Kuličky Nesquick. Dáváte je dětem k snídani?

hancas
19. bře 2009

Ahojky maminky,chtěla jsem se zeptat zda z vás někdo dává tyto kuličky dětem na snídani..Moji bobci to prostě nějak odmítají i když jim dám jen 1 kuličku prostě to nějak nepokoušů,děkuji za váš názor,,popří.co dáváte 14měsíčním mimčům k snídani já jen mlíčko a stačí jím to až do oběda

kaciska
24. bře 2009

sipecek-nechápu jako,je to dizkuse aby si maminy psaly nározy a podělily se o ně a pak tady čtu takový roztžky a vůbec přece se takhle nechovaj dospělí ženský,,, 😉 já si taky myslím že to není zase náká tragedie pár kuliček ale je to můj názor a nikomu ho necpu at si každej dělá jak on uzná za vhodné ale proč se tady do sebe navážet a tak??je to jen dizkuze a né kdo je lepší a nebo horší matka,všechny jsme dobré a víme my sami co je rpo naše dětičky nejlepší,nebo né? 🙂

sipcek
24. bře 2009

ale ved jasne 😀 gulicky jej tak ci tak budem davat,ci ma niekto zaklincuje alebo nie. 😀

len.petra
24. bře 2009

tak to ju vezmi rovno do mcdonaldu

kaciska
24. bře 2009

sipcek-přesně tak 🙂 kdybych se měla řídít tabulkama odbornýma knihama tak malá je jen na kojeneckým mléce,kuličky teda jeste nedávám ale za půl roku proč né?

sipcek
24. bře 2009

nemame.ale v UK mi chutilo 😀

kaciska
24. bře 2009

len.petra-ale co sem motáš mekáč???vy děláte hned z komára velblouda.... 😵 tomu se musím fakt jen smát

kaciska
24. bře 2009

sipcek-ale hele když už tak KFC je lepší 😀 😀 😀 😀

len.petra
24. bře 2009

nechaaaapem.. nechapem to, ako mohol niekto zalozit takuto temu, ja by som sa hanbila povedat, ze svoje dieta tlacim cukrom, lebo ine nechce 😒 .. a zacat s tym tak skoro, to je potom uz jasne, teraz date gulicky, o pol roka prvu hranolku.. to neviete vydrzat? ved dieta ma cely zivot na to, aby ochutnalo tieto neresti 😕

sipcek
24. bře 2009

neskusala som,ak natrafim niekedy,dam vediet 😀
ale nie,vazne.kazdy ma pravo na svoj nazor,ja svoj nezmenim,ci bude niekto urazat,ci nie,mna to nerozhadze 😀
smalcom a cibulou ju nekrmim,a to,ze jej dam par guliciek na ranajky,no a co?
ci mam z nej uz v rannom detstve urobit anorektika co si bude ratat prijem energie?to fakt nie.
kazda potravina ma svoje plus a minus,deti v 3.krajinach by za to dali zivot,tak prestanme polemizovat.

sipcek
24. bře 2009

ja sa za to nehanbim,nie som tak perfektna matka ako ty petra,vazim si ta za to 😀 ked niekedy urobis v stravovani nejaky kiks,spomen si na mna 😀
takze hancas,uz vies,ze gulicky az v 18tke 😀

markiza
24. bře 2009

a viete, ze ono to ide aj bez tych guliciek? 😝 😝 😝

sipcek
24. bře 2009

viem 🙂

len.petra
24. bře 2009

hladala som a bludila na nete a dufam, ze si po precitani rozmyslite, ci budete deti aj nadalej tlacit takym odpadom, alebo im radsej spravite nieco zdravsie, napriklad domace musli alebo aspon cornflakes 🙂

Nesquick (Nestlé): Doufejte, že si vaše dítě tyto cereálie neoblíbilo! Kromě toho, že jde o výrobek s vyšší energetickou hodnotou, minimem vlákniny, vysokým GI (obsahuje rýžovou mouku a kukuřičnou krupici), ve složení se objevuje také fosforečnan sodný, který napomáhá nadměrnému vylučování vápníku z těla. Nechci vás strašit – samozřejmě by do sebe dítě muselo nasoukat velké dávky, aby bylo vyloženě ohroženo, jen se ptám – je opravdu nutné něco takového jíst?

sipcek
24. bře 2009

dakujem petra,precitala som si to.

len.petra
24. bře 2009

sipcek, ja som nepovedala, ze som perfektna matka, mojej starsej dcere ich obcas kupim, ale skor tie ciny minis.. mne ide len o to, ze v takom utlom veku, ked este ten malicky organizmus nema uplne kvalitny traviaci system ho este zatazovat takym mnozstvom "bordelu".. zda sa mi to nezodpovedne ☹

len.petra
24. bře 2009

inac neviete nahodou, preco sme este hore? deti nam spravia rano budicek 🙄 a my budeme mimoooooooo

PRAJEM DOBRU NOC AJ NAPRIEK ROZDIELNYM NAZOROM 😉

sipcek
24. bře 2009

ale petra ved ja nevravim,ze malej davam kazde rano plny tanier tych "guliciek"uz mi to slovo lezie normalne na nervy.davam jej aj nutrilon kase,len niekedy nechce ani to,s nou je problem dostat do nej cokolvek okrem ovsenych vlociek.tak jej zarobim UM s tymi gulickami,zje ich par a to je vsetko.nedavam jej lizatka,nedavam jej mastne jedla-rezne,udene,ci parky,z chleba mi vylizuje lekvare,tak to jej radsej nedavam,nedavam jej keksy,nedavam jej jupiky ci kubiky,vidim v tom tiez vela zleho.Nesladim jej caj,pije bylinkove,na noc cistu vodu miesto caju,myslim,ze ju dost obmedzujem,az mi je jej niekedy luto,ked pozera co jeme.snazim sa jej davat co najviac ovocia a zeleniny,chudeho maska,bravcove jej nedavam atd.v mojej rodine som cudak,lebo tolko vyvaram pre svoju dcerku zvlast.nie som zla matka len pre tie hlupe gulicky,viem,ze z toho vyrastie a raz si popyta ten hlupy chlieb so syrom alebo bio jogurty alebo nieco co momentalne nechce.uz chapes? 😀
aj ja ti prajem dobru nocku a viem,ze kazda matka je super pre to svoje dieta. 😀

lenka1108
24. bře 2009

moja mala ich ma rada.nema ich kazdy den ale 2-3 krat do tyzdna sa stane.a co???!!!!viete co nechajte tie vase deti zit len zo vzduchu...upppps prepacte sak aj ten je uz skazeny....

moja lubi parky,dam jej kiderko,ma lizatka,kekse a co??? sak aj my sme ich jedavali...a to ze su v nich skodlive latky???
a v com niesu!!!!!!

sipcek
24. bře 2009

lenka,ja ta za to neobvinujem 😀
ked chuti tak chuti 😀

lenka1108
24. bře 2009

ja earazam na teba sipcek.skor si myslim ze si jedna stych "normalych mamiciek". 😉

tamarka
25. bře 2009

čafte, nemám nič proti guličkám a podobným somarinám, tiež ich moje deti jedia. Dokonca si ich miešajú do jogurtov. 😉

alon111
25. bře 2009

ja nerozumiem tomu preco je to az taky velky problem ak da niekto deculu raz za cas cok.gulicky.ani jedna ktora tie gulicky dava z nich neurobila zaklad dennej stravy pre svoje deculo.moja najstarsia ich prvy krat jedla ked mala pat rokov len preto ze som jej ich skor nedala ale ked ich zacala jest ona tak syn mal dva a pol a kradol jej ich z misky.mala som ho zato zabit alebo ho zavriet do inej miestnosti?je lahke nedavat ked mas jedno alebo dve deti v rovnakom veku ale tazsie je ich dat jednemu a druhemu nie.a co je az take zle na sladkom?ja svojim detom sladke davam aj s toho dovodu ze my z nimi treba ist aj niekde na navstevu a nemienim sa za ne hambit ked im niekto da nieco sladke aby neboli ako diva zver ktora sa nevie kontrolovat a budu jest do nepricetnosti pretoze nebudu vediet kedy sa k niecomu podobnemu zas dostanu.tak to je moj nazor a kazdy nech si o mne mysli co chce je mi to v podstate jedno.ved vy mi deti aj tak nekrmite a su vam moje deti aj tak ukradnute 😉

elucinka
25. bře 2009

alon - úplně s tebu souhlasím, mám kamarádku, která malé taky nechtěla dávat sladké a přesně jak píšeš - na Mikuláše se sešlo asi 6 dětiček a ona jak šílená brala všem ze sáčků čokoládu a sušenky a rvala to do sebe jak o závod...bylo to docela hustý 😖 A jeden můj kolega v práci vždycky chodil po kancelářích a jak měl někdo na stole bonbony atp., tak žebral a užíral 🙂 jednou jsem se ho ptala, cože je tolik na sladký a tak se svěřil, že mu rodiče sladký odpírali a tak to dohání 😀 a že to doma bere i svým dětem 😀 😀 😀 Je jasný, že všeho s mírou, ale úplně to odpírat, to si myslím, že vede jen k tomu, že se tím jednou budou sami prát, až nad nimi nebudeme mít takovou kontrolu...

sirinka
25. bře 2009

ale nikto nehovori, ze detom sladke netreba...ved su to deti...ale existuje kopec zdravsich sladkosti pre 14 mesacne dieta...
a najme ide o vytvorenie si stravovacich navykov...ked sa nauci clovek jest uz na ranajky sladkosti ako si potom uvedomi neskor, ze toto jedlo by malo pozostavat z niecoho ineho? u nas proste sladkosti funguju ako taka odmena pre chutove bunky, nie ako nahrada ranajok ci ineho jedla...
a naozaj sa cudujem, ze sa nad tym ziadna z vas nezamysli...celosvetovo stupa dost rapidne detska obezita...samozrejme, to nema na vine iba sposob stravovania, ale celkovy zivotny styl, ale strava je dolezita a ked im dame zly zaklad a zle navyky...potom sa mozno v puberte budeme pozerat na nestastne deti, ktorym sme sice dopriali ako batolatam na co mali chut, ale neskor sa budu hanbit za svoje telo...

sisstin
25. bře 2009

elucinka: já jsem nikde nenapsala, že mu nedám žádnou sladkost..ale jako v tomhle batolecím věku fakt ne, nezná to, nechce to po mně..a nevim, proč bych mu to měla dávat..samozřejmě ve školce a škole už je to něco jiného 😉

erikasadek
25. bře 2009

ahojte dokonale matky... 😉

tato tema este stale bezi... 😀

clovece ked som pozerala dokumet o jahodach ovoci so spanielska, tak radsej tony , guliciek a, ako pekne, potstiekane a dopovane,n jahody maliny , a ovocie im podobne, pesticidmi..

prestanme si jedna druhej davat rady do zivota ze toto nie, a toto ano.. kazda mate zdravy rozum...;
keby ste videli , ake tu matky davaju do teti veci ,tak odpadnete.. a poondiane, cerealne, gulicky , poviete si boli pozehnanim pre tie deti....
kto chce nech da.. kto nechce nech neda.. 🙂

dobru chut..

alon111
25. bře 2009

sirinka ja netvrdim ze im servirujem denne na ranajky nieco sladke ale preco raz za cas im nedat aj cok.gulicky.a s tou obezitou je tak ze deti ktore mali servirovane sladke len niekedy tak v 13 az 14 rokoch ked dostanu vreckove tak to jednoducho rozbiju na sladke lebo vtedy ich v tom nik nebude branit a hlavne ich nebude kontrolovat.ja netvrdim ze maju mat deti kazdy den sladke ale deti maju rast s tym ze to sladke je tu pre nich a nie je to zlo ktore im neviem ako ublizi.a povedat ze este sa tym v dospelosti ojedia dost je tak trochu divne.ja som zo sladkym rastla a k zivotu to nejako teraz uz ani nepotrebujem pretoze som si ho takpovediac uzila v detstvu,tak to praktizujem aj pri svojich detoch.dectvo ma byt pre dieta to najkrajsie obdobie v zivote a tam to sladke jednoducho patri ci zdrave alebo nezdrave to uz nechajme na posudenie konkretnym mamickam ktore to sladke davaju.

sirinka
25. bře 2009

erika to co je za prispevok...nehnevaj sa, kto sa snazi svoje dieta zdravo stravovat dobre vie, ze ovocie dovezene sa obera nezrele, teda nema ani poriadne vitaminy a je upravovane chemicky aby prezilo transport...o tom je zbytocne debatovat...vacsina mamiciek, co toto vedia, si namrazi pocas sezony u nas alebo kupuje jablcka zo slovenska a tak...a predpokladam, ze tieto maminky ani cokoladove gulicky nedavaju...

o tych radach...ked je tu otazka, tak na nu proste odovedame 😉

a ze co vsetko kto svojim detom dava... tak tym si ja svedomie masirovat nastastie nemusim, ze ved su aj horsie matky...to uz je fakt dost blby argument 😉

sirinka
25. bře 2009

alon to iste tvrdim aj ja...sladke patri k detom...ale sladke vhodne na to ktore vekove obdobie 😉 a nie ako nahrada napr. ranajok.

ja som ako dieta jedla malo sladkeho a teraz este menej...hm. u nas sme skor na chipsy 😀

erikasadek
25. bře 2009

sirinka ale vsetci nezijem ena slovensku a tiez si nemysli prepac ze vsetko co rastie na slovensku , je az take zdrave, ze sa na slovensku nepouzivaju pesticidy...

to bol priklad, akokovek sa , clovek snazi dat dietatu jest, tak vzdy je tam vykricnik,

len v poslednej dobe je tych vykricnikov vela, a treba spomalit a netreba sa stale snazit , zo vsetkeho robit velke halo..
priklad, v teme, mala zjedla kolac; cokaladovy ma 1 mesiacov.. ta chudera matka, s anormalne boji ake to moe mat nasledky na dieta..

a o tom to, je, z ev poslednej dobe sa , s mnohych stali otrokine, tabuliek, a a vystrah a sklatulkovania, toto ano, aa toto nie.....
a ako matka ani nevies , co vlastne je dobre pre tvoje dieta......

takze mna toto stve, .. trebalo by sa na chvilu zastavit a porozmyslat, je to jedlo.. a s casu na cas nezabije, nikoho nic, zoberme to ako pestra strava u niekoho...
zase, na druhej strane mas deti, ktore dokazu jest len cerealne rano na obed a vecer... takze to je uz dalsi extrem....

vsetko ide v poslednej dobe do extremu.... chapes ma... za chvilu budu zastavovat matku ci vobec dnes dala , flasu mlieka, ktora je odporucana.. pretoze , ak to pojde takymto tempom tak k tomu spejeme....

horsie matky. horsi amatk aje ta co , bije amlati svoje dieta , je podvizivene, ale ta , co da len blbu cokaladu , tak co uz tak da je to jeje dieta.. 🙂 co uz.....