Má nočné kojenie vplyv na zúbky?

rimmel
11. bře 2010

ahojte, ma nocne kojenie vplyv na zubky? sposobuje kazitost?

(kojime nie raz)

editah222
11. bře 2010

Rimmel - naše malá teda zuby ještě nemá, ale zubařka mi poradila, abych zoubky po každém nočním kojení otřela (třeba kousekem gázy). Prý je to možná trochu otrava a děti se přitom probudí, ale je to lepší než aby měly mrtvé, černé zuby. MM obsahuje dost cukru. 🙂

rimmel
autor
11. bře 2010

editah no tak to je nemozne mu ich otriet, kojim v posteli s nim a on zaspi prave pomocou kojenia, nemozem ho potom zobudit a utret zubky lebo nasledne bude chciet cece znova.. ☹

cize je to pravda, no porazi ma.. 😒

rimmel
autor
11. bře 2010

nemate niektora nejake triky ako ho odnaucit od nocneho kojenia? bez placu ale!

dudel som skusala , hystericky rev, manzel to skusal, este vacsi rev... 😒

rimmel
autor
11. bře 2010

akurat mi dalsia baba od vedla hovori ze s mm to nevadi iba um a cajiky sladene, tak ja teda neviem co si mysliet.

ava
11. bře 2010

já taky v noci kojím a neřeším to. Mám dobrou kamrádku zubní hygientistku a ta mi říkal už po narození, že po každém koj.mám plenkou vytřít po horním rtem. Nějak jsem s tím jěště nezačala 😉
No a trik na odnaučení nočního kojení nemám, ale zato se mi daří s přibývajícím věkem kojit čím dál častěji a ani to ho neuspí...tak to jsem ti moc nepomohla 😅

rimmel
autor
11. bře 2010

😀 ava v poho, ja som tiez ked sme mali 10m kojila ovela castejsie ako predtym..predsa len potrebuje viac tekutin(ak teda nedavas ine, ja som nedavala) 😉

ava
11. bře 2010

já dávám čaj i vodu, pïje hezky i z lahvičky, ale prso potřebuje. Jo a kamrádka začal dávat v noci čaj a tak pře¨stala kojit - čaj nechtěl a na proso v noci zapomněl 🙂 u nás nefunguje - čaj vypije a pak chce kojit...takže s čajem ztráta času. Ale nevím, jestli ten tvůj umí z lahvičky pít..

rimmel
autor
11. bře 2010

ani u nas nic nefunguje, vyslovene chce prsnik podudlat, napit a uspat na nom..ci resp pomocou ..vzdy sa odpoji a sladko spi po par sekundach, minute,dvoch 🙂

ava
11. bře 2010

tak u nás už nefunguje ani tohle...napije se, neusne, položím ho, šuští se nebo řve...někdy chvilku, někdy 40 minut ☹

rimmel
autor
11. bře 2010

to u nas ked napr si myslim cez den, ze by uz aj mohol spat, ideme dat cece a on nic..ani bohovy, tak honecham, skusim o pol hodinu, hodinu a potom to uz funguje. 😉

vecer to iste chodieva teraz spat medzi 7-8.30!niekedy..a predtym naozaj vzdy okolo tej 7 zvykol..holt casy sa menia 😀

ava
11. bře 2010

čím to je, že je to čím dál složitější místo aby už byl "režim"? U nás bylo do tohoto týden spaní přes den v 10 a v 14,30 - uložila jsem na minutu přesně a usnul hned nebo do 10 min bez řvaní. Teď byl ale nemocný a spát nechce, ani v noci ani přes den.
Večer ukládám v 20,30 už několik měsíců a spí hned sám bez uspávání, nikdy nebyl problém. Ale za chvilku - kuku!a očička otevřené...a tak to je až 11x za noc ☹

rimmel
autor
11. bře 2010

ahh nic si z toho nerob lebo ako je dnes, nemusi byt zajtra! 😉

moj nikdy nechodil spavat cez den v stanoveny cas ale podla toho ako on chcel, bolo to donedavna 3krat denne, doobeda, na obed a poobede, zhruba tie iste casy ale +-30,60min,

teraz uz iba dvakrat a posledne dva dni mi nespal cez den od obeda 12h 😕 😕 no neriesim, nechce, tak nechce 😝 😀

moj sa tiez v noci xkrat budi..ale nastastie s tym ze zaspi hned, ked dam cece.
tvoj neplace ked sa zobudi? len chce byt hore ci ako?

ava
11. bře 2010

ach jo, dnes byl šílený den plný řevu. Necítí se ještě dobře, ale ventiluje to pěkně nahlas plus to celonoční nevyspání..nejhorší je ten strach, aby bylo dítě v pořádku.
V noci nevím co chce...někdy řve a někdy ne....ale budí se často. Někdy stačí podat cumel a přetočit na boček.
A neuvažovali jste o tom, že ho dáte do pokojíčku?

rimmel
autor
11. bře 2010

ava on je v jeho pokoji, dala som na zem double matrac a tam obaja spime, resp dam ho tam vecer a ked ideme uz aj my spat, idem do svojej izby ale ked sa zobudi idem tam dam mu cece a velakrat zaspim, no snazim sa vzdy vracat spat lebo vidim ze niekedy ho ja rusim 😒

a neboj, myslim ze je v poriadku 😉 resp teraz si hovorila ze bol nemocny, tak mozno sa este z toho celeho potrebuje zregenerovat?aha pises,ze sa este neciti dobre, no vidis to bude tym, neboj som si ista ze takto o tyzden bude vsetko inak 🙂

rimmel
autor
11. bře 2010

mozno to vyriesim zmenou matracu a nebudem mat moznost zaspat 😝

neu.sona
11. bře 2010

Ahoj Rimmel,

náš malý má děvět měsíců a právě řeším to, že se mu drolí nebo jak to nazvat zoubky. Prostě má nerovnoměrně ulámané špičky. Má jich osm, ve třech měsících mu vyrostl první.
Pořád kojím, ale ne v noci, nakojím ho v osm a spí do půl paté ráno, znovu ho nakojím a spí do sedmi. Ze začátku nám to taky trvalo, než si na tento režim zvykl ☹ .Ale měla jsem zkušenost s tím, že když se budil a já mu hned dala prso, tak se mi budil po hodině a to jsem fakt nezvládala, takhle pohodlně spí on i já. Občas se zbudí, možná nějaký zoubek další nebo tak, tak dostane dudlík a pohladím ho a spinká dál.
S těma zoubkama je to hrozný. Když rostou tak brzo, tak jak mají vydržet do šesti sedmi let. Sladký čaj nepije, sladké nejí a stejně je má takové. Já myslím, že tam hodně hraje i genetika. Začala jsem mu je teď normálně dvakrát denně čistit. Na etiketě píšou, že takhle dostane svojí denní dávku fluoru. I doktorka mi to říkala. Tak uvidíme.
Pokud je má krásné a zdravé, tak bych se toho nebála. Do pěti kojit nebudeš myslím, že mu mléko kazit zuby nebude. Sladký čaj je rozhodně horší, jak to některé maminky dělají.

ava
11. bře 2010

rimmel - díky za podporu 🙂

rimmel
autor
11. bře 2010

neu.sona ano ma ich krasne bielucke, zacneme teraz umyvat dvakrat denne, umyvali sme do roka iba raz. plus ako hovoris, my tiez nepijeme ziadne caje ci dzusy ci stavy iba vodu..a teda to mm.
dik ;) a ano, budi sa dost casto ale zaujimave ze po dati do postele vzdy vydrzi
+hodiny...potom sa budi tak vseliako, kazde dve cca ..alebo aj 2x v polhodine ak sa mu daco nepaci alebo tak..su vseliake dni no..a tiez mu zase idu zuby je to horor, ked jedny dorastu , zacnu nove 😠 😀

ava nemas zaco! 😉

rimmel
autor
11. bře 2010

neviem co sa stalo, nejak mi to blbo napisalo cele 😕

malo byt vydrzi 3+ hodiny po dati po postele vecer.