Má vaše dítě postýlku v ložnici nebo dětském pokoji?

katerinanov
14. lis 2011

Ahojte, omlouvám se, jestli zakládám duplicitní téma ale nic podobného jsme nenašla.

Chci se zeptat, jestli budete mít (máte nebo jste měli) postýlku v ložnici nebo v dětském pokoji.
V pokoji mi to přijde takové, že ho budu mít daleko od sebe ☹ ale když se dívám na fotky dětských pokojů tak tam jsou přichystané i postýlky pro mimča. No a manželovi by to dopřálo trošku více spánku.
Na druhou stranu si nedovedu představit, že při každém pípnutí poběžím do jiného pokoje, v tomhle je praktičtější mít mimčo u sebe a určitě bude i mičo radši, když bude vědět, že je máme na dosah. 🙂

Napište prosím své názory, zkušenosti a rady. 🙂 děkuji za Vaše příspěvky. Katka

verbalinka
14. lis 2011

@katerinanov v ložnici, na přebalení jsme měli a budeme mít přebalovák na chodbě ve výklenku, abychom si ložnici nezasmradili 😀 Běhat kvůli každému vzdychnutí miminka do jiného pokoje je nereálné a i ty budeš klidnější, že máš mimi u sebe. Později, až se nepřebaluje každé kojení, jen vyndáš mimi z postýlky a po nakojení ho tam hned vrátíš a spíš dál 😉 A manžel se může vyspat v obýváku. Ale ze začátku bude stejně nejspíš pomáhat, budeš ráda, že na to nejsi sama 😉

katerinanov
autor
14. lis 2011

@verbalinka Tak to já se nebojím, že by pomáhal a do obýváku ho taky nevyženu. To se raději vyspím já s mimčem v dětském pokoji. 🙂 A jak dlouho jste ho měli u sebe??

verbalinka
14. lis 2011

@katerinanov můj manžel pomáhal opravdu dlouho, ale je to trošku raritka 😀 Teda ne pomáhal, ale dělal vše se mnou, abych na to nebyla sama a bylo to rychlejš. Ale teď s druhým to už bude asi víceméně na mně. Být tebou, tak pokud bude nespokojen v ložnici, ať odejde on. Ty se potřebuješ pohodlně vyspat a fungovat 😉 A syn byl s náma skoro dva roky. Pak dostal větší postel a přestěhovali jsme ho. Ale pokojíček měl od cca roka a hrál si tam

katerinanov
autor
14. lis 2011

@verbalinka No tak my máme v dětském i normální postel na které nikdo nespí takže to není zas tak velký problém. Ale já si neumím představit, že mimčo někdy bude celou noc brečet a on bude muset ráno chudák vstávat do práce (ne jen já se potřebuju pohodlně vyspat a fungovat).

ffiinnkkaa
14. lis 2011

No na začátku postýlka samozřejmě v ložinici a manžel putoval do pokojíčku aby se vyspal 🙂 Ono pokud k němu musíš vstávat tak opravdu je nejlépe ji mít co nejblíže. No a pak cca ve 4-5 měsíci jsme ho stěhovali do pokojíčku 🙂

mpavlinka
14. lis 2011

Nikolka spinká v ložnici. V době, kdy jsem jí kojila 6x za noc, si nedovedu představit lítat do pokojíku. A navíc má člověk mimi furt na očích. Myslela jsem, že teď o Vánocích doděláme pokojíček a půjde tam spinkat, ale nakonec jsem to odložila na neurčito 😀 Chci být s ní, je ještě malá 😵
Jinak manžel spí občas s náma, občas dole v obýváku, je výhoda, že ho máme hodně prostorný, takže tam má i postel.

berenika39
14. lis 2011

@katerinanov ahoj, určitě ze začátku u sebe. Je to praktičtější. Opravdu si předem nemaluj katastrofické scénáře, jak bude miminko v noci plakat, protože ono se to všechno tvoje myšlení s obavami na prtě přenáší, fakt 😉 . Vůbec to tak nemusí být, miminko se vnoci vzbudí hlady, nebo pro nepohodlí, a ty mu jen dáš mlíčko, přebalíš, a bude spinkat dál, vůbec nemusí dojít na nějaké dlouhé plakání. Bude spokojenější, když bude u vás, tím spíš se v noci nerozpláče.
je fajn, že máte velkou postel v dětském, když bys viděla, že manžela nencháte vyspat, můžeš to kdykoliv změnit, ale to až v okamžiku, kdy bude ouvej. předem bych se se tím nestrašila.
držím palce, at máš klidné spokojené mimčo. 😉 Tvoje pohoda je i pohoda toho prcka🙂

petra.happyday
14. lis 2011

Naše Nicolka má od narození svůj pokojíček i s postýlkou a spinká jen tam...ze začátku jsem se toho taky obávala, ale teď jsem za to ráda. Dokonce je tak zvyklá na svojí postýlku, že odmítá být s námi v naší posteli 🙂 Mám chůvičky i monitor dechu, takže je to v pohodě. A navíc můj názor je ten, že je lepší, aby miminko mělo od začátku spalo ve svém pokojíčku, protože si snadno zvyknou spinkat s rodiči třeba i v jejich posteli...ale pak je to odnaučit, tak to je mazec 🙂

marketa97
14. lis 2011

Malému je rok a od narození spí v postlýce u nás v ložnici. Opravdu je to praktičtější, kolikrát i teď mám problém zvednout se z postele udělat dva kroky a malého třeba přebalit nebo mu dát napít, neumím si představit, že bych chodila do pokojíčku, který je přes chodbu na druhé straně podkroví. Zatím nám nespí celou noc, budí se tak 1x nebo 2x, takže určitě s námi ještě zůstane.
Problém s tím, že by se manžel nevyspal, nebo musel chodit do jiné místnosti neznám. Buď spí tak tvrdě, že nás vůbec neslyší, nebo naopak vstane někdy dřív než já a zařídí co je potřeba. Takže super 🙂

ffiinnkkaa
14. lis 2011

@petra.happyday Jsme výjimka..malý spal u nás v ložnici i někdy v posteli, brzo jsme ho přesunuli do pokojíčku a úplně v pohodě 🙂

arianka
14. lis 2011

@katerinanov : dvojčata jsem měla od prvního dne v jejich pokojíku, ne ani kvůli místu, ložnici máme velkou, ale chtěla jsem, aby měli svůj pokojíček a svůj klid a zvykli si na něj. Ač byli dva, občas bylo víc běhání, přesto mi to nepřišlo nijak komplikované a namáhavé a stalo se myslím jen 3x za jejich půl roku, že jsem si ustlala u nich v pokojíku, když měla opravdu velmi neklidnou noc.
Dnes jsem za to ráda, nemám ukníkaná miminka (čímž neříkám, že všechna mimča v ložnici jsou ukníkaná 🙂, ale přece jen člověk je rychleji u nich, zvyknou si, že je máma a táta hned vedle a dost často končí v posteli 🙂, usínání večer i po obědě trvá 10mnt atd., zkrátka za mne jen velké výhody a udělala bych to stejně tak i příště.

katerinanov
autor
14. lis 2011

@berenika39 děkuji 🙂

@petra.happyday No já právě nemůžu říct, že se přikláním k jedné nebo druhé variantě... Všechno má své pro i proti. Dětský pokojíček máme hned vedle ložnice takže s otevřenýma dveřma bych mimčo slyšela i bez chůvičky.
Pokud vím tak mě mamča taky měla v pokoji a vyrostla jsem 😀 No uvidíme

mpavlinka
14. lis 2011

@arianka uknikaná 😅 😀 To je super výraz 😀
U nás postel neexistuje, když byla malá, tak jo - v druhý části noci, páč jsem furt kojila a bylo to praktické. Jinak je ale odmala zvyklá na to, že usíná sama, položím, zazpívám, pohladím a jdu, žádné že čekám až usne apod. Takže si myslím, že by si v pohodě zvykla i na pokojíček, ale já zatím nechci 🙂.

katerinanov
autor
14. lis 2011

@arianka je fakt, že my tolik toho místa v ložnici nemáme... Sice se tam postýlka vejde ale pak se tam možná už nehnem :D No, je fakt že můj bráška byl s mamčou v ložnici (jsme 3 ségry už jsme byly skoro dospělé tak nám ho tam nechtěla dávat) a byl ukňukaný jak píšeš a vždycky když zabečel a nikdo nepřišel tak začal šílený řev jako by ho někdo vraždil 😀

Jsem nalomená šoupnout postýlku do toho pokojíčku ale trošku se bojím, že se budu cítit jako krkavčí matka co odstrčila mimi 😀 ☹ Ale je to fakt výhoda to, že se pak děti těžko odnaučují spát v postýlce, a je i fakt, že často končí v posteli rodičů a já jsem proti tomu - a to už se pak hodně těžko odnaučuje.

arianka
14. lis 2011

@mpavlinka : 😀 lepší mě nenapadl 😀 jeden z mých synovců byl takový, spinkal s rodiči v pokoji a coby první dítko měl privilegie, že jak "kníkal", tak ho vzali do postele a zvykl si usínat tak, že chytl mámu i tátu za ucho a spal...., hooodně dlouho trvalo, než to odbourali 😀 Ale samozřejmě neznamená, že miminko v ložnici si blbě zvyká na spaní o samotě, to je na rodičích, jak jej navyknou, děláme to stejně jako ty, nejlepší způsob

petra.happyday
14. lis 2011

@katerinanov Tohle je rozhodnutí každé z nás a já každopádně toho svého nelituju 🙂

arianka
14. lis 2011

@katerinanov : také jsem měla tyhle pocity, že tak moc chci miminko, až ho šoupnu hned jinam 😀 ale to se brzo srovnalo 😀 navíc tedy je jedna pravda, za kterou mě snad tady nebude nikdo kamenovat, a to, že když kluci byli v pohodě, neměli koliku, najedení atd., přesto pobrekávali, tak v ložnici bych u nich byla okamžitě, protože u toho stejně spát nejde 😀 ale v jejich pokojíku, který je přece jen naproti, jsem je chviličku nechala a většinou se srovnali sami.. 🙂 pak má ta "vzdálenost" svou výhodu.

katerinanov
autor
14. lis 2011

@petra.happyday No já okolo sebe moc miminek nemám a toto bude moje první a chtěla jsem vědět, jestli budou názory hlavně negativní typu co to jsem za matku že bych malé mimi dala do pokoje nebo je to normální 😀 Jsem ráda, že se moje obavy nepotvrdily a s největší pravděpodobností můj malý bude mít od mala svůj pokoj 🙂

mpavlinka
14. lis 2011

@katerinanov pokud budeš v dosahu, což budeš, tak je to úplně v pohodě. Já se nekloním k jednomu ani druhýmu způsobu, nejsem nijak radikální, abych zatracovala či vyzdvihovala tu či onu variantu (doma do mě jedna strana rodiny hustí, proč už není v pokojíku a druhá se děsila, ježiš, ty už ji tam chceš dát 😠 😠 ), jen prostě za sebe jsem s ní ráda, ty chvíle už se nevrátí, vyroste a jednou budu vzpomínat, jak jsem večer uléhala a ona si spokojeně spinkala a ráno jak se smála apod. Ale to jde i v tom pokojíku, se na ní mrkneš 🙂 Udělej to jak si myslíš 😵

brisalek
14. lis 2011

My jsme postylku meli v pokojicku, ale ja jsme tam spala na valende az do asi 13m male. Vyhodou je, ze jsme se pak prestehovala do loznice(mam pustenou celou noc chuvicku apokojik je hned vedle loznice) a mala zustala tam kde to od mala znala a vubec zadny problem. to co pise
@arianka je urcite pravda, ze hned se nejde a mimi zase treba usne, kdyz se blizko hend ho sismaz a stane se z toho zvyk. Ale ja bych asi uplne malinke mimi samotne nenechala, to tak nejdriv od pul roku. Ale dcera od 3 do 12 mesicu vstavala i 10 za noc a chodit porad vedle to uz bych asi nezvladla. Kdyz je nemocna ma teplotu nebo velky kasel, spi vedle ni na matraci jeden dva dny na zemi.
Jinak je to urcite kazdeho vec.

katerinanov
autor
14. lis 2011

@arianka Tohle je ale fakt asi svatá pravda protože brácha, u kterého jsme byli u každého "ukníknutí" 😀 byl histerka jako blázen 😀 A můj strejda měl strašně hodnou holčičku, my jsme se strašně divili proč a odpověděli nám, že si ji tak prostě naučili, že neexistuje, aby k ní letěli kvůli všemu (když samozřejmě věděli, že je zdravá, najezená a přebalená a nic jí nechybí) protože ty mimina někdy moc neví proč řvou ale řvou :D

ffiinnkkaa
14. lis 2011

@arianka Přesně, malý třeba v noci zakňourá tak chvíli čekám co bude, pak si třeba něco sám pro sebe povídá a pak v klidu sám usne, hodně nám to pomohlo navíc v tom usínání 🙂
@katerinanov určitě máš právo se rozhodnout jak sama chceš, ale z mé zkušnosti vím, že se nedá nic plánovat dopředu, vše pak záleží na okolnostech (jak konkrétně tvoje miminko bude spinkat atd)
@mpavlinka mé okolí bylo naštěstí ok, když spal malý s náma často se budil v pokojíčku pak spal v klidu celou noc..budili jsem se navzájem

mpavlinka
14. lis 2011

@ffiinnkkaa jo to pravda, máme dřevěný podlahy a taky malou někdy vzbudím když jdu spát.

katerinanov
autor
14. lis 2011

@mpavlinka Taky nejsem radikálně ani na jedné straně... Ale toho se taky bojím, že mi rodina bude říkat ježiši tys ji nechala v pokojíku :D Ale přece když bude spát přes den taky u něj nebudu pořád. Je to asi prostě 50 na 50 a každý se přikloní k té "svojí padesátce" 🙂

misi.21
14. lis 2011

@katerinanov já jsem taky toho názoru,že se chlap potřebuje dobře vyspat,přeci jen je celý den v práci. Já mám malou v ložnici,ale asi první měsíc jsme spolu spaly v pokojíku,ona v cestovní postýlce a já na rozkládací pohovce,kterou jsem si kupovala právě kvli tomuhle. Pak začala spát celou noc a ikdyž se teď budí 2-3x na kojení,tak jsme v ložnici. Napije se a za 20 minut jí dám do postýlky. Ale ona teda nepláče. Pokud by se budila se řevem,asi bych občas do pokojíku ještě šla,aby se chlap pořádně vyspal. Jednu dobu jsem chodila kojit do obýváku,abych ho nerušila(malá pila třeba hodinu),ale teď už je to v pohodě. Myslela jsem,že ji do pokojíčku dáme brzo,ale nechce se mi do toho. Takže to vidím až tak kolem 2 let 🙂 Kdybych ji tam dala teď,asi bych byla pořád vzhůru a chodila kontrolovat,takhle ji mám u ostele a slyším jak dýchá a vrtí se,jsem klidnější... 🙂

petra.happyday
14. lis 2011

@katerinanov Ať už se rozhodneš jakkoliv, tak to určitě bude správné rozhodnutí...a pokud by to náhodou nefungovalo tak jak by mělo, tak se to dá změnit 😉 Každopádně Ti přeji bezproblémové těhotenství i porod a zdravíčko a štěstíčko Tvému mimísku i celé Tvojí rodince 🙂 😉

mpavlinka
14. lis 2011

@katerinanov přesně tak 😵 Já už jsem na to alergická, když do mne někdo hustí, co mám dělat a jak 😀

katerinanov
autor
14. lis 2011

@misi.21 Já mám úplně stejný názor, chlap se potřebuje vyspat. Já můžu třeba pospávat s malým přes den a když to nevyjde tak bohužel, tohle je podle mě starost matky vstávat k mimču 🙂

@petra.happyday Děkuji moc za podporu i za názory 🙂

@mpavlinka No jo, to do nás asi budou lidé hustit celý život, ale musíme se zařídit podle sebe 🙂

bureska
14. lis 2011

Ahoj holky, tohle tema me taky zajima. Ja bych chtela, aby bylo miminko v pokojicku samo, ale skutecnost muze byt jina. Budu na nej sama, tak to tomu taky musim prizpusobit, abych se v noci taky trochu vyspala. Ale to se samozrejme neda ovlivnit...

katerinanov
autor
14. lis 2011

Holky, moc děkuju za vaše zkušenosti a rady. Fakt jsem se bála, že mě odsoudíte a budete mi psát že jsem si neměla dělat mimčo když ho chci "odstrčit", ale teď vidím klady i zápory obou variant. Děkuji moc 🙂