Letání s ročním mimi. Máte zkušenost?

lenka2803
24. lis 2008

Ahojky, chci se zeptat jaké máte zkušenosti s létáním s mrňouskama. Chceme jet v únoru k moři - malému bude v té době 15měsíců, ale máme strach z dlouhého letu. Lenka

theresa
20. dub 2009

Holky, prosím o radu, dá se mimčo v letadle přebalilt??? A kde nahlásit, že by jsme chtěli v případě, že bude v letadle místo tu trojsedačku?

caira
20. dub 2009

theresa: prebalovat v letadle je des..sice se to "da" na zachode, ale proste mi to prijde neproveditelny v tech hnusnych mini "kabinkach"...asi bych to resila regulerne na zemi nekde, kde je prostor - treba tam, kde maji letusky ten svuj prostor na jidlo atd...?

ja musim zatukat jeste jsem za letu nemusela prebalovat ( letame jek 2 hodinove lety)takze prebaluju tesne pred odletem a pak po pristani, Ale hadam, ze dalkove lety maji lepsi vybaveni v letadle?

Jinak my litame bud s BA nebo CSA a v pripade, ze letadlo neni plne obsazene tak treba lidi co by jinak sedeli vedle nas premisti a ja s malou mame celou radu pro sebe 🙂 coz kdyz jsem letela sama byla vyhoda, protoze kdyz usnula tak jsem ji polozila pres dve sedadla a spala cele ty dve hodky 🙂

zalezi na aerolinkach se kteryma letis...

theresa
21. dub 2009

Letíme s Travel Service. Díky moc za radu s přebalováním, přebalíme před a po příletu. Holky a když Vám nedali na palubě žádné jídlo pro mimčo, co jste mu sebou vzali? Přesnídávku??? Nebo i maso-zeleninový příkrm ( nevím, jak by mu chutnal neohřitý)? A může se vzít dítěti na palubu letadla láhev s pitím???

caira
21. dub 2009

theresa: na palube jsou vetsinou moc ochotni,

treba ja si i reknu o deku a polstar abych si malou "podlozila|" kdyz usne.
Z jidla beru vzdy co potrebuju, vetsinou vezmu piti, sklenicku, nejake dobrutky atd atd, mam vzdycky tasku plnou kramu, priprav se na to, ze treba piti pro maleho budes muset ochutnat aby videli, ze to neni zadna "bomba" 😖 nebo tak, obcas mi nejaky debil rekl treba, ze chce i otevrit sklenicku tak jsem jim rekla, ze neexistuje, ze to uz pak nejde zavrit a tak teda rekli ok, no problem. Ty regulace ohledne mnozstvi tekutin co jsou na letistich atd se NEVZTAHUJI na deti takze se neboj a vezmi pro maleho flasku a vse ostatni co potrebujes.

Na palube jim klidne rekni, jestli ti to ohrejou, nekde maji mikrovlnky ale vetsinou ti to treba postavi na chvili do misky s horkou vodou nebo tak, me takhle ohrivali jak mliko tak sklenicku.
Hlavne si vem fakt vsechno co potrebujes, protoze Ruzyne je v tomhle neskutecne zaostala a NESEZENES zadne detske potreby! takze radeji vseho 2x vic nez nemit dost!

mmisak
22. dub 2009

přídám vám i mé zkušenostli proletěli jsme před pár týdny se synem půl světa na cestě jsme byli více jak 40 hodin,sny to zvládnul naprosto užasně,je mnohem lepší létat dál než na kratší vzdálenosti,na dálkových letech jsou velká a prostorná letadla a mnohem více konfortu jak pro dítě tak pro vás.Pro děti mají i zpecialní postýlky v kterých mohou spát během letu(děti do váhy 12kg a výšky max 80cm)Velmi dobré zkušenosti máme s Air france ti jsou velice vstřícní a ochotní ,v letadle běžně dávají stravu i malím dětem přesnídávky ovoce atd.
Jak tu píšete o množství tekutin pro dítě ,množství je neomezené pouze v případě, že se jedná o opriginálně zabalené nápoje či jídlo ,pokud budeš mít v lahvičce/hrnečku tekutinu může jí být pozuze 100ml a to tě ještě vyzvou v evropě k ochutnání tekutiny a v americe ti z té tekutiny odeberou vzorek a hned otestují.Pokud možno při kontrole měj lahvičku prázdnou a tekutiny si tam dopln až po kontrole.Ušetříš si mnohdy zbytečné zdržení.
Jinak v letedle na požádání dostaneš vodu teplou /studenou i do lahvičky či hrnečku .
Pokud možno děcko do letadla moc neoblékat je jim tam vždy velmi horko a pláčou ,pokud máte ještě pleny vemte jich sebou větší množství děti mají v letadle větší potřebu pít!
A na uklidnění během startu a přistání je dobré ,kojit nebo dát napít nebo nám osobně nejvíc vyhovuje lízátko do pusinky to už má od malinka jak letíme dostane lízátko a je hodnej.(dobrá jsou Chup chyps že se nerozpadají )
Přeju všem štastnou a pohodovou cestu 🙂

caira
22. dub 2009

😅

s tou tekutinou to neni az tak pravda, ja letam kazde 2 mesice evropske trasy a vzdy mame piti v hrnecku a muzes mit pro dite neomezene mnozstvi... teda alespon po evrope s tim nikdy neni zadny problem, aerolinky to maji i na svych webovkach.

😉

Ohledne teploty v letadle, tak jelikoz je tam klimoska tak ja mam naopak pocit, ze je tam docela zima, takze se vzdycky v letadle jeste prioblekam 🙂

My teda pri vzletu ani dosedu lizatka nedavame ( takhle malemu diteti bych lizatko ani nedala 😕 ) ale take se nam osvedcilo dat napit, pomuze to od pretlaku ( nekojime uz davno) 😉

usounek25
12. led 2010

Ahoj holky, nás čeká let do Irska z Bratislavy, poletíme Ryanairem. Nemáte někdo zkušenost s touto společností a jak je to u nich v případě, že cestujete s malým dítětem. Poletíme začátkem května, malýmu bude 15 měsíců, let by měl trvat cca 2 hodiny. Nevím, jak je to s mlíkem, tam poletíme dopoledne, takže je to v pohodě, to se malej nají přesnídávky nebo něčeho už na letišti, ale zpět letíme kolem 4 ráno, takže si asi bude chtít dát mléko. Můžu si vůbec kojeneckou flašku, v ní vodu a pak zásobník se sušeným mlíkem vzít na palubu? Už je tady o tom psáno, ale nevím jestli nebyly třeba nějaký změny. Jinak nevíte, jak je to s kočárkem?? Někde jsem četla, že se odbavuje až těsně před vstupem do letadla, ale asi záleží na každé společnosti, jak to má, že??? Trochu se toho děsím, poletím potřetí v životě, navíc v angličtině nejsem žádný přeborník, tak snad nebude nikde žádný problém 🙂 .

pattie
12. led 2010

Ahoj, my lítáme s malou (teď je jí 16 měs.) docela dost a zvládá to v pohodě... já o kus míň, protože je raubíř a chvíli neposedí 😀 Většinou kus letu prospí a kus pochoduje v uličce, trhá časopisy nebo se něčím cpe... Je to dost na nervy, zvlášť když s ní létám sama. Radu moc nemám, ale práškama se mi jí cpát nechce, to to radši přetrpím...

pattie
12. led 2010

Jo, jinak jí přebaluju normálně na sedačce, neumím si představit řešit to v minikabince záchodku...
Vodu beru ve velký aventí flašce a nikdy jsem problém neměla, občas jen musím ochutnat. A minule jsem z Dubaje měla v termosce půl litru horký vody na mlíčko a každýmu to bylo šumák 😀

usounek25
13. led 2010

Ahoj, jj díky. Já taky doufám, že snad část cesty prospí, ale jak ho znám, tak asi ne, takže snad nebude žádný problém a budeme se moct aspoň pohybovat po palubě, protože bych to s ním taky nevydržela 2 hodiny sedět. No uvidíme, nějak to dopadne 😅

papuellka
13. led 2010

My byli poprvé s malým v 10m na Mallorce, zpáteční let byl noční, tak to malej prospal... Tam jsme odlítali v 21, malej chtěl dost šmejdit, udržet ho na klíně bylo nemožné, zabavila jsem ho piškoty a pak usnul. Oba lety vedle nás, jsme měli volné místo, tak to bylo fajn. Taky jsme uvažovali o Kanárech, ale s malým prckem, volit raději kratší let...

petra.vavra
13. led 2010

usounek- do 2 let věku dítěte má dítě nárok na kočár až ke gate, tam se nechá před letadlem a personál ho nechá naložit do carga. Do toho samého věku nemá nárok na samostatné sedadlo, pokud nemáš zaplacenou homologovanou cestovní sedačku aerolinií, takže dítě sedí na klíně rodičů. Ohledně jídla na palubě. Je to různé dle letiště. V Praze by problém neměl být ani s vodou v lahvi, ale například na Lutonu ti nenechají přenést více než 100 ml vody a jedině studené, ještě se budeš muset napít. Takové scény co jsem tam měla já nepřeju nikomu zažít, kdy personál nechápal, že máme odložený let o 3 hodiny a dítě prostě něco jíst musí. Pokud není problém s letem na palubě není problém jídlo ohřát v horké vodě. Ještě jsem se nesetkala s personálem, který by nám nevyhověl s jakýmkoliv přáním. Většinou jsme dostali i s nízkonákladovkami nebo na letišti nějakou zábavu pro mimi a pokud nejsou velké turbulence apod. není problém, když dítě popobíhá. Letušky jsou zvyklé na horší pasažéry...třeba zájezd z Ruska.... 😀

bobikyveta
13. led 2010

Ahoj usounek tak ty letis az v kvetnu tak to ja ti pak pisnu letim taky z Dublinu do Bratislavy moje mala bude mit 9 mesicu takze vsehno si beru s sebou mliko piti atd.. taky letim Ryanairem takze kdyz vydrzis tak se ti pak ozvu. 😀 Jinak poletim sama jeste s druhou dcerou ta uz ale bude mit 4 roky takze mi bude pomahat.Ale pokud vim tak by opravdu nemel byt problem s jidlem pro dite. Moje anglictina neni nic moc takze jestli se domluvim ja tak ty pak urcoite taky. Kazdopadne se pak ozvu jak to probehlo. A odkud tady vubec jsi??

alti
14. únor 2010

Ahojky, nás čeká cestování letadlem až za 5 měsíců, ale už teď hledám informace co a jak. 😎
Budu moc ráda, když mi napíše maminka, která má zkušenost s odletem z letiště v Brně a taky jak to snáší mimča stará asi 16 měsíců??? Co určitě sebou, co se dá popřípadě dokoupit přímo na letišti (jídlo, pití) a co balíte pro mimča sebou a co nakupujete v místě. My letíme na Rhodos, tak přemýšlím jestli táhnout velký balík plen nebo můžu dokupovat? 😕 Díky za Vaše rady. 😵

klbikova
10. dub 2010

ahoj Alti, taky letíme z Brna, letíme teď v červnu, malá bude mít 11 měsíců, tak jsem zvědavá jak to zvládneme. My letíme na Krétu a taky nevím co všechno balit, nebo se tam dá snad vše dokoupit. Sehnala jsi nějaké další informace?

alti
10. dub 2010

Ahoj Klbikova,
tak mi bylo doporučeno, co nabalit sebou a co je zbytečné. Např. plínky mám vzít tak cca 10ks a zbytek dokoupit na místě (všude dost obchodů jen jsou dražší než u nás) a to pořád váhám, jsme zvyklí na pampers jiné nám dělají problémy, taky si mám vzít pleny do bazénu a určitě nebrat plážový stan, protože dítko neposedí a stejně pobíhá okolo. 😉

Na Krétě (u Rethymna) jsme byli před 2 lety a supr byli jsme nadšeni, obchodů mraky a vše tam bylo bez problémů.
Třeba hračky na pláž ap. koupíme taky na místě (šetříme co nejvíc místa v kufru). Určitě vezmu nějakou výživku, kterou malý jí a kaše, které malý večeří i když máme in clusive, Opalovací krémy a brýlky s čepičkou samozdřejmě - vše se dá dokoupit, ale je to drahé. Taky vybavit lékárničku pro malýho - hlavně teploměr (ten jsme zháněli naposledy v Bulharsku) 😀 něco na průjem, na teplotu a dehydraci. Budu se snažit co nejdýl kojit - bude to snadnější cesta.

Horší je to na letišti - přesné informace zatím nemám. Kočárek budu mít u sebe a před nástupem do letadla nechám u schodů - prý ho potom uklidí a při přistání zase nachystají (doufám). 😅
Taky jsem si domluvila navíc očkování proti meningokovi. Je toho hodně doufám, že ještě někdo přidá dobrou radu nebo postřeh. 😵

pattie
10. dub 2010

Ještě jedna věc, my jsme s sebou u moře měli nafukovací bazének a malou v něm koupali ( bylo jí necelých 8 měs), nanosili jsme jí vodu z moře a ona se tam cachtala a byla spokojená. Nebo i u bazénu jsme jí tam napustili vodu.....
A s tím kočárkem u východu z letadla mám blbou zkušenost, dali mi ho jen jednou a to při mezipřistání. Jinak kočárky posílají jako nadrozměrné zavazadlo a vyzvedává se u kufrů, na některých letištích (Ruzyň term.2) u zvláštní přepážky. Dost často to trvá mnohem déle než vyzvednutí kufru....

onlika
11. dub 2010

ahoj, my sme minuly rok boli v Grecku 2x s malym, raz v juni na Kefalonii a druhykrat v septembri na korfu, takze maly mal 6 a 9 mesiacov. Cesta lietadlom uplne ok, kocik som odovzdala pri schodikoch do lietadla a ked som vystupovala, mala som ho tam pripraveny (a aj vsetky ostatne mamicky). Ja som so sebou brala plienky na cely pobyt, ale kedze som planovala maleho nechavat na plazi bez, tak som ich nepotrebovala az tolko. Dokupit sa daju, ale su fakt dost drahe.
Mala som na kazdy den vyzivu, lebo bol este moc maly na ochutnavanie nejakych jedal, dokupovala som len jednu a problem bol ten, ze zlozenie bolo len grecky, tak som toho moc neprestudovala 😅. A kase som mala tiez vlastne.
Tiez sme mali nafukovaci bazen, v ktorom sme ho kupali alebo aj vozili po mori aj po bazene, v tom septembri v nom uz ale moc nechcel byt, radsej priamo v mori a v bazene.
Samozrejme vsetky lieky - na teplotu, do oci, na nadchu, kasel, proti hnacke (prujmu), na spaleniny (nastastie nebolo treba), samozrejmostou je krem na opalovanie s vysokym faktorom, klobucik a dobre su aj slnecne okuliare, ak ich drobci znesu na ociach.
Do lietadla som brala malemu vodu (musela som ochutnat), vyzivku na desiatu, piskoty, deku a uspavaci vankusik.
Snad som trosku pomohla 🙂

klbikova
11. dub 2010

Super, holčiny děkuji za rady. Třeba ten bazének mě nenapadl a je to dobrý nápad. musím taky sehnat sluneční brýle ale nevím jestli si je nechá na očičkách 😀

alti
12. dub 2010

Tak u nás bazének na zahradě neuspěl. ☹ Už minulý rok jsme koupali v bazénu - jak nás viděl plavat ve velkém do malého nechtěl. Měl plavací kruh pro mimi, aby nepropadl a už se ráchal. Takže mi určitě bazének nebereme. Jen na místě koupíme hračky na písek ap. Ještě jsem si pořídila jednorázový bryndáčky a vezmu i plíny do vody (do bazénu). 😉
Jestli někoho ještě něco napadne písněte!!! 🙂 🙂 🙂

martinaj23
18. pro 2010

Ahoj, chtěla bych se zeptat jestli nevíte jak je to s dětskou postýlkou v hotelech nebo jestli se dá vzít do letadla. Pak mám ještě dotaz jestli je nějak omezeno, jaký kočárek se bere na palubu letadla a jaký musí být už v zavazadlovém prostoru. No a vlastně ještě jeden dotaz - není problém při půjčení auta zajistit i sedačku pro prcky( půl roku a rok). Díky Martina konkrétně bychom chtěli vyrazit na jeden z Kanárských ostrovů
Dnes ve 20:55 • Odpověz

mamkamarketa
18. pro 2010

@martinaj23 kocarek se da do ulozneho prostoru az tesne pred vstupem do letadla. zv lastni zkusenosti radim, vzit starsi kocarek, kdyz jsem videla jak se s tim hazi a i starsi golfky nam vratili trosku poskozeny, ale vzhledem k tomu,ze sme spechali na dalsi let, nebyl bohuzel cas ani nalada to resit.
s postylkama to bude horsi. Vim, ze treba Hilton v USA je za priplatek ma,ale treba obyc *** na letisti je fakt nemel i a malej spal s nami. (v *** na me koukali jak na blazna, kdyz jsem je poprosila o ohrati lahve mleka 😕)
autosedacky opet za priplatek a rezervaci predem nebyva problem,ale vsechny moje zkusenosti jsou z usa, ale myslim,ze spanelsko na tom bude podobne 😉

morgan
20. pro 2010

@martinaj23 ahoj, na Kanárských ostrovech mají ve většině hotelů dětskou postýlku zdarma na vyžádání. Nahlásíš to cestovce při kupování zájezdu. My byli letos v dubnu a postýlku jsme dostali takovou tu klasickou cestovní...Kočárek je asi jedno, nikdo to neprohlíží. Auto jsme si nepujčovali, ale vím, že to nebývá problém na místě zajistit.
Teď se tam taky chystáme v lednu a obavy nemám žádné. Španělé jsou k dětem a jejich potřebám přátelští 😀

sussanah
20. pro 2010

@martinaj23 na Kanarech jsme sice nebyli, ale urcite v hotelech na vyzadani postylka bude, byva to vcelku bezna vybava. Sedacky k vypujceni auta taky urco sezenete, v turistickych letoviscich s tim vetsinou pocitaji. My byli na Krete a i v tech nejmensich letoviscich nebyl vubec problem, sedacek byl dostatek na pozadani den predem. Kocarky jdou vsechny do ulozneho prostoru, ale nakladaji se az tesne pred nastupem do letadla. U deti mladsich rok (zalezi na hmotnosti) je mozne zajistit takovou houpaci sit, ktera se zavesi nad sedacky a mimco v ni spi, ale to uz zalezi na letecke spolecnosti, byva omezeny pocet.

pattie
23. pro 2010

@martinaj23 půjčovali jsme si auto jak na Tenerife tak na Gran Canaria a se sedačkou nebyl nejmenší problém (Bětce bylo 8 měsíců) a ani nebyla za příplatek (jako např. v Portugalsku). V hotelech tam postýlka byla, ale to jsme hlásili dopředu. Postýlky jsou už teď běžně ve světě k zapůjčení, neměl by to být problém, na cestách jsme se setkali snad dvakrát, že postýlku neměli a to malá spala s námi v posteli....

cervikova
20. led 2011

Měla bych dotaz......přemýšlíme nad bulharskem koncem června,synovi bude v tu dobu 14měsíců.Bojim se aby ho z letu třeba nebolela ouška,máte s tím někdo zkušenost? Možná se ptám jak blb ,ale letím poprvé a budu mít co dělat sama se sebou....bojim 😅 😅 bojim

cerstvamama
20. led 2011

Ahoj, stačí, když mu během přistání a vzletu budeš dávat napít. Někdy stačí jen dudlík. Řekla bych, že větší problém budeš mít s tím jak ho udržet na jednom místě než s ouškama 😉 Šťastnou cestu

cervikova
21. led 2011

Moc děkuji za odpověď 😉 myslim,že úplně největší problém budu mít sama se sebou 😀 No tak snad si dovču užijeme bez starostí 🙂

meleri
21. led 2011

@cervikova dáš mu napít při přistání i při odletu, je to pohoda....krátké lety jsou pohoda a pokud je to dovolená s manželem tak si let užijete...neboj se! Jestli tě to uklidní, tak kamarádka letěla se svou 6 měs. dcerou do Peru s mezipřistáním v Madridu..To bych třeba řekla že je fakt náročné zvlášt když na ni bude sama. ale Bulharska se neboj to bude krásný zážitek! 🙂

mmmk
21. led 2011

@cervikova Staci dat dudlik, fakt je to bez problemu. On ten tlak neni tak velky, jak se rika. Dospelemu staci polknout.