Kvasinková infekcia u 8mesačného bábätka

hviezdickka
14. únor 2017

Ahojte, dievcata. Maly ma pravdepodobne kvasinkovu infekciu. Nasla som tento clanok a pripajam aj foto malickeho.

https://www.modrykonik.cz/kvasinkova-infekce-u-...

Tieto fotky su stare necele 3 mesiace, doktor nam dal maste, takze to vyrazne ustupilo, avsak znova sa to vracia. Mysleli sme si, ze je to z pampersky, pretoze to ma presne ako je gumicka (pouzivam od narodenia latkove plienky). Na MK v tom clanku vsak pise, ze to moze sposobovat aj UM. V 5. mesiaci sa mu to objavilo a v 5. mesiaci som ho zacala prikrmovat UM, nedokazem si vsak spomenut kedy presne.

Co mam robit? Ako malemu pomoct? Ma 8 mesiacov, prikrmy nepapa len 5-6 lyziciek. Davam zatial len zeleninu a uz chcem dat aj zltok a maso, pripadne jogurt.

Treba vraj upravit stravu. Ako ju mam upravit? Mozno to ma z mojho mliecka, no pocas prvych 5 mesiacov na nozke nemal vobec nic, a to pil len MM. Napada ma skusit ako prve nepodavat UM (MM odsavam, takze az zacnem castejsie odsavat, budem mat dost mlieka a nebudem musiet podat UM. za predpokladu, ze zvladnem castejsie odsavat).

Dakujem za pomoc.

aleksak
14. únor 2017

Ahojky, muze se skutecne jednat o kvasinkovou infekci. U maleho se podobna opruzenina objevila dvakrat, samotne mazani nikdy nepomohlo uplne, v obou pripadech pomohlo nasazení probiotik. Daji se koupit vysypavaci tobolky, ktere rozmichas v mleku.