Lakování dětské postýlky. Jaké barvy a laky jsou vhodné?

smajlik
14. črc 2008

Milé maminky, dostaneme od příbuzných klasickou dřevěnou postýlku po dvou dětech, vypadá stabilně, ale trochu mi dělá starost barva - jednak je trochu okousaná a hlavně je nabarvená fialově, takže bych jí ráda přebarvila a navrch asi přelakovala. Máte zkušenost s nějakými barvami a laky, které jsou vhodné právě na dětské postýlky? Už jsem se byla informovat v obchodě a nepochodila jsem, prodavač tvrdil že žádná barva není závadná, ani když jí miminko pak bude různě olizovat ... nechce se mi tomu věřit 😉

schnek
14. črc 2008

smajlík, poradila bych ti nechat to na truhláři. Pokud je spodek fakt dřevěný, dala by se odlakovat a třeba napustit voskem(nebo něčím takovým) - naši si tak nechali dělat příborník a vypadá to skvěle 😉

frog
14. črc 2008

Ahojky,já mám u našich postýlku ještě po sobě a normálně jsme ji obrousili a nalakovali,ale koupila jsem si ve special. obchodě na barvy speciální lak na dětské věci.A opravdu takový existuje,je to barva,která se používa na dětské hračky,atd..takže bych zašla do jiného obchodu a ptala se dále.

smajlik
autor
14. črc 2008

frog: děkuju 🙂, tak teď vím že nechci nemožné 😀

andys26
14. črc 2008

Mi jsme taky renovovali starou klasiku a přesně jak psala frog barvou, která se používá na dětské věci... Takže někde ve speciálce ti určitě poradí. 😉

gedren
14. črc 2008

Manzel takhle sehnal i normalne v Obi lak na detske veci, takze to urcite neni nemozne 🙂

petre86
21. čer 2010

Ahoj. Už máte přelakováno? Zajímala by mě jedna věc, jak a jak důkladně jste ze staré postýlky dostali starý lak? Teprve se na to chystám, ale už teď mám strach že se mě to nepodaří dokonale obroust a že se pak na těch místech bude barva loupat.

Díky...