Kuličky Nesquick. Dáváte je dětem k snídani?

hancas
19. bře 2009

Ahojky maminky,chtěla jsem se zeptat zda z vás někdo dává tyto kuličky dětem na snídani..Moji bobci to prostě nějak odmítají i když jim dám jen 1 kuličku prostě to nějak nepokoušů,děkuji za váš názor,,popří.co dáváte 14měsíčním mimčům k snídani já jen mlíčko a stačí jím to až do oběda

sirinka
25. bře 2009

erika tak potom netreba zakladat taketo temy...keby to vsetky brali ako ty....ale ked sa niekto pyta, ja proste dam svoj nazor.

markiza
25. bře 2009

erika, myslim, ze to o tom ovoci plati na akukolvek krajinu, ktora vo velkom vyvaza 😅

erikasadek
25. bře 2009

dodam len na zaver tato tema je vlstne trochu zbytocna, kazda matka co tu ste ste dobrou matkou v ociach svojich deti, a ostatni , vam mozu byt ukradnuti...

kazdy si tu bude vzdy obhajovat svoju pravdu.... a ta pravda ma niekolko podob .. ze? 🙂

erikasadek
25. bře 2009

markiza preepac?
jasne plati o kazdom dovazanom.. nechcela som sa dotknut spanielska bol to len priklad...
jasne sirinka, kazdy svoj nazor lne niektore su na mna dost silne.....teda na mna.. inak ja som tiez niekedy bola uskostliva teraz to uz beriem viac s pohodou, stale dbam, ale su veci , s ktorych som po case upustila.....

😉

markiza
25. bře 2009

jasne erika, ja viem... clovek si dnes nemoze byt isty ani ovocim z vlastnej zahrady 😉

erikasadek
25. bře 2009

no nemoze nevies coho je schomi tvoj sused ked spis... 😀

markiza
25. bře 2009

keby len na susedovi zalezi, dam si pozor na vybere 🙂 😉

sipcek
25. bře 2009

erika 😀
ved som pisala,ze keby som vedela o vsetkych skodlivinach,tak sa idem napast 😀
sirinka-pozor na tuky v chipsach 😀
myslim,ze hancat uz vie co a ako tak vam vsetkym drzim palce pri zvladani stravovacich navykoch vasich detureniec,papa

markiza
25. bře 2009

sipcek, ani na pasu by si nesla 😀 😀 😀

sipcek
25. bře 2009

😀 😀 😀

titkovamiriam
25. bře 2009

ja by som nedavala ,ked nie pre ine su cokoladove-sladke-----brrrrr

erikasadek
25. bře 2009

a co tak vanilkove alebo obtiahnute medom.. 😀

sipcek, v tejto dobe je nejst vobec... 😀 kde su tie casy ked sme mohli ako deti pit s lesnych pramenov, teraz chcem vidiet toho odvazlivca.. 😀

sipcek
25. bře 2009

erika to mas pravdu,ja by som si teda netrufla.chcela by som zit v dobe nasich starych mam,uz len kvoli cistejsiemu ovzdusiu a hlavne domacim potravinam.ked som zila v UK,zienky nestali pri hrncoch 2 hodiny,riesili to polotovarmi a bolo.a tak aj decka vyzeraju.rychlovykrm.nie som extremista ako vidis."gulicky" 😀

kosicanka1
25. bře 2009

a ja si myslim, ze taketo temy by sa mali zavriet, pocnuc cokoladovym kolacikom, pribinacikom, horcicou a kecupom, konciac cokoladovymi kulickami... ak chce niektora mamka vediet co moze a nemoze davat v ktorom veku, ma na to tabulky od lekarov, na webe je ich kopec. a ak sa nimi neriadit, je to tiez jej vec, a potom takuto diskusiu nepotrebuje...
tieto temy su zbytocne, vyvolavaju len hadky, a kazda strana bude obhajovat svoj postoj. no naco to je?

kaciska
26. bře 2009

NA HO*NO 😀

hancas
autor
26. bře 2009

panebože vy se nestydíte za to že se pořád hádáte kdo je lepší matka!!!!!baby se vzpamatujte,kolikrát mě opravdu už nebaví číst ty vaše hádky která je lepší a která je horší!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

alon111
26. bře 2009

hancas vsetky sme dobre a je jedno cim krmime svoje deti. 😉

sipcek
26. bře 2009

hancas 😀
myslim,ze toto nie je hadka 😀 kazdy ma svoj nazor,kazda mamka vedie deti podla svojho vedomia a svedomia 🙂 a je dobre,ze si zalozila takuto temu,vidis kolko nazorov sa tu premlelo.drzim ti palce ako aj ostatnym mamickam 😀

sirinka
26. bře 2009

hancas a nerozmyslala si nad doma vyrobenym musli? z cerstvym ovocim? to je mozno lepsie ako tie gulicky...

susika
26. bře 2009

malá mi tie guličky papá samotné. v mlieku to nehce, ked sa to roztopí.inak ich chrumká ako zajko.ale málo, asi tak 4 guličky, ked ma to napadne.ona moc na sladké nie je.čokoládku ano, ale moc jej to na oči neukazujem, kýms i sama nevyžaduje, ale ked vidí, tak nezakazujem.ale iba vtedy, ked zje to, čo má.nie ako náhradu jedla

martule20
26. bře 2009

Souhlasím se sisstin: takhle malé dítě cereálie vůbec nepotřebuje. Nedokáže strávit vlákninu, navíc když
si přečteš složení, je to pěkné svinstvo, navíc přibarvované / i když já je k snídani miluju 😀 / A taky to určitě
není dobré na zuby, nejde to dost dobře vyčistit, takže myslím, že na chocapic a tomu podobné má prcek ještě
moooooře času. U kuliček zřejmě taky hrozí nebezpečí vdechnutí a dušení..

kaciska
29. bře 2009

a co není svinstvo a přiobarvené?a myslím si že skoro 2 leté dítě dokáže strávit vlákninu normálně,to jen sugesce maminek které jsou až moc přecitlivělé na tohle,klidně si dávejte kuličky a pobodně třeba až na 5 letech mě je to putna 😉 ale kdybych měla všechno hledat a řešit co je nejzdravější a nejlepší tak malá nejí nic... 😵

sipcek
29. bře 2009

zienky tak ma napadlo,ked je tu rec o vlaknine,ved aj chlieb a rozky obsahuju vlakninu,nie?tak to by ani toto potom nemohli 😕 ja davam malej ovsene vlocky,ona to zboznuje a tie maju tiez vlakninu,ci nie? 😵

bihan
30. bře 2009

Samozrejme, že dieťa cereálie potrebuje! Cereálie sú obilniny a potrebuje ich každý človek vrátane dieťaťa... ale rodič má ešte to právo rozhodovať aké obilniny dieťa dostane a samozrejme je schopné ich stráviť 😉
Len opakujem, je rozdiel urobiť dieťaťu na raňajky ovsené vločky v mlieku a dať mu presladené nesquik guličky.

Kaciska, tak ja teda rozhodne riešim nielen to, čo dám malej, ale čo zjem aj ja sama a žiadny problém v tom nevidím ;)

kaciska
30. bře 2009

bihan-taky řeším ale né až tak do extrému 🙂

kaciska
30. bře 2009

koupím bio sklenku a budu si myslet jak to je zravé a nabité vitamíny a čím vším možným a pak kouknu na telku a tam mě řeknou že to stahujou z prodeje že to obsahuje nebezpečné množství dusičnanů...tak kde to jsme teda????? 🙄 😅 nejsem biovka a nikdy nebudu... 🙂 a už na to kašlu sem něco psát,své dítě krmím jak uznám za vhodné a řídím se svým srdem a svým rozumem a né podle tabulek...to u nás nefunguje 😵

sipcek
30. bře 2009

kaciska 😀

sirinka
30. bře 2009

kaciska mily preklep 😅

sisstin
31. bře 2009

kaciska: tak zrovna Hamé není moc dobrá značka kojenecké výživy...já kupuju jen bio zeleninu a ovoce...jako maso je fakt drahý 🤐

jinak samo, že díte cereálie potřebuje..chleba, vločky atd...ale v těhlech kuličkách je vlákniny nadměrné množství...no to bych zas až tak neřešila, ale prostě čokínový kuličky ve 14m jsou podle mě hovadina 😎 už proto, že je to nebezpečné- vdechnutí, nebo to dítě pořádně nerozkouše..a kdo ví, co udělají ty ostré hrany..proto se malým dětem nedoporučují ani lentilky a spol. 😎

martule20
31. bře 2009

Omlouvám se za mystifikaci - myslela jsem těmi cereáliemi právě tyhle nesquiky, chocapicy a spol. Ovesné vločky a pečivo samozřejmě dávám taky 😅