Kuckání u 5ti měsíční holčičky. Máte zkušenost?

misellll
30. pro 2009

Ahoj holky naší Barborce je pět měsíců.Když jí byly asi tak dva jeli jsme k babičce a dědovi na návštěvu.Mamka pro nás přijela ránno a jelo se.Malá krásně spinkala ,ale kus před domovem se probudila a šíleně plakala(měla hlad)mamka zastavila na odpočívadle a já jí v zádu na sedačkách kojila,všechno bylo ok(ale jak měla hlad šíleně hltala)no a najednou se začala dusit a modrat okamžitě jsem vylítla z auta a začala na mamku křičet,že malá se dusí,ta přiběhla a otočila malou hlavičkou dolu a začala ji bouchat do zadíček.Já byla totálně v koncí nemohla jsem se hnout.Mamka křičela ať zavolam erzetu,že malá stále nedýcha.Asi nás viděl pán z auta(byly jsme na dálnici) zastavil a ptal se co se děje,řekl mamce ať má malou stále hlavou dolu ať to z ní vyteče.Vzal tel a volal erzetu.Bylo to tak dlouhý.Najednou okolo jela jiná sanitka mávali jsme na ní zkoro nám ani nezastavil.Na konec teda jo vyšel a říká co se děja.Malá mezi tím už chytala barvičku.Vzala jsem si ji do náruče a ptala se ho co mam dělat a on no já nevi(to mě fakt potěšil,řidič sanitky by podle mě měl mít nějaký kurz)Volal do sokolovské nemocnice ta byla nejblíž jestli už jede ta sanita,tam řekly že je na cestě.Manžel pobíhal jak blázen,taky byl chudák vyděšenej,nikdy jsem ho takhle nezažila,no já samozřejmně bulela pořád jsem se jen ptala toho pána ze sanity jestli dýchá o on na mě já nevím,když jsem se ho zeptala jestli žije řekl snad jo.No já byla na omdlení,malá ani nemrkala prostě nic,ale pán který nám zastavil mi říká nebojte už dýchá vidím,jak se jí zvedá hrudníček.Za chvíli dojela sanita,nabrali mě a malou a jelo se do nemocnice.Doktor malou prohlédl a řekl,že je vpořádku,zkontroloval její reakce,zornice atd a napsal do papírů,kraátká zástava dechu,novorozeneček již růžový,všechny reflexy reagují.Řekl,že mamka zachovala chladnou hlavu a že kdyby se náhodou tento incident opakoval,máme se zachovat stejně.Doktoři ze sanitky byly strašně hodný,no prostě všichni,ale hlavně nám pomohl pán co zastavil,nebýt jeho,tak nevím.No a od té doby se mi malá pravidelně takhle kucká už to není tak hrozné,prostě vždycky vdechne trošku mléka,hlabně v noci před spinkáním.Přitom má malej průtok na lahvičce.Nevím co je špatně.Máte s tím nkterá zkušenosti.Od té doby mám prostě šílený strach ☹ Budu ráda za každou radu či tip

lilili2
30. pro 2009

miselll: Neboj můj klučina taky když pije tak hodně hltá a vždy se u toho zakucká. Plácnu ho jemně po zádech a je klid. Myslím, že je to zcela normální. Já se někdy taky topím v minerálce, když ji moc hltám. Neboj 😉

misellll
autor
30. pro 2009

lilili2:To vím,že je to normální,jenže ona vždycky dlouho nemůže popadnout dechvíš a kucká se mi třeby čtyřikrát u jednoho jídla,Večer před spinkání je to nejhorší ☹ To se mo kucká třeba i 10krát,pak když konečně začne zase normálně jíst tak pláče a zase na novo 😒

poletucha
30. pro 2009

a co ti na to rekla doktorka? neposlala vas na zadny vysetreni? 😕 ja bych se teda bala a myslim ze uplne v poradku to neni

misellll
autor
30. pro 2009

poletucha:Doktor nám řekl,že malá nebyla v bezvědomí,že porostě jen v dechla mléko a že reagují všechny reflexi a že je vpořádku a hned nás pustili domů 😒 Myslíš,že je tedy něco špatně? ☹

editah222
30. pro 2009

Miselll - spíš jestli jsi se radila s vaší praktickou doktorkou. DOktorka ze sanitky vás na žádné vyšetření posílat nebude, té šlo jen o aktuální stav Barborky.

Editka se taky někdy u kojení šíleně zakucká, ale že by modrala to ne.

poletucha
30. pro 2009

miselll presne jak pise editah, jestli si to probrala s detskou doktorkou,treba je to jenom nejaka banalita a pomuze zmenit styl krmeni nebo tak neco 😉

misellll
autor
30. pro 2009

no řešili jsme s doktorem,jen to jak nás vezla erzeta,ale tohle kuckání ne.Zítra tam kdyžtak zkočím a zkusím se na to zeptat.Myslíte si tedy že to není normální.No ona teď taky nemodrá,to jen tenkrát,prostě jí,ale déle trvá než se vykucká a začne normálně dýchat... ☹