Kuličky Nesquick. Dáváte je dětem k snídani?

hancas
19. bře 2009

Ahojky maminky,chtěla jsem se zeptat zda z vás někdo dává tyto kuličky dětem na snídani..Moji bobci to prostě nějak odmítají i když jim dám jen 1 kuličku prostě to nějak nepokoušů,děkuji za váš názor,,popří.co dáváte 14měsíčním mimčům k snídani já jen mlíčko a stačí jím to až do oběda

megee
19. bře 2009

hancas já začala ted dávat taky kuličky ale medový s mlíkem a chutná mu to tak to řeba taky zkus zalít mlíkem ono to potom krásně změkne tak ani nemusí moc kousat...

sisstin
19. bře 2009

hancas: je to každýho věc, ale mně teda přijdou čokoládové cereálie pro takhle malé díte fakt hodně nevhodné 😉

kijonkova.k
19. bře 2009

hancas,zrovna teď v týdnu bylo v TV,jak jsou tyto rádoby cereální snídaně přeslazené a obsahují nějakou kyselinu,která vede ke zvýšené hladině LDL cholesterolu(špatný cholesterol) v nadměrném množství než je povoleno.Neprošly skoro žádné cereálie...a pak,že je to zdravá snídaně 😝 My snídáme chleba s máslem,ale jen tak půl krajíčku,někdy ani to ne 😉 Pokud jim mlíčko stačí,tak proč ne?

sisstin
19. bře 2009

hancas: můžeš dát mlíčko, kaši, chleba s něčim, jogurt, ochucený tvaroh atd, 😉 s cerealiema bych fakt teda ještě min. rok počkala 😉 navíc jsou tvrdé, a pokud dítě moc nekouše..tak to akorát může nadělat pěknou paseku 😒

bihan
19. bře 2009

Lepšie ako Sisstin by som to nepovedala.. cereálne hnusne sladké guličky pre tak malé dieťa by som určite nedávala.

caira
19. bře 2009

souhlasim se sisstin, cerealie obalene v cokolade nebo cukru atd jsou pro deti leda tak dobra cesta k obezite..kdysi jsem hlidala dve deti co vyrostli na chocco pops, a tehlech coko cerealiich a mala byla docela tlustoucka...

davala bych uvarene mussli vlocky jako ovesnou kasi s ovocem, nebo s jogurtem, nebo tak neco.. treba u nas v UK se delaji cerealie vhodne pro deti jako Weetabix ( jen obilnina + pridane vitaminy a to davame my, ale nic jineho krom ovesne kase bych nezkusila) zadny pridany cukr, sul atd.. nebo jeste je jich par, ale kdyz vidim na policich v kramech vsechny ty obalene v medu, cukru cokolade atd a kolik to ma cukru a oni tam pisou jak je to dobry zdroj energie a kalcia tak bych je flakla za to jak rodicum lzou 😠

kalo
19. bře 2009

Mě se tyto rádoby zdravé "cereálie" s medem či čokoládou ani trochu nezdají...Ani sama je nejím. Zdravé mi nepřipadají ani trochu a kupovat je nebudu. Ale zkoušela jsem malé do jogurtu naprosto obyčejné kukuřičné Corne flakes, že jsem je rozdrtila na prášek...Docela jí jedou a pořád je to lepší, než do jogurtu nebo ovoce strouhat dětské piškoty..Takto občas zahustím, protože se víc nají...

caira
19. bře 2009

kalo, ja doma treba drcene corn flakes pouzivam misto strouhanky na obalovani 🙂 je to zdrave a moc dobre 😉

petka80
19. bře 2009

cornflakes jsou o.k., ale ty "super zdravé pro děti vhodné plné vitamínů" cereálie fakt nebrat ☹

tomasek06
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
blau
19. bře 2009

Podla mna su tie cerealie prehnane moderne a ujete. Preco je ti luto nasich deti? Ved prave to, ze im nedame nieco nezdrave je len dobre ,nie?

caira
19. bře 2009

blau: ..souhlasim s tebou..mozna tomasek je typ matky co dava knedliky s omackou od pul roka a hranolky s kecupem od 8mi mesicu 😀 😀

Ja si taky myslim, ze to, ze se snazime svym detem dat dobry zaklad do zivota a necpat do nic svinsto neni prehnane moderni a upjate..mozna kdyby moji rodice do me od mala necpali med, KM, cukr do vseho atd tak dneska netrpim tolika alergiema 😒

blau
19. bře 2009

cairi ano suhlas. > neskusala si na tie tvoje alergie klastornu medicinu? Myslim liecenie bylinkami? Aspon by sa zmiernila ta alergia. Alebo dat si upravit stravu nejakym dobrym bylinkarom. Robi to zazraky 😵

sisstin
19. bře 2009

tomasek: tak ja rozhodně výživu nepřeháním, ale jako sorry, cpát malejm dětem čokíny a podobně mi přijde fakt zcestný 😕 já když vidim ty brumíky a spol, tak bych vraždila..jako školkovému dítěti to klidně občas dám, ale kojencům a batolatům..nechapu prostě 😒

bihan
19. bře 2009

a "zdravé" kinder čokoládky na desiatu.. to tiež nedávate? chúúúúďatá deti!! 😝 😀

sisstin
19. bře 2009

já zas nejsem zastáncem toho, aby dítě v roce nic neochutnalo...aby bylo vegetarián, neřeším lepek, jogurty..někdy od 7.měsíce...ale fakt jako čokoládový cereálie takovejm mrnatům by mě dát nenapadlo, už proto, že je to tvrdé jak kámen 😕

rozhodně nebudu zakazovat nějakou tu sladkost..ale proč mu to dávat ted, když to ještě nezna a nemá z toho rozum...ve školce a škole už je to něco jiného 😕

petka80
19. bře 2009

Taky ty naše děti lituju!!!!! 😀 😀 😀 😀

caira
19. bře 2009

blau: u nas se zkouselo vsechno, ozdravne pobyty v jeskynich, homeopatika, bylinky atd atd..kupodivu se to trosku zlepsilo behem let, ale porad davat pozor abych v necem nesnedla to a tohle je na palici 😒

Siss: my jsme od znamych dostali "darem" bruminky kdyz male bylo cca 6 mesicu..tak jsem je dala kamaradce co ma dvouletou holcicku a ona se strasne divila, ze je davam pryc, tak jsem ji vysvetlila..ze v sesti mesicich ji to fakt cpat nebudu 😀

treba my obcas udelame ( teda tchyne) takovou jogurtovo ovocnou buchtu pro malou a to si mala s chuti da..ale to je obcas..me prijde, ze dite prece nezna sladkosti tak mu to nemuze chybet..nase mala si teda vic pochutna na ovocnem jogurtu nez na sladkem ..coz je zvlastni..ani marmelada ji nechutna 😅

Ja si vzpominam, ze kdyz male bylo par mesicu tak mi moje mamina porad rikala, proc ji nedam do umky detskou krupicku, ze mi bude spat lip...tak jsem ji pracne vysvetlovala, ze dite do cca toho pul roku by melo byt jen na mliku a ne ji cpat kase ve trech mesicich jen abych ji zaplacla bricho a ona spala 🙄

blau
19. bře 2009

Znamy doniesli malemu kinderpinguin. Muz povedal, ale nas take veci nejedava. Mal vtedy 10mesiacov. A znamy sa nanho pozrel, cooo? To nas Filip to uz v pohode jedol. A tak aj dopadli...Maly neje nic poriadne len sladkosti ma 3 apol roka a vahu ako nas Luca 13kg. Tak neviem kto je chudak? ☹

med
19. bře 2009

Já myslím, že se to nemá přehánět ani na jednu stranu. Když těch cereálií sní dítě pár kuliček za týden, tak z toho určitě neumře na obezitu... Na druhou stranu cpát takhle malý děti čokondou a hranolkama mi je taky proti srsti. Takže všeho s mírou!

caira
19. bře 2009

blau: nase mamina zase privezla male ted k velikonocum cokoladovy kalendar..ale sama uznala, ze sice je to pro ni, ale je ji jasne, ze ty cokoladky sni manzel 😀

jako ja male taky dam sem tam neco ochutnat..ale kindervajicko na desatou nedostane 😀 😀 😀

med
19. bře 2009

Caira, tvoji rodiče pro tebe tenkrát nepochybně dělali to, co si mysleli, že je pro tebe nejlepší. Třeba za třicet let tvoje dítě bude nadávat tobě, že jsi něco dělala špatně (přitom jsi přesvědčená, že děláš to nejlepší), akorát bude jiná doba, jiný výzkumy, prostě bude všechno o 30 let dál... Tím samozřejmě nemyslím, abys je cpala svinstvama... Jen fakt nemůžeme vědět, s čím zas vědci, doktoři atd. zase za pár let přijdou...

sisstin
19. bře 2009

med: no par kuliček fakt nezabije 😅 já si spíš neumim představit, jak to takovýhle malý děti jedí 😕 ale my mame jen 4zubku..tak možná proto 😅

caira
19. bře 2009

med: to si taky myslim, ze tenkrat se rikalo, ze to a to je pro deti dobre a dneska je to uplne jinak a presne jak rikas, za tricet let to muze byt uz zase uplne jinde..jen doufam, ze tim, ze male davam hodne ovoce a zeleniny a snazim se fakt davat kvalitni potraviny, ze ji alespon dam nejakou sanci, ze nebude tak silny alergik jako ja... hadam,ze senna ryma se ji nevyhne, tu ma fakt z obou stran kazdy clen nasi rodiny..ale snad ty potravinove alergine nebude mit zadne nebo alespon minimum. 😉

lujzik
19. bře 2009

Zaujímala by ma jedna vec: od akého veku by som mohla malej dávať jahody? 😕
vraj sú spúšťačmi alergií... 😢

kalo
19. bře 2009

Ještě k poznámce TOMASEK06: nechci být jedovatá, ale když se podíváte do jejího alba, tak je viditelné, že tato paní sama moc dobré stravovací návyky zřejmě nemá a stejným způsobem bude krmit i svoje dítko. Mě je spíš líto těchto lidí, kteří se cpou naprosto vším a myslí si, že je to v pořádku a normální a ve zdravém jídle vidí něco "ujetého a moderního"... 😒

med
19. bře 2009

Caira, jasňačka 😉

sisstin
19. bře 2009

většímu dítěti klidně cerealie občas dám..ale tyhle batolata maj fakt hodně možností, navíc, když jim stačí mlíčko 😎 co já bych za to dala, aby n ějaký mlíko pil 😒

tomasek06
19. bře 2009

Opravdu mu nedávám hranolky a knedlíky,ale dám mu zkusit vše a v malém množství! To neuškodí a ani z toho nepřibere 😉

sisstin
19. bře 2009

tomasek: ale hancas se ptala na každodenní kuličkové snídaně, to mi fakt nepřijde dobrý v tomhle věku..na tom snad není nic fanatickýho 😉