Lze si předvařit vodu dopředu a potom ji jen ohřát?

saminomimino
1. črc 2011

Maminky,jsem doufám dočasně nucena přikrmovat dceru,je možné si třeba litr vody převařit do zásoby,ponechat ho v lahvi a poté potřebné množství vždy jen přihřát???Je to šílený kolototč,neustálé ohřívání a chladnutí a převařování a vyvařování,kvůli pár příkrmům 😒 Děkuji všem za radu 😵

kach82
1. črc 2011

Já to dělala tak, že jsem si vždy převařila vodu, nechala trochu zchladnout, aby nebyla vařící a nalila do termosky. Tak jsem měla vodu vždy připravenou k použití. 🙂

barevka
1. črc 2011

Já to tak dělala a dělám stále. Prostě si v konvici uvařím víc vody a pak když ji potřebuju, tak si ji v ní jen ohřeju. Problém v tom nevidím... 😉

romana29
1. črc 2011

Samozřejmě, že jo 🙂 To bychom se z toho tak leda mohly zbláznit, furt čekat, než to ochládne.
Ale moje máti, když hlídá malou a nedejbože jí připravuje mlíko, tak vodu převaří, udělá mlíko a pak ochlazuje ve studené vodě 😀 a malá řve a řve a babička ji chlácholí, že to za chvíli bude 🙂)))

ivaanka
1. črc 2011

No jasně, že můžeš. Já to ale třeba řeším termoskou, uvařím litr, nechám trošku schladit a mám celý den vystaráno.

klara.t
1. črc 2011

Já to taky řeším termoskou. ALe když to v ní nestačí vychladnout, tak to mlíčko v lahvičce doplním studenou vodou z kohoutku. Malé už je rok a půl, pije normálně šťávu nebo vodu z vodovodu, tak v tom problém nevidím.

storm07
1. črc 2011

my jsme byly na UM od začátku, vodu jsem převařila, nechala trochu schládnout a přelila do termosky. Řešila jsem tak výlety, noc a vlastně i den. Teď už jí je přes rok, tak vodu jen ohřeji, je-li třeba

selu
1. črc 2011

taky to resim vodou do termosky + dam vedle do hrnku, ktera uplne schladne a pak to redim 😉

coxa
1. črc 2011

Jasně, taky jsem vařila víc vody najednou - na kaše i na mlíčko. 😉

lenulab
1. črc 2011

taky jsem si vždycky litr kojenecké převařila, nechala vychládnout a pak zpátky do petky 🙂

pet.s
3. črc 2011

Můžu všem doporučit varnou konvici Philips, typ přesně nevím, stála 2000, ale funguje jako termoska, nebo se tam dá nastavit na jakou teplotu ohřát. Já si večer uvařím vodu, v noci pak jen přihřeji na 40°C. Je to ohřáté než si skočím na záchod. Pak jen nasypu Nutrilon(mám předem odměřené množství). Během 3 min mám udělané mlíčko. Pak ráno vyleji zbytek a uvařím si vodu zase na den.
Vadilo mi ohřívání vody na mlíčko v mikrovlnce. Nepřipadá mi vhodné pro takové miminka.-(

liz1
3. črc 2011

Já si taky předvařila víc vody dopředu a pak jen podle potřeby ohřála 😉

karolo
3. črc 2011

Taky předvařím dopředu a dám do termosky a celý den je v rychlosti použitelná. v mikrovlnce neohřívám 🙂

med
4. črc 2011

Taky používám termosku nebo si nechám převařenou vodu v konvici... mirkovlnku doma ani nemáme, ale asi bych nepoužívala na mlíčko.

mrsblack
4. črc 2011

Taky to řeším termoskou - do ní naleju vařící vodu a potom to ředím již vychladlou převařenou vodou na požadovanou teplotu. Zpočátku jsem horké mlíčko chladila pod tekoucí ledovou vodou, ale malej se mohl uřvat hlady, takže jsem začala ředit a teď mám mlíko hotový za minutu 😉