Kuličky Nesquick. Dáváte je dětem k snídani?

hancas
19. bře 2009

Ahojky maminky,chtěla jsem se zeptat zda z vás někdo dává tyto kuličky dětem na snídani..Moji bobci to prostě nějak odmítají i když jim dám jen 1 kuličku prostě to nějak nepokoušů,děkuji za váš názor,,popří.co dáváte 14měsíčním mimčům k snídani já jen mlíčko a stačí jím to až do oběda

caira
19. bře 2009

siss: si pamatuju, ze ses zminovala, ze ti prcek nechce mlicko..nase mala ted uz taky skoro ne..vetsinou ji ho schovam rano do ovesne kase nebo do weetabixu ( 120ml) a pak kdyz se obcas v sest rano vzbudi na mliko..( 90ml) ale vic toho do ni nedostanu .. 😒 a to pry by jeste v tomhle veku mely mit cca 500 ml denne..?

sisstin
19. bře 2009

caira: nepije ho od 8měsíců, jí mléčný kaše, jogurty, tvarohy, příkrmy s mlíkem..takže já to vůbec neřešim 😉

caira
19. bře 2009

tak to u nas je to to same, taky ji hodne mlecnych vyrobku tak z toho vrasky nemam 😀

bubba
19. bře 2009

no vidim tu vseliake nazory.... 😀 klasika "perfektne mamy proti perfektnym mamam" podla mna sa vobec nad tym netreba zamyslat kto svojmu decku co da,je to kazdeho osobna vec a svedomie..

taaaakze cokoladove gulicky..
1.moja dcera dlllho odmietala akekolvek ranajky -chlebik,jogurty,cerealie,proste zo vsetkeho zobla 2x a dovidenia...to je "dobry zaciatok do dna"skumala som a vymyslala...
jedneho pekneho dna som zahodila vsetky zabrany a kupila som jej cokoladove gulicky nesquik 😀 😀 su odvtedy dennodenne u nas na ranajky na stole a odvtedy sa vyrazne zlepsil cely jedalnicek mojej dcery(obed,olovrant,desiata,vecera)
v nestle platia prisne hygienicke zasady a neexistuje aby ked je na nom napisane ze je celozrnny a ze obsahuje 8 vitaminov,aby to tak nebolo.plati u nich prisna politika a jej porusenie je neprispustne...

http://cerealie.sk/nase-vyrobky/ranajkove-cerea...

a aj trocha sladkeho detom neuskodi treba to obmedzit v inych davnach pocas dna 😉

bubba
19. bře 2009

teraz som si to precitala po sebe a vyznelo to ako 100 percentna reklama 😀 😀 😀 mali by mi za to platit.zabudla som dodat ze moja dcera je na nestle gulickach uz rok 😉 a podotykam akukolvek zmenu sme urobili(kupili kukuricne bez cukru,potom tie skoricove a cojaviem ake...nic nechcela...)

petra.vavra
19. bře 2009

Já to taky nehrotim. Do roka jsem se snažila, aby ten jídelníček nějak vypadal, ale když dítě celý den nejí, je každá máma ráda, když do nich dostane aspoň to co jim chutná. Od roka jí dám ochutnat vše a co si vybere to dostane. Minulý měsíc jsme měli fakt těžký průjem a jediný co právě chtěla jíst byly kuličky. Nesnědla jich každý den pytel, ale vždycky do mističky a když byla prázdná a chtěla měla další, tak je dostala a opravdu na ní žádnou újmu nepozoruju 😎

sjuzi
19. bře 2009

Tak náš Miško tieto guličky miluje. Má ich ako jednu z alternatív raňajok. Myslím, že nie sú o nič horšie ako chlebík s maslom a lekvárom... Jeden balík má na štvrťroka... takže v pohode. Všeto s mierou, neprecpávať sa sladkým, veď to platí i pre dospelých, pestrá strava, či už ovocie, zelenina, sladké, slané, pečivo, cereálie... Aby nič nechýbalo...

caira
19. bře 2009

sjuzi: promin jsem debil..ale co je lekvar? 😅 ja se stydim, ze nerozumim 😀

megee
19. bře 2009

caira myslím že marmeláda 😀 , ale taky si nejsem 100% jistá 😀

hancas
autor
19. bře 2009

jj holi jen se ptala,protože dnes jsem jim to chtěla dát,ale prostě mi to odmítli a tak mě zajímal váš názor,taky nejsem zastáncem slazených,,,,tyčinek...,ale někde jsem četla že to prostě dětem chutná že jim to dávají každý den na sváčů.Díky za váš názor budu ráda za kařdé nové názory a hlavmě na typy na svačinky...

tomasek06
19. bře 2009

Prostě se na mě zlobte nebo ne,ale já od roku dávám malému všechno a nevím proč bych mu neměla dopřát i trochu cukru. Na svačinu mi papá jen ovoce nebo jogurt. Nebo mu nasypu nějaké ty cerealie a k tomu jablko. Stejně jen podlube a rozhodně to nejí v kilech.

susik77
19. bře 2009

baby, mne mala okrem bielych rohlikov a bebe keksov nechce ziadne pecivo ani cerealie. nepoznate nieco kde je vlaknina prip. malo cukru co by mohla jest v 19 mes.?jogurty miluje ale ked jej dam do nich len za malu lyzicku vlociek, tak to vobec nechce ☹ ryzove racio chlebiky si odkusne tak 1x ☹
myslite ze mozem skusit celozrn. rohlik?nieco som pocula ze zrniecka az od 3 rokov. ale potrebujem do nej nahustit vlakninu a neviem ako. zeleninu skoro vobec neje, len ked urobim sote s masom a ryzou, ovocie len pomarance a trochu hrozna.

susik77
19. bře 2009

inak uz vsetky detske kase odmieta, max. mi zje puding 😎 skusala som aj ovsenu kasu-jahodovu a to zjedla tak 2 lyzicky ledva 😖

caira
19. bře 2009

tomasek, kazdemu je jedno co delas ty, proc se lidi zlobi, je, ze jen proto, ze se snazime davat diteti zdrave jidlo jsme podle tebe hned nejaci exoti a nasich deti je ti lito.. 😒 takze kdyz priste reknes, ze ty davas diteti to a to tak to bude kazdemu jedno...pokud si usetrich urazky na stranu tech co to delaji jinak....

petka80
19. bře 2009

susiku, a ty kaše jsi zkoušela kromě těch kupovaných i klasické doma vařené? Rýžovou, jahelnou, krupicovou, pohankovou? Třeba by jí toc hutnalo víc.
No a ten celozr. rohlík klidně dej, jenom radši oloupej ta zrníčka nahoře 😉

hancas
autor
19. bře 2009

holki nechci aby jste se tady hádali kvůli takovým blbostem,jen jsem chtěla znát váš názor a on si to někdo holt převzal trochu jinaka bude nám tady diktovat že máme dávat dětem tlačenku už půl roce!!???myslám si že každej ví jak nejlépe kmkit děti a každej má jinej názor na stravu,prostě já taky nedáívám dětem párky,salámy...ale jen jsem chtěla vedět co ty kuličky...prostě tchýně by jim to nejraději cpala už v půl roce,ale já jí vždy seknu,prostě moje strava a moje děti a tchýně at si trhne nohou a políbí si zadek.

Tomášek...myslím si že nemusíš urážet holki a ostatní,kterí nedávají dětem v roce hranolky....jen jsem chtěla znát názor a ne urážky jsem zde proto aby jsme si navzájem pomáhali a ne uráželi jsme přece DOSPĚLÉ MAMKY,a ne trubky!!!!!! 🙂 😒

susik77
19. bře 2009

petka: zatial len tu ryzovu. tiez to moc nechcela, len trochu. este idem vyskusat krupicnu. tam je tiez vlaknina?

peppapig
19. bře 2009

Cau holky, tak taky pridam nazor 😀 Od cca 10ti mesicu nase Mia snida weetabix (viz str 1) s troskou mleka a detskym jogurtem nebo ovesnou kasi s ovocem. Jsem rada, ze cerealie jako takove zacinaji konecne mit negativni osvetu, spousta lidi si neuvedomuje to mnozstvi cukru v nich obsazene (kdyz jsem prijela do UK jako au pairka, za 3 mesice jsem pribrala 10kg, prave diky cerealni snidani, tenkrat si to clovek tezko uvedomoval). Nechci nikoho kritizovat, ale kazda z nas maminek dela chyby (ja urcite taky) 😝 Takhle male deti proste cokoladu a pokrmy ochucene cokoladou a podobne proste nepotrebuji. Pokud ano, zajimalo by me proc? Kdyz jsem byla tehotna, tydenni navsteva meho bratra se stala mensi vymenou nazoru, kdyz jsem byla svedkem, jak do 7mi mesicni dcery ladujou uz zminovane brumiky a korenena jidla...mala ma 3 roky a je stale silne podvyzivena 😠

Na druhou stranu bych chtela rict, ze kdyz mela nase mala rok, vnimala jsem spoustu veci prisneji nez ted (22 mesicu). Stale se snazim, aby jedla co nejvyvazeneji, ikdyz posledni 3 mesice je 'jidlo' boj. Trosku chapu maminky, ktere jsou rady, ze deti za cely den snedly aspon kousek chlebiku nebo par cokoladovych kulicek. Myslim, ze kazda mama to jednou pozna na vlastni kuzi 😉

caira
19. bře 2009

peppa : vim co myslis.. u nas se taky snida weetabix a ted jsem po prijezdu do UK pribrala neskutecne po snidani chocco pops ( jedine co rodina mela) druha rodina uz kupovala co jsem chtela ja a ja zacala jist weetabix nebo fruit&fibre a slo to po case zase dolu 😀 ( horko tezko)

tomasek06
19. bře 2009

Caira! Když vás můj názor nezajíma,tak proč mi pořád něco odepisujete? Mě když něco nezajímá,tak si toho nevšímám. Prostě jen nechcete přiznat jiný názor než máte vy a myslíte si že máte pravdu a nikdo jiný!

peppapig
19. bře 2009

caira, lidi si to proste neuvedomuji, hlavne mi prijde, ze v CR jsou cerealie takova novinka (uz asi delsi dobu 😝 , dlouho tam uz neziju), ktera je povazovana za zdravou, rubbish! Uz je to davno, ale nekde jsem cetla, ze v USA by se mely snidane typu cerealie vyrabet/prodavat (ne vsechny samozrejme).

Jeste jsem chtela dodat, kdyz jsme v Cechach, moje mamka ma ve zvyku malou vykrmovat termixama, pribinakama, tvarohakama atd, neznam jmena milionu mlecnych 'detskych' vyrobku. Asi abychom si zvykly na extra prijem cukru 😨

tomasek06
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
tomasek06
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
sjuzi
19. bře 2009

Booože baby, kvôli guličkám taká diskusia... 😅

A áno, lekvár je marmeláda... 😀 😀 😀 😀

tomasek06
19. bře 2009

😀 😀 😀 😀 😀 Ostatní můžou? To je zajímavé!!!!

caira
19. bře 2009

peppa: ten rubbish me dostal...jedno z mych nejoblibenejsich slov 😀 😀 😀 manza rika, ze az si poridime psa tak ho tak i pojmenuju 😀

Jinak ja v CR snidam weetabix..vozim si ho sebou 😀 Jinak my tam i docela chutnaji klasicke musli s ovocem- tusim Emko?..ale jsou dost drahe

peppapig
19. bře 2009

dog Rubbish 😀 😀 😀
Ja si zase vozim porridge, tu instantni v malych sackach (zapomela jsem jmeno a do kuchyne to je moc daleko haha) a vozim ji i mamce a segre, ta by se mohla utlouct, pry neni ovesna kase jako ovesna kase...pravda 😉

hancas
autor
19. bře 2009

tomasek.....nebylo by lepší kdyby jsi tuhle diskuzi opustila a nechala maminy at si tady píšou slušně...a ne urážlivě a ironicky jak už jsem psala tohle je diskuze kde si chceme pomoct a ne urážet ostatní,kteří prostě nedávají tlačenku,hranolky ....

Pokud zde chceš být neurážej a TO CHCE KLID(to je tvé motto nebo ne??) 😒

lenkazdenek
19. bře 2009

Já nevím,ale asi bych se kapku balá,že se mi tím malá zadusí 😅 zkoušela jsem ovesný vločky i obyč kukuřičný lupínky bez úspěchu,tak si říkám nač to hrotit,buť má jogurt nebo chleba s něčím,převážně s lučinou či žervé 😉 ,ale třeba manžel jí dal nedávno ochutnat takový ty čokoládový corn flakes a pár jich snědla,ale spíš jen tak na ochutnávku.
Holky,nezlobte se,ale já mám pocit,že Tomasek nikde nesala že by dávala dětem hranolky či tláču-jan má jiný názor 😉

andulkaavetrelec
19. bře 2009

přiznám se, že můj syn už čokoládu ochutnal a několikrát, byl neodbytný, je mu 19 měsíců, ale sama bych mu ji nedala, jenže někdy je lépe ustoupit než hrotit situaci, si myslím...ovšem "všeho s mírou" není mé heslo, rafinovaný cukr není myslím vhodný v žádném množství, sama ho nekonzumuju vůbec