Krev na plínce - holčička

popelka34
21. črc 2018

Ahojky holky, v porodnici mě upozornili, že když mm holčičku je možné, že najdu na plínce krev, jak se budou vyplavovat hormony. Holčičce je skoro týden a krev jsme na plínce opravdu našli, jsou to jakoby takové spíše hleny. Chtěla jsem se zeptat, jak dlouho to zhruba trvá a jestli Vás to některou potkalo. V pondělí budeme mluvit s doktorkou, tak bych to s ní případně pořešila, ale abych byla do té doby klidnější, že je to opravdu ono a není to nic vážného. Díky.

zelenaesmolda
21. črc 2018

nas na to v porodnici neupozornovali

barulina
21. črc 2018

Jj, i.moje malinka to.mela, ale.nepamatuju si jak.dlouho.to.trvalo

wampzee
21. črc 2018

Mě na to upozornila naše pediatra, na první kontrole novorozence. Je to normální. Je to vlivem vyplavování hormonů matky. Nazývá se to novorozenecká pseudomenstruace. Pokud se nemýlím, tak občasnou známku krve jsem našla během prvních dvou týdnů. Plus zvětšená prsa. Ty jsem musela chladit, aby se ji nerozjel zánět.

orobs
21. črc 2018

@popelka34 Malá měla někdy ten krvavý výtok poměrně silný, jakože fakt sytě červená skvrna/hlen, někdy jen lehce zbarvené, jindy měla plínu bez výtoku. Nás na to upozornili v porodnici a potom i pediatrička. Měla i trochu naběhlá prsíčka. Výtok přestal do 2 týdnů věku, než prsíčka splaskla, trvalo trochu déle, ale teď v 5 týdnech už je má normální. Takže se nemusíš stresovat, je to normální 🙂

letadylkokane
21. črc 2018

@popelka34 to je dobry, mne o tom nikdy nikdo nerekl. Nastesti ani jedna dcerka to nemela, ale najit krvavou plinku bez techto informaci, tak me asi trefi...
Dobrej dotaz, nemaz prosim vlakno, at to tu je pro dalsi maminky.

denny27
21. črc 2018

@popelka34 dceři se to objevilo snad jen jednou, možná dvakrát na plince

zmrzlinka
21. črc 2018

Dcera to mela v porodnici asi 2 krat v plince a paj uz nic. Nikdo to neřešil.

robin92
21. črc 2018

Teda tak to slysim poprve, ze neco takoveho je. To bych byla teda pekne vydesena, kdybych nasla krev na plence.

zelenaesmolda
22. črc 2018

@letadylkokane presne tak,taky jsem o tom az do ted v zivote neslysela a nerekli mi to ani v porodnici,ani pediatra

biedronka10
22. črc 2018

Co? To slysim poprvy. Mala ale ani nic takoveho nemela. Tak to by me asi na miste trefil slak nevedet o tom.

popelka34
autor
22. črc 2018

Holky moc všem děkuju, vlákno nechám, chápu, že když to nevíte, je to pěknej šok. Já o tom věděla a taky jsem z toho taková nesvá. Nicméně to má jen občas, třeba jednou za den, takže to nebylo jakoby klasicky tak, že by měla v každé moči krev, tak jsem si říkala, že to bude určo ono. Ale doktorce to nahlásím až s ní budu zítra mluvit. Je jí teprve týden, tak máme ještě týden před sebou, mě se to zdálo už dlouho, tak jsem si říkala, že než budu někam zběsile o víkendu jezdit nebo telefonovat, tak se zeptám u vás 🙂.