Má vaše holčička náušničky?

helcas
8. říj 2011

Jen by mě tak zajímalo, jestli vaše holčičky mají náušničky, nebo nemají - jako naše Matkétka. Všichni se mě neustále ptají, kdy je bude mít a proč je nemá a že vypadá jako kluk..ale já si jí s náušničkami vůbec představit neumím, líbí se mi taková, jaká je bez nich. Já sama náušnice mám a až za mnou přijde Markétka, že si je taky přeje, vyhovím jí. Ale zatím jí je dávat nechci. Je tu taky někdo takový, kdo odolává tlaku okolí? 🙂

marinka
8. říj 2011

To záleží jen na tobě, nenech se zviklat, pokud je dávat nechceš 😉 Určitě to není nezbytná věc, kterou musí holčičky automaticky mít 😉 My jsme teda dali, naušničky jsme dostaly, moc se mi líbily, ale taky jsem si vůbec neuměla představit, jak v nich budou holky vypadat. Byla to změna, ale oběma jim moc slušely 🙂 Za mě když tak doporučuju maličké nastřelovací naušničky z chirurgické ocely, nastřelení je malinké píchnutí, které prcek sotva zaregistruje, ouško nehnisá a jsou opravdu maličké a decentní 🙂

terkaz
8. říj 2011

Ahojky, no pokud je davat zatim nechces, tak neni co resit 😉 My jsme dali Marketce nausnicku v roce a pul, take se nas predtim kazdy ptal, kdy uz ji nechame dat...Proste jsme cekali, az bude mit vetsi ouska a nebude si za ne u place tahat. Nechali jsme ji nastrelit takove malicke s chirur. ocel. Ma je doted... Nausnicky jsme ji chteli dat, moc ji slusi....Je takova panenka 🙂 Jestli je davat nechces, nedavej...holcicka se z ni prece da udelat i jinak 🙂 🙂

mirunda
8. říj 2011

Moje princezna je má, nemohla jsem se dočkat, až jí je nechám propíchnout. Děsně jí to slušelo a vůbec jsem si ji pak neuměla představit bez nich 😀 Nicméně je to tvoje rozhodnutí, tvoje princezna, takže jí v klidu nech, až si řekne sama, když to tak cítíš.. nenuť se do něčeho jen kvůli nátlaku okolí, jako že tak "má být"..
Ale rozhodně by se ti s naušničkama taky moc líbila a prostřelení vůbec nebolí, s naší Lili to vůbec ani nehlo 🙂)

eyael
8. říj 2011

Naše dcera naušnice taky nemá a mít (zatím) nebude. Já sama naušnice nosím, co se narodila ale moc ne, bála jsem se, že mi je vytrhne nebo já ji zraním - škrábnu při mazlení a hraní (což se opravdu párkrát stalo). Naušnice jí pořídím, pokud bude chtít, nejdříve na základní školu. Mám řadu důvodů, proč dřív NE
- dřív než do školky my to přijde nebezpečné - děti si hrají a můžou si je sami nebo ostatní jim vytrhnout. A dcera fakt nikterak netrpí, že je nemá. Je krásná holka i bez nich 😉
Mmch, věděly jste, že v zahraničí, např. Velké Británii z těchto důvodů dokonce oficiálně nesmí mít děti ve školkách naušnice a řetízky a prstýky a podobné ozdoby?
A věděly jste, že třeba v Americe jsou naušnice (resp. propíchlé uši) známkou k příslušnosti k nižší třídě - kočovníci (cikáni), černoši a podobných lidí na okraji společnosti? 😉 😝
- také mi vadí působit miminku bolest naprosto zbytečně kvůli nějaké pitomé ozdobě, když to není vysloveně nutné (zdravotně)
- poměrně časté jsou komplikace - hnisání, špatně napíchlé ucho. V uchu jsou různé dráhy - očí a sluchu a nebudu riskovat zdravotní komplikace jen kvůli parádění. Až bude mít vše vyvinuté, tak proč ne.
Jinak tchýně to nepochopila a nerozdýchala, že jsme jí je nedali. No realizuje se na své druhé vnučce od své dcery, tak snad nám dají chvíli pokoj 😅

To jestli je dítě kluk nebo holka se přeci poznává jinak 😉

beponka
8. říj 2011

pro mě k holčičkám náušnice patří. naše malá je má od 4 měsíců píchnuté od doktorky. jeslti druhé bude holčina tak to udělám stejně. v tom věku je to bolí ani ne 5 minut a o ničem nevědí

mery83
8. říj 2011

Obě moje holky mají od 4.měsíců.Měly je za chvilenku píchnuté a ani moc neplakaly.Je fakt,že se znich staly pak slečny,ale za chvilku jsme si zvykli.

alamo
8. říj 2011

Nausnice nema a v dohledne dobe mit nebude. Na malych detech se mi nausnice nelibi.

anetka1701
8. říj 2011

Nemá. A dostane je, až si řekne. Důvodů mám několik - nelíbí se mi miminka s náušničkama, nevidim důvod zbytečně dělat díry do dítěte a způsobovat mu bolest. Myslím si, že tohle rozhodnutí by měla udělat sama. Nemluvě o tom, že mi to přijde společenská konvence - stejně jako nošení růžového oblečení - a to mi prostě vadí. Takže moje slečna nemá náušnice - až si ale řekne, tak jí je píchnout nechám - a nenosí růžové oblečení. Vůbec :oD Začne, až bude chtít, protože se jí to bude líbit... Ne z nějakejch jinejch důvodů...

kristi
8. říj 2011

u nás to samé - Mia nausnice nema a bude je mit az si sama rekne. Nemam zadny konkretni duvod, jen se mi na ni proste nelibej. 🙂

nasticka
8. říj 2011

Naše dcera naušnice nemá, je jí přes 4 roky a zatím ani ona sama nemá potřebu je mít i když já je občas nosím. Přišlo mi zbytečné "mučit" mimčo propichováním uší. Jak může někdo tvrdit, že to to mimino bolí jen 5 minut?! 😠 Copak vy tu bolest cítíte? A jak už tu bylo řečeno, ani z bezpečnostních důvodů to nepovažuji za vhodné, aby si omylem utrhla půl ucha..to je pak určo taky paráda 😝 Holčičky se přece od kluků liší úplně něčím jiným než náušnicemi a blbé kecy od okolí jsem utnula hned v začátku. Já jí naušnice prostě dávat nebudu, dokud to sama nebude chtít a nějaké "konvence" mně absolutně nezajímají. Až dozraje čas, potom je necháme nastřelit.

melca
8. říj 2011

Naše Mel náušničky má hned co jsme šly z porodnice jí je tam při odchodu píchly 😉 Je na ně zvyklá,patří k ní,já když se dívám zpětně na fotky když byla bez těch málo dní,není to ona,sluší jí to více s němi,já zase malou ráda parádím a růžovou nosí pořád ne proto,aby šlo vidět že je holka či je to in,prostě se mi taková něžná barvička na holčičkách líbí sice na málo kterých to vynikne,znám i holčičky co mají náušničky růžové oblečky,ale stejně vypadají spíš jako kluci atd 😅 Mě příjde,že nedávno se zavedl zase trend,dám až si dítě řekne,dřív ne a kdo dítě náušnice dá,dělá mu bolest atd. Vše má pro a proti 😉 Já si přála holčičku,malou princezničku se vším všudy,samo že ji nehodlám malovat a načesávat jak jiné pošahané matky v Americe,jestli víte o čem mluvím. Prostě chci,aby malá byla holčička s náušničkama,já je měla taky od mala a jsem ráda 😵 Každý ať si dělá dle sebe,taky nikomu nevyvracím,ježiš ona je jak kluk,dbejte trošku ať jde vidět,že je to holka,jejich věc! Ale jak čtu jsou tu maminky co z nás dělají nižší vrstvu a rozčilují se jak kdyby nevím co,přitom opak je pravdou,trošku se zamyslete vy co to odsuzujete,hm? 🙂

hansed
8. říj 2011

Nemá. Než se narodila, tak jsem byla rozhodnutá dceři náušnice dát, ale jelikož není očkovaná a pravděpodobně ani nebude, tak se u nás náušničky nekonají. Ale připravené jsou. Třeba jednou, až bude větší, tak je mít bude....

1luciferka1
8. říj 2011

Nemá, protože u první dcery jsem se nechala přemluvit a dala jí je, výsledek je takový že si je párkrát zatrhla o svetřík, což se neobešlo bez pláče a scén a od cca pěti let jí uši pokaždé hnisaly, když byla nemocná, takže sama řekla že je nechce a už přes rok je nenosí. Takže ted u druhé jsem to měla lehčí - pro všechny jsem měla důkaz, že je to lepší bez a až bude chtít, klidně je s ní zajdu vybrat a nastřelit 😉

zdezli
8. říj 2011

Zatim je nema. Ja si je taky nechala pichnout az ve 20, kdyz jsem chtela ja, tak bude mit stejnou moznost volby. Navic tady v Nemecku se nausnice miminkum vuuuubec nedavaji!

michaela_2
8. říj 2011

ahoj, my čekáme holčičku a já jí nechám propíchnout ouška co nejdříve to půjde. Myslím si totiž, že čím bude menší, tak tím o tom jednak nebude vědět a jednak jí to bude méně bolet, protože miminka ještě nemají ouška tak ,,tuhá'' jako později jak rostou, takže čím je holčička starší, tím se propichuje větší množství kůže a o to více jí to i bolí.
Navíc mě se holčičky s náušničkama líbí a myslím si, že i ona by je jednou stejně chtěla až by z toho měla rozum, tak proč to nezjednodušit 🙂
Ale v každém případě je to tvoje volba, takže pokud je ty svojí holčičce dávat nechceš, tak určitě tlaku okolí odolávej 🙂 ostatní můžou říct názor, ale rozhoduješ o tom ty, ne oni.

hobitkova
8. říj 2011

naše má od 5ti týdnů, schválně jsem chtěla v době, kdy to nebude registrovat - na ORL si ju spící převzali a spící mi ji i s náušnicemi donesli ... podle mě naušničky k holčičkám patří, když jsme byli malí, naušničky měli všichni a nikdo to neřešil a takové to, že si později rozhodne, když je nebude chtít, tak si je prostě vyndá a hotovo a nebude muset mít stres až bude větší, že jí někdo píchá do uší

popellka
8. říj 2011

Tak my náušničky taky máme už asi 14 dní a su moc ráda. Taky si myslím, že to zas teď někdo zavedl jako trend nepíchat a čekat až si dcera řekne nebo až bude dospělá ať si je nechá píchnout. Já je mám taky od mala a na bolest si nepamatuju, ale vím, že kdybych si je nechala píchat v dospělosti, určitě bych si na ni pamatovala! a taky neberu to jako v Americe (proč se pořád poamerčťovat, že!), že by holčičky s naušničkama byly něco míň, ba naopak, je to podle mě krásná ozdoba 🙂

janca_dobi
8. říj 2011

Naše dcerka má náušničky od čtvrtka, je jí 3,5 měsíce. Jak říká @popellka, kdybych si já osobně měla nechat píchnout uši až v dospělosti, tak by k tomu asi nikdy nedošlo, protože jsem srábotka a pak by mě štvalo, že mi je naši nenechali píchnout jako miminu. ☹ Takhle Ellí za 5 minut o ničem nevěděla a moc jí slušej. 😵 Když se jednou rozhodne, že náušnice nosit nechce, jednoduše si je vyndá. 🙂 Ale myslím, že k tomu nedojde. 🙂

ssimmikk
8. říj 2011

Míša má nastřelené naušničky někdy mezi 5-6měsícem, dřív jsem to ani enchtěla, protože je údajně lepší po dvou hexách a navíc ušní boltec stále roste a mění se, u druhé dcerky mi mudr.řekla, že to dělá od 8.měsíce a to rpávě z důvodu růstu boltce a abych pravdu řekla, takv zimě bude mít stejně čepici a na jaře už to bude slečna s naušničkama 🙂 není kam spíchat 😉

johnatanka
8. říj 2011

Myslím, že je to jen a jen na Tobě a vůbec bych se tím nezabývala. My náušničky máme a když je měla píchnutý, tak se dost změnila, prostě z miminka byla holčička, ale jestli to chceš nechat na ní, tak bych si pro okolí vymyslela nějakou odpověď, která by je usadila a už by se mně na to nikdy neptali....myslím, že je to věc každého a není nikde dáno, že holčička musí mít náušničky 😉 😉 😉
Kamarádka taky holčičce nenechávala píchnout a nikdy mně nenapadlo se jí na to ptát, ani mi malá nepřišla nijak jiná, ať teď ve 3 letech ona sama chtěla (malá), tak jí je nechala nastřelit, tak mi to teprve kamarádka řekla, že mají náušnice... 😉

luciebx
8. říj 2011

podle me je to opravdu na tobe.. ja ziji v anglii a kdyz sme cekali miminko a nenchali sme si rict co to bude tak rikam manzovi co je anglican ze holcicky u nas mivaji pichnuty nausnice kdyz jsou malinky.. ten na me koukal jak na blazna.. tu je to uplne jinak.. holcicky az z toho maji rozum a rozmysli se sami ze chteji nausnice tak s nima maminka jde.. a kdyz jsou tu holcicky co maji pichnuty nausnice tak bud jde videt ze jsou to cesky polky nebo slovenky u kterych je to normalni a kdyz je to anglicke devcatko tak je to takova ta bila ciganka nebo rodina o kterou byste si neopreli ani kolo.. za to kluci tem je tu treba 3-4 roky a uz maji nausnici v uchu.. na to ja teda zase si tukam na celo pak to je desny.. takze opravdu kdyz male n ausnice nechces.. tak nedavej..

brisalek
8. říj 2011

Ale o tom to je, ze v Cechach je zvykem to delat. At si v Anglii delaji co chteji🙂. Proc se porad stydime za zvyky, trydice, to ze jsme Cesi??? Nechapu. Me take prijde divne, kdyz vidim 2 leteho kluka s retizkem na krku a nikomu to nevymlouvam.

esterka610
8. říj 2011

Naše Kájina náušnice nemá, já je taky nenosím a at se sama rozhodne až bude větší,jestli je chce. 😉
Taky jsem si vyslechla svý ale nedala jsem se!

geliva
8. říj 2011

naše holky náušnice mají. myslím si, že pokud budou po mě, a rozhodly by se pro ně později, tak by to byl velký problém (já mám strach z jehel, píchání... a myslím, že kvůli náušnic bych to nepřekonala)
u nás to probílhalo tak, že sestra naznačila na uchu tečku, kam přijdou, a doktorka je nastřelila apodle reakce holek, bylo na celém procesu nejbolestivější to nakreslení tečky na ucho (fixem) 😀 takže taková bolest to asi nebude, pokud se k tomu nepřidá nějaká fobie z jehel, kterou zatím nemají.

socina
8. říj 2011

Já jsem vděčná za to že mi rodiče jako mimču nechali propíchnout ouška. Sama bych se neodhodlala, protože jsem posera

bertica.h
8. říj 2011

myslím,že dievčatá by náušnice mali mat.Nikoho nehodnotím,nesudim..ale tak to je,tak to býva..žiadne dovod nemám na to,aby mje dievčatá náušnice nemali.
sali sme im obom nastrelit,po 8ich mesiacoh veku.

robin154
8. říj 2011

Nemáme, dcerka si je může kdykoliv nechat nastřelit sama.

sebestka
8. říj 2011

Já osobně jsem zastáncem naušnic. Kristýnce jsme je nechali nastřelit v půl roce a ani nezaplakala, takže si opravdu myslím, že to nebolí. Žádné problémy ani nehody neměla a to už má 3,5 roku. Karolínce je hned po druhém očkování nastřelit nechám taky.
To, jestli miminko má nebo nemá naušnice je rozhodně věc rodičů a nikdo ostatní nemá do toho co mluvit. Ale dokáží mně naštvat názory, že v Americe nebo ve Velké Británii to je tak a tak to bude i tady........ ono nikde není psané, že to, co je v Americe je všechno dobře.

ladybugie
8. říj 2011

já sama náušnice nemám a dost mě to štve. Jenže za prvé nemám kdy si je nechat píchnout - dcera pořád tahala za uši a za vlasy a teď jsem těhu, takže zas nic ☹ a za druhé se toho malinko bojím. Ale porod byl horší, takže po porodu dvojčátek si je nechám píchnout. 😉
Dcerce jsem náušničky nechala píchnout v sedmi měsících. Dřív jsme nemohli kvůli odloženému očkování. Dva dny bolest, ale nic hroznýho a pohoda. Nemáme s nimi jediný problém. Teď z toho zatím nemá rozum, ale později by litovala, že je nemá a bude trpět bolestí při píchání v dospělosti jako já.

lucis.pucis
8. říj 2011

ahoj, zrovna včera jsem své skoro dvouleté dceři nechala naušnice nastřellit. Taky jsem cca dva roky byla přesvědčena,že je dostane,až si řekne,a že mi trhá srdce při pomyšlení na bolest kterou ji dr.způsobí. Malá byla statečná , sice trochu plakala, ale ne z bolesti z prostřelení ale spíše z toho zvuku,který ji šel do ucha. Je v nich nádherná, nemůžu se vynadívat. No okolí si ji často pletlo s klukem když neměla "růžové oblečení",ale nakonec jsem do toho šla. Ale souhlasím stopro s těmi, kdo holčičkám nechce naušnice dávat, proč ne...je taková doba....