Krmíte v autosedačce za jízdy nebo po zastavení?

alterna
3. lis 2008

ahoj čeká nás delší cesta, samozřejmě budem zastavovat např. na kojení....
ale chci se optžat krmíte mimčo za jízdy např přesnídávkou?nabo vždy zastavíte?

agnesska
3. lis 2008

alterna-my byly v létě v Bretani-jeli jsme autem na jeden zátah 1500km,ale na jídlo-tedy kojení (Sáře byly 3 měsíce)jsme tedy zastavili vždy 😉

kristi
3. lis 2008

zastavovali jsme vzdy

miluska.woolley
3. lis 2008

Alterno, kdyz jedem do cech s manzelem, snazime se to brat taky na jeden tah, takze malou nakrmim v aute 😉

binki
3. lis 2008

nestavíme, krmím za jízdy, zvládám i řídší kaši 😀

agnesska
3. lis 2008

binki a to sedíš s dítětem vzadu?

kristi
3. lis 2008

no, apak chlap zabrzi necekame a lzicka zarazena v krku, diky nechci 😒 😕

agnesska
3. lis 2008

nebo udušený dítě 😖

kristi
3. lis 2008

za tech 10 minut zastaveni to fak nestoji.

alterna
autor
3. lis 2008

Kristi máš pravdu ty minuty zastaveneho auta nam za to nestoji
budem zastavovat vzdy
my jsme tedy vzdy zastavovali a\le chtela jsem vedet jak to delaj ostatni pri te presnidavce
diky

pismenka
3. lis 2008

taky bych zastavila

binki
3. lis 2008

ano, sedím vzadu
kristi, alterna chtěla vědět, jak to děláš ty, ne co si myslíš o technice někoho jiného 🙄

petule.h
3. lis 2008

když jsme jeli do itálie 5m, tak jsem krmila po cestě bebou v pohodě a v autě vůbec jedeme tak, aby jsme jeli na dlouhou cestu na noc, takže to je o mléce...nezastavujeme dokud to jde...mám nespavce když zastavím je vzhůru.
Jinak vyrážím tak aby po ČR jsme nejeli na oběd a když tak stavíme v restauračce.Jinak na rohlíku , jablku, brumíku ...apod nevidím při jízdě nic špatného
jinak přesnídávku bych v autě za jízdy klidně dala...ale pokud stavíme někde na wc, tak dám v pauze...nicméně jak píšu, to bych řešila jen dlouhou cestou autem do ciziny, po ČR bych ten čas upravila...

andy80
3. lis 2008

rozhodně, když se zastaví.

1) může se něco stát, přesně jak píšou holky, prudce se zabrzdí a lžička v krku, nebo může zaskočit
2) miminko si stejně musí po papání říhnout a to i po přesnídávce, takže se stejně musí vyndat a zvednout
3) za jízdy by se špatně krmilo

petraluk
3. lis 2008

Tak já taky občas krmila přesnídávkou. V půl roce si už dítě odříhnout nemusí, pokud nemá problémy s bolením bříška nebo ublinkáváním. Nikdy se nic nestalo a pokud sedí po směru jízdy, tak bych asi těžko lžičku vrazila do krku 😉

petule.h
3. lis 2008

andy: no comment( nesouhlasím)

andy80
3. lis 2008

Myslíš že ne? I po směru jízdy se to dá. Když se zabrzdí, tak jde dítě dopředu a pak dozadu. Podle mě nikoho těch 10 minut na nakrmení dítěte v klidu nezabije ne?

petule.h
3. lis 2008

petraluk: souhlasím, myslím, že je to přehnaně úzkostlivé...a´t si každý dělá co chce, já každopádně pokud někam pojedu zvolím správné časy tak, abych nekrmila 10x a pojedu rozhodně na noc, 6 měsíční dítě už navíc flašku v ruce udrží a pokud bude pít po 4-5h jen mléko, tak se jeden den taky nic nestane...

kristi
3. lis 2008

presnidavka a mliko je neco jineho. A cele to je jine, pokud je dite starsi.

jinak souhlas s tim,ze si udelam cestu casove tak, aby mi to vyhovovalo. A nemyslim,ze by bylo prehnane uzkostlive zastavit na 10 minut, pac clovek nikdy prece nevi, co se muze stat, kterej kreten do vas napali zezadu a vubec.

samo si to delejte jak chcete, ja radsi vecem predchazim, nez pozdeji resim nejaky zbytecny problemy.

gabinaf
3. lis 2008

my jsme s malým cestovali dlouhé cesty několikrát, vždy jsme se snažili zastavit. Když jsme jeli poprvé bylo mu 6 týdnů, 15h cesta, jedl za jízdy (byl na UM), zatímco pil MM našel kde zastavit.
co je větší a jí normální jídlo, tak když to šlo zastavit, tak jsme zastavili, když měl hlad, tak jsme nakrmila a pak jak bylo potřeba zastavili. Není na tom nic špatného, krmit za jízdy

petraluk
3. lis 2008

Andy pokud jde dítě dopředu, logicky musí jít i moje ruka s lžičkou dopředu a nemůžu mu jí strčit do krku. Taky to je o tom, že vím že můj MP je dobrý řidič a zrovna v tu chvíli nepojede 200km rychlostí a pokud do nás někdo vrazí tak už taky může být úplně jedno jestli krmim nebo ne 😔

Nedělam to denně, prostě párkrát se stalo, že to jinak nešlo. Vdechnout jídlo může i starší dítě např. když mu dam rohlík a neznamená to, že je situace méně vážnější...

andy80
3. lis 2008

Ale já nikomu nic nevymlouvám, si to dělejte kdo chcete jak chcete, ale když se ti objeví náhle srnka před autem, tak může bejt TM bůhvíjak dobrý řidič, ale prudce zabrzdí. Ano lžička jde dopředu s hlavou ale pak taky dozadu. Je to vteřina, takže lžičku nestihneš dát pryč. Ale to je můj názor na věc. Taky jsme s dětmi hodně cestovali a vždycky jsme na jídlo stavěli. Navíc, když jsme jeli na noc, tak v noci moje děti nejedí. Spí mi od 6ti týdnů celý noci /obě děti/, takže pohoda.

petraluk
3. lis 2008

Mě taky v noci nejí, naštěstí spí 😵 😵 😵

Andy klid, každej ať si dělá co chce přesně tak 🙂

kacka.va
4. lis 2008

já bych teda taky zastavila, taky myslím, že ta chvíle nikoho nezabije, manžel se aspoň protáhne, ne? Jinak myslím, že nezáleží na tom, jestli je dítě po nebo proti směru jízdy, protože ta lžička mu může skončit v krku tak jako tak při prudkém brždění.

jandaj
7. lis 2008

ahoj holky a když jedete tím autem a dáváte dětem příkrmy, ohříváte jim to nějak nebo jim to dáváte studené?

kopcik
7. lis 2008

proboha!!!! NIKDY bych dítě (malé dítě) nekrmila v autě za jízdy.manžel může být nejlepší řidič na světě, ale ti ostatní můžou jet jak hovada. u nás v ČR nic neobvyklého. raději zastavit na 10 minut než se pak dalších 50 let obviňovat. a by the way - jak tu někdo napsal, že dává jen jabko, rohlík atd.... víte o tom, že jablko je jedno z nejrizikovějších jídel pro malé děti? špatně nakrájené jablko zaskočí raz dva. i když dítě sedí v klidu natož při jízdě....

radka.m.
7. lis 2008

taky bych raději zastavila,ale jablko,nebo ten rohlík může dítěti zrovna tak zaskočit doma.

andy80
7. lis 2008

jandaj: pokud dávám ovocnou přesnídávku, tak neohřívám, když vozím mlíčko tak si vezmu do termosky horkou vodu, dávkovač na UM a lahvičku a udělám mlíčko čerstvé. Zeleninový příkrm bych studený nedala. Většinou jsem to u syna dělala tak, že když jsme se stavili na oběd (když měl syn hlad) tak jsem poprosila v restauračce, aby mi to ohřáli. Občas mě pustili do kuchyně, abych si to ohřála, jak potřebuju. Nikdy jsem se nesetkala s tím, že by mi to neohřáli.

radka.m.
7. lis 2008

na netu se dá sehnat ohřívač do auta,tak se na delší jízdy určitě hodí.

kar.la
7. lis 2008

Řešíte tady jídlo za jízdy...
Já bych osobně malou nikdy za jízdy nekrmila, ale zajímá mě, když teda krmíte za jízdy,
jak to řešíte s přebalením??? My vždy zastavíme, protáhneme se, malou nechám chvilku taky, ať se "protáhne" - přeci jen v té sedačce sedí pořád stejně... a pak přebalíme. Což mi teda nejde do hlavy, jak přebalujete za jízdy 😅

petule.h
7. lis 2008

jak s převbalením? a ty v noci kolikrát přebaluješ??? pokud bych jela v noci, tak bych v tomto věku nepřebalovala-...já taky jedu a jela jsem termosku s naředěnou vodou, nebo s horkou vodou a v jiné lahvi převařenou vodou, i když na d 1 rok už je to v poho třeba voda neperlivá..