Létání s novorozencem. Kdy? Hned po šestinedělí?

lazenka
3. čer 2007

Ahoj holky,ráda bych se zeptala,zda některá nevíte,od kdy se oficiálně může s miminkem do letadla?Zda ihned po šestinedělí,nebo po všech očkováních,nebo kdy vlastně,abych nějak neohrozila zdraví miminka a jaké jsou vůbec vaše zkušenosti s mimčem v letadle?Nějaké praktické rady na cestu??Díky moc za odpovědi 😉

zany
11. čer 2007

Ahoj Lazenko,

neco možná najdeš tady:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

Jinak my jsme byli na dovolené nedavno a melému bylo 4,5 měsíce a bylo to bez problémů. Dostal druhou hexavakcínu a týden na to jsme letěli. Let zvládl na 1* 🙂 Dostala jsem radu při startu kojit, aby nezaléhala ouška. A bylo to v pohodě. Když jsme letěli tam, tak nám malý spal, protože jsme letěli brzy ráno. Zpátky jsme letěli v poledne a půlu letu malý spal a zaspal přistání. Letěli jsme zhruba 2,5 hodiny a myslím, že to bylo akorát. Delší dobu bych asi nevolila...
Jinak se zkus domluvit se svým pediatrem. Já jsem se doktorky ptala a nic nenamítala, oočkovala nás dřív a dala pár rad na cestu. A v červnové Mamince je taky pár rad jak cestovat s dětmi 🙂

krista
11. čer 2007

Ahojky holky, já teda s vlastním mimčem ještě nikam neletěla (vlastní ještě nemám) ale od mamky vím, že jsem letěla (já) když mi byli tři měsíce a bylo to v popohodě 😉

markeeta
14. čer 2007

lazenko, informuj se u letecke spolecnosti, se kterou poletite na dovolenou, jak stare dite musi byt. Ja jsem sice teprve v ocekavani, ale co jsem letela s maminkama a miminkama, tak miminka mela na ouskach sluchatka a vzdy pri vzletu a pristani se kojila. Je to kvuli zalehavani ousek.
Jak mas stare mimi?

androna
14. čer 2007

ahoj Lazenko.
co sa tyka leteckej spolocnosti tak mozes letiet s mimcom akokolvek starym do 2 rokou je to infant a plati sa 10%z ceny letenky a drzis ho celu cestu na kolenach.ked mas stastie a neni plne lietadlo tak sa vedlajsia sedacka nechava volna aby si tam mala miesto na veci.ale u charterovych letu to zalezi na cestovke a podmienkach.doporucuje sa pri vzletu i pristani kojit kvoli uskam.kocar i autosedacku ti doporucujem vziat sebou az do gatu neodbavovat do zavazadloveho prostore.iba tak budes mat istotu ze ti to do lietadla 100% nalozia a neostane to v Praze. 😎

vikvik
4. črc 2007

ahoj, jsem letuska, tak o tom taky neco vim ;) zadny oficialni minimalni vek miminka narizen neni (zalezi na rodicich co se svym mimcem chteji provadet), obcas nam tam arabky tahaji deti, co vypadaji, ze je porodily odpoledne pred tim.
mno, ale protoze litam a vim, co obcas litaji za lidi, tak svoje babetko bych do letadla prvni dva mesice nevzala. ale to je jen muj nazor, nekdy mozna neni zbyti a cestovat se musi.

kocurek
5. črc 2007

androna: ahoj holky, do 2 doku veku ditete jsou letenky zdarma u jakekoli letecke spolecnosti. PRACUJI V OBORU, tak jsme informovana. Mimco vam totiz sedi na kline, tudiz nezabira zadne sedadlo. Zadny oficialni vek neni urcen, jak pise vikvik, ale ja osobne bych mladsi 6-ti tydnu do letadla nebrala. Osobne jsme porodila v CR a ziji ve Spanelsku, taky jsme mela letet po porodu a byla jsme rozhodnuta letet po 2 mesicich. 🙂

kristynaw
5. črc 2007

no,tak prave se zmenili pravilda a z USA do Evropy se pro mimi musi zaplatit letenka,musi sedet na sedadle v sedacce, zadny sezeni na kline uz neexistuje. ☹

dasha
5. črc 2007

Ahoj, ja muzu jen potvrdit, ze vetsina airlines ma minimalni vek novorozence stanoven na 7 dni. Infanti ve veku 7 dni az 2 roky plati kolem 10% z ceny letenky. Nektere aerolinky zadaji vice, nektere jsou uplne zdarma. Ja jsem letela s malou do Skotska asi ve dvou mesicich veku. Let trval kolem 2 hodin a vse probehlo v pohode. Je dobre miminko pri vzletu a pristani kojit.

V peti mesicich jsme se s malou absolvovali let do KL, byl to nocni let, takze mala spala jako princezna. Na dlouhe lety doporucuji urcite rezervovat sky cot, bez nej je to velice narocne sedet s malou celych 12 hodin na kline. Clovek musi byt opravdu asertivni, nebot aerolinky jich maji malo. Ja jsem o nej musela bojovat, KLM melo jen jeden sky cot na cele letadlo. No hruza.
Take pozor na kocarky, mne ho znicili na ceste Praha -Amsterdam, ulomili mi rukovet na kocarku. Sice mi proplatili dalsi kocar, jako nahradu, ale bylo to hodne narocne na vyrizovani a papirovani spojene. Tak stastnou cestu vsem, kdo poleti. 😉

andrea84
6. črc 2007

tak ja poletim ted a malej ma ctyri mesice,mame vsechny ockovani za sebou,ja bych pockala az po ockovani mas pak vic klidu a nestresujes se nekde na dovolene.stejne ten malej si to moc neuzije kdyz je uplne malinkej a furt spinka a ji ani pradne nevidi a nechape nic a je to pro ne hroznej stres..ted ve ctyrech mesicich uz rozeznava a rad se diva po okoli tak ta dovolena bude zazitek a bude mit program.

alenahabibi
9. črc 2007

Ja letela kdyz male bylo 6 tydnu a bylo to v pohode. Jinak co jsem se ptala, dite muze do letadla od 3 tydnu.

androna
21. srp 2007

kocurek i ja pracujem v oboru a s urcitostou viem ze u vecsiny leteckych spolocnosti sa plati za miminko 10% z ceny letenky. 😎

vakire
2. lis 2008

Ahoj holky, nevite nektera, kolik mililitru mleka muzu s sebou mit, az budu prochazet kontrolou na prazskem letisti? Ja normalne kojim, ale rada bych s sebou pro jistotu mela lahvicku ci dve odstrikaneho materskeho mleka. Mam pocit, ze je tam nejake omezeni. Nikde to nemuzu najit. Predem dekuji za odpoved.

androna
4. lis 2008

vakire sice uz som skoro 2roky doma a neviem ci sa nieco nezmenilo,ale nesmies mat viac nez 1liter dohromady.takze ked vezmes 2flasky tak to bude v pohode.

vakire
8. lis 2008

Ahoj Androno,

diky moc za odpoved. Budu doufat, ze se od te doby nic nezmenilo. Manzel nekde na internetu nasel, ze by mnozstvi mleka pro mimca nemel byt omezeny, pokud jsi ochotna ochutnanim dokazat, ze je to skutecne mleko 😀

vakire
30. lis 2008

Ahoj maminky, jen jsem chtela napsat, ze let uz mame stastne za sebou. Na letisti se behem kontroly nad mlikem vubec nezastavili, nechteli, abysme ho ochutnali ci tak. Proste v pohode. Jeste jsem s sebou mela kapicky proti boleni briska v originalnim baleni s pribalovym letakem a to je taky nezajimalo. Nastesti jsem si tedy z toho delala hlavu uplne zbytecne. Tak prijemne cestovani s miminky!