Ledové ruce a nohy miminka v teplé místnosti

verja
27. říj 2008

Ahoj, mám setkali jste se některá s tím, že má mimčo ledové ručičky i nožičky v teplé místnosti? Přijde mi, že dostatečně oblečený náš malý je, sama doma chodim jen v tričku. Když ho přikryju dečkou, tak se mu časem ručky zahřejí, ale celý se zase začne potit, jak je mu vedro. Jinak vypaadá spokojeně, že mu to asi ani nevadí. Nemocný nevypadá...

kijonkova.k
27. říj 2008

verja:naše malá je to samé,studené ruce a nohy má od narození do teď.Asi to má po mně 🙂 Ani bych to neřešila 🙂 Když je spokojený... 😉

anke
27. říj 2008

Ahoj, jsem na tom podobne ... v noci v mistnosti 24 stupnu,ditko ma na sobe bodycko s kratkym a pres to overalek (bavlneny) a je prikryty perinou - a ma studene ruce, nohy a je i studeny za krkem. Nastydly nebyl, kdyz mu pridam teplou deku, tak je stejne studeny na rukou i za krkem, akorat lehce zpoceny ...

vercakl
27. říj 2008

Jé tak to jsem ráda,že na tom nejsme takhle sami,Rozálka,ale i Ondrášek už od narození mají studené ruce i nohy.U Ondráška už jsem si zvykla,ale u Rozálky se ještě bojím,aby jí nebyla zima,ale také vypadá spokojeně,zahřeje se až u mě v posteli 😉 .Nejvíc mě švou chytrý lidi,on má studené ruce,proč ho víc neobléknete 😖 .

lollaj
27. říj 2008

Doktorka mi říkala,že to je zcela normální, když má mimčo ledové ruce a nohy. Mám prý kontrolovat teplotu hrudníčku a bříška,která je směrodatná. Jinak od té doby,co jsme koupili botičky a dáváme je na ponožtičky,tak máme nožinky nádherně teploučké 😉

dnada
27. říj 2008

někde se to tu už probíralo, pokud sou studený nožky a ručičky ,radily holky dvě kapky Vigantolu... já dávám dvě tak 2x do týdne a nožičky už máme teplý,ručky jak kdy, když snima moc máchá sou studený,když spinká má je teploučký a spinká po dekou v overalku 😉

ladunka
27. říj 2008

Verjo, já bych byla v klidu a hlavně dítko nepřehřívala, (jak píšeš, že se při větším zabalení zpotí) člověk si tím podle mne akorát koleduje o to, že děťátko zchoulostiví. Ale je zajímavé, co píše dnada, že to třeba může být problém krevního oběhu.. nevím, jestli bych to řešila u takhle malého dítka syntetickými léky/vitamíny - ale pravda že moje dcerka Vigantol stejně dostávala skoro celý první rok (a ruce měla studené často).

Vercokl, já denně čelím dotazům: "...a není tomu Vašemu děťátku chladno?" (oblékám dcerku podobně málo jako sebe, i když sebe nešetřím víc). No, není, a jako bonus už rok neměla rýmu. Ale lidé se přesto neustále ptají.. o víkendu mě dostal můj strýček. Že prý má Kajka studené ruce, jestli jí není zima - byli jsme zrovna v lese na houbách - já na to že ne, že studené ruce jsou celkem normální a že mírný chlad je třeba mě osobně příjemnější než horko a navíc že to je výrazně zdravější. A on na to, že to je pravda, že když byl kluk, u nich v domě se topilo jen v kuchyni, a že on až do osmnácti neuměl smrkat, protože nikdy nebyl nastydlý - nastydl poprvé až když začal bydlet na vytopené koleji. Táta jako jeho bratr mi to pak potvrdil a říkal, že to měl zrovna tak.

dnada
27. říj 2008

ladunka - mě to po přeptání doporučila i dětská Dr.s tím,že sme zkoušeli přidat kapku týdně,pokud se to nezlepší přidat další... ta už nám pomohla .... 😉 nebrala bych to jako lék ... ještě mi Dr. říkala,že Vigantol budem dávat do jeho 2let

jinak mě venku taky hodně lidí říká,že mám malého málo oblečenýho,že mu musí být zima.... a není,,je spokojený,za krčkem je krásně teploučký

ladunka
27. říj 2008

dnada - díky za vysvětlení, říkala jsem si, že jsem Vigantol taky dávala za začátku myslím denně.

Asi je to konverzační téma, které lidi většinou první napadne.. 😀

vercakl
28. říj 2008

Ladunka konverzační téma jo 😠 ,nejradši bych je poslala někam,ale slušnost mi to nedovolí.Zkusím se také zeptat na ten vigantol.

many
28. říj 2008

ahoj holky 🙂 my taky dáváme Vigantol - 2 kapky denně do půl roku a Kanavit jednu kapku za měsíc 😉

many
28. říj 2008

oprava do 1 roku a Kanavit do půl roku

verja
autor
28. říj 2008

Ahoj holky, moc děkuju za zkušenosti, jsem ráda, že nejsme jediní ledác i😀 . Já na studené ruce trpím taky, ale ne když je v místnosti teplo. Až půjdeme k Dr. ( no jsme objednaní až za měsíc) tak se přeptám na ten Vigantol, zatím mudávám jen jednu kapku.

Pro Anke, že je studený za krkem je už docela divný, to je mu prý opravdu zima, co jsem se dočetla. Tam mi máme naštěstí teplíčko.

many
28. říj 2008

jo,jo, i v porodnici říkali,že za krkem musí být teplý,jinak mu je zima 😉

kacka.va
28. říj 2008

ledové nohy ani ruce nevadí, musí se kontrolovat buď na zádíčkách nebo hrudníku

anke
28. říj 2008

no jo holky, ale to mi nerikejte, ze pri 24 st. v mistnosti v bodycku a na tom overalku a s dekou ho mam jeste balit do mikiny a teplaku? co bude nosit ven? a jeste teda se mi zda, ze pokud spi na boku, je za krkem studeny, pokud na zadech, tak ne ... leda, ze by nam protahovalo od balkonovych dveri pres postylku do druheho pokoje, ale pri zavrenych plastovych oknech a dverich mi to pripada divne .. ach jo, tak ja vazne nevim ...

ladunka
28. říj 2008

Jen holky bacha na ten Vigantol (vitamín D), dá se tím předávkovat, především když je člověk vystavený zároveň slunečnímu zářeni (což v zimě prakticky nehrozí, ale v létě pak už celkem reálně).

Anke, já za sebe bych určitě chlapečka neoblékala tak moc, aby byl zpocený. Sledovala bych v tom případě, nakolik je spokojený a jestli se jeho spokojenost zvýší, když ho víc obléknu...

anke
28. říj 2008

Vigantol bych taky zvysovala jen po konzultaci s lekarem ...

ladunka: ono je to celkem jedno, kdyz je pod tou pridavnou dekou nebo neni, stejne se v noci budi po 2 hodinach na papu ... ale tim chladem nevypada nijak nespokojene

ladunka
28. říj 2008

anke 😉 moje dcerka byla to samé, a navíc pod dekou nevydržela, spávala odkopaná. Přežila to 😵 no a to bývala samozřejmě ledová skoro po celém těle. Když se člověk nehýbe, tak ta kůže na povrchu trochu vychladne.

vikinka27
28. říj 2008

verja, studene nozicky a rucicky su v dosledku nedostatocneho obehu miminka, postupne sa to vypracuje.... my sme to so starsim mali tiez, je zaujimave, ze mladsi to nemal.a to sme ho obliekali este menej ako starsieho.
ako dievcata spominali, hlavny je hrudnicek a nostek. a aj vraj zatylok (podla toho aj vonku).

lucik_1990
8. říj 2014

@anke Holky, obnovuji toto téma. Prožíváme teď něco podobného jako paní anke, můžu se zeptat jak to u Vás dopadlo ? Malá je ledová za zátylkem, přesto že topíme a je oblečená...nevím si s tím rady. V noci má taky hrozně nízkou teplotku (35,7)...děkuji za rady a info.

ladyhacek
16. kvě 2015

Já si říkám jestli je doma dost oblečený. Vždy má ledové ruce, ale když jdeme ven do kočárku tak jak je přikrytý a svítí na něj sluníčko tak je má teplé. Ale všude čtu že miminko má studené ruce. tak snad je vše v pořádku

silvapokorna
19. kvě 2015
Uživatel silvapokorna je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od silvapokorna.

@ladyhacek Ahoj, ano, miminko si neumí ještě udržet a regulovat tělesnou teplotu dostatečně, tak má často ledové ručičky a nožičky. Není na škodu mu je zahřát. Ale tělíčko je většinou opravdu teplé a potřebují zahřát jenom končetiny. Použij místo dečky na celé tělo raději rukavičky a teplejší ponožky, aby se tělíčko nepřehřálo, ale dohřeješ jenom ručičky a nožičky 🙂 Spolehlivě zkontroluješ, jak je na tom dítě s teplotou těla celkově, když ho zkontroluješ pod krkem, jakoby ve výstřihu na zádech. Pokud kůže jakoby lepí, tak se přehřívá, pokud je tam kůže chladná, potřebuje zahřát. Jen pozor na vlastní teplotu rukou, aby to bylo objektivní. Snad ti tato pomůcka pomůže. Mně to taky naučila kamarádka, taková "babská rada" 🙂