Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Lezení a sezení. Je něco špatně?

Péče o kojenceKojenecPsychomotorický vývojMotorický vývoj dítěte
14. led 2020

Dcera 9,5 mesice neleze a nesedi. Je to spatne? Diky moc za Vase nazory.

marketa3001
14. led 2020

Myslím, že každé dítě to má jinak. Syn začal sedět v 10 měsících, péroval na kolínach a z toho si sedl a začal sedět. Když mu bylo 11 měsíců začal lézt, předtím se plazil a tahal jednu nohu za sebou jako zraněný voják 😉. Teď je mu skoro 15 měsíců a běhá jako čert ☺.

uzivatelkapetra
14. led 2020

Můj prcek začal sedět v cca 13 měsících. Na rhb chodíme ale spíše symbolicky. Nic mu není prostě má jen své tempo, oproti jiným dětem je dost kliďas, takže i to na to ukazuje.
Hlavně vydrž neposazovat, tím ji zpomaluješ

eithelwing
14. led 2020

Ne. Záleží, jestli je jinak vývojově ok a jinak to chce čas. Klidně ji nechte zkontrolovat na rhb.
Dcera lezla v 11 měsících, seděla ve 13.
Neposazujte, lezení motivujte napr. překážkou, ať zkusí přelézt přes vaší nohu apod.

wxkatuska
14. led 2020

Muze to byt spatne a nemusi. Zalezi, jak to dite vypada. Pokud ma spravne zvladnuty predchozi vyvoj, tak to nevadi a dejte ji cas 😉

wxkatuska
14. led 2020

Nejlepsi odpoved vam poskytne odbornik. Kontaktujte pripadne fyzioterapeuta, ktery se specializuje na deti. Ma absolvovane specialni kurzy. Tady nikdo vesteckou kouli nema. I kdyz vam 10 maminek rekne, ze u nich to bylo ok, tak to o vasi dceri nic nevypovida.

semmi
14. led 2020

Naše dcera začala sedět a zároveň lézt v 11.mesicich. Starší už touto dobou obcházela nábytek. My byli odeslány k fyzio, kde bylo zjištěno, že má malá slabé břišní svalstvo (v deseti mesisch) a diastàzu. Cvičili jsme na míči a 2.1. jsme měli kontrolu, kde jsme měli dostat už Vojtovku. Naštěstí se malá za pět dvanáct (rozuměj 1.1.) rozlezla 🙏 Takže za mě každé dítě je jiné, ale možná pro klid duše bych zašla k fyzio.

semmi
14. led 2020

@marketa3001 naprosto stejné u nás. Malá perovala osto šest. Plazila se jak ďas, ale ne a ne lézt.

gingerbread
14. led 2020

Měl by vás kontrolovat dětský lékař a není jenom na bříšku a zkousi aspoň trochu na kolonky,melo by to být ok...Aspoň podle naši doktorky...

makronka222
14. led 2020

Moje se jen plazi. Leze asi vterinu, pak ji to prestane asi bavit. Neresim. Prvni dite mi v 10m obchazelo nabytek, ted to nehrotim a nespecham.

Jo a plazo+lezeni ma nejradsi pres nohy, kdyz sedim na zemi

lennus
14. led 2020

U nás to bylo stejné u obou taky tak, ale syn se narodil o sedm týdnů dříve, u něj jsem nespěchala, dcera donošená a šla v jeho šlépějích. Když furt nechtěla lézt, objednala jsem ji na fyzio, kde ji různě motivovala a poradila cviky. Rozlezla se před 1.rokem a začala sedět. Věděla jsem u obou, že lezení je důležité na záda i pro psychomotoriku. Nijak jsem ale nespěchala, chodit začala až v 19 měsících, chyběla ji odvaha nejspíš, vše dělala správně. Není kam spěchat, ale fyzioterapii bych se nebránila.

lolam10
16. led 2020

Sezeni neni dulezite.spis to lezeni.hlavne lezeni se nesmi preskocit.v 10m je jeste cas ale radeji bych zkonzultovala na fyzio.nas mini cviceni trochu popostrcilo k lezeni...

Sem začni psát odpověď...

Odešli

Podobné články

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru