Má počasí vliv na to, jakou náladu mají miminka?

nicol2010
17. čer 2012

Ahoj, mám 3měsíční holčičku a poslední dva dny je opravdu mrzutá, hůře se jí usíná ( neusne sama tak jako to umí), pofňukává ani v kočárku se jí nelíbí. Může za to počasí? Máte taky takové zkušenosti? Dnes tu bylo kolem 30c.

jenny.kay
17. čer 2012

Může to být i počasím, malá taky bývá mrzutější. Řešíme to tak, že v obýváku hodíme na zem starý ubrus, přineseme jí tam vaničku a necháme ji se ráchat. Vždycky se uklidní, ochladí a dostane do lepší nálady. Spaní je v těch vedrech teda horší. Zítra s ní jedu dopoledne do práce, tak doufám, že se mi kočička neupeče. Budeme hodně v metru, ale čeká mě asi kilometr pěšky tam a kilometr zpátky. Holt zabalíme s sebou dost pití a pojede nalehko.

iluss
18. čer 2012

Samozřejmě, že ano 😉 Počasí má vliv na dospělé, natož pak na takové malé děti. Moje děti jsou teď taky takové mrzuté, ukňourané, nemůžou pořádně zabrat, prostě je jim vedro a špatně to snášejí.

slundo
19. čer 2012

určitě má , navíc mimčo si neumí říct, že mu je vedro, nemůže si postěžovat .... my to řešili koupáním během dne, aby se malý osvěžil a byl jen v bodýčku a ponožtičkách. Taky je důležité dávat častěji pít, popřípadě mokrý plínky kolem postýlky.... snad to brzy přejde 😝

nicol2010
autor
19. čer 2012

@jenny.kay
@slundo
@iluss díky za názory, dnes je chladněji a je to s malou lepší... i když taky trošku mrzutá je , ale dnes jí asi bolí spíš bříško. Tak na tu vanu během dne jsem taky už myslela, jen my byly včera v Praze, muselo se jet k zubaři na sundání mých rovnátek, a málá to zvládla půl dne, ale pak už to na ní bylo moc. Jen jsme dorazili domů, uklidnila se. Doma máme totiž fakt chládek...