Má kulatá záda. Je to tím, že seděl od 6. měsíce?

l.u.c.i.e
29. dub 2011

Mám skoro 10. měsíční dítě, které si samo začalo posazovat v 6. měsíci (přes lezení, šikmo přes nohy). Včera jsem si všimla, že kamarádka, která má o 14 dní straší dceru, která sedí s rovnými zády a náš malej má záda kulatá. Docela mě to začalo vrtat hlavou. Asi je něco u nás špatně. Jinak malej už i leze a snaží se chodit kolem nábytku. Sám nechodí. Kamarádky malá už sama chodí...

latvia
29. dub 2011

v prvom rade prestan porovnavat svoje dieta s ostatnymi 😉 chlapci su vo vseobecnosti "pomalsi" alebo "lenivejsi", maju proste cas na vsetko 😉 dievcata sa castejsie naucia skor chodit, rozpravat atd. samozrejme nie je to uplne pravidlo. pokial si svojho syna nenutila sediet sama, ale robil to sam, nemusis sa nicoho bat, on vie kolko toho zvladne, aj moj obcas sedi skruteny, ale inac chodi rovno , obcas sedi rovno, zavisi od situacie co momentalne robi. ak mas ale pocit ze nie je nieco v poriadku ,porad sa so svojim lekarom.
moj krpec zacal sam chodit v 13.mesiacoch ,takze mate este fuuuru casu 😉

boruuvka
29. dub 2011

Řekla bych, že ta kulatá záda budou z toho brzkého sezení. Neměl ještě pořádně zpevněné svaly podél páteře a proto se teď hrbí. Kamarádka to má taky a snaží se s kloučkem cvičit na míči - leží na bříšku a zvedá trup a ručičky. Možná by ses měla zmínit doktorce, aby na to koukla, protože pak by mohl mít problémy se zády. Co se týče chůze, tak to vůbec neřeš!!!

lucieuhri
29. dub 2011

Chůzi nebo nechůzi bych neřešila. Malé bylo 5měsíc když poprvé lezla, zanedlouho si sedla a v 9 měsících začla CHODIT (ne podél nábytku, ale přes celý pokoj). Takže jí nyn bude rok, ale chodíme, létáme, do schodů i ze schodů pomalu taky zvládáme. Je to i o tom jak se dítěti asi věnuješ nebo holt je nějaké víc nadanější k aktivitám, tak já to beru tak, že každé dítě je úplně jedinečná a individuální osobnost a utváří se tak, jak ho formuje společnost. A pokud se mu matka věnuje v aktivitách jemné motoriky a chůze, v řeči a v rozvoji smyslů, tak to dítě může zvládat vše co třebas větší dítě, ale také každé dítě má jiné genetické dispozice, ale určitě není špatně, když dítě nechodí. Lékaři říkají, že do 18.měsíců je to v pořádku, pokud aspon leze a sedí. Uričtě z toho nevěš hlavu, ale při zpevnění zad nám hodně pomohl můj GYMNASTICKÝ míč na kterém jsem se válela v těhu, takže na něm hopíkáme, ležíme na něm a celkově jí na něm učím a ty zádíčka neuvěřitelně zpevnila - kup si ho a zkuste si s ním hrát a uvidíš že až zpevní svalíky tak ty záda budou lepší a možná jí ty svalíky dají sílu se i udržet na nožkách. Přejeme hodně úspěchů

veruska007
29. dub 2011

To je prirozene, ze maly sedi s kulatymi zady, pater se zarovnava a dvakrat esovite prohyba, az s rozvojem chuze. To jsme se ucili snad uz v 5. tride pri hodinach o pracloveku, tak myslim, ze to plati porad. Tak se neboj 😉.

sunflower2
29. dub 2011

Řekla bych, že kulatá záda nejsou o neporovnávání, ani o tom, že chlapci jsou pomalejší, to jsou čistě výmluvy. Můj syn má kyfozu páteře (kulatá záda) a cvičíme kvůli tomu vojtovu metodu, takže si určitě nechej napsat od praktického lékaře poukaz k fyzioterapeutovi, ten ti malýho prohlídne a zhodnotí, jestli je vhodné nějaké cvičení nebo je v rámci normy a upraví se to sama vývojem. Samozřejmě takhle se nedá moc radit, záleží, jak moc je má kulatý, ale pro klid v duši bych určitě k fyzioterapeutovi šla.