• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Krvácí pupíček. Mám stroupek nechat nebo vyčistit?

16. srpna 2009 
Prosím o radu, co s pupíčkem, který krvácí :frowning2: malému je 9 dní, včera víc křičel a asi tím, jak se bříško šponovalo, mu to začlo krvácet..udělal se dole stroupek, tak jsem jen zastříkala Cutaseptem, dneska se objevila po pláči čerstvá krev znovu :unamused: nevím, jestli ten krvavý stroupek nechat nebo vyčistit??? Nebo přelepit náplastí, aby se mu to nešponovalo? Pak to asi zase nedýchá..tak nevím, co s tím :frowning2:
To se mu snad nikdy nezahojí, když pláče :frowning2:
15. srp 2009 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, raději to nelep mohlo by to začít mokvat zkus to vyčistit lihem a pokud se to nezlepší zavolej v pondělí dr. a ona už poradí co s tím.
15. srp 2009 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, taky jsme to měly... Když jsme odcházely z porodnice, pupíček se hezky hojil a tak nám doktorka poradila jen heřmánkový čaj na čištění... Doma to pak ale začalo krvácet, takže jen dezinfikujeme - otíráme sterilní vatičkou s dezinfekcí při přebalování, když to trošku teče. Nech to hezky větrat a moc to nemáčej. Jo a nenech malého moc plakat, ono se to při pláči vždy trošku rozkrvácí. Od doktorky jsme pak dostaly Kanavit, teď ho dáváme jednou týdně. Už se nám to hezky hojí :slight_smile:
15. srp 2009 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky díky, a ten stroupek tedy nechat?? to právě nevím, jestli do toho sahat nebo to takhle nechat a jen na to nastríkat desinfekci?
15. srp 2009 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
stroupek urcite nech odlouci se sam proto se to maze tim lihem a pokud se to rozdira o plinku, tak ja jsem na to malemu prikladala ty polstarky jak jsou na prsa po kojeni a behem tydne to mel krasne zahojeny
15. srp 2009 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
přesně tak nestrhávat díky strupu se to hojí, já tu plínku zase ohýbala.
15. srp 2009 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
kinsen - ono kdyz plenku ohnes tak se muze procurat nam se to parkrat stalo
16. srp 2009 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasně, stroupek nech, on sám odpadne... my jsme přes pupíček nic nedávali, překrývá nám ho plínka, tak se to aspoň nijak neodíralo
16. srp 2009 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, nám ještě radili, že když to krvácí nebo se stroupek odlupuje, tak kápnou mateřské mlíčko :wink:
16. srp 2009 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
holky moc díky :wink: snad se to bude dobře hojit
to mlíčko do pupíku už mi včera radili, to je zajímavý :slight_smile: asi to dneska zkusím, i když se mi to moc nepozdávalo
16. srp 2009 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek