Kúrime drevom - je to vhodné bývanie pre novorodenca?

renina15
12. črc 2013

Ahojte, som v 7tt a s priatelom velmi nemame na vyber, podla jeho slov by sme vraj mohli ist do rod.domu jeho rodicov, kde by sme boli sami, ale on argumentuje, ze je to dedina odseknuta ,,od sveta,, nic tam nie je, ze prevezie do prace, co je ale problem tiez dediny, v ktorej byvam ja plus u nas v dedine nie je pitna voda, kupuju sa mineralky, kurime drevom, pretoze v dedine nie je ani plyn, rozmyslam ci to je vhodne, predsa to sposobuje nejaky dym, ktory dieta moze dychat... tiez mame kupelnu kde je dost zima, v zime neskutocna. no, neviem. Prosim o nazory atd, dakujem.Renata.

edelin
12. črc 2013

Ja bych do toho nesla, radsi budu v byte nez u rodicu a jeste jeho! Tchyne bude mit potrebu kecat ti do vychovy, protoze tam budes bydlet i kdyz predtim byla super-s ditetem se vse meni! A pokud je chladno na koupani tak bych do toho uz vubec nesla!

deny1983
12. črc 2013

waa, asi som to zle napisala... to u nas doma su tie podmienky take, ze sa kuri drevom, v kupelni je zima, a vsetko je od ruky-tak to je u nas, u mojich rodicov v rod.dome. on vraj by mohol ist do rod.domu svojich rodicov, oni tam nebyvaju, byvaju inde, tam su asi lepsie podmienky, ale on tam nechce velmi ist, ze tam nic nie je, ze mesta su vzdialene cca 20km, co nie je az tak daleko podla mna... skor si myslim, ze v skutocnosti by nas jeho rodicia do toho domu viac nepustili ako pustili, a on to vie, oznamil matke, ze som tehotna a ona urcite mu spominala ze by sme tam mohli ist, on mi to interpretoval, ale viete co myslim-len aby sa nepovedalo, mu to navrhla asi, neviem, a on zase mne, ved keby mu navrhli vazne, ze mozeme ist do rod domu kde su lepsie podmienky aku u mojich rodicov doma, preco by nesiel? preto, ze ako tvrdi ,, nic tam nie je,, a ,, je to odrezane od sveta?,, to dedina v ktorej byvam ja je takisto o nicom a odseknuta plus tie blbe podmienky... tak si myslim, ze nechcel skor vyzerat ako debil, ktory sa nepostara, tak povedal toto. Alebo, zeby mu fakt islo viac o to, ze je to zakopana dedina a ze by precestoval ci co, ako to ake podmienky dieta bude mat? ja neviem. ved vie, ako to my mame doma. ale zas ma blbeho otca, ktory pochybujem, ze by nas tam pustil, ze sa mu to povedalo -len tak- alebo co, a on to sam tusi, ze by sme tam asi nemohli, proste ma blbu rodinu...neviem to poriadne vysvetlit. a uz vobec neviem co si mam mysliet a ako to mam brat.

ange_de_la_morte
13. črc 2013

My jsme s manželem utekli z města, koupili jsme starý statek na malé wesničce, není to luxus ale postupně si oprawujem, topíme dřewem ( plyn sice we wesnici je ale my ho nechceme) - ,máme kotel na tuhá paliwa a rozwody radiatoru, w kuchyni mám i sporákowé kamna kde si mohu přitopit nebo na nich w zimě wařím. Když si nezatopíš nemáš teplo a nemáš teplou wodu ! Nicméně wodu jako takowou máme, w koupelně teče i teplá z bojleru, w kuchyni bohůžel jen studená ( shříwám si na sporáku we welkém hrnci). W koupelně máme w zimě klendru jak hrom, wyřešili jsme to tak že koupeme w kuchyni - wždy jsem zatopila we sporákowých kamnech aby se kuchyň wyhřála a rownou jsem ohřála wodu do waničky, stejně miminko nemusíš koupat denně. W obci máme obchod s otewřený značně sporadicky a koupit se w něm nedá prakticky nic, já i manžel dojíždíme do školy a do práce přes 55km , nejbližší kultiwowané město je 6km, autobus jezdí 4x denně w týdnu, přes wíkend 1tam a 1 zpět - do města by mě už nikdy nikdo nedostal byť by nabízel sebewětší luxus. Wesnice má i swé obrowské wýhody - wlastní zahrádka a tedy kwalitní potrawiny, můžeme chowat wšechna ta zwířata která jsme s manželem kdy chtěli ( snad s wyjimkou pštrosa a welblouda - to je zatím w projektowé fázi). Prostě žiwot w baráku na dědině nění žádná hrůza 🙂 Jedině co bych asi u wás řešila je pitná woda, a to z toho pohledu zda je možné w té wodě co tam máte koupat miminko ( je ze studny, nebo od kud, jsou na ni udělané rozbory ?) neumím si předstawit že denně wozím kanystry s wodou na koupání miminka

jo a ještě se omlouwám za ,w, 🙂

marecek4
13. črc 2013

@ange_de_la_morte koukám,že jsme na tom podobně 🙂
@deny1983 neboj se a podívej se jak žijí ostatní maminky v okolí,že by jsi bydlela u tchýně-je to riziko,ale s s určitou dávkou diplomacie z toho můžeš hodně vytěžit,minimálně hlídací babička,pokud nechodí ještě do práce,a nebo jen pro začátek,než se naskytne něco lepšího-jediný problém je opravdu ta voda,ale to píšeš že je u vás a ne u přítele,děti jsou odolné víc než si myslíme,všecky moje děti i já se sestrama jsme vyrůstali podobně jak píše ange_de_la_morte,a všecko v pohodě,je to na zvyku a umění se s tím vypořádat-nebydlíme teda úplně na vesnici,ale tady jsem pět let a předtím ....no je to na dlouhý psaní
jo a ten dým-pokud někdo nepálí binec,tak je to v klidu-rozhodně lepší jak smog ve městě,kvůli Honzovi taky nemáme plyn,protože je na něj a jeho zplodiny alergický,takže dřevo,dřevo,dřevo

ange_de_la_morte
13. črc 2013

@marecek4 : a taky jste spokojení ? člowěk si zwykne, mi už ani nepřijde že musím chodit do kotelny a příkládat a nawíc ono to teplo ze dřewa je prostě jiné než z plynu 🙂

marecek4
13. črc 2013

@ange_de_la_morte po téhle stránce je mi to tak nějak jedno-jen nemáme kotel,ale krbovky kde ten živý oheň i vidíme 🙂 a sporák,máme malý domeček,který vytopíme ještě s menší spotřebou,v koupelně krom bojleru,který je v zimě vypnutý máme brutar-vyhřeje a ještě máme vodu,bohužel lázeňský kamna kvůli uspořádání nejsou možný,ke spokojenosti mi stačí málo,ale základem je chlap,na kterého je spoleh-ten náš poněkud zlobí ☹,ale třeba je to na lepší cestě,uvidíme

ange_de_la_morte
13. črc 2013

@marecek4 : to máš prawdu že bez spolehliwého chlapa je to těžké, snad je tedy ten wáš na dobré cestě 😉

marecek4
13. črc 2013

@ange_de_la_morte to se uvidí,pokud ne,budu se muset zařídit znovu-ale ve stejným duchu,domeček mám vyhlídnutej a přemýšlím,že ho stejně koupím,pokud ho neprodají dřív někomu jinému,zatím budu šetřit

ange_de_la_morte
13. črc 2013

@marecek4 : tak držím palce ať tak či tak to dopadne pro tebe ku spokojenosti, a nemowitost je wždy dobrá inwestice

marecek4
13. črc 2013

@ange_de_la_morte taky si myslím 🙂když nic jiného,tak pro děcka coby chalupa

ange_de_la_morte
13. črc 2013

@marecek4 : jasně chalupa a wždy je to jakásí finanční jistota do budoucna, kdyby cokoliw , než měsíšně utrácet tisíce za zbytečnosti radši platit hypo, a pronajmout nebo prodat se to dá wždycky, u nás we wesnici je borec co koupil starý naprosto šílený barák ( no skoro zbořeninu) za 700 000 na hypo se splátnou 4500 a má podepsanou nájemní smlouwu na 2 roky s nájmem 10 tisíc, a předkpuní smlouwu na 900 000 za 2 roky - tomu se říká dobrý obchod 🙂 🙂

marecek4
13. črc 2013

@ange_de_la_morte no to jaksi nechápu-tak koupil nebo pronajal-to vypadá,že koupil část a zbytek má pronajatý a pak je předkupní právo samozřejmostí a ještě si to pojistil pronájmem-no ale je hoch šikovný,když si dal takový závazek,snad ten barák za to stojí-ono nemusí mít cenu samotná stavba jako pozemky-ale to určitě víš 😀

ange_de_la_morte
13. črc 2013

@marecek4 : nene on ho koupil, nežije w něm a pronajímá ho někomu jinému a těžce na tom rýžuje ... a pozemek moc ceny nemá, nemá prakticky žádnou zahradu ( jen předzahrádku), stojí urptostřed wesnice u cesty a z druhé strany teče potok který barák podmáčí, ze zadu je i stará stáj která je jakoby sesunutá z břehu , já bych tam nežila

marecek4
13. črc 2013

@ange_de_la_morte no tak je blázen ten co mu to platí,ale to co mám vyhlídnuté je něco podobného-zahrádka jako dlaň,ale na jahody,pár rajčat a paprik stačí,a něco se dá dát i na dvůrbarák teda velký a hodně práce na něm-ale na kterém baráku není,ale cena je někde jinde-a zahrádku nepotřebuju,když u našich mám 5 ha pole a záhumenek nádavkem

ebsian
13. črc 2013

My bydlíme v zapadákově malé osadě o 25 domkách..Sice poblíž jsou měnší města, ale! Topíme také jenom dřevem, kotel je maličký a na chodbě a nezdá se mi, že by to dítě nějak dýchalo a zle se mu tu žilo. Mám doma 3 zvířata: kočku, psa a králíka, prostě vesnický život tu probíhá naplno a myslím si i tak, že tu v přírodě ( když jdu k Bečvě, kolem lužního lesa atd, na louku, která je kousek) se má prostě lépe, než ve městě, ačkoliv topíme dřevem..
Časem se kotel přesune ven, ale zatím to tak je a malá to přežila normálně. Neboj se života na vesnici. Jiná kapitola je život s rodičema..My žili vždy sami, ať už na bytě, tak 4 roky na domku a žije se nám dobře, protože jsme sami..Pokud by nebyla možnost, volím bydlení i s rodiči pochopitelně.
No a máme hypotéku na domek. Plyn tu také není a nikdy nebude , ale vaříme na plynu (plynová bomba). Chladněj tu v zimě také bývá, malá se koupala při 20st až 21st - byla zvyklá, je otužilá a zatím měla v necelých 7 měsících jen (3 denní rýmečku) a jinak nic. Zato v létě, když se lidi potí v bytě, tak tu je krásných většinou jen 23st a maximálka kolem 25st..

ebsian
13. črc 2013

No a teplou vodu máme nezávisle na topení, ohřev elektrika bojler.. 🙂 Teplé vody je dost a dost..Je bezva mít hned za domkem zahradu, pergolu, grilování, bazén a pohodu!! 😵 😵 😵
Malá mi může spát na zahradě, hrát si v teplém období na pergole, prostě paráda, i zima byla fajn a teprve bude, až vytáhneme sáňky! 😵 😵
Jo a voda je tu ze studny, tu raděj nepijeme, ani z ní nevaříme, jen se v ní koupeme a vodu si vozíme teda z města od rodičů do doby, než si necháme otestovat tu naši. Trochu se totiž vody ze studny zhoršila od loňska..Je to i poznat, když se ohřeje..
Pro mimčo kupujeme kojeneckou..
Ještě chci dodat, že tu máme zatím septik, ale v brzké době bude kanalizace..Už to tu poměřovali atd...

kureeli
17. črc 2013

No i mi bydlíme podobně-za malou vískou-skoro na samotě, autobus do města jen v úterý a na podzim 😀 , pitná voda z kohoutků též neteče, topíme (přitápíme) dřevem - v krbovkách a žije se nám i dětem dobře. Starší dcerka ví, že voda není pitná a do pusy ji nedává, na miminko dávám při koupání pozor. Zimu tu taky máme, ne tedy v koupelně, ale zato v ložnici umí být i 16st (než se nahodí elektrokotel, pak už je líp) brrrr 😀 Ale neměnila bych 😎

deny1983
17. črc 2013

dakujem vam :D