Krátké bezpečnostní pásy, nejde zapnout vajíčko

marketazam
21. čer 2009

Ahoj, setkali ste se s tím že jste měli krátké pásy v autě a nešlo Vám kvůli tomu zapnout vajíčko? Jak se to dá řešit? Dá se někde koupit nějaká redukce nebo prodloužení nebo se musí do servisu a vyměnit pásy za delší?

marcelkad
21. čer 2009

Markét, máme 3 auta a v jednom z nich jsou skutečně krátké pásy. Ale my to neřešili, protože v tom autě moc nejezdíme. Ale doporučuji předem vajíčko v autě vyzkoušet. Já osobně jsem si myslela, že ve všech autech to půjde v pohodě a ejhle ☹

marketazam
autor
21. čer 2009

no my už vajíčko máme a teď sme ho zkoušeli a zjistili jsme že to prostě nezapneme- jedině na předním sedadle, ale to se mi nezdá jako nejlepší řešení...

gingerlady
21. čer 2009

marketazam: pokud nemas vepredu airbag a nebudes jezdit nejake extra dalky 5x denne😀, nevidela bych velkou katastrofu ve vajcu na predni sedacce😉 A malinka, az bude vetsi, pak na tebe aspon muze koukat😉

astrane
21. čer 2009

Já to řešila koupí podobné autosedačky jako je tato http://www.gobaby.cz/?p=productsMore&iProduct=863 .Mám ford fiesta a tam jsou taky krátké pásy a vepředu airbag,který nelze jednoduše vypnout,navíc se mi to místo nezdá bezpečné-jezdím dost po dálnici...Tak mám dítě vzadu v takové sedačce,kde jdou dát pásy spodem.Naštěstí jsem napřed testovala kamarádčinu sedačku a měla taky takouvou,tak jsem na to přišla ještě před koupí nové a kopila rovnou takovou,co tam jde.
Teda měla jsem-už jsme z ní dávno vyrostli a máme ji schovanou na příště 😉
Já doporučuju vyměnit sedačku,nebo vozit vepředu-podle toho,co ti přijde bezpečnější a lepší a podle toho,zda tam jde vypnout airbag

gingerlady
21. čer 2009

astrane: pokud hodne jezdis a i po dalnici, chapu, ze jsi dala vajco dozadu. Ja mam Mondeo a airbag vepredu nejde vypnout, takze bylo jasno, kam se da Maxi Cosi😀

marketazam
autor
22. čer 2009

tak jsme se v servisu dozvěděli že prodloužení pásů ani není možné ☹
vepředu v autě airbagy nemáme a autosedačka zapnout jde, ale nelíbí se mi že proto aby se zapnula se musí sedadlo posunout maximálně dozadu a tím pádem se sedačka zepředu o nic neopírá a drží jenom na pásech položená na sedadle (nevím jeslti je to pochopitelné) -nepřipadne mi to moc bezpečné...

luci81
22. čer 2009

marketazam:když jsem kupovala sedačku,ani mě nenapadlo,že by pásy mohly být krátké,naštěstí nám to jde,ale jentaktak.
Koukala jsem,že čekáte Elišku.Mám příbuznou Elinku,narodila se 29.června 2008 🙂

marketazam
autor
22. čer 2009

no nás to taky popravdě řečeno nenapadlo ☹ zkoušeli jsme jak se vlastně zapíná aby sme to v porodnici s mimčem už uměli a nemuseli ho nějak natřásat a zjistili sme že to nejde... 😖

astrane
22. čer 2009

U těch fordů je to asi stejný-airbag vepředu nejde vypnout...Mondeo je ale velký,tak se tam aspoň vejdete 🙂 Já to v oktávce taky neřeším,tam se vejde všechno,ale do mýho přibližovadla se nevejde skoro nic...teď už jezdíme v sedačce do 18kg a ta se naštěstí vleze na jakýkoliv pásy v pohodě...
Ještě mě napadlo jedno řešení-vyměnit auto 😉 😀

marketazam-já bych fakt na tvém místě asi objednala nějakou takovou sedačku,jak jsem na ni dávala odkaz,dělá se jich víc,tuším ještě bebe-car?Já je sháněla už před 2 lety a vím,že jsem našla asi 4 druhy 😀 ...to byl výběr...ale do 3 dnů byla doma....
Jé koukám,že jsi z Brna,škoda,že ju má teď kamoška,mohla jsem ti ju na těch pár měsíců klidně půjčit.... 😉

kacka.va
22. čer 2009

marketazam: ta sedačka má být co nejvíc vzadu, aby byl co nejvíc našponovaný pás a bylo to tím pádem bezpečnější.

marketazam
autor
22. čer 2009

astrane: nové auto se nám teda fakt pořizovat nechce

šla sem to ještě jednou vyzkoušet a vepředu kdyžse sedadlo posune na maximální vytáhnutí pásů tak tam ta sedačka drží celkem slušně- takže asi to zatím necháme tak a uvidíme...

aponchie
22. čer 2009

market ten samej problem sme resili tedkom pac od prvni hoilky sme zmenili auto a ted sme tam dali vajicko a helemese nčeslo to dopnout sem myslela ,z eme omejou vepredu to nejde dat apc je tam airbag a nejde samotnej vypnout jen vsecky coz nechci..ale po tydnu namahave prace se zapinam ,ktere se nakonec pokazde povedlo mam jednu radu..jak tam to vajicko budes davat zkus jak ho polozis ho celkem dost zaklonit mimi bude jakoby skoro lezet protahni to zadem pres vajco zapni a pak ho narovnej,me to tak slo suprove sem myslela,ze s epasy nekde zadrhly a ne takto to slo ..co mate za auto?

vojtisek2007
22. čer 2009

marketazam - taky musíme vajíčko vozit vpředu,rpotože vzadu nám nestačí na zapnutí pásy, dám přední sedačku co nejvíc dozadu, připnu sedačku a pak sedačku šoupnu zpátky dopředu, jde to, sice jenom o kousek, ale popojede a pásy jsou našponovaný a sedačka drží jak přibitá....

hanka23
22. čer 2009

My jsme měli kdysi starou škodovku, kde pro změnu vzadu pásy nebyly vůbec 😝 Kamarád automechanik nám je sehnal někde na vrakovišti a přidělal asi za dvě stovky 🙂

kacka.va
22. čer 2009

jéžiš, teď koukám, že mi ruce pracovaly rychleji než to hlava sesumírovala. myslela jsem, že musí být sedačka co nejvíce vepředu, aby byl pás co nejvíc napnutý. Dozadu se dává právě při upínání, aby to šlo líp.