Křupání v kolýnkách a kotnících. Máte zkušenost?

luca76
21. dub 2009

Když s malým (jsou mu 4 měsíce) cvičím s nožičkama nebo ho jen přebaluju a zvednu mu nožičky nahoru, tak mu pořád jakoby lupe v kolýnách a někdy i kotnících, jako by něco přeskakovalo nebo tak...nemáte s tím někdo zkušenosti? Říkala jsem si, že je to asi normální, že nemá ještě posílený vazy.... ale nevím 🙂

smajlik
21. dub 2009

luca: nám malá "křupe" od narození, nijak jsme to neřešili, a řekla bych že čím je starší, tím je to lepší a míň časté

mousunek
21. dub 2009

u nas krupou i loktiky a raminka, ale nevidela bych v tom problem pokud to neni pro mimco bolestive, nevim jak vam, ale me se taky obcas sprajcne kloub a pak mi krupne... 😉

luca76
autor
21. dub 2009

díky moc za odpovědi, to jste mě uklidnily, já si pořád říkala, jestli mi moc nekřupe 🙂

shaula
21. dub 2009

Naši prckové taky křupou (jednomu ramínko, druhému kolínko), ptala jsem se na to doktorky, říkala, že křupání znamená, že klouby jsou volné, lepší křupání než artritický ztuhlý kloub. Tak to už neřeším🙂

lanka
21. dub 2009

Malé křupou obě kolena... na půlroční prohlídce jsem to Dr. nahlásila, ta to vyzkoušela a pro jistotu odeslala na ortopedii (prý k odborníkovi aby se dalo podívat i na UTZ a aby se vědělo co a jak dřív než na nohy začne stoupat a kolena zatěžovat) "odborník" jen ozkoušel a prohlásil že se mu nezdá že by to byla vrozená vada (takových je prý minimum) a že máme přijít na kontrolu v roce.
Takže nejsem o nic moudřejší než předtím. Leda o třicet ká lehčí 😅

shaula
21. dub 2009

Lanka, jak to 30 Kč? Děti už snad neplatí? Nebo to je jen u pediatrů?

markchina
21. dub 2009

Zdar, tak my taky krupem, ale myslim, ze to je norm. Neni to ani tak krupani, jako mirne lupani, hlavne kotniky a kolinka. Vsimla jsem si toho, ale nijak to neresim, se zeptam za 2 tydny pediatra na 3mesicni kontrole.

luca76
autor
22. dub 2009

díky moc všem...no my jdem ted někdy na kyčle, tak já se tam na to pro jistotu zeptám, jinak by to ve mě furt hlodalo 🙂....ale asi je to fakt normální..moc ho pozoruju 🙂

lanka
22. dub 2009

Shaula - taky jsme valili oči jak puci, bylo nám sděleno že se neplatí od 1.4.09 a my tam byly někde cca 25.3 navíc o pár týdnů před tím jsme byly s malou u Dr. s šestou nemocí (tudíž to nebyla preventivní prohlídka) a neplatili nic
Já nevim - mám v tom teď docela hokej co sel vlastně kdy platí a neplatí. Je v tom děsnej bordel. Navíc sestra byla "velmi milá" jednu chvíli jsem přemýšlela jestli už mi přes hubu dá nebo ty nervy ještě udrží pár minut v klidu, že jsem radši vytáhla peněženku a dál to s ní neprobírala 😅
Holt placené zdravotnictví je stejně blbé jak bylo to neplacené - nic se nezměnilo.

mousunek
22. dub 2009

lanka - NO FAKT DECKA BY PLATIT NEMELI JA BYLA S MALYM NA POHOTOVOSTI A DOSTALI JSME SICE PAPIR, ALE NEPLATILI JSME DOKTORKA REKLA ZE NEMUSIME

valja77
23. dub 2009

Nám nožičky taky křupou a když jsem to hlásila doktorovi na ortopedii, tak je mávnul rukou. TAkže asi je vše v pořádku. 😉 Jinak zdravím všechny maminky, jsem zde dnes poprvé. 🙂

shaula
23. dub 2009

Valja - tak vítej 😉