to opticky klam, ze se to pozna podle nejakych odlesku v ockach nebo co, ale k ocnimu se i tak chystame, malej jeste nema ani rom

orchideas1
18. črc 2018

V dětství, před operací, po operaci - měla jsem to rozhodně víc, než co vidím tady na fotkách...

hermanecka
18. črc 2018

@zabis dcera (dnes 5let)..oci se ji srovnaly a kozni rasa u 1 okna (druhe je ok)zustava,ale neni uz tak patrna..jak holky pisi,jak si sedne tak to zase nejde skoro videt..cizi si toho ani nevsimnou..nemela bych obavy

zabis
autor
18. črc 2018

@orchideas1 jsi kocka a mimco jsi byla rozkosny😉, jen by me zajimalo, jestli to melo u tebe vliv na oci co se tyka zraku, delalo ti to nejaky potize se zrakem? Dioptrie nebo silhani?

zabis
autor
18. črc 2018

@hermanecka diky, me naopak prijde, ze kdyz sedi nebo se diva nahoru, tak se to nejvic projevi🤔

orchideas1
18. črc 2018

@zabis Co se týče zraku, tak jsem zdědila vadu po otci, krátkozrakost a astigmatismus, ale brýle na dálku jsem měla až od 15 let, šilhání vůbec. Spíš jsem z toho měla komplexy a často mě slzely oči, jak jsem byla starší a malovala jsem se, tak mě v těch vnitřních koutcích ulpívali líčidla, ale jinak to byla vada jen kosmetická. Nos jsem k tomu měla taky pršáček, ale už mě trochu vyrostl 😀

zabis
autor
18. črc 2018

@orchideas1 dekuji za odpověď, jsem zvědavá, jak dopadne malej na očním ... snad to bude ok

orchideas1
18. črc 2018

Ještě syn, u něho to taky vypadalo na epikanty, teď má 3,5 roku a v pohodě 🙂 Zdědil teda po mě stejnou oční vadu, ale ta nám jde v rodové linii bez ohledu na epikanty, v rodině jsem je měla široko daleko jediná

zabis
autor
18. črc 2018

@orchideas1 jezis ten je krasnej!!!!😍Ocka fakt zmena od miminka, a hodne mi pripomina naseho klucika taky tak daleko ty ocenka a placaty nosik😊, to jsi me fakt potesila a ze by nakonec byl z toho naseho “downika” dokonce i fesak😁, je krásně videt u tvyho synka, jak mu vyrostl ten koren nosanku, to jsi mě uklidnila

orchideas1
18. črc 2018

@zabis To jsem ráda 🙂 Ono moc takových diskuzí na netu není, a těch kteří skončí na operaci jako já, tak je strašně málo 🙂 Dcera má velká kukadla po manželovi, aspoň u ní jsem nemusela nic řešit 🙂 U syna se mě taky pár lidí ptalo jestli to nemá, když byl malej, ale když jsem to říkala jeho oční, tak se smála, že je normální

zabis
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
orchideas1
18. črc 2018

@zabis Malej to má úplně v pohodě, věř mi, že bude vypadat normálně, je krásnej, už teď frajer 🙂

zabis
autor
19. črc 2018

@orchideas1 diky moc😍💐