Má vaše dítě postýlku v ložnici nebo dětském pokoji?

katerinanov
14. lis 2011

Ahojte, omlouvám se, jestli zakládám duplicitní téma ale nic podobného jsme nenašla.

Chci se zeptat, jestli budete mít (máte nebo jste měli) postýlku v ložnici nebo v dětském pokoji.
V pokoji mi to přijde takové, že ho budu mít daleko od sebe ☹ ale když se dívám na fotky dětských pokojů tak tam jsou přichystané i postýlky pro mimča. No a manželovi by to dopřálo trošku více spánku.
Na druhou stranu si nedovedu představit, že při každém pípnutí poběžím do jiného pokoje, v tomhle je praktičtější mít mimčo u sebe a určitě bude i mičo radši, když bude vědět, že je máme na dosah. 🙂

Napište prosím své názory, zkušenosti a rady. 🙂 děkuji za Vaše příspěvky. Katka

milada2
14. lis 2011

Je to každého věc. Ať si to každý udělá, jak mu to vyhovuje. To ale opravdu zjistí teprve až bude mít miminko doma. Já sama za sebe si ale vůbec neumím představit nemít miminko v pokoji u sebe. Sice máme monitor dechu, ale ani tak si vůbec nedovedu představit mít mimčo v jiné místnosti. A to ne kvůli praktičnosti a lítání do jiného pokoje, ale prostě kvůli osobnímu pocitu.

katerinanov
autor
14. lis 2011

Holt některé toužíme po multifunkčních mužích, kteří budou přes den vydělávat na manželky a děti a v noci k dětem vstávat, některé chceme mužům dopřát noční spánek a nemyslíme si, že jsou špatní otcové protože v noci spí.

anien
14. lis 2011

Náš malý nám bojkotuje kolíbku v ložnici a dokonce ho nebaví spát s námi v posteli. Nejlíp mu je v obýváku v postýlce, takže už několik nocí spí sólo a je spokojený. Máme chůvičky a i bez chůviček ho slyším. A rozhodně k němu neběžím u každého vzdychnutí. Jeho zvuky už znám, takže vím, kdy mám letět a kdy se jen vrtí 😉 Je ale fakt, že až bude mít víc rozumu, nebude chtít asi spát sám, ale zatím nám to takhle funguje 🙂 Btw. máme 1 měsíc 😉

katerinanov
autor
14. lis 2011

@anien A můžu se zeptat, máš monitor dechu?? Já si totiž nejsem jistá jestli je to taková nutnost (pokud dítě netrpí nějakými problémy). Já i brácha jsme vyrostli bez monitoru a žijeme. Ale brácha byl u mamči v ložnici.

brisalek
14. lis 2011

@katerinanov myslim, ze az budes mit mimi uvidis, ze to neni tak jednoznacne. Muj manza ma narocnou praci manazera , ale z doby pred mimi jsme vedela, ze je to stejne jako to bylo u moji prace a kazde jine kancelarske prace. Nikdo nepracuje 8 dni v tydnu celych 8 hodin kazdy den cely mesic. Vetsinou chodi do prace mezi pul 8 a ´9 hodinou a z prace mezi 5 -6 hodinou.Jsou tydny kdy maka a jsou dny kdy pul dne prokeca a prohlizi si internet. Kdy chce se muze protahnout dojit si na zachod , obed....takze kdyz ty potom cely den prochodi s 3 mesicnim mimi, ktere kdyz ho nenosis a nechodis tak place, spi pres den 3 x 20 minut, nosis ho i na zachod, aby nebulelo a jis v tech 20 minutach kdy spi. Vecer ho 2 hodiny uspavas(nosis ono place, kojis zase place...). Jdes spat v 11 pak do 5 ztreba 8x vstavas a kojis a v pul 6 zase uz stepujes v obyvaku(a takhle to pak trva treba 3,4 i 6 mesicu(ses fyzicky a psychicky na dne, coz chlap po pouze 8 hodinove praci neni nebo by aspon nemel byt, pokud je trochu normalni) a tvuj do ruzpova vyspinkanej manzel, ktery spi vedle a ani vas neslysi vstane v pul 8 protahne se a rekne, ze se spatne vyspal a misto nejake nabidky pomoci ceka od tebe pripravenou snidani...mozna i ty bys zmenila nazor. Ale chapu, ze muzes rict, ze jsem si vzala spatneho chlapa...ted uz to take vim🙂🙂.Necekala jsme , ze bude treba vstavat a nosit mi malou na kojeni(coz nekteri delaji a sami), ale ze kdyz me uvidi tak unavenou, tak proste pomuze jak bude moc i pres sve kratkodobe vycerpani. Protoze to dite je i jeho aprotoze je muj partner a proto si me vzal, aby byl pri me v dobrem i zlem, aby mi pomohl, kdyz on muze a ja uz ne. A ne jen cekal, ze prinese penize a pak si lehne na kavalec a bude cekat sex veceri, vyprano a uklizeno. Ale nic neni cernobile a vzdy jsou v tom dva a zalezi , aby to vyhovalo jim obema at uz je to tak nebo prave naopak🙂🙂.

anien
14. lis 2011

@katerinanov No, připadám si trochu jako zlá matka bez svědomí a strachu, ale nemáme ani monitor dechu. Nějak se o něj tolik nebojím...prostě si to nepřipouštím či co. Já i v porodnici ho ke konci nezapínala, Max je v zdravý a spíš jsem ho zapomněla vypínat a řvalo to na celej pokoj, takže jsme fungovali bez něj a domů ani nepořizovali.

katerinanov
autor
14. lis 2011

@brisalek No jo víš, to máš pravdu, jenže tohle je fakt jiná situace když je jeho práce taková, že je více méně svojim pánem a nemá ani fyzicky náročnou práci a vstává si v půl 8. Manžel vstává ve 4 ráno a je fakt v zápřahu takže ono to je všechno individuální.

katerinanov
autor
14. lis 2011

@anien Já právě nevím, jak to bude po porodu ale monitor dechu v současné době nepovažuju za nutnost 🙂

brisalek
14. lis 2011

@katerinanov ja vim, jen jsem to psala k tomu, ze ty zeny co od chlapa neco cekaji, nejsou jen line feministky, ale nekdy k tomu mai duvod, protoze je to fakt hodne individualni🙂.

zvalentova
14. lis 2011

ahoj Katko,
já to ani extra neřešila, u nás ani jiná možnost nebude. Ložnice je opravu jen na postel a skříň, víc se nám tam prostě nevejde.
Ani bych nechtěla mít obě děti u sebe. Nejde totiž jen o vlastní postýlku, ale i další věci.
Velmi důležitým faktem pro mě byl manžel, on chodí do práce, on se musí vyspat a nemůže být každé 2-3 hodiny vzhůru. Proto po dobu nejnutnější budu u dětí spát na posteli pro návštěvy a podle situace se vrátím do ložnice.
Mohu si to dovolit, máme na to zatím místo.

Na druhou stranu když se narodil brácha, bydleli jsme s našima v 1+1 a všichni spali v jedné místnosti a taky se to zvládlo. 😉

katerinanov
autor
14. lis 2011

@zvalentova Když není jiná možnost tak se ani nepřemýšlí nad tím, jak se to zvládne, prostě se to musí zvládnout. Když máme možností více, vymýšlíme co by kdyby 😀 Jako nám se ta postýlka vleze do ložnice ale asi se tam fakt nehneme, takže asi taky ten dětský pokoj, myslím že manžel to i ocení.

jajulin
14. lis 2011

@katerinanov ahoj, nečetla jsem celou diskuzi, jen něco. Jen bych chtěla říct, že je zbytečné moc plánovat dopředu a bát se, jak mimčo bude v noci plakat. Jestli můžete postýlku dát do pokojíku i do ložnice, tak v čem je problém? Zkusíte jednu variantu, když se osvědčí, budete pokračovat, když ne, tak další večer dáte postýlku jinam 🙂. Já jsem teda pro to, aby miminko spalo ve své postýlce co nejblíž mamince - hlavně ty první měsíce. Náš syn spí s námi od narození v ložnici ve své postýlce a teď už i dcerka. Takže máme v ložnici 2 postýlky a v podkroví 2 volné dětské pokoje 🙂. A manžel nemůže říct, že by se kvůli dětem někdy v noci nevyspal. Teda abych nekecala, prožili jsme jednu krušnější noc, když syn dostal zápal plic. Jinak naše děti v noci prostě spí a když se náhodou vzbudí, tak vstanu, pořeším to (nakojím, pohladím, uložím...) a manžel o tom vůbec neví, protože ho jen tak něco nevzbudí. A taky by mě nenapadlo chtít po něm, aby v noci vstával. On těch 8 hodin (většinou i víc) musí v práci naplno fugnovat. Já mám doma sice delší "pracovní dobu", ale zas mám ten režim takový volnější. Jinak teda veškerý volný čas po večerech a o víkendech tráví manžel s námi. Přeji vám pohodové a spavé miminko 😉

katerinanov
autor
14. lis 2011

@jajulin ahoj, no to já vím, a už po několikáté tady píšu, že počítám s tím, že to může být úplně jinak, než si naplánujem. Jen mě zajímalo, jak to mají ostatní maminky a jelikož to bude moje první dítko, nevěděla jsem, jestli je normální "šoupnout" ho hned do pokojíčku. Teď vidím, že spousta maminek to takhle dělá a spousta maminek má děti u sebe v ložnici. Je to prostě 50 na 50. Děkuji za tvoji zkušenost 🙂

veruska007
14. lis 2011

Tak my mame loznici 12m2, mame tam nasi loznicovou stenu a jednu skrin na detske oblecky, letiste pro nas, manzel ma nocni stolek, ja kapsar na detske postylce, plus dve detske postylky (2,5 roku a 3 mesice). Starsi chlapecek v noci dost kasle, ma asi nabeh na astma a mel febrilni krece, tak ho mam radeji po ruce. Jinak bych ho porad musela kontrolovat. Mimco se v noci budi 1-4x za noc na kojeni. Manzela vzbudi skoro kazde sustnuti, ale jak se mimco zavrti, tak ho slysim, vstanu, jdu kojit do obyvaku, kojim tak fakt klidne 4x za noc a manzel mi rano gratuluje, jak jsem se vyspala, ze nic neslysel 😀 . Takze v pohode. Do vlastniho pokoje pujdou deti az spolecne, jak se mimco prestane budit na nocni kojeni. Chci slyset, jak se hlady vrti, kdyby musel rvat na cely byt nez ho uslysim, tak se probere a spatne by usinal. Takhle se ani neprobudi 😉

katerinanov
autor
14. lis 2011

@veruska007 Tak to já si nemyslím, že bych ho neslyšela jak bude broukat, já mám dost lehké spaní no a kdyby ne tak si můžu koupit chůvičku. Ale uvidíme jak to bude fungovat 🙂

veruska007
14. lis 2011

@katerinanov Broukání uslyšíš, ale takhle slyším i to, jak se malý vrtí, dávno před tím, než se vzbudí hlady - specificky se vrtí, šudlí nosíkem o zavinovačku - slyším to jen já 🙂. Pak kojím mimčo v polospánku a usíná v pohodě a nikoho nevzbudí. Chůvičku máme taky, ale ta by nás budila všechny, tohle je tichounké

kasparci
14. lis 2011

Plánovali jsme, že budeme mít holčičku v ložnici a v cca prosinci ji přestěhujeme do pokojíčka, protože máme dost chladnou ložnici. Výsledek - celkem by to šlo, v noci spinká hezky, máme hodně citlivý chůvičky, .... ale shodli jsme se s manželem, že ona by to asi dobře zvládla, ale my ne🙂 Stačí, když spinká chvíli sama v jiné místnosti - civíme na chůvičku a jsme celí nesví🙂