Má růst zubů vliv na kojení?

verusa110
21. pro 2018

Zdravím všechny…Mám takový problém a chtěla bych se zeptat, má-li některá z vás také podobnou zkušenost…Malé budou 2.ledna 3 měsíce a prorezava se nam prvni zoubek…Chytla u toho rýmu, naštěstí bez horečky…Od narození kojime a v případě potřeby dokrmujeme odstrikanym mlékem…Teď se však odmítá pořádně prisat a flašku ‚vyhazuje‘ jazykem ven z pusinky…Krmení se u nás stalo jedním velkým bojem s přemírou křiku…Z otesanka, který neměl nikdy dost, je najednou urvane mimimo, do kterého je problém cokoliv dostat…Jen si stále cuca ručičky a chrastitko…Nevím, jestli jí nutit…Ale bojím se dehydratace…Čaje zatím nepodáváme, když kojim…Máte s tím některá také zkušenosti?

hezz17
21. pro 2018

Za prvé bych okamžitě vyhodila flašku. A ve 3 měsících bych to tipla na spurt. Takže přikládat přikládat a přikládat co to jde.

verusa110
autor
21. pro 2018

@hezz17 takze tim zubem to byt urcite nemuze?Bez flasky se bo uzel opravdu nezasyti...Kojime s klobouckem,takze pochybuji,ze na to ma flaska tak velky vliv...Takto ze dne na den.. Sprut mame za sebou..Asi pred 3 tydny...

verusa110
autor
21. pro 2018

@hezz17 Navic...Kdyby to byl sprut,neodmita flasku,protoze z toho alespon neco tece...

hezz17
21. pro 2018

Jsou i jiné způsoby dokrmu než láhev. Ale láhev je nejjednodušší.. Spíš než dokrmovani mateřskou z lahve bych si zavolala laktacni a pokusila se vypiolovat techniku a odbourat kloboucky, ale nepíšeš z jakého důvodu je používáš.. zoubek to být může, i když ve 2,5m je to vcelku brzo, ale i takové děti jsou.

hezz17
21. pro 2018

Ale čím víc dostane z lahve, tim min bude pit z prsu, to je celkem jistota ☹

kejt29
21. pro 2018

Vetsinou se v tomto veku zoubky zakladaji. Priznaky jsou stejne jako u rustu, jen se nic neproreze. Muze ji to ale bolet a sami to zhorsuje. Ale urcite porad zkouset prikladat...

verusa110
autor
21. pro 2018

Prave ze jsme byli u pediatricky a ta ji tam ten prirezavajici se zub nasla...Dokrmovani z lahve nam bohuzel zavedli uz v porodnici...Byla narozena drive,neco malo pres 2kg,tak ji strcili flasku do pusy...S kojenim bez kloboucku a vyrusenim lahve jsme bojovali dlouho...Bohuzel ona proste odmita...Prisaje se,2x potahne,pak ji prso vypadne z pusy a zacne se vstekat...Nevim,jestli by to tak bylo,i kdyby ji hnednedali lahev...Fakt je,ze mam hrozne kratke,male bradavky...

verusa110
autor
21. pro 2018

@hezz17 Pro me je ted dulezite,aby vubec pila...Do miminka,ktere bezne vypilo 110-170ml (vazime pred a po),na jedno krmeni,mam najednou problem dostat 60ml...AAhoj holky...Tak pisu ohledne toho,jak jsem dopadla po tom,co se toho ujal pravnik...Pred par dny se nam ozvali z agentury,ze se omlouvaji a muj pracovni pomer trvat tak,jak bylo psano ve smlouve...Proplatili mi zbylou dovoleno a nahlasili to na pojistovnu a na socialku..Materskou tedy dostanu...Takze v pripade,ze se dostanete do podobne situace,nevahejte a brante se...Jen zkouseji a u vetsiny lidi jim to projde...Jeste pred par dny vypila za den cca 700ml,ted mam problem dono dostat 550ml...A je jedno,jestli ji dam prso nebo kloboucek...

kejt29
21. pro 2018

@verusa110 neterina holcicka skoncila hned po porodu na Jipu kvuli streptokoka a taky hned dostala flasku s um. Byla tam 14 dnu. Do tri mesicu ji pak kojila a zaroven dokrmovala tim um. Pak ale zkusila flasku proste vzit a malou prikladala casteji a vyslo to, je plne kojena. Ted uz zacina s prikrmy. Tak drzim palce at se to brzy zase otoci a pekne papa.

bayt
21. pro 2018

@verusa110 Mně teda přijde, že malej naopak jedl víc, když mu rostly zuby. Asi mu to dumlání pomáhalo na bolest. Ale zub se stejně prořezává jen tak tři dny.

verusa110
autor
21. pro 2018

@bayt Mě by ani nenapadlo, že tak brzy by mohl zoubek růst...Jak jsem již psala, všimla si toho dětská doktorka, když jsme tam šli s rýmou a zvýšenou teplotou...A ta mi řekla, že rýma hodně často bývá průvodní příznak prořezávání zoubků...Stejně jako teplota...Takže mi doporučovala přikládat častěji, klidně i co hodinu, nejlépe v polospánku...A já už myslela, že jsme nastavili nějaký "režim jídla"...Už jsme na chvíli odbourali i tu flašku a zkoušeli jsme sundávat klobouček...A zase tohle😢😢

bayt
21. pro 2018

@verusa110 Já bych taky hodně přikládala a stimulovala prsa - odsávačkou, teplou vodou, bylinkama. Ať to teče co nejsnáz.
Vidíš to, tak to jsem netušila, že se má rýma objevovat u zoubků. Dnes má malej rýmu, je bez teplot, a dlouho mu nevykouknul další zub. Ale bojím se, že spíš někde něco chytnul.

luj89
21. pro 2018

Ne, zubem to nebude. Vypada to na bojkot. Urcite to chce kvalitni LP a zbavit se lahve a kloboucku. Takhle bude brzy po kojeni... Drzim palce, at se zadari 🙂

verusa110
autor
21. pro 2018

@luj89 Jako je možné, že to je náhoda, že to začalo právě ve chvíli, kdy jí ten zoubek začal růst...Nevím, no...Mléka mám dost, musím i zamrazovat. A ona byla vždy Otesánek (neměla problém vypít 150ml na jedno kojení, za den tak 700ml bez problému...Vážíme před a po...Teď mám problém do ní dostat na 1 krmení 50ml...Za den, když vypije 500ml, tak jsem ráda)...Nechápu, že najednou prostě odmítá jíst...Kdyby to bylo jen z prsa, tak chápu, že chce flašku...Ale ona odmítá i tu flašku...

kejt29
21. pro 2018

@verusa110 a jak v noci?

verusa110
autor
21. pro 2018

@kejt29 To je tak od 21.hod. do pulnoci k neureseni...Z flasky vzdycky trosku cucne (za celou dobu max 60ml) a rve a rve a rve...Taktovy hystericky plac jsem u ni nezazila...

kejt29
22. pro 2018

@verusa110 a zkusit tu dasen namazat? Pri nejhorsim nurofen. Jestli pomuze je to od zoubku. Drzim palce

verusa110
autor
28. pro 2018

Tak už se to zlepšilo...Tak snad nám to vydrží...