Kuřáci a malé dítě. Bere vaše okolí ohled na dítě?

lendych
13. srp 2008

Naši příbuzní kouří a když jsme u nich na návštěvě, stále řeším, ať kouří mimo. Už jsme se rozhodli s nimi nevídat.
Jaké máte zkušenosti? ☹

ivee
13. srp 2008

Ahoj u nás vzhledem k tomu, že malá měla několikrát zástavu dechu, tak před ní nekouří nikdo. Pokud jsme u někoho v bytě, tak chodí do jiné (uzavřené) místnosti nebo ven a pokud jsme venku, tak stojím tak, aby to na malou nešlo. Kdyby někdo chtěl kouřit ve stejné místnosti, tak návštěvu ukončím a nebudu to řešit, protože pokud někdo nechápe, že u malých dětí se nemá kouřit, tak mu to těžko budu vysvětlovat.

gedren
13. srp 2008

Ja nemam prkticky zadne kuraky v okoli, ale pokud by nekdo kouril prede mnou tehotnou nebo pred mimcem a nereagoval na prosbu, aby prestal, tak se proste seberu a odejdu. Tady fakt nejaka smirlivost neni na miste, jde o zdravi ditete.

nikka.vo
13. srp 2008

naši kouří, a chodí vždycky do kuchyně nebo na záchod 😉 v místnosti si nezapálí ani když Dominik spí jinde, protože by tam bylo začouzeno a nevyvětralo by se to dostatečně- podle nich 😅 takže já můžu říct, že ohleduplní jsou maximálně 😉
Zapálí si venku když tam Domís je, ale když se k nim blíží, tak dávají cígo nahoru, nebo stranou a tak 😉

marie_m
13. srp 2008

tak ja sem sama kuracka, ale nenapadlo by me si zapalit v mistnosti s malym, chodime kourit na balkon a u navstev to nikdy nebyl problem, nedovedu si predstavit, ze by nekoho z mych znamych napadlo kourit v mistnosti s ditetem..

fiallinka
13. srp 2008

vůbec by mne nenapadlo, že by byl někdo tak bezohledný a před miminem nebo těhotnou kouřil... lendych, a řekli jste jim to, a jasně a výrazně? Nebo prostě čekáte, že to pochopí... Pokud jim to slušně vysvětlíš a oni to nerespektujou, tak tam prostě nechodťe, a když přijdou k vám, tak prostě kouřit nebudou...

nikka.vo
13. srp 2008

mě by stačilo, že je to nenapadne samotný...to nechápu 😠

mesulka
13. srp 2008

U nás všichni co kouří, tak odcházejí na balkon nebo ven před barák, berou to samozřejmě, že před malou nebudou kouřit. Ale znám jedny rodiče, co kouří v pokoji, kde je dcera (má 18měsíců), v jedné ruce ji třeba drží a hrají si s ní a v druhé ruce mají cigaretu 😖 To je humus 😠

wrtulka
14. srp 2008

Ahojky,
holky já zatím mimi nemám - snažíme se. Manža ani jeho maminka ani moji rodiče nekouří..
Ale co jsem musela řešit a nebude to jednou příjemný bylo..
Měli jsme pocit že to už vyšlo.. na testíku byla slabá druhá čárečka a jesli jsme k tchánovi. Ten hulí jak fabrika krabku denně dá.. Kouří tedy sice venku, ale když jsme seděli na zahradě tak při představě že to jde na mě a potenciální mimi univtř se kvůli tomu dusí mi teda fakt nebylo dobře!!
Takže já až budu těhu tak to bude hodně složitý aby mě někdo dostal k tchánovi.. protože on tvrdí že když něco dělá tak to dělá pořádně.. i včetně kouření ☹
Ale až se jednou dozví že jsem těhu tak snad bude trochu ohleduplnější.. i když ono některý věci kuřákům prostě nedochází no.. ☹

pavlinka3
14. srp 2008

babí a děda (moji rodiče) kouří oba...děda jak fabrika a babička příležitostně, ale v bytě si nedovolí, když jsem tam s Matýskem nebo vlastně ani když vědí, že máme přijít, tak před naším příchodem nekouří, aby tam nebylo začouzeno - venku si teda děda zapálí, ale jde od kočárku několik kroků a babička si nezapálí vůbec, když jdeme venku s kočárkem

svoma
14. srp 2008

Ahojky,u nás kouří MP a návštěvy,ale vždy na balkoně,doma bych to nedovolila a pokud někam jdu na návštěvu a jsou to kuřáci,tak buď s kouřením počkají nebo je slušně požádám,ať si jdou zapálit ven,pokud by to někdo nerespektoval,tak prostě odejdu.

kacka.va
14. srp 2008

tak u nás se kouřit nesmí. Návštěvy, které kouří, chodí před barák.

petrunka01
14. srp 2008

ahoj..u nás se taky nekouří,v tom jsme oba s manželem nekompromisní.Z příbuznejch a zmámejch kouří snad jen mamčin partner a ten to taky pochopil a kouří jinde.To vždycky manžela dokáže nadzvednout nejvíc-když vidí rodiče u kočáru s cigaretou 😠

ina.b
14. srp 2008

U nás se kouřit nesmí. A když jdeme na návštěvu, tak tam se kouří v jiné místnosti, ale stejně se to natáhne do celého bytu. Navíc kuřáci jsou skoro všichni, tak sedím jen já s malou v obýváku a ostatní si někde vykuřujou zobáky a klábosej. To je pak návštěva o ničem. Proto chodím na návštěvy raději, když je teplo a sedí se venku.

lendych
autor
14. srp 2008

mě vadí když si sednem na terasce, ja treba kojim a nekdo u stolu začne kouřit, to odchazim

ina.b
14. srp 2008

Venku, když sedíme, tak se kuřáci snaží foukat kouř na jinou stranu, ale stejně to vítr vane i na nás... Prostě kuřáci jsou divný (vtip) 😀

caira
14. srp 2008

u nas je to asi tak, ze ja jsem v tomhle dost striktni, takze kolem male mi NESMI kourit nikdo! uz jako tehotna jsem nesnasela, ze treba nasi znami vubec nebrali ohled na to, ze jsem tehotna a nevadilo by jim klidne mi hulit pod nos, takze jsem to resila tim, ze jsem se s lidma co kolem me kourili nestykala a bylo to!

ted co je mala na svete jsem uz par lidem musela durazne rict,ze kolem ni kourit nebude..treba moje kamaradka, mela jsem kocar u ni na zahrade a ona si klidne chtela zapalit {cca pul metru od kocaru- a to ma sama rocni dite} tak jsem ji rekla, ze nechci aby mi u kocaru kourila a ona na to, jestli si delam srandu, ze to na ni stejne nepujde..tak ji rikam, ze srandu si nedelam, ze proste nechci aby kolem ni kourila a tecka.

Nastesti vetsina lidi je ohleduplnych, takze kdyz jsme na nejakem grilovani nebo tak, tak chodi i treba na druhy konec zahrady nebo tak, vetsina ma rozum 🙂

marselina
14. srp 2008

ani moje kamarádky na mě extra ohledy neberou,když někde jsme zapálí si,venku mi to nevadí,ale v restauraci mi to vadí hodně a to ještě když jdeme na oběd,ke stolu si vám přisedne nějaký dělník a přímo u oběda vám hulí pod nos,tak to je něco pro mě,ale co jim mžete říct??když personál jim nic neřekne vy sami tžko něco zmůžete,aspon u těch odbědů by měl být zákaz kouření v restauracích.

ina.b
14. srp 2008

V těhotenství jsem nemohla pach cigaret cejtit, bylo mi hned šoufl. Taky jsem to každýmu (známému) kuřákovi hned hlásila 😀

iza
14. srp 2008

tak u nás kouří můj táta..a kouří v kuchyni...jinak teda jsem zjistila, že nemám tolerantní kamarády..klidně kouřili v mé společnosti i když jsme byla těhotná a i když mám dítě..je fakt, že se jedná o případy, když jsme venku a snaží se vykuřovat na jinou stranu..popřípadě trochu poodejdou, ale je fakt, že já je zase nějak striktně nenutím..venku mi to tak nevadí

vojtisek2007
14. srp 2008

Já i manžel jsme "vyléčení" kuřáci, už dlouho, takže jsme oba v tomto dost nekompromisní - ikdyž jsme kouřili, tak nikdy ne doma, vždy buď v kotelně (v přízemí) nebo venku - na návštěvu k lidem,kteří kouří doma, bych nikdy nešla, ikdyby předemnou nebo před dětmi nekouřili - stejně je to cítit celým bytem, venku si popojdu notný kus stranou...Tchyně ale kouří, i doma, v kuchyni, v ložnici na záchodě - prostě všude, takže se navštěvujeme minimálně 😀 a spíš když je venku teplo a nemusíme dovnitř a nejstarší syn tam třeba nechce vůbec zůstavat přes noc nebo tak, že to tam smrdí....což mluví samo za sebe.
LENDYCH - takže já bych je důrazně požádala aby v mé přítomnosti nekouřili - a když to nejsou schopni tolerovat, opravdu bych je přestala navštěvovat.

andrealiskova
22. zář 2009

Já teda jsem kuřačka a rozhodně mi nevadí kouřit doma. Kouřit u dítěte to je věc druhá, to bych si nedovolila, ale doma? Proč ne.

beruska2x
22. zář 2009

ja nekourim a nekourila jsem nikdy, manza kouri ale ne moc, bud na balkone, kdyz je hnusne tak na WC.. jinak v byte ne...
u kocarku a u maleho by si to nedovolil, to by bylo kecu 😉
a kamaradi .. taky jsou vycviceny, nejen ode me ale co meme v parte kamaradu deti tak se to dodrzuje.. i na zahrade venku kdyz kouri tak poodejdou nebo jdou si zakourit stranou - daleko od prcku 😀
myslim ze by to mela byt samozrejmost.. 😕

jeudi
22. zář 2009

tak ja jsem kurak ale kamaradky uz moc dobre vi ze mi u kocaru hulit nesmi...doma se taky nekouri

schwarzovka
22. zář 2009

andrealiskova...rodina a zdraví je to nejdůležitější...hezké motto 😀 😀 😀

caira
22. zář 2009

andrea: a ty kouris doma i kdyz mas deti? 😕 😅

musim rict, ze my i kdyz mame v rodine kuraky ( ja i manza jsme odnauceni - ja prestala hned co jsem otehotnela a manza nez se mala narodila) ale jinak treba muj tata kouri, bracha taky atd, ale nikdo by nikdy nekouril doma, vzdycky jdou bud na balkon, nebo pred dum...musim rict, ze koureni doma mi prijde fujtajbl, my i kdyz jsme bydleli v patem patre bez vytahu tak jsme s manzou vzdycky mazali pred dum na cigo, nikdy jsme si nezapalili doma, moje teta kourila doma od doby co pamatuju- teda jen do doby nez dostala rakovinu plic, a kuchyn se malovala snad 2-3x rocne jak byla vzdycky zluta od koure a o zaclonach ani nemluve.. a kdyz jsme prisli od ni z navstevy ( a to nekourila pred nama) tak jsme i tak smrdeli vsichni jako popelnik plny vajglu 😖

nicmene s kourenim okolo deti, ja vzdycky kdyz jsme na navsteve v CR tak me depta, ze clovek nemuze s ditetem nikam vyrazit, vsude se kouri, restaurace, kavarny, cukrarny atd atd.. v celych teplicich je jedina cukrarna, ktera je nekuracka ( ale vejde se tam maximalne 10 lidi

😒 Tady v UK se nekouri naprosto vubec, ani v hospodach, restauracich, atd atd, takze clovek fakt muze dite zapojit uplne do vsech aktivit a treba jit s prckem o vikendu na kafe do kavarny a nebat se, ze mu nejaky debil bude kourit pod nos...