Má vaše holčička náušničky?

helcas
8. říj 2011

Jen by mě tak zajímalo, jestli vaše holčičky mají náušničky, nebo nemají - jako naše Matkétka. Všichni se mě neustále ptají, kdy je bude mít a proč je nemá a že vypadá jako kluk..ale já si jí s náušničkami vůbec představit neumím, líbí se mi taková, jaká je bez nich. Já sama náušnice mám a až za mnou přijde Markétka, že si je taky přeje, vyhovím jí. Ale zatím jí je dávat nechci. Je tu taky někdo takový, kdo odolává tlaku okolí? 🙂

natalije11
2. čer 2012

Tak my jsme nechávali píchat ve třech měsících.. taky si nedovedu představit holčičku bez naušniček 🙂

adenka84
2. čer 2012

my naušničky také máme od 3. měsíce..Mudra nám řekla, že můžeme píchnout hned po třetím očkování dříve ne...šlo to krásně hladce..perfektně se jí ouška zahojila...ale je to jen a jen na tobě, zda jí naušničky necháš píchnout..ale podle mě je lepší to moc dlouho neodkládat a jít do toho co nejdříve dokud to tak ty holčičky nevnímají a nebo je pak v pokročilém věku nechat nastřelit..to je dnes docela častá záležitost.. .)

jjaanca
2. čer 2012

Kamarádka svojí dceři nenechala píchnout. Ona pak ve školce holčičkám záviděla, ale píchnutí se bála. Takže po této zkušenosti jsem neměla co řešit, dcera je měla v 6 měsících bezbolestně nastřelené.

awdwa
18. dub 2013

Prave riešim či mám dať prepichnuť dcere uška alebo počkať keď bude staršia a sama sa rozhodne. Náušnice dostala od krsnej ako darčekSú krásne ale vhodné len pre malé deti tak do 8rokov asi.. Ja sama som nemala náušnice až do desiatich rokoch a niesla som to ako krivdu, že mi ich rodičia nedali. Všetky dievčata v triede mali náušničky len ja nie :(. Nakoniec som si ich dala prepichnuť a potom v dospelosti ešte jednu nastreliť a teraz už asi 6 rokov naušnice vobec nenosím ..... i keď stále si ich kupujem, no mám ich len v šperkovnici. .....

olusenka
23. dub 2013

naše druhé možná bude holčička a v tom případě jsem rozhodnutá jí uši nenechat propíchnout. Tuhle jsem to zrovna sdělila manželovi. A docela se obávám, že to bude boj, hlavně s tchýní, nejspíš i tchýňovou babičkou, s manželem ještě nevím. Naši jsou v pohodě. Mě právě uši propíchnout nenechali, prý až z toho budu mít rozum atd. Tak jsem si je nechala propíchnout v 19 letech, ale stejně pak měli řeči. 😉 Každopádně to za důležité nepovažuju, sama ani nevím, že náušnice mám, přes vlasy nejdou vidět, nekupuju různé nové a nestřídám je, mám pořád jen jedny (stejně snesu jen zlato nebo chirurg. ocel). Přijde mi to zbytečné píchat malému miminku uši jen kvůli náušnicím, ani mi to nepřijde jako zkrášlení u tak malého miminka, je to prostě jen zvyk u nás v ČR, stejně jako holčička často oblečená v růžové, což zrovna dvakrát taky nemusím.