Krmení 9měsíční dcery v noci, ano či ne?

kaca31
29. kvě 2015

Dobrý den, ráda bych se zeptala na zkušenosti ohledně dávání UM v noci. Dceři je nyní 9. měsíců a bohužel usíná při pití mlíka z lahve a poté kolem 4 hodiny ráno mlíko opět vyžaduje. Myslím si, že je to nějaký špatný zlozvyk, bohužel mlíko před spaním mi nikde jinde než v postýlce nevypije, všude jinde u toho blbne a hraje si a poté v noci brečí kolem 4h ráno a když ji dám dudlík nebo čaj brečí do té doby než dostane mlíko při kterým opět usne... nevím, zda začít s odnaučovnáním a jak???
děkuji

ludmilad
29. kvě 2015

Můj první syn se budil na mléko v noci do 2 a čtvrt roku, druhý syn se budí doteď 😅 Myslím, že v 9 měsících má ještě na buzení na mléko v noci nárok. 😉

spagatice
29. kvě 2015

Kdyby se mi budil syn jen ve čtyři hodiny ráno, tak jásám 😀 . Vždyť je ještě maličká.

xvitk101
29. kvě 2015

Já mám dvouletého chlapečka a mléko pije v noci nebo nad ránem do teď. Ale byl kojený do 20 m, takže i to hraje roli (x během 24hod, takže my dávky postupně snižujeme). Teď bych jí ho ještě nechala, vždyť je to ještě miminko.

alboo
29. kvě 2015

já nemohu moc posoudit. Ale za mě asi tak, dítě máme na UM od začátku, krmení UM na požádání u nás nefungovalo, krmilo se a krmí v pravidelné časy a dítě spokojený. Od 1.týdne spala celou noc, poslední UM ve 22-23 a pak další až 8 ráno, to si tak nastavila sama, prostě spala, já sem jí fakt nebudila, i když doktorka se divila, ale s výhou probém neměla ani nemá... pak sem zrušila i UM ve 22-23 a dala v 19,30 - 20 a spí se zase až do rána. Dle mě je chyba v tom dávání UM v postýlce, na to si strašne rychle zvyknou. Když se náhodou občas v noci vzbudí, dám dudlíka, uspíme nějak jinak, ne teda jídlem. Nejsme moc zastánce nočního krmení dětí a co sem i tak někde četla, tak sítě od půl roka, by mohlo vydržet v noci bez jídla. ale zase určitě ne za každou cenu

consti
29. kvě 2015

Jednejte podle svého uvážení. Podle mě jen jedno buzení za noc( a v podstatě až nad ránem) je v pořádku 😉 . Mně se syn budil na UM co 3 hodiny až do roka 😅 . Kolem cca toho 9.-10. měsíce jsem měla krizi a hledala možnosti, jak to odbourat. Pak jsem to po zvážení všech pro a proti vzdala a prostě jsem ho dál krmila tak, jak potřeboval. Pár dní před prvními narozeninami se vzbudil na jídlo už jen jednou a od roka se sice budí, ale ne už na jídlo, ale že se mu třeba něco zdá, hledá dudlíček atd. 😉 Každé dítě je jiné, každé potřebuje něco jiného. Pokud vyžaduje ve 4 hodiny mlíčko, dala bych jí ho. Časem bude spát celou noc 😉 .

nerreidda
29. kvě 2015

Malý má rok a mléko dostane okolo 18.30 a pak se na něho vzbudí bud ˇkolem 4 a nebo okolo půl 6. Někdy je to okolo půl noci. Neřeším to, pokud má hlad ( vždycky to v něm hrčí jak v prázdném hrnci 🙂 ) , tak mléko dostane. První syn se taky budíval, pak snad ze dne na den spal celou noc a nléko v noci už nechtěl.

dasara
29. kvě 2015

Když měla dcera 1 rok, sále jsem ji kojila a v noci se budila asi 3x nebo 4x 😒 . To jsem si řekla, že už je fakt moc a prostě jsem ji to odnaučila. Řekla jsem, že 1x nebo 2x dostane, ale vícekrát nee. Prso jsem jí dala jen v 2x za celou noc a když se vzbudila mezitím, chovala jsem ji, konejšila, byla milá, ale zásadová a taky jsem jí vysvětlovala, že už je veliká na to, aby se budila tak často a že maminka se potřebuje taky vyspat.... Trvalo to 2 nebo 3 noci a byl klid. Když měla asi 20 měsíců, budila se na UM 1x za noc a manželovi se to moc nelíbilo. Hodně jsem si o tom zjišťovala a rozhodla se, že to zatím řešit nebudu a že nechám na ní, jak si řekne. Teď oslavila 2.narozeniny a budí se z 90% mezi 4 - 5hod. ráno na UM, zbylých 10% vydrží třeba do 6 - 6:30 hod. bez UM. Prostě to zatím nechávám na ní, ale jednou přijde doba, kdy jí "pomůžu" odnaučit i 1x v noci. Když se výjimečně vzbudí v noci na UM navíc (podruhé), tak ji jen vysvětlím, že už mlíčko měla a další nedostane. Kupodivu to zabírá a ani nebrečí, otočí se a spinká v klidu celý zbytek noci 🙂. Myslím si,že v 9 měsících na to má ještě právo 😉 . Ale to musíš zvážit sama 🙂 .

mandala
29. kvě 2015

Je to zvyk,stejně jako u kojených dětí. Syn má 16 měsíců a na prsu mě visí celou noc. Musíš se sama rozhodnout, jestli to chceš utnout a už nedat, nebo ještě vydržíš, já osobně bych aspon do toho roku ještě počkala. 😉

pavlinakrcalov
29. kvě 2015

Nebuďte si nejistá -vy jste MAMA a jen vy víte co je dpbře pro Vaše dítě...Podle mého neděláte nic špatně😊Já jsem krmila i v noci dle potreby pak zacali spát celou noc vše má čas😊

andrrriiik
30. kvě 2015

Je to sice zlozvyk,ale v 9 měsících bych to tolik neřešila,pokud ti to nevadí.Dceru jsem sice do 2,5 let kojila,nebyla na UM,ale budila se mi pořád na prso 😉

cabo
30. kvě 2015

Muj malyto ma stejne. Skoro od zacatku jsme na UM a ted v 11.mesicich jde spat,dostane flasku a pak se budi mezi 3-4 rano a taky dostane flasku. Takze ja na tom nevidim nic zvlastniho. Jeste v 8.mesicich jedl maly behem noci 2-3x. Takze to jak ji ted je uspech!
Ja to,ze ma pred usnutim flasku beru jako plus,protoze diky tomu neni v postylkce uz nijak cily,piti mlicka ho "utaha" a pak krasne usne.
Takze za me bych to tak do roka urcite nehrotila. Ono se mu to upravi.

kammka
30. kvě 2015

to jako fakt spí od večera až do čtyř??? no to je přece úžasný!! holka se budila v tomhle věku 2x za noc prso a to pak přešlo pomalu ale jistě na flašku, žádná změna.. já bych to v tomhle věku neřešila, podle mně do roka je to úplně normální..

jolima
30. kvě 2015

Souhlasím s lumilad, moje dcerka se takto v 9 měsících také na mlíčko budila. Není to žádný zlozvyk, můžu Tě uklidnit.... teď je jí 11 měsíců, večer po 19. hod. sní kotel krupičné kaše a spinká až do rána, cca do 6.30, a to už asi měsíc. Za chvilku Ti vydrží až do rána, dej tomu čas 🙂

anezka1
3. čer 2015

Dcera to měla na chlup stejně. večer dostala lahev, vytuhla a pak se budila ve 4h, dostala zase lahev a spala do 8h. Dle mého je to naprostá nádhera vstávat jen jednou. Přesně v roce pak prospala celou noc, bez odnaučování či násliného zasažení. I mě to příjde naprosto v pořádku, neměnila bych to být tebou, akorát jí v tom uděláš zmatek.

annie11
3. čer 2015

Přidávám se k názorům, že je to naprosto v pořádku. Já to řešila také, jestli to nemám odnaučovat. Ale je fakt, že se to dcera odnaučila úplně sama na přelomu devátého a desátého měsíce. Pomohla nám tehdy dovolená, kdy byla po celém dnu unavená tak, že už se nevzbudila ani na to krmení 🙂 A pak jako když utne, už žádné vstávání, prostě krásně spinká a vydrží až do rána.
Pokud vstává jen jednou kvůli hladu, pak to mlíko zřejmě potřebuje 🙂

rozalia11
3. čer 2015

nie jedlo na noc je uz taske dietatu on je uz velky a neni nutne davat jest na noc staci ked date caj ono je asi smedne niehladne to viem poradit aj ja tak davam mojmu vnukovi len caj ces noc ked sa budi 🙂

zo_ja
3. čer 2015

Má normálně hlad. Pokud se vzbudím ve 4, třeba kvůli čůrání, taky budu mít už hlad, i když večeřím o dost později než tak malé miminko. Vždyť si vem, že nedávno byl interval 3 hod v průměru, obv. i kratší, a kolik hodin teď po ní chceš? Má malý žaludek, tráví. Nad ránem se děti budí často, u nás i v roce a půl, ve dvou letech, a to jedí i pevnější jídlo, který vytráví až za dýl.

slunicqqo
22. čer 2015

určitě může mít hlad, mě se takto malý budil do roka na mlíko kolem páté, vypil a usnul ještě třeba do osmi, dcera ta se přestala budit asi ve čtvrtém měsíci, večer usnula v 9 a ráno se vzbudila kolem půl sedmé a už nespala

patrusa
22. čer 2015

kolem devateho mesice jsem prehchazela na UM a syn se taky udil kolem te pul 5 az 5 a vydrzelo mu to cca 2 mesice, pak se budit prestal a vydrzel od vecerni kase az do snidane.

victress
22. čer 2015

syn má 8 měsíců a budí se 1x na UM a ani by mě nenapadlo ho to odnaučovat, prostě ho ještě potřebuje, tvoje dcera taky, tak jí ho klidně dej a věř, že jsou tu děti,které se budí i 15x za noc, takže máš vlastně velké štěstí 😎 😎