Krčení prstů u nohou ve 20ti měsících

slavistka
20. únor 2009

Četla jsem,ze u malych deti to je bezne,ale prckovi je 20mesicu a porad tapka se zatnutymi prstiky..chodime amostatne teda az od 19mesice,Mudr.rikala,ze to prejde..ale zatim nic..

peppapig
20. únor 2009

Dcerka taky stale krci prstiky (22 mesicu), ikdyz chodi od roku. Me bylo receno, ze do 2 let je to u deti caste. Trosku me to zlobi pri kupovani boticek a mereni nohy 😉

slavistka
autor
20. únor 2009

a tapka normalne,my porad chodime trochu neohrabane,jak robokop🙂

peppapig
20. únor 2009

😀 robocop haha, ale jo neboj to prijde, vsak je teprve zacatecnik. My uz litame, kde jsou ty casy,kdy jen sedela a koukala 😉

j.a.n.u.s.
20. únor 2009

Pridavam se. Mala taky ma ty velky palce skrceny...musim ji je normalne rovnat, kdyz ji ´navliknu hrube ponozky...do boty nevidim, takze nevim...zitra to vysleduju pozorne 😵

kacka.va
21. únor 2009

říká se, že v botičce nemají šanci aby krčili palečky.

garfieldmail1
21. únor 2009

Přesně tak, určitě dej nějaké vhodné papučky, kdy dítě nebude mít možnost krčit prstíčky, bude se i správně stavět atd. 😉

peppapig
21. únor 2009

A to ja bych zase nedoporucovala, detatko by melo byt bez boticek a tesnych papuci dokud muze, neni treba je svirat v botach, kdyz se nemusi, vzdyt v botach budou cely zivot 😉

parybka
21. únor 2009

pokud chodí bez problémů, jsou botičky - papučky zbytečné, ale pokud třeba krční prstíky nebo chodí po špičkách, tak to správné botičky srovnají.

zuzik.3
21. únor 2009

moje dcerka krčí jenom palec a navíc ho vybočuje k ostatním prstům tak se bojím aby jí to nezůstalo, protože to vypadá hrozně 😖 Někdy když je bosky a stojí tak má prsty narovno, ale při chůzi ho vždycky krčí.

j.a.n.u.s.
21. únor 2009

Tak jsem dneska koukala na malou v bazenu...a nekrci! jenom v tech ponozkach.... 😵

slavistka
autor
21. únor 2009

botky mame same kvalitni,jenze jestli to krci i v botkach,to nezjistim.V backurkach mi prijde,ze je krci,kdyz to promacknu,jak jsou textilni..Nekdy tapka v pohode a nekdy ma treba jednu nozicku uplne zatnutou...

kacka.va
21. únor 2009

peppapig: záleží na jakém podkladu bez botiček chodí, pokud na moc tvrdém, tak se doporučují botičky, hlavně kvůli patičkám.

peppapig
21. únor 2009

kacka.va ja jsem i tak zastance 'bez tvrde a uzavrene obuvi co nejdele', takze mala kdykoliv muze je bosa nebo v ponozkach. Moc me ale stve, ze v nasi skolce je v botach nepretrzite 10 hodin 😠
slavistka mozna by ti poradila detska dr, za radu nic nedas, drzi pesti

fru.fru1
22. únor 2009

ahojky všem,můj mladší syn má poruchu pánevního plexu,laicky řečeno je asi tak ze 40% ochrnutý na levou nožičku.jak píše Zuzík i Kubík stáčí paleček k ostatním prstíkům,chodíme cvičit vojtovku a naše rehabilitační nám říká,že musí neustále nosit pevné kotníčkové botičky,které mu tu nožičku drží ve spravné poloze,Nevím jak jste na tom přesně vy,ale rozhodně by to stálo za návštěvu u ortopeda.

zuzik.3
22. únor 2009

fru.fru1 já jsem se dr. ptala už 2x a pořád že se to prej upraví samo, k ort. jsem šla, ale bez doporučení mě nevzala 😒 Kontníčkové botky má pořád, nevím proč jich takto začla stáčet, ale prej i já jsem jich tak měla když jsem byla malá. No a trochu mě to zůstalo 😒 Vy cvičíte Vojtovku i přímo s tím palečkem?

mkr
22. únor 2009

ahoj, my máme problém s prstem vedle palečku, jako by ho dává přes prst vedle snažím se jí ho rovnat, ale beznedějně, nemáte s tím někdo zkušenost, jestli se srovná ?
jinak ne každý povrch je vhodný pro nožičky bez bot, máme dlažbu, takže malá musí mít boty, na ty nožičky je to moc tvrdé

patricien
22. únor 2009

ahoj holky ,muj prcek propínal nožičky od narození ,do 8 měs. se jen plazil jako voják (po loktech a tahal nožičky zasebou ☹ )někdy krčil prstíky .
Když mu bylo 9 měs tak jsme začali cvičit vojtovku .....po měs. cvičení mě rovnou začal chodil okolo nabytku ale zase po špičkách jako baleťák . uplně vynechal lezeni .
Rehabilitačka mě řekla že špatny chození ,krčení prstíku , chození po špičkách atd. se stává u dětí který něco vynechaj .... plazení , lezení ... jakoby že zapojujou pak jinak svaly ....... cvičili jsme 3 měs. a pnutí , krčení prstu (převážně palcu) a chození po špičkách je fuč 🙂 .
Určitě bych t řekla dr. a domluvila bych se na návštěvě odborníka......
Jinak co se tyče botiček a bačkurek ....tak neurolog a i na rehabilitaci mě paní řekla, že dítě které převážně už chodí má mít i doma bačkurky, sandálky (nejlépe kotníkové ).. a přesně jak píšete pak už jde huře krčit prstíky nebo stoupat si na špičky 🙂
V prvních letech dítěte se vše formuje ...... takže jsem pro botičky . 🙂

fru.fru1
22. únor 2009

zuzíku,když jsem šla k doktorce stim,že něco neni v pořádku,tak řekla,že se to samo upraví,já na ní nedala a běžela jsem bez doporuční k dr.Meluzínovi,ten nás ihned poslal do motola.Malej toho má boužel víc,ale co se týče té nožičky ted momentálně musíme k ortopedovi pro zvláštní vložku do botičky,aby se mu nebortil kotník.A Petruškastáčí jenom prstík nebo má i kotník stočenej dovnitř?

zuzik.3
23. únor 2009

Petruška měla chodidla stočené už od narození (prej málo místa v děloze), v porodce mě naučili cviky aby se to vyrovnalo, no ort. při kontrole se divil, že kdo mě to jako poradil, že cvičit není třeba, tak pak si vyber 😒 . Teďka dává chodidla jen trošku špičkama k sobě při chůzi, přijde mě že jen v botech. Dr. opět že není třeba s tím něco dělat a že mám dávat na doma boty opačně, že se to srovná,malá si to samozřejmě hned sundala. Dneska jsem ji pozorovala a když chodí bosky tak ty palce se už snaží dávat rovně, přijde mě že se jimi tak naučila zapírat, držet líp stabilitu nebo co, ale ikdyž leží tak už jich má tak trošku zdeformované že ten vrchní díl palce je trochu natočený k těm ostatním prstům. V dubnu jdeme k dr. tak se budu zase ptát......

slavistka
autor
23. únor 2009

Si myslim,ze to nase krceni prstiku je asi neskodne,ale jeste se Mudry zeptam,akorat tam mame jit az na 2.narozeniny....nic nevbocuje,nevybocuje,jen proste obcas ma zatnute prstiky,ale je to lepsi..

garfieldmail1
23. únor 2009

Krčení prstíku samo o sobě je asi neškodné, ale pokud takhle chodí, mohlo by to mít negativní vliv na klenbu nožičky, určitě bych dala na doma pevné papučky 😵