Které jméno vybrat pro dceru?

marbo
28. říj 2011

holky nemůžu se rozhodnout pro jméno.Laura,Melanie nebo Veronika. (pod čarou ještě Adriana) 🙂 co myslíte? popř.máte nebo znáte někoho s takovými jmény a jak jim říkají domácky zdrobněle?

ined77
28. říj 2011

ahoj 🙂 ,
no ono taky hodně záleží na příjmení 😉 .
já jsem chtěla veroniku, ale protože se malá měla narodit v únoru, tak jsme ji nedali 😉 .
adriana je moc pěkné 🙂 .

madormi
28. říj 2011

z těchto se mi nejvíc líbí Veronika( verča, verunka, vera, nika...), na druhém místě Adriana( adrianka, aďulka, adinka, aduška...), Laura mi přijde takové tvrdé( ale taky jde zdrobnit( Laruinka, Lauruška) a Melanie nevím jak bych malé říkala, tak jedině Mel mě napadá

luczinek
28. říj 2011

Já jsem určitě pro Melanii(např.Mel,Lana,Melinka) 😉

denousek
28. říj 2011

ahoj a co tak nechat rozhodnot tatínka? 🙂

selu
28. říj 2011

mne se libi Laura (laurinka, laurka, lara) ale i Melanie (meli, mel, meluska) ale jak uz bylo napsane, zalezi i na prijmeni 😉

elana
28. říj 2011

Upřímně? touto dobou mi přijde nejoriginálnější Veronika🙂, všech těch Laur, Melánií, Melis (tu tam nemáš) teď je 😒 . Jinak kdybych to seřadila, tak Veronika, Laura, Melanie, Adriana. Zdrobněliny se nejlíp dělají k Veronice a Melanii, u těch dalších jmen mi přijdou už takový krkolomný. Ale tak to bych zas tak neřešila, ono když potom je mimčo doma, tak člověka napadají ty domácký podoby samy.

anatanka
28. říj 2011

Presne, cloveka pak ty zdrobnelity napadaji v akci uplne samy. Ja sama jsem Veronika a jsem relativne spokojena, ale samo o sobe mi to jmeno prijde dost tvrdy, pokud se nepouziva zdrobnelina. Laura se detem hodne spatne vyslovuje a navic jich je uz docela dost, dalsi vlna po Natalkach a Nikolkach...Melanie se mi k ceskymu prijmeni nelibi vubec, prijde mi to jako lamani pres koleno, hlavne aby byla originalita.

sarcca
28. říj 2011

Veronika se mi moc líbí, taky o tomto jménu přemýšlím. Ostatní uvedená jména mě nijak nezaujaly. Ještě se mi líbí Karolína, ale nelíbí se mi oslovení Kájo.

monny89
28. říj 2011

Kamarádka má Melánii i Melisu 🙂 říká jim Mel, Melí, Liso....
Druhá má Laurinku - Láli, Lálino, Laurinko..

Líbí se mi Vanesa, Rebeka (Becky), Samanta (Sam) atd atd.

Veronika je dle mého "tuctové" jméno, ne že by se mi nelíbilo, ale spíš pro ty originálnější jména 🙂 na příjmení se nekoukej, stejně se jednou vdá 😉

zuzau2
28. říj 2011

Ahoj , jsou to všechno krásná jména....mně se nejvíce líbí Melanie a Adriana 🙂

marooshka
28. říj 2011

Třeba Dara Rolins jak má Lauru tak jí říkají Lola a to se mi líbí. Jinak Veronika si taky myslím že dnes se tolik nedává a je to pěkný jméno. Melanie se mi až tak nelíbí.

blanches
28. říj 2011

Mně se líbí Laura a Veronika, každé jméno se dá říct hezky, hlavní je co se bude líbit i tatínkovi. Já jsem jinak spíše pro česká jména, ale je to každého názor. Hlavní je abyste se domluvili doma 😅 😅 .

28marci
28. říj 2011

Ahoj, mě se líbí Laura, známí mají malou Laurinku a to jméno se k ní prostě hodí. Melanii neznám žádnou, tam bych asi byla opatrná, jak to sedí s příjmením.. I když holky tady tvrdí něco jiného, já mám pocit, že je kolem "přeVeronikováno", že jméno Veronika se dává pořád, znám spoustu vrstevnic Veronik (nejčastěji se stejně používá zdrobnělina Verča a to se třeba mi osobně nelíbí), znám spoustu Veronik puberťaček i malých holčiček - prostě Veronika, kam se podíváš 😀 Pár Adrianek taky znám a všem se říká Aďo 😝

katka_mel
28. říj 2011

Veronika!

sebestka
28. říj 2011

Ahojky, jak tak koukám, tak co maminka to jiný názor. Podle mně se stejně musíte rozhodnout sami. Ale kdybych já měla přidat svůj názor, tak rozhodně neřeším, jestli je tady tím jménem přejmenováno nebo ne. Něřešila bych, jestli ho má sousedka, kamarádka nebo kdokoliv jiný. Prostě se mně to jméno líbí a basta.
Všechny ty jména jsou moc krásný. Ale přece jenom bych se rozhodovala mezi jménama českýma. Veronika jsme měli jako alternativu za Karolínku.Adriana se mně moc líbí, taky jsem nad tím uvažovala. Laura je taky krásný jméno a Melanie-tu žádnou neznám. Prostě všechny jména jste vybrali krásný. Pokud se nemůžeš rozhodnout sama, tak řekni manželovi, ať to rozlouskne. Dej mu na výběr z těchto jmen a uvidíš, které vyhraje.
Mimochodem můj manžel to rozhodl až po narození na porodním sále za pošťouchnutí PA a všichni jsme se tam ohromně pobavili.

vendulka
28. říj 2011

mně se líbí Adriana 😵

welu
28. říj 2011

Ahoj já mám dceru Adrianku a jsem moc ráda že jsem ji tohle jméno dala, v okolí je přeNatálkováváno, samá Nelinka, Adélka. Tereza tak jsme dali Adrianku a jak ji říkáme? Adi, Ady, Adunko, Adrianečko, Áďo, Adinko je to naše zlatíčko největší, při těhotenství jsme si nenechali říct co čekáme a byl to neuvěřitelný zážitek když jsem se probrala po císaři a uslyšela jsem Dr jak říká doneste ji ukázat Adrianku, ještě ted se mi vyhrnuly slzyčky do očí když si na ten zážitek vzpomenu, další miminko plánujeme na někdy a opět nebudu chtít vědet pohlaví miminka. 🙂

angetha
28. říj 2011

Doporučuju podívat se i na význam jména 🙂 🙂
Já měla druhé holčičí jméno Veronika 🙂

ivarei
28. říj 2011

Já bych se vyprdla na to, kolik takových jmen v okolí je a rozhodovala podle toho, které se mi líbí nejvíc 😉 . Třeba Adámek je tradiční jméno, ale líbil se mi i Jáchym, kdyby Anička byla kluk 😀 - co mají cizí mi bylo celkem jedno. Kamarádka má Lauru a říkají jí Lála, Lálinka. Držím palce při výběru. Jména se mi líbí všechna, kromě Melanie.

crca
28. říj 2011

Nebudu tady rozebírat co se mě líbí a co ne,je to každého názor,ale za mě z těch jmen co máš tak jedině Adrianka,tu jsem měla i já v seznamu 😅

lucmart
Autor odpověď smazal
Zobraz
miskadis
28. říj 2011

Mě se líbí Laura a pak Veronika 😉

adellaide03
28. říj 2011

Já jsem měla pro holčičku jméno Melanie a teď se nám v rodině narodily dvě Veroniky, takže toto jsou moje favoritky.

mpavlinka
28. říj 2011

Mně se teda nejvíc z těchto líbí Adriana (Aduška, Áďa). Veroniku jsem taky rozmýšlela, líbila se mi moc zdrobnělina Niky a nakonec mám Nikolku 🙂

alicci
28. říj 2011

1.Veronika 2.Laura... Melanie a Adriana vůbec

pettule
28. říj 2011

Myslím si, že se nakonec musíš rozhodnout stejně sama 🙂 . U mě vede jednoznačně Veronika. Má spoustu krásných variant, jak jí můžeš říkat........ 😉 . Takže za mě určitě Verunka.

viveca
28. říj 2011

Melánie mi připomíná melanom, takže nebrat. Laur je celkem dost, Adriany jsoutaky celkem v kurzu, takže lobbuju za Veroniku.

madli86
28. říj 2011

Za mě taky Veronika.. Je jich sice dost, ale dospělých. Dětí moc ne. Pokud nechceš aby se při zavolání na dceru otočilo celé pískoviště, tak nedávej Lauru. Mám kamarádku Veroniku a celý život jí říkají Niko. To je hezký 🙂

lukza
28. říj 2011

tak kámoška má Melanie říká jí Mel a jak na ní mluví tvrdě to nevím mě se to moc nelíbí ,Laura je hezké ale nedala bych ho já za sebe bych dala Veronika🙂) a Adriana se mě moc nelíbí.

marketa97
28. říj 2011

Za mě taky jednoznačně Veronika, přijde mi to takový nadčasový. Jak tu už někdo psal, Melanií a podobných jmen je teď hodně, ale je to spíš takový výstřelek doby. Jinak s tou Laurou si vždycky vzpomenu na svou devítiletou švagrovou, která kdysi ve školce měla kamarádku Lauru a protože neuměla pořádně mluvit, tak to byla Jauja 🙂