Loupání v kloubech mimča. Setkaly jste se s tím?

evinkaa
16. lis 2009

Ahoj holky, hledala jsem podobné téma, ale nenašla jsem. 😉 Naší malé hrozně loupe v kloubech. Nejvíc v pravém kolínku. To od ní třeba sedím kus daleko a slyším to. 😖 Setkala jste se s tím některá? Říkala jsem to už dvakrát mojí doktorce, ale na nožičku se jí ani nepodívala a řekla, že loupání je zdravé, pokud nebolí. Malá zatím neleze, jen se tak pohupuje na kolínkách, ale třeba při každém přebalování jí kolínko skoro přeskočí. Tak nevím... 😢

momin
16. lis 2009

Ahojky,my mame stejny problem a pokazde premyslim jestli to mam doktorce rict.. loupe mu tak skoro vsude,i kdyz ho zvedam ze zeme tak mu treba lupne v zadech.. nevim jestli je to normalni..?! 😔

rimmel
16. lis 2009

momin ja ta zhaaanam sup do temy manzel, rodina atd ci ako sa vola! 🙂 😀

marcelapetrikova
16. lis 2009

aqhoj tak malé to dělají obě kolínka a občas ji lupne i v ručkách a kotnících ale nejvíce právě ty kolena dr jsem se zapoměla zeptat tak až pujdeme v 6 měsících na ko tak se poptám

evinkaa
autor
16. lis 2009

marci: Tak zkus na to vzpomenout, co řekne dr Tobě a pisni sem, jo? Jsem moc ráda, že na to nejsem sama. Věřím za nás za všechny, že to není nic vážného a časem se to upraví. 😉

mauska
16. lis 2009

Nám taky lupe v kloubech, ale říkala jsem si že jak jsme byly na kyčlích, tak že by řekli kdyby bylo něco špatně 😉 tak snad to bude OK 🙂

momin
16. lis 2009

My jdeme ve ctvrtek na 8 mesicni tak se taky poptam....

marcelapetrikova
16. lis 2009

momin ty jdeš dříve tak se poptej já jdu až na začátku prosince vidim to tak že se tam zajdu dr asi jen zeptat ve středu jo a holky která kojíte?nemohlo by to bít třeba tím že jsou dítka jen kojená a chybí jim nějakej vitamín?
jinak chlap říkal že jí koupíme gs condro forte důchodkyni jedné 😀

momin
16. lis 2009

Nas maly kojeny neni.... 😉 ja se teda zeptam a pak tu napisu..

marcelapetrikova
16. lis 2009

a kdy to vašim dětem začlo?já to u malé pozoruju tak 1 měsíc možná déle ale ted si nevzpomenu 😒

momin
16. lis 2009

no u nas uz je to dyl. Asi od toho 5 mesice. Snad to nic nebude. Sem rada ze je tu tohle tema a ze to teda nemame jenom my... 🤐

evinkaa
autor
16. lis 2009

Já to pozoruju tak 4 měsíce. Malá kojená není, kojila jsem do 4. měsíce a pak jsme najely na UM - Nutrilon.

marcelapetrikova
16. lis 2009

evi tak to je tak jak u nás od toho 4 měsíce

anicka164
16. lis 2009

Mikuláš taky loupe 🙂
Dr. jsem se na to neptala, ale myslím, že by to mohlo být tím, že ještě nemají klouby zkostnatělé, mají tam dost chrupavek. Taky proto jsou tak ohební...
Ale je fakt, že při přebalování, když mu proloupne koleno i kotník na obou nohách,si taky říkám, jestli je všechno ok...

ava
16. lis 2009

Proc by to melo byt tim, ze jsou kojene???? Vzdyt to je pro ne naopak lepsi! Ptala jsem se na totez fyzioterapeutky (malemu loupe hodne v raminkach, ale i dalsich klubech) a rikala, ze je to u miminek bezne, proste to, co pise vyse anicka. Proto je na miste velmi jemna a opatrna manipulace a dat si pozor na tahani za rucky, nozky apod.

shaula
16. lis 2009

Našim taky loupe v pravém kolínku, kotnících a někdy i v lopatkách. Ptala jsem se na to doktorky, když jim bylo půl roku, hlavně v souvislosti s tím, že manžel má revmatické onemocnění páteře, které je dědičné, takže je možné, že to kluci po něm zdědili. Doktorka říkala, že to je v pořádku, že když kloub lupe, tak to jen znamená, že je volný, nic víc. Pro jistotu jsem se ptala ještě fyzioterapeutky, ta říkala totéž, prý se to spraví, jak se jim vazy a svaly zpevní - ona sama prý lupala až do puberty 😀 Já lupu dodnes (zápěstí, klouby prstů, kotníky, dříve i krk 🙂 ). Takže to neřeším.

marcelapetrikova
16. lis 2009

ava já to myslela tak že když maminka nemá nějaké vitamíny v mlíčku tak je nemá i miminko a třeba proto lupou v kloubech
malej totiž kojenej nebyl a nelupal vůbec 😒
nemyslela jsem to nijak špatně 😉 😉

rimmel
17. lis 2009

no moj kojeny je a neloupe.. 😎

momin
17. lis 2009

😀 ja myslim ze to nebude mit s kojenim nic spolecneho.... 😎

kinsen
18. lis 2009

Ahoj, já si také myslím, že to s kojením nesouvysí malého jsem kojila do osmi měsíců klouby mu křupou asi od půl roku a už dva měsíce dostává UM a křupou stále 🙂 ale nějak mě to neznepokojuje já taky křupu od malička 🙂

balisek
19. lis 2009

😖 Ahojky holky, nám taky loupe v kolínkách a jak, třeba když ho nesu a koká dopředu a nožky se mu pohupujou, tak jsou to kolikrát pěkný lupance 😖 tak je to asi normální, nebo já nevím, taky se chci v pondělí zeptat doktorky, ale zase nechci abysme museli lítat po vyšetřeních:(

momin
19. lis 2009

Tak nam doktorka rekla ze loupani nevadi pokud neboli..jak uz tady nekdo psal. maly u toho nebreci tak si myslim ze ho to neboli!! Poptejte se jeste a dejte vedet-kazda doktorka ma jiny nazor... 😉

rkk
19. lis 2009

ahoj nam lupe v raminku i když je celou dobu jen kojena takže tim to určitě nebude.Na nožičkach nam pan doktor řekl že je to v pořadku že to nic neni tak se mi ulevilo 😉

evinkaa
autor
19. lis 2009

momin: To jsem psala já, hned na začátku. 😀 Tak naši doktoři se vzácně shodli !!! 😀

senja
19. lis 2009

Ahoj, maly ma 4 mesice a take mu loupou kotnicky a kolinka a snad i raminka. Kyclicky jsou v poradku. Kojim a cvicime Vojtovku, myslela jsem, ze je to cvicenim. Ptala jsem se fyzioterapeutky, tak rikla, ze prirozene to loupani urcite neni, ale ze ted s tim stejne nic neudelam, vyzivu na klouby ted dostavat nemuze ☹ Zkusim se zeptat nasi lekarky, jdeme tam v utery, pak poreferuji.

momin
19. lis 2009

jooo Evinko jak si to tu zakladala.. uz to vidim.... 😀 😎

marcelapetrikova
19. lis 2009

holky mám dotaz na tom kolínku co tak moc loupe se jí udělala asi modřinka myslíte že s tím mám jít k dr? 😒

marcelapetrikova
19. lis 2009

ale když kolínko zmáčknu tak nepláče 😒

momin
20. lis 2009

Ja bych to asi nechala tak ale poptala bych se na to na te 6 mesicni prohlidce... 😉 Ale pokud si z toho moc nervozni tak si zajdi,doktorka te aspon uklidni... 😉

marcelapetrikova
20. lis 2009

momin jdu k ní v pondělí pro vigantol tak se jen přeptám 😉

momin
23. lis 2009

Ahojky holky,obnovuju tohle tema at nezapomenete napsat co ste se dozvedeli... 😎