Lekání. Je to normální?

andykov
17. kvě 2009

Chtěla jsem se zeptat, jestli se vaše miminka taky tak strašně lekají? Naše malá docela dost ze spánku. Vyleká ji pohyb a nebo i zvuk a to nemusí být silný. Není to vždy u všeho, ale je to docela dost často 😒 Když je vzhůru, tak ji zase leká škytavka. Škytne a zároveň se lekne. Myslíte, že je to normální?

jajinka27
17. kvě 2009

andykov...náš se taky děsně leká už od mimča, dneska se lekal v autobuse při každém otevření dvěří, já myslím že to přejde

soanpe
17. kvě 2009

andy,
já Sofinku zhruba do 2měsíců balila do zavinovačky, aby se právě nelekala svých nekoordinovaných pohybů. Pro takový miminečka se cítí líp, když jsou zabalená,cítí se tak bezpečně 🙂
jinak babička vypadá doooost dobře 😉

jajinka27
17. kvě 2009

jo já na noc taky zavinovala a furt ještě zavinujem 😒

andykov
autor
17. kvě 2009

soan, já ji taky balím do zavinovajdy, ale ona se v ní dost chruje 😒 jakoby tělíčkem.. babičce vyřídím, díky. málokdo věří, že jo to mamka moje 😉
jaji, já se bála jestli je vše v pořádku právě.

bunicka
17. kvě 2009

Andy-Káťa se taky leká-říká se tomu myslím Moorův reflex a já jelikož mám jen rychlozavinovačky,tak jí balím do plenky přeložené do trojúhelníku,tím jí zafixuji ručičky a tím pádem se tak hned nevzbudí a dýl spí,ale dělám to jen na noc a když to jde,protože občas se i probere a začne plakat,tak už to pak po druhém uspání nezkouším 😝

soanpe
17. kvě 2009

to lekání u nás postupně zmizelo

kaleilah
17. kvě 2009

ahojky, taky mám doma lekavce, stačilo káchnutí nebo zakašlání, prudčí pohyb a byl řev nebo ho to vzbudilo, bohužel do ted nespí moc tvrdým spánkem, všechno ho budí, jk v kočárku tak doma, stačí že se otřepe pes a je řev a mámepo spaní ☹ ságra má skoro stejně starý mimčo a to je fakt tvrdej spánek,může se u ní mluvit, vysávat, vyndat nádobí zmyčky a ona prostě chrní a nic s ní nehne, tak snad seto časem zlepší 😉

andykov
autor
18. kvě 2009

buni, to s tou plenkou nám dělali v porodce, já to zkoušela a mně to nejde, ale nejradši bych ji to dělala taky.
kalei, tak to já u malý můžu vysávat. jak jsem psala, ji spíš vyděsý nahlý zvuk nebo pohyb než delší hluk.
tak aspoň vím, že nemám sama paní lekavou.

deathy
18. kvě 2009

Opravdu balit do zavinovačky až k nosu 😀 Pomáhá to. Známá měla taky hoooodně lekavce a tohle jí řekla dr. Moje se občas lekne, ale klepu že fakt jen občas. Spí u televize apod. už od příchodu domů, takže proto jí asi hluk nevadí.
Ale teda včera na ní taťka "bafnul" když sem jí převlíkala, a asi jak měla jen plenu, tak se lekla - letící žába - a dlouho sem jí uklidňovala aby přestala plakat. Přítel ode mě dostal pěknej řev do hlavy a byl uraženej 😀

smajlik
18. kvě 2009

andykov: ahojky, to moc dobře znám, malá se přestala bát zvuků ve třech měsících (myslím ty přes den, zaštěkání psa, zvonění telefonu atd.), ale na noc jí pořád musíme zavinovat, jinak se prostě nevyspí

bunicka
18. kvě 2009

deathy-tak to se musela malinká pořádně vylekat,chudinka ☹ Jinak moje taky spí u telky a normálně se pere,vaří a mluví,ale ona se leká třeba když usíná a nebo nějakého zvuku,který vyjde z ticha,třeba spadne lžíce a cinkne 😒

lennyy
19. kvě 2009

Malou na noc taky balím do zavinovačky.Leká se i když spí,ale je to tím že po narození byla přidušená.

andykov
autor
19. kvě 2009

buni, jo tak jsem to přesně myslela. prostě náhlý zvuk. ji telka, vysavač, muzika, pračka, myčka taky neva. naopak, jsi v tom lebedí, stejně jako v drncání 😀

evulinkab
19. kvě 2009

no já mám taky lekavce...když byl uplné novorozentko, tak se lekal ze spánku hodně často, ted už je to lepší.Jinak se ale leká každou chvili nečeho, zakašlání, zvonku, zavření dvěří...Nedávno se mi chudáček lekl tak, že nebyl k utišení.Usínal v postýlce a zničehonic spadla žaluzie.Malej má ještě postýlku blizko okna, takže se chudák tak lekl, že se nemohl ani nadechnout, jak začal hystericky plakat.No doufám, že tady to lekání v miminkovském věku nebude mít žádný následky.

petruskaz
26. zář 2011

obnovuji tuto diskusi... mám 14 měsíčního chlapečka, ne tedy úplně malé miminko, o kterých byla převážně řeč... když byl malinkatý s lekánim nebyl problém vůbec... až te´d později... nevím... tak od 11. měsíce... leká se zvonku, telefonu, spláchnutí... ale třeba i když se najednou rychle pohnu nebo po nějaké době mlčení promluvím... vytřeštěně se na mne podívá, našpulí pusinku, natáhne a když nezasáhnu včas, tak začne i plakat a běží se ke mně schovat... jen podotýkám, že doma nekřičíme ani nezvyšujeme hlas... zlé zážitky nemá...
budu ráda za vaše zkušenosti... díky...

nephila
26. zář 2011

Všechny tu píšete o tom,jak se vaše mimi zklidní když ho stáhnete do zavinovačky,tak já mám úplně opačnou zkušenost - do konce šestinedělí se to malé líbilo ( aspoň si myslím,ale potom ani náhodou a jakmile už se začala otáčet a být více v pohybu,už jsem jí ani nepřikryla.Nesnáší peřinu ,jakmile ji přikryju byť i jen slaboučkou dekou,je okamžitě vzhůru a řve.....zkusila jsem spací pytel a vůbec jsem se nevyspala 😖 Malá je taky lekavá,ale s věkem se počet těch lekavých podnětů snižuje , dneska už se lekne jenom opravdu hodně ostrých a náhlých zvuků....

nephila
26. zář 2011

@petruskaz jetsli je bojázlivý (moje nejstarší dcerka byla taky jako mrně,vař mu čajík z meduňky...je lahodný a zklidňuje působí velmi dobře na psychiku..... 😉