Má snad dcera radši tatínka?

apricots
9. črc 2008

Možná Vám to bude připadat hloupý, nebo dětinský, ale já poslední dobou trochu "trpím" pocitem, jestli na tom něco není...Když přijde manžel domů, běží k němu jako šílená, i normálně když je doma, tak se s ním hrozně mazlí a tak....semnou taky samozřejmě, ale tak nějak mám občas pocit, že k němu tíhne víc, takový to - že by si vybrala jeho nebo co....Samozřejmě nejde mi o nějakou soutěž nebo tak, sem strašně ráda že se mají rádi, že mají pouto, ale musím se přiznat, že občas, když dá přednost jemu, cítím malinkatý bodnutí - prostě to zamrzí i když nechci.....Dneska na mě dokonce padla malá deprese, že mě nemá ráda - a dlouho sem přemýšlela, co dělám špatně - sem u ní a pro ní ve dne v noci, miluju jí nade všechno....já nevím, nemá někdo podobné zkušenosti?Je to normální nebo jsem nějaká špatná matka?Když třeba někde jsme a oba na ní voláme, tak většinou běží k manželovi a tak....neříkám že chci aby mě měla radši, ale tak nějak mi to občas přijde, že jsem až ta druhá - není to třeba tím, že její tatínek vzácnější?Tím se totiž utěšuju, ale občas mě stejně přepadnou černý myšlenky, že nejsem pořádná máma....

petrunka01
9. črc 2008

Ahoj apricots....nejsi špatná matka.Nevím,jak to je jinde,ale u nás je to dost podobný,jako to popisuješ.Taky jsem z toho občas smutná-já pro něj dělám takový ten "nutný servis" a s tatínkem je holt větší sranda.Myslím,že v tom to bude.Většinou jsou na maminkách takový ty povinnosti-přebalování,krmení,oblíkání..no,a tatínek příjde a jen si s malým hraje.Taky jsem ráda,že mají takový super vztah,ale občas to prostě zabolí.

johanda
9. črc 2008

Apricots - zkusila jsi někdy odejít a nechat malou s taťuldou? Tak na půl dne pravidelně? Moje holky se taky ženou k taťkovi jako o život a když si balím saky paky já, řvou jako tuři. Malá tě určitě miluje, možná tě bere podobně jako svou nožku nebo ručku - jsi věrně k dispozici, necítí potřebu se ujišťovat, jestli ji máš ráda. Tak to má být. Jsi skvělá máma

marinka
9. črc 2008

aprocots, nedávno jsem četla článek, že děti kolem jednoho roku často dávají "přednost" tatínkovi, že k němu prostě víc tíhnou a maminky to někdy špatně snáší a žárlí 😉 Buď ráda, že mají takový krásný vtah, malá tě miluje a přijde čas, kdy vás bude brát oba stejně, nebo bude ta nej pro změnu maminka 😉

caira
9. črc 2008

apricots, docela rozumim jak se citis, my s tim zatim problem nemame, ale taky se bojim, ze to tak dopadne..znam to totiz z vlastni zkusenosti, od mala jsem byla tatova holcicka a mam k tatovi trosku-vlastne o dost { ackoliv to nerada priznavam} blizsi vztah nez k mamce, asi je to proto, ze mamka byla ta co nas "vychovavala" a tatka byl ten co nas mazlil a delal blbosti, az ted v dospelosti si uvedomuju,ze to nebylo k mamce fer, ze ona pro nas delala vsechno a tatka s nama stravil par hodin tuhle a tamhle, ale jelikoz nam nikdy nevydanal, nebo nepotrestal atd tak byl za toho nejlepsiho a mamka za tu spatnou ☹

Bojim se, ze tim, ze MM chodi z prace pozde a malou si cely den neuzije tak si to s ni chce vecer vynahradit a poprad spolu blbnou a asi to urcite dospeje k tomu, ze se mala bude hrnout ke dverim jak splasena a viset na nem protoze s nim proste tolik casu netravi.. 😒

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
petruna
9. črc 2008

no u nas je to zatim naopak, protoze je Tonik malej...Kdyz breci tak ho utesim jen ja, coz je jasny, ze ? ale manzela to nekdy mrzi.....fakt byl kolikrat dost dotcenej, ze jakoby Tondovi nestaci a ze musi mit me....Nebyl nastvanej, jen mu to bylo lito...a pritom me pripada, ze je z nej Tonik docela vysr.... 🙂 jen kdyz breci, tak chce hold chovat ode me.
Ono se to ale casem bude ruzne stridat....takze az bude Tonda davat prednost manzelovi, coz je logicky, kdyz ho nevidi tak casto jako me, tak to budu manzelovi prat, ale zaroven stejne jako apricot budu asi taky trochu zarlit 🙂
holky a neni to taky tim, jak se rika, ze holky jsou tatovi princezny a kluci mamincini mazanci ? 😀

Hodne lidi mi to potvrdilo ze sveho detstvi, co byli smiseny sourozenci.

petruna
9. črc 2008

a nejlepsi ze vseho je, kdyz se v oblibenosti predhani a souperi mezi sebou babicky a dedove...nasi uz ted zarli, ze tchanovci vidi kluka casteji...no jo, jenze ti bydli 5 minut od nas a nasi 60 km. 🙂 , ale to by bylo asi do jine diskuze.

draga
9. črc 2008

apricots nebuď z toho smutná...já zase *těžce* nesu, že Dála se s manželem strašně řehtá, když spolu blbnou směje se tak, že já ho nikdy k takovýmu smíchu ani trochu nedostanu ...tatínci jsou holt na blbnutí maminky na starání se...no a nediv se, že nás mají za celej den dost já si taky sama lezu někdy na nervy... 😀 😀 😀 tatínkové jsou vzácnější a určitě to není o tom koho má radši...co třeba když upadne ke komu se běží schovat a ukázat bebí? 😀 ber to tak že oba rodiče jsou moc důležitý ale to ty víš 😵

gedren
Autor odpověď smazal
Zobraz
draga
9. črc 2008

gedren však jo já jsem to těžce nesu dala do úvozovek...jsem ráda, že se moje dítě umí tak krásně smát...a teď když vidím, že to je i u vás už jsme úplně klidná 😀 jsem si jeden čas říkala jak to že já to nedokážu ale pak jsem na to přišla...prostě ode mě se čeká něco jinýho 😀 😀

liviky
9. črc 2008

u nás je to jak na vahách...chvíli zbožnuje tatuldu a chvíli maminu 🙂 ,teď dokonce pusinkuje a objímá víc Lilinku a psa 🙂 ,a pusinky rozdává na potkání 😉

babalala
9. črc 2008

U nás je to to samé. Asi bych taky žárlila, ale protože vidím, že stejně dává přednost oběma dědům před babičkami, strejdům před tetami, je mi jasné, že to prostě bude tím, že s chlapama je větší sranda a míň buzerace.
A tiše doufám, že až budou převažovat verbální aktivity nad fizickýma, že zas budu na koni já! 🙂

f.nina
9. črc 2008

Apricost.Právě protože si tu proní vedne v noci tak víc tíhne za tatínkem.Jsi s ní pořád tak bere jako vzácnost tatínka 😉 Kdyby to bylo naopak a ty si pracovala a nebyla s ní pořád tak tě taky tak bere jako teď taťku.Jsi představ že by jsi měla být 24hodin denně 7 dní v tejdnu se svou mamkou tak je jasný že kdyby přišel tatínek prostě skáčeš radostí 😉 U nás je to taky tak a jak píše gedren příjde mi to velice pékný a roztomilé 😅

apricots
autor
10. črc 2008

No na nějakou dlouhou dobu neodcházím, takže ani nevím....ale je fakt, že je jí zrovna kolem roku🙂Rozumějte já sem moc ráda, že maj fajn vztah, já jen že se snažím i s jí blbnout a tak, ale prostě asi bude pravda to sa tou ručkou🙂asi nemá potřebu se ujištovat, když mě má furt a kdykoli sem připravená se rozkrájet🙂

Máte pravdu - já to tak v podstatě cítím taky - že tatínek je vzácnější, že je to prostě trochu jiná energie, za kterou sem moc štatsná, že jí moje beruška taky pozná, ne nadarmo to příroda tak zařídila, že na děcko by v nejlepším případě měli být dva....jsem na jednu stranu štatsná, je to hezký, ale prostě se někdy neubráním takovýmu mimovolnýmu postesknutí....že jsem jen tak do počtu🙂ale kaŽDÝ rodič má tu svou úlohu, to je mi jasný - moc mě uklidnilo, že v tom nejsem sama a ostatní mamči to taky občas zažijou - člověk pak zjistí, že je to normální a přirozené a přestane se bát, že je chyba v něm...proto sem taky zakládala tuhle diskuzi - abych zjistila, jak to je jinde🙂

Omlouvám se za překlepy🙂

s.arik
10. črc 2008

aprikots,
já jako malá taky protěžovala tátu. je to normální a velmi běžné, netrap se tím.

představ si, že bys ještě dnes bydlela s mámou. ta by tě krmila, celé dny by kolem tebe skákala a natřásala by ti polštáře, nikam bys bez ní nemohla. přirozeně by pro tebe byla každá jiná tvář neskonale přitažlivější a zajímavější.
i roční dítko má "ponorku" 😉

zkus to obrátit ve svůj prospěch - Melánie je velká holka, pošli ji s tátou co nejčastěji na nákup nebo do ZOO a sama si udělej klidné odpoledne 😉 odpočineš si a až se malá vrátí, jistě ti padne kolem krku 😎

vikvik
10. črc 2008

apricots tatinkova holcicka! na to se muj drahy nejvic tesil, ze ho bude holka zboznovat 🙂 a uz to zacina 🙂 ja to v nem este i prizivuju, padz on se pak desne pyri a rad se vsim pomuze, jak pise gedren, ze z ni proste totalne posrany 🙂 maminka je na ty vazne veci a tatinci na blbnuti. ja sem desne rada, ze se tak milujou, padz ja takovyho tatinka nemela a dodnes me to mrzi...

nobody
10. črc 2008

hlavně že nemá nejradši souseda anebo sousedku 😉 😀 😉

apricots
autor
10. črc 2008

no, já se musim přiznat, že sem taky protěžovala tatku, i když ještě jako malá nevědomá - jako moje beruška...holt tatínkova holčička je zaručenej syndrom🙂pravda ale je, že v pozdějším věku byla máma přece jen máma - kamarádka....takže u mě se to pak trochu obrátilo....ale sem ráda, že má nás oba, tak to prostě má být....já vím, já jen myslela, že máma by měla zvládat všechno - klaunství, domácnost, rutinní i nerutinní péči o děcko....ale uklidnily ste mě, že zase takhle nemusí🙂