Krvácí pupíček. Mám stroupek nechat nebo vyčistit?

inna12
15. srp 2009

Prosím o radu, co s pupíčkem, který krvácí ☹ malému je 9 dní, včera víc křičel a asi tím, jak se bříško šponovalo, mu to začlo krvácet..udělal se dole stroupek, tak jsem jen zastříkala Cutaseptem, dneska se objevila po pláči čerstvá krev znovu 😒 nevím, jestli ten krvavý stroupek nechat nebo vyčistit??? Nebo přelepit náplastí, aby se mu to nešponovalo? Pak to asi zase nedýchá..tak nevím, co s tím ☹
To se mu snad nikdy nezahojí, když pláče ☹

kinsen
15. srp 2009

Ahoj, raději to nelep mohlo by to začít mokvat zkus to vyčistit lihem a pokud se to nezlepší zavolej v pondělí dr. a ona už poradí co s tím.

martulikk
15. srp 2009

Ahoj, taky jsme to měly... Když jsme odcházely z porodnice, pupíček se hezky hojil a tak nám doktorka poradila jen heřmánkový čaj na čištění... Doma to pak ale začalo krvácet, takže jen dezinfikujeme - otíráme sterilní vatičkou s dezinfekcí při přebalování, když to trošku teče. Nech to hezky větrat a moc to nemáčej. Jo a nenech malého moc plakat, ono se to při pláči vždy trošku rozkrvácí. Od doktorky jsme pak dostaly Kanavit, teď ho dáváme jednou týdně. Už se nám to hezky hojí 🙂

inna12
autor
15. srp 2009

holky díky, a ten stroupek tedy nechat?? to právě nevím, jestli do toho sahat nebo to takhle nechat a jen na to nastríkat desinfekci?

mousunek
15. srp 2009

stroupek urcite nech odlouci se sam proto se to maze tim lihem a pokud se to rozdira o plinku, tak ja jsem na to malemu prikladala ty polstarky jak jsou na prsa po kojeni a behem tydne to mel krasne zahojeny

kinsen
15. srp 2009

přesně tak nestrhávat díky strupu se to hojí, já tu plínku zase ohýbala.

mousunek
16. srp 2009

kinsen - ono kdyz plenku ohnes tak se muze procurat nam se to parkrat stalo

martulikk
16. srp 2009

jasně, stroupek nech, on sám odpadne... my jsme přes pupíček nic nedávali, překrývá nám ho plínka, tak se to aspoň nijak neodíralo

luciejadr
16. srp 2009

holky, nám ještě radili, že když to krvácí nebo se stroupek odlupuje, tak kápnou mateřské mlíčko 😉

inna12
autor
16. srp 2009

holky moc díky 😉 snad se to bude dobře hojit
to mlíčko do pupíku už mi včera radili, to je zajímavý 🙂 asi to dneska zkusím, i když se mi to moc nepozdávalo