Kuličky Nesquick. Dáváte je dětem k snídani?

hancas
19. bře 2009

Ahojky maminky,chtěla jsem se zeptat zda z vás někdo dává tyto kuličky dětem na snídani..Moji bobci to prostě nějak odmítají i když jim dám jen 1 kuličku prostě to nějak nepokoušů,děkuji za váš názor,,popří.co dáváte 14měsíčním mimčům k snídani já jen mlíčko a stačí jím to až do oběda

martule20
31. bře 2009

A když jsme u toho vdechnutí - zrovna ty kuličky si myslím, že jsou dost prťavé na to, aby prckovi mohly zaskočit. Mně minule malá vdechla kousek jablka a už jsem ji držela hlavou vzhůru, protože jsem to z ní nemohla dostat ☹

kaciska
2. dub 2009

když jim to chcete dávat nenamočené tak to je jasný že jim to může zaskočit,mám rok a půl starého bratránka a nesquik baští moc rád každé ráno,namočí si to do mlíčka a necha nabobtnat a baští a nic mu není,nic mu nazskakuje a ničím si nedře pusinku páč to má rozmočený...tak nechápu kde berete furt ty výmluvy že to zaskočí a že si odře pusinku....a blablabla....to je jasný že tak malýmu dítěti se to nebude dávat normální bez namočení,.....to snad ví každý né? 😒

sisstin
2. dub 2009

kaciska: ne každý dítě to dokonale rozkouše 😉 ale at si každej dává, co chce...já prostě píšu svůj názor, že dávat kuličky batolatům je pro mě bejkárna 😎

sisstin
2. dub 2009

jako je pro mě hovadina dávat batolatům různé brumíky, čokapiky, sladké sušenky a nevim co 😝 když to nezná, a nechce to...školka, škola..je něco jiného..tam má tu možnost se s tim setkat...já doted sladké moc nemusim, dám si občas jako každej samozřejmě...ale nějak mě to nebere..a to mi naši do školkovýho věku taky nedávali žádné sladkosti a podobně 😅 prý mi jednou babička dovezla ty gumové medvídky..a já si z nich dělala řadu po koberci, páč jsem nevěděla, že to je na jídlo..a za mnou chodil bratranec..a užíral je...no..já jsem ted štíhlá..a bratranec má asi 150kg 😝

kaciska
2. dub 2009

sis-jasně chápu tebe,ale když se do mě pak náka mamina pustí tak se ohradím ja taky napíšu svůj názor....já chápu maminy co se trochu bojí to já jsme zase trošku odvážnější ale neriskuju nesquik já teda verunce nedávám ale nikdy neříkám že nebudu 😉
ono se to ze sladkostma rodhodně nemá přehánět ale abych svýmu dítěti nekoupila ani tatranku jen kvůli tomu že to není dzravé a že bude tlusté tak to teda mě příjde ujetý 😅 ...ale rozhodně nejsem zastánce spát dítě sladkostma ale s mírou že jo 😵

sisstin
2. dub 2009

kacis: no já rozhodně nebudu zakazovat sladkosti, jako, že by pak smutně koukal, že všichni maj a on ne 😅 ale prostě ty 2roky je u mě min. hranice 😉 ale teda jedna moje babička se mu snažila něco sladkýho vnutit..myslim, že to byl kousek buchty..a on to stejně vyplivnul ven 😝 😅 ..jinak výživu též nepřehánim, přikrmuju od 4m, dávám maso, skleničky, po roce lipánky a tvarohy atd. 😉 ale to sladký mě fakt nějak zatim nebere vůbec 😕 nevidim důvod, proč by se měl v 18m cpát čokoládovejma kuličkama..samo, že kdyby nic nechtěl jíst k snídani, tak dám i ty kuličky..ale zatim bez problému baští jogurty, kaše atd...a myslim, že hancas taky psala, že jejim dvojčatům stačí mlíčko...tak proč kuličky? 😉

kaciska
2. dub 2009

sis-jasně,chápu,já chci taky pro svoje mimi to nejlepší,ale člověk si není v ničem 100% jistej...jak sem psala s těma bio sklenkama,já vařím svoje jídlo a vím co tam dávám a tak,ale nekupuju bio zeleninu ani ovoce 🙂 akorát co mě děsí je salmonela,takže vajíčko vařené a kupované,,,domácí malé nedávám to je větší riziko nákazy...s toho mám docela bobky.... 😒

jaja0110
2. dub 2009

necitala som to tu len som kukla internetovu stranku Nesquiku, ich vyrobky teda tieto gulicky su urcene detom od 5- do 11 rokov...
http://cerealie.sk/nase-vyrobky/ranajkove-cerea...

jaja0110
2. dub 2009

...zvysne vyrobky cookie, cini minis atd dokonca az detom od 6 rokov, no batolatu by som to nedala ani omylom... 😝

kaciska
2. dub 2009

jak jsem psala už dříve....takže 12 leté dítě to už nesmí???!!!!tak běda maminky jestli to dáte dětem 11+ 😠 😀 😀 😀 😀

jaja0110
2. dub 2009

No myslim ze tam nieje podstatny ten udaj DO kedy, samozrejme ze to mozu jest aj dospeli, dolezity je ten udaj OD akej vekovej kategorie je ten vyrobok urceny a ked vyrobca pise ze od 5 rokov urcite to ma svoje opodstatnenie...

sirinka
2. dub 2009

na tej stranke je to iba odporucanie...nie prikaz....a tiez si myslim, ze na to je dovod, preco sa to samotnym vyrobcom odporuca az od veku 5. rokov...
dovtedy sa vyvijaju u deti stravovacie navyky...zvlast prve roky zivota su dolezite. ked ich naucime na sladke polotovary, tazko nam neskor budu chciet klasicky chlieb s maslom a paradajkou 😉
u niekoho to nemusi byt problem, ale ked sa neskor u dietata vyvinie alergia na rozne zlozky tychto pokrmov alebo nabeh na obezitu, co v dnesnej dobe uz bohuzial nie je nic vynimocne, tak bude ovela vacsi problem opravovat zle stravovacie navyky, ako teraz s tymito presladenymi gulickami a spol. pockat.

markiza
2. dub 2009

jeeeeejda, vy este stale gulickujete? 🙂 🙂 🙂

sasiki
2. dub 2009

ahojte, tak ja sa priznám, že takéto veci v obchode obchádzam bez toho, aby ma vôbec napadlo kúpiť to. Nejedla to ešte ani moja malá (2r) a ani to papať v blízkej i ďalekej dobe nebude. Ak raz, tak ako ,,zdravšiu" variantu sladkosti vo vyššom veku (nemyslím tým dôchodok 😀 ). Na raňajky jej dávam kadečo iné - výživnejšie.
Inak párky z Krásna ľúúúúúúúúúbim aj ja 😀 . Ale maľovku som nelízala 😔

martule20
3. dub 2009

Holky a když už řešíme to sladké, co třeba váš názor na takové ty různé dětské sušenky?

sisstin
3. dub 2009

martule: tak ty mi nepřijdou nějak strašné, ale Tygr je stejně nechce 😅

peppapig
3. dub 2009

martule...jake detske susenky, myslis typu od Hipp nebo heinz?

martao
4. dub 2009

Ja myslím, že dieťa v tomto veku može teoreticky všetko. Z času na čas aj niečo nezdravé. Guličky s mliečkom je dobrá varianta na raňajky, hlavne ak dieťa inak odmieta mlieko. Lepšie ako hranolky s tatarkou.
Moj najstarší v tomto veku vypil babke slivovicu a je zdravý ako buk 😉

erikasadek
4. dub 2009

martao, tu si ani namala hovorit, dufam ze ta neuklincuju kvoli tej slivovici.. 😉

neboj aj ja som stiahla vraj pohar ginu, a som tu.. a nie som ani alkoholik, ako tvoj syn..
ja som ako ty s casu na cas sa da, lepsie ako hranolky a kecup..... 😉
ale ako som pred tym hovorila kazda matka si robi podl asvojho svedomia, nic netreba prehanat........ 😉

martao
4. dub 2009

No snáď ma neuklincujú. Ja som mu tú slivovicu nedala. A dozvedela som sa to až po 3 rokoch. Keby som to vedela, tak jej dolámem ruky.
Moje deti sa stravujú zdravo.

erikasadek
4. dub 2009

ja som tak pochopila.. 😀
nasi mi tiez nedali odisla navsteva a ostal pohar na stole a tak som ho do seba supla, pri pohlade mojich rodicov, uplne zmrznutych tym pohladom.. mama skoro dostala infarkt... 😉

no vidis nic mi nebolo ani som sa neopila, len sa na tom smejeme, doteraz... 😀

hlavne nech su zdrave tie nase deticky.. 😉

monkula
4. dub 2009

ja som sa našej pediatričky pýtala na cereálie, keď mala Chiara rok, lebo videla, že Jarko papá cereálie, tak chcela aj ona, tak povedala, že §že, ale s UM, ale ona fičala na obyč. kukuričných lupienkoch, tie iné až teraz... 😉

draga
4. dub 2009

holky to je zase pěkné téma 🙂

já teda kdysi ty kuličky koupila, ale mě to nechutná ani suchý ani s mlíkem...brrr přitom mlíko miluju, ale to rezblechtaný ne...

no ale proč to píšu...Dála mi začal užírat kočičí chroustátka...normálně šup kočce z misky lupne jedno a hup do pusy a za chvíli další...to mu jako teda nezaskočí...tuhle tu byla tchýně a říkala..Nemáš něco podobnýho? tak jsem si vzpomněla na čoko kouličky...že jako ho teda obelstím...vzal si jednu ..eee fuuuj eee fuuuuj a hned zase kočce do misky...já vím asi to není zdravá výživa ale co nadělám 😀 😎

tak asi tak u nás s čoko kuličkama 😀

sipcek
4. dub 2009

draga,musela to byt bohovska podivana 😀
erikasadek-moja uz aj hranolky ochutnala,sla sa za nimi zabit,dnes chutnala kapustove halusky,tiez prezuvala s chutou 😀 (pre bio mamicky-len ochutnala,nejedla celu porciu 😉 )

martao
5. dub 2009

Mne tiež tie guličky nechutia. Niekdy sa divím, čo sú schopne decká zjesť. Hlavne, keď porovnám moje chute a chute detí. Najstarší miluje špenát, prívarky, pečienku. Mladší ochutnal jelítka a chodí za mnou, že kedy bude prasiatko. Za ovocím a zeleninou sa ide utĺcť.

blau
5. dub 2009

sipcek ale ved kapustove moze uz v pohode? nie? aj pre biomamicky,,,

erikasadek
5. dub 2009

SIPCEK A ZIJE ZE,, 😀
hlavne ze chutnalo...

a preco nemoze kapustove halusky, moji zboznuju granadiersky pochod , alebo halusky s makom.... 😉 sice len s casu na cas ale zboznuju.. kapustu uz jedia davno , teda vsetky hluboviny...
taku kyslu kapustu tu maju stranse radi a to nehovorim o jedlach s nej...

cela tema je diskutabilna..... 😉

presslovva
7. dub 2009

Tady je jasne videt, kdo ma doma jedlika, ktere mu je jedno, co papa, at mu date jogurt nebo chleba, sni to. Az budete mit doma dite, ktere k zivotu jidlo nejspis nepotrebuje, budete radi i za ty coko kulicky. Moje dcera ma problem s jidlem uz od narozeni, nikdy jsem nezazila (22 mesicu) aby se sama prihlasila, ze ma hlad... Snazim se tez o zdravou stravu, ale stoji me to moooc penez, moje hlolcicka sni ze vseho 2 az 3 lzicky a vetsinu tu danou vec uz ten den nedoji, takze mi konci v kosi spousty jogurtu a presnidavek a nevim ceho vseho. A pak jsem prisla na kulicky, ne ze by je do sebe hazela, ale tak kazdy druhy den misticku sni, davam ji je do mleka, ani si neumim predstavit, ze je nekdo ji na sucho? Pak mi taky ji Monte od Zotta a pingvika... :( ja vim, nic zdraveho, ale kdyz vidim, jak ma propadle bricho.... Vazi 10,2 kg a na roce mela 8,5kg, a jedine, co mi s ni s omackou jsou knedliky, zadne brambory nebo ryze... je to strasny, rikam si, ze snad az uvidim, ze tloustne, ze to vcas zarazim....Taky bych chtela, aby mi jedla jen mrkev a zdrave mlecne vyrobky a vhodne maso... atd. ale jak to mam udelat, ani kdyz to jime my s tatinkem, tak to nefunguje. Doufam, ze az bude vic chapat, tak budu vydirat... "kdyz snis tohle, tak bude tohle" ale nekdy si pripadam jak vyjednavac :(

erikasadek
8. dub 2009

presslovva ja mam doma jedlika presny opak teda dvoch...
ale plne ta chapem.. mas to tazke..... ☹
vela pevnych nervou a hlavne dufajme ze coskoro mala bude pekne papat .. teda dufajme... pomaly mozno to pride.. 😉

sisstin
8. dub 2009

presslova: ten náš měl na roce 8,4kg..nepřijde mi to jako strašná trága..ale on teda jí.. 😕 ..spíš mě překvapuje, že váží stejně nebo dokonce i mín než děcka, která nejedí skoro vůbec 😕