Kupovat kočárek z porodného je pozdě?

momin
10. bře 2009

Ahoj. Je tady nejaka maminka ktera kupovala kocarek az z porodneho? myslite si ze je to pozde??

cherub
10. bře 2009

ahojky, záleží na tom, jestli budete někam chodit nebo ne 😉 my jsme o porodné žádali hned týden od porodu a vyplatili nám ho přesně po měsíci 😖 bylo léto, takže bych si to bez kočáru celý ten měsíc vůbec nedovedla představit 😕

yanna.o
10. bře 2009

momin, leda bys předtím jen nosila - v šátku
ještě někdo má babyvaky nebo manducu či ergo nosítko..
šátek ale je dobrá věc tak jako tak, když si mimčo zvykne hned.

momin
autor
10. bře 2009

No slysela sem ze porodne prijde do mesice ale taky mi pripada dlouho sedet mesic doma.. ☹ cekame miminko ted v breznu.... yanna: Nemyslis ze je v dubnu na satek jeste zima? Doma ho mame-pritel ho moc chte.... 🙂 Nemam s tim zadne zkusenosti..neni to spis na leto?

beruska2x
10. bře 2009

no to si myslim ze je hodne pozde, co kdyz budes potrebovat nekam jit? my byli s malym venku den po prichodu z porodky...

astrane
10. bře 2009

Já vyjela ven s kočárem ,když bylo malýmu 6 dní-musela jsem pro malýho do školky, a pak už každej den,byl únor.Měsíc bych na kočár čekat nechtěla...
V šátku se dá nosit i v zimě,ve volných diskuzích je kategori o šátkování,tak tam by ti všechno řekly.My jsme nešátkovali ani nenosili....Se svýma zádama si to opravdu nemůžu dovolit 😖

yanna.o
10. bře 2009

momin, kup si třeba něco z bazaru, kočárky bývají ve slušném stavu, dá se najít dobrý kus.
nebo polohovací golfky do lehu, stejně je později pravděpodobně koupíš.. ale ne. to jsem přehnala , 🤐 moc by to s mimčem klepalo.

s šátkem nemám zkušenost, ale na zimu se dokupují nějaké bundy nebo ty bys měla větší bundu.. to se musíš zeptat holek v diskuzi o nošení.
a koukni sem
http://www.nosenideti.cz/
http://www.vbavlnce.cz/

yanna.o
10. bře 2009

jinak bez ničeho, bez kočáru, bez šátku ( musíš se naučit úvazy, vychytat to obleční..) bych nebyla. mimi potřebuje na vzduch. kočár má oproti šátku výhodu, že má košík a mimi tam může v pohodě ležet, často rychle usne (v šátku taky, ale to je vždy individuální s tím spaním) a ty máš volné ruce i tělo 😀 a někdy je vyloženě potřeba někam jít, jet.. s mimčem se taky pořád řeší, aby spalo. napije se, dudlá, přeneseš do postýlky, čučí, tak znovu dudlá, přeneseš, čučí, vyjedeš ven, spí, zastavíš, čučí.. 😅 😀

momin
autor
10. bře 2009

No pry je opravdu nejlepsi vyjit s miminkem ven co nejdriv . . . Tak diky za rady a nazory. Jeste mrknu na ty www 😉

len.z
10. bře 2009

Ahoj.... my kupovali kočárek cca 2 měsíce před termínem, protože v obchodě neměli barvu co jsme chtěli a dodání bylo cca 4 týdny.......o porodné jsem zažádala hned po příjezdu z porodnice a přišlo cca měsíc po......tak si myslím, že ješ koda být s mimčem doma tak dlouhou dobu....když v dubnu už je tak hezky..... 🙂

kikimaruska
10. bře 2009

A co teprve případ, kdybys rodila císařským řezem...a pak šla s mimi k pediatrovi? To pro maminku moc pohodlné nebude...mít na bříšku mimi v šátku...když sama nebude moct ještě pořádně chodit a být fit... V tom je kočárek tedy velké +

yanna.o
11. bře 2009

kikimaruško, to je taky pravda. Zdravotní problémy mohou nastat.
Bez kočárku bych být nechtěla, ani kdybych nosila. I když nosičky si šátek pochvalují velmi a kočár mají jako doplněk. Já ale kočárek využila hodně, miminko v něm krásně spí, mám spoustu místa na odkládání věcí, na nákup. S šátkem máš sice volné ruce, ale kočár můžeš pustit a plácnout se třeba na deku. Také můžeš mít volné ruce i tělo. Ale ten kočárek bych tak jako tak koupila, a to před porodem - nový aby vyčpěl.

smardik
11. bře 2009

momin mi porodné došlo přesně za měsíc a být měsíc bez kočárku bych nevydržela, nechtěl mi nikde spát jen u prsa a v kočárku takže pro nás by to tak byl velký problém a v šátku, vaku mi nechtěl být a nechce být dodnes a to bude mít 5měsíců

yanna.o
11. bře 2009

smradik, já koupila šátek až po dvou měsících a měla jsem stejný problém, co ty. Prostě tam brečel. A takových je víc. Ale dost miminek tam spí a uklidní se.. 😒 A taky mi šlo jen o to, aby spal a nebrečel. Takže to bylo furt dokola prso, kočár, chování. V postýlce spal, pokud se nám povedlo ho tam přenést, aniž by se vzbudil. Jinak jsme mohli začít znovu..

smardik
11. bře 2009

yanna.o já kupovala šátek ze stejného důvodu - aby spal a nebrečel ale bez úspěchu, řval v něm ještě víc. a do postýlky jsem ho dávala tak na 4pokus, někdy se nepovedlo ani 5nebo 6 a spal celou noc se mnou v posteli u prsa. takže pro nás by to bylo bez kočárku hodně blbé a hodně bych si za to nadávala

momin
autor
12. bře 2009

Takze satek budeme mit mozna na nic jo?! 😖 No uvidime..treba se nasemu malemu bude libit... 😉

yanna.o
12. bře 2009

smardik, jo jo, to byly časy... 😖 😅 😀
momin, ne ne.. spoustě miminek se tam líbí a hned se uklidní. A maminky jsou nadmíru spokojené, jak je jasně patrné z diskuzí o nošení dětí 😉

momin
autor
12. bře 2009

No prave.. cetla sem na satky samou chvalu.... 😉

mirka755
13. bře 2009

ahoj, já rodila koncem dubna a porodní mi přišlo až na konci června - to bych se asi doma ukousala! A nosit celou tu dobu mimčo jenom v šátku-to není zrovna pohodlné, dlouho tě bolí spodek a břicho jak se ti zavinuje děloha a ten kočárek je fakt v tomhle super!!!

gedren
13. bře 2009

No nejde ani o to, ze mimco potrebuje na vzduch, ale taky ze ty prvni mesice clovek lita imrvere po doktorech...poradny u pediatra, kycle, proste furt neco.

My ale teda ted na druhou holcicku uz kocarek nemame vubec - jenom nosime 🙂. Ze zacatku v satku, pozdeji v nositku. Takze ano, da se za kazdeho pocasi. Kdyz je zima nebo hnusne, tak proste nosic zapne dite bud do svyho obleceni, pokud se tam vejde, nebo poridi spesl nosici bundu ci kapsu. Ja uz jsem ted "vyhlasila jaro", tj. pres Ladenku v satku (a neni tam ani moc navlecena) zapinam uz jen svoji flanelovou kosili, a bundu (normalni velikosti) nechavam z vetsi casti rozepnutou. A teplo je nam dost, precejenom, to dite ma na sobe obleceni, tri vrstvy satku a jeste obleceni rodice, a navic se hrejete navzajem. Akorat to chce dat pozor na krk (obou), hlavicka miminka a prsa maminky, kdyz ofouknou, tak jsou z toho pak problemy s kojenim.

beruska2x
13. bře 2009

no na kycle se chodi az v 6ti tydnech a Dr prisla k nam az domu 😉

ale bez kocarku bych nebyla ani nahodou, byt zavrena doma cely den to by me trefilo..

gedren
13. bře 2009

Jinak na prvni holcicku jsme meli kocarek i satek, ze zacatku jsme to kombinovali, pak casem (kdyz manzel vymekl a zacal bejt ochotnej taky nosit) uz jenom noseni. A s tim nosenim je to fakt pohodlnejsi. Uz jenom to, kdyz clovek potrebuje bejt nekde na cas (u doktora..), tak do busu se s kocarem nemusi vzdycky nacpat, zatimco s satkem je to bez problemu. A vubec proste vypravit se z baraku s satkem je daleko snazsi nez s kocarem (hlavne ted v zime), do kocaru clovek mim navlika, aby mu nezmrzlo, mezitim se mu 2x pokaka a3x chce najist, zatimco do satku do vrznete vicemene v tom, co ma doma na sobe, jen pridate cepicku, zapnete pres to svoji bundu a jdete... Stejne tak v cerakne u pediatra, 10 kocarku, kdo to ma kam parkovat, zejo, ja nakracim, vytahnu dite z satku a jsem vysmata.

Prvnich asi 14 dnu jsem moc nenosila a kdyz bylo nutny (doktorka), sel se mnou manzel a nesl ji. Ale nouzove bych to zvladla taky. Od ty doby uz nosim sama bez fyzickych problemu. Nejakou delsi turu bych jeste asi nezvladla, ale mensi prochazka a nebo ta cesta k doktorce, to je v pohode.

Takze za me kocarek rozhodne neni nutny, jak rikam, nemame a neplanujeme 🙂. Ale nevim, zda bych si na vyhradni noseni troufla s prvnim ditetem, clovek precejenom vubec nevi, co ho ceka.

A dulezity je zacit co nejdriv, kdyz deti v satku protestujou, vetsinou je to proto, ze se zaclo moc pozde - a nebo proto, ze jsou blbe uvazany, tam zas doporucuju nejakej kurz. A nebo "satek pro blby" ;) - elastickej, tam to nelze zvorat. Ja mam prave na druhy mimi ted elastik a super, v pevnym mi Helenka na zacatku taky rvala.

gedren
13. bře 2009

Barusko, u nas dr po porodu taky byla, ale pak jsme tam ten prvni mesic museli chodit kazdej tejden kvuli kontrole novorozenecky zloutenky. S Helenkou jsme tam zase byli prvni mesic peceny vareny kvuli tomu, ze moc nepribirala. Proste kazdej muze mit nejakej problem, a i kdyby nemel, tak standardni kontroly jsou minimalne ve dvou a v tech sesti tydnech.

deniska.a6
13. bře 2009

momin:třeba by šel zařídit kočárek na splátky a nebo dát nějakou zálohu nebo pak leda v bazaru za tisícovku nějakej obyč a měsíc by se to přežilo

kacka.va
13. bře 2009

já si porodný vyřizovala až současně s rodičovským příspěvkem, abych zbytečně nepapírovala 2x.
momin: a nemůže ti někdo půjčit z rodiny a pak mu to z toho porodného vrátíš? my jezdili na procházky hned po příchodu z porodnice, tak si neumím představit být bez kočárku třeba měsíc.

caira
13. bře 2009

ja bych si taky noseni ze zacatku netroufla..sice jsme nositko meli, ale ja byla ze vseho tak s prominutim posrana, ze jsem se bala, ze bych treba uklouzla, nebo ji upustila atd takze jsem se citila lip, kdyz byla v kocarku...