Kuličky Nesquick. Dáváte je dětem k snídani?

hancas
19. bře 2009

Ahojky maminky,chtěla jsem se zeptat zda z vás někdo dává tyto kuličky dětem na snídani..Moji bobci to prostě nějak odmítají i když jim dám jen 1 kuličku prostě to nějak nepokoušů,děkuji za váš názor,,popří.co dáváte 14měsíčním mimčům k snídani já jen mlíčko a stačí jím to až do oběda

bubba
20. bře 2009

ahojte again,
tak ja som bola v britanii a tiez som sa az tam stretla s cerealiami...mozem povedat ze som vobec nepribrala a dokonca sa mi zlepsila stolica...co som mavala predtym riadne problemy...v britanii su vsetci tucni nie vdaka cerealiam na ranajky 😀 😀 😀 😀 sorry som sa dobre pobavila ale je to vdaka junk food ,fast food,vdaka mikrovlnkovym jedlam a podobnym srajdam a samozrejme vela robi aj zivotny styl..kazdy vie ze v britanii jediny sport ktory vedu mladi ludia je free sex pocas vikendu 😀 😀 😀 takze tot moj nazor k tomu aby ste sa nedali ovplyvnit tomu ze v britanii sa pribera z cerealii 😀 😀 😀

bubba
20. bře 2009

andulka aj u nas je to tak,vsetkeho s mierou...najskor som sa hrala na strasnu puntickarku....ziadny cukor,ziadna sol...atdatd...a potom ked som si precitala napr temu "zemrelo mi dite"tak osm si uvedomila,kua ja ju tu budem buzerovat a keby sa daco stalo tak si budem vycitat ze este som jej nedala ani tu cokoladu ochutnat 😅 😅 😅 takze som veeeeela povolila z tychto zasad a davam denne 1 ks sladke okrem toho ze 1 x denne papa nesquik s mlieckom a nedavam vobec lizatka a tvrde cukriky..

susik77
20. bře 2009

bubba- to je pravda 😔 ja to tiez nehrotim. raz za 2 tyzdne dam malej brumika a ked ma vyslovene vidi, ze jem cokoladu a dozaduje sa, dam jej 1 malinky kusocek-tak raz za mesiac. inak sa s nou schovavam aby ma nevidela 😀

susik77
20. bře 2009

ja som nechcela davat ani sunku a udeniny. ale ako nam raz ukradkla kusok sunky, tak jej zachutila, teraz sa stale dozaduje 😎

sirinka
20. bře 2009

nie...naco? aj ja davam malej sladkosti...ovocne tycinky alnatura, cerealne bebe keksy, susene ovocie a pod...
ci myslite, ze ked dieta nezje obcas kusok cokolady, zazije nejaku velku ujmu alebo traumu? ze keby nebodaj zomrelo, tak vam sa s tym bude lahsie vyrovnavat, lebo ste mu ten kusok cokolady dali? 😨 😉

bubba
20. bře 2009

sirinka naco ma chytas za slovicka.keby som jej dala volnu ruku a pristup k vsetkemu na co ma chut vtedy by si mala pravo, ja som len vysvetlila svoj postoj ze preco by som jej nemala dat nech si uzije a zakusi vsetko... 😀 no ale typicke...super mamy radia obycajnym mamam tak do toho nie???rychlo najst niekoho komu nadam zato ze da decku sladkost 😅
ja napriklad nedavam parky a koho co do toho???

susik77
20. bře 2009

ja si myslim ze raz za cas malinky kusok nevadi, horsie ked sa z toho stane pravidelnost 😖

bubba
20. bře 2009

sirri ani ty nejes cokoladu predpokladam aby si nemala vycitky svedomia ze sebe das ale decku nie 😕

bubba
20. bře 2009

susik ale tomu sa nevyhneme pravidelnostou sa to stane tak ci onak....u nas to chvalabohu funguje uz tak ze mala ked vie ze pred sladkym co dostane od inych nejedla poriadnu stravu tak si ani nevezme 😀

sirinka
20. bře 2009

bubba prepac...ja tiez nedodrziavam vsetky zasady zdraveho stravovania u malej, akurat na sladke a obzvlast nezdrave veci si davam pozor....mne sa len nepacilo tvoje prirovnanie, k tym detickam, co zomreli...a hlavne ide v tejto teme o rocne deti...tak to je fakt prehnane davat im cokoladove gulicky...
ja v podstate cokoladu nejem...lebo preferujem bielu a to uz ani cokolada nie je... 😝

susik77
20. bře 2009

bubba, co znamena to motto? 😕

sisstin
20. bře 2009

bubba: zlepšení stolice je kvůli vláknině 😀 ale já právě včera shodou okolností četla, že takhle malé děti nejsou schopny tolik vlákniny stravit, a proto pro ně nejsou cerealie vhodné 😕

erikasadek
20. bře 2009

clovece tak preco tu davame cerealne, aj do mlieka uz od 6 mesiaca..?? 😕 😉

preco nie, vsetko s mierov sa da.. boze moj 14 mesiacov to nie je 4 mesacne dieta... 😉
bubba aj ja davam , neboj parky, jemne, kuracie, pre deti.. mna mnam.. 😉 kazdy den nie; ale s cacu na cas vsetko sa da...
ja som za vsetko... ale s mierov. skoda ze drobec , je alergicky na vela veci; chudacik , prichadza o vela chuti.. ☹

erikasadek
20. bře 2009

bubba aj frantici su doist na cerealne rano.. 😉 a nemozem povedat ze by boli tucni.. skor naopak , a to jedia tazke vecere.. 😀

teda ako rychlo rozpoznas americanky a parizanky.. hned.... staci sa pozriet na tie proporcie... 😀

sisstin
20. bře 2009

erikasadek: já taky dávám přesnídavky s cerealiemi, ale tam jich je malo..tyhle cerealní snídaně mají tý vlakniny fakt hodně....je rozdíl, jestli dáš jablečnou přesnídavku s vločkama..nebo Nesquika 😉 já si teda osobně vůbec neumim představit, jak by to malej jedl..by se tím udusil 😕

sisstin
20. bře 2009

erikasadek: a parek pro dítě se mi taky nezdá nic moc 😕 vždyt takovejch věcí se za celej život ještě najedí...nevim no, je to každýho věc..někdo po roce dává už všechno 😕 já rozhodně výživu nepřeháním, ale sladkosti, párky, tučná masa atd. mi pro takhle malý dítě fakt přijdou hodně zbytečný..já to taky nejim 😕

peppapig
20. bře 2009

bubba, nikdo nerekl, ze v UK jsou vsichni tlusti pro pojidani cerealii 😉 Jsou cerealie a cerealie, verim ze ty sis asi v cokoladovych nelibovala. A je pravda, ze jsme mluvily o rocnich+ batolatech a coko snidanich 😎

erikasadek
20. bře 2009

sistin slovenske praky by som svojmu dietatu urcite nikdy nadala...

kazda matk asi robi podla svojho svedomia...

ked vy ste vsetky bud davate vsetko, alebo , nic.. strikne nic....

trochu , v strede by nezaskodilo...
parky su specialne detske, ked poviem , kuracie detske, tak detske, bez konzervacnych, bez kozi a somarin.. dieta ma radost, a ja tiez....
apreco nie raz za mesiac... preco nie....

no to je tak na fore si kazda napiseme kazda aj robime po svojom, ja davm velky pozor co jedia obidvaja, ale zase vsetko smierou, mne robi radost ze obaja radi jedia vsetko.. bez ,; problemov a vymyslania toto nie a hento , nie.. a obezita, tak ta nehrozi.. vobec , zelenina a, ovocie, a masko vsetko vyvazene, a vsetko sa da.. 😉

erikasadek
20. bře 2009

oprava slovenske parky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

sisstin
20. bře 2009

erikasadek: no ja si dávám pozor už na ty dětské šunky, sýry atd, jsou to jenom kecy 😉 a já rozhodně nejsem striktní, dávám lipánky, tvarohy, skleničky atd, kdybych se měla řídit zdravou výživou, tak tohle dávat nesmím 😉

sisstin
20. bře 2009

já už radši než "dětskou" vaukuovanou šunku koupim pořádnou šunku u pultu, která má spotřebu max. do druhého dne 😎

erikasadek
20. bře 2009

ssitin rucim ti , ze tam kde ja kupujem su vyborne, robene, jednym masiarom, na stary sposob, v tom su francuzi jedinecny, z esi nechavau stare sposoby a recepty, ake robili ich , predkovia, je to lahodka, a taktiez syry.

ver mi syr kupeny, v supermarkete, je iny chutovo, ako priamo od, vyrobcu syrov, neda sa porovnat jedine ta cena.. ale kvalita nieco stoji..
vsetko je to chranene pod bio kvalitou na to si tu davaju velky pozor.. takze ano bez problemov
ziadne E ka, ale len dobre masko.... ktore nemoze dlho stat v pultoch...

striktna niesom, ale davam si pozor na vel aveci ako E , a somariny dookola,
ono tieto su detske, pretoze su jemne na chut a kvoli soli.oproti dospelackym tam nie ej skoro sol.. a v tom je rozdiel...

ale urcite by som si nevycitala, ze moj edieta ochutnalo par guliek cerealnych raz za cas//
problem moj nemoze.. 😀
iba ak starsi a ten nechce.. 😀

sisstin
20. bře 2009

erika: jak říkám, nemám proti cerealiim nic..budu je dávat taky..ale pro batolata mi to přijde zbytečný, když ještě můžou pít mlíčko nebo papat kaši, atd...to za chvíli už jíst nebudou chtít 😉

erikasadek
20. bře 2009

zbytocne, mozno, ale s casu na cas preco nie.. zabit nezabije nie? 😉 ako taku maskrtku.. 😀

sisstin
20. bře 2009

erika: jo, ale já jsem pochopila, že se tady bavíme o každodenních čoko-snídaních u batolat 😉 akorát já pořád nechápu, jak to ty děcka jedí, když je to jak šutr 😕

caira
20. bře 2009

koukam, ze bubba docela perli co? me pobavila hlaska, ze anglani jsou tlusti protoze neznaji sport krom free sexu..tak to je blbost na entou. 😀 😀 tolik sportu co delaji anglicke deti a vcelku anglicani se jinde moc nevidi.. 😀 ..a je fakt, ze to, ze skoro kazda anglicka matka zastava nesmyslnou zasadu "kdyz jim dam 1x denne sladkost tak nebudou tlusti"..no tak to uz je jina story.. 😀

a jak rika peppa: nejsou cereals jako cereals, ono sugar coated cereals jsou neco jineho nez treba shredded weat nebo weetabix coz je jen a jen vlaknina 😉 Ale nebudu to Bubbe "aka" odbornici na uk zivotni styl vyvracet, ze?

😀

Ohledne parku, ja bych to sice male nedala, vim jak se rika, ze je to plne svinstva, ale ja sama parky zboznuju uz od mala..i kdyz uz to neni chutove co to byvavalo 🙂 ale kdykoliv letim do CR tak si dve nozicky parku musim koupit 😀

erikasadek
20. bře 2009

stin, moj ma sice este stale lenn 4 zuby, ale vsetko ti , do seba, da len nemoze chudak, s tou jeho poondianou alergiou.. su deti co to dokazu.. 😀

aj keby to boli kamene tak to do seba dostanu.. 😀

sisstin
20. bře 2009

erika: no my máme taky jen 4zuby..a nesní nic 😒 jenom pidi kousky..větší ne..hned zvrací..ale to je of topic 😅

zuzka1.
20. bře 2009

moj maly nema rok, ma ovela menej, ale pije kazdy vecer multiceralnu kasu, ktora je urcena detom od 6 mesiacov, takze v gulickach urcite problem nebude.
a parky???aj to uz mal!!!
aj na Slovensku sa daju kupit parky, s obsahom 90%masa!!!!!!!bez lepku a 1%soli!!!!!

sisstin
20. bře 2009

zuzka: je rozdíl v cerealni kaši, a v kuličkách obalených cukrem a čokoládou 😉..tady myslíme cerealie snídanové 😉