Má vaše holčička náušničky?

helcas
8. říj 2011

Jen by mě tak zajímalo, jestli vaše holčičky mají náušničky, nebo nemají - jako naše Matkétka. Všichni se mě neustále ptají, kdy je bude mít a proč je nemá a že vypadá jako kluk..ale já si jí s náušničkami vůbec představit neumím, líbí se mi taková, jaká je bez nich. Já sama náušnice mám a až za mnou přijde Markétka, že si je taky přeje, vyhovím jí. Ale zatím jí je dávat nechci. Je tu taky někdo takový, kdo odolává tlaku okolí? 🙂

luznicarka
8. říj 2011

Ano má už od 6ti týdnů sice mě chvíli mrzelo že sem jínechala ublížit , ale za tu parádu to stálo a navíc si to nepamatuje a za naušnice si netahá a opravdu je hned vidět že je to holčička 🙂 kdyby bylo náhodou nějaký příště a zase sme čekali holčičku tak do toho du znovu 🙂

katule01
8. říj 2011

Za mě holčičce náušnice určitě ANO! Dřív se dávaly snad automaticky a bylo... V dnešní piercingové době, kdy si různá místa propichují i kluci, nemám strach, že by je holčička později nechtěla! A pokud přece, není problém je vyndat! Pokud budeme mít druhou holčičku, dostane je co nejdříve! Můj názor!

pajafra
8. říj 2011

Naše princezna má náušničky od 5 měsíců, paní doktorka jí je nastřelovala - vůbec to nebolelo, nebyla ani žádná krev. Já jsem určitě pro náušničky🙂

myskyva
8. říj 2011

Naše Adélka naušničky nemá,nějak mi to nejde s malym miminkem dohromady a moc se mi to nelíbí,s manželem na to máme stejnej názor takže volba byla jasná - naušničky až je sama bude chtít. Já sama si je nechávala píchnout až ve škole a žádné trauma ani scény se nekonaly.Navíc já jsem alergická na nikl takže i z opatrnosti že u ní spustíme vlnu alergií toto nepodstupujeme.
Zastávám názor že je to každého věc,osobně nevivim nic špatného na tom když je holčička má,nebo naopak nemá,ale často se setkávám s řečmi proč že A. naušnice nemá,že jí tim akorát ubližujem že jí to bude později bolet a pod.,a proč že nemá dlouhý vlásky jako holčička,že z ní děláme celkově kluka 😠 Nechápu dnešní hit,že pokud holčička neni v růžovym,s dlouhými vlásky a s naušnicema že je to špatné 🙄

jasminy
8. říj 2011

Naše holčička taky nemá náušničky. Já sama je nosím, ale počkám, jestli je bude chtít sama. Taky se mi líbí víc bez nich.

saminomimino
8. říj 2011

Taky naušničky nemáme,u miminek mi to příjde jen trápení a zbytečné,předpokládám že je jednou chtít bude,tak půjde na necháme nastřeli ale až si sama řekne 😉

artuse
8. říj 2011

my též naušnice nemáme, na úplně malých miminkách se mi ani nelíbí a nevím, proč by je měla za každou cenu mít, a také jsem ji nechtěla trápit propichováním uší (úplně zbytečná bolest dle mého názoru)...rozhodne se sama...pokud je bude chtít, necháme nastřelit, zatím je jí to šuma fuk, o naušky se nezajímá...🙂) já sama také nemám...

tkanicka
8. říj 2011

naše malá naušničky má, ani jsem neuvažovala, že by je neměla. Pokud je někdo nedává - jeho věc. Ale komentáře typu, že v USA či VB je nedávají, jsou pro mě naprosto mimo mísu, žiju v Čechách! A bolest? Malá měla píchané klasicky na chirurgii, plakala malou chviličku a dokonce míň než po očkování. Když si dá o mě ducáka hlavou, křik je horší.
A nedá mi nereagovat na to co psala @anetka1701 .... proč má holčička z oblečení vyřazenou jednu barvu (zrovna růžovou) mi nejde na rozum 😀 trošku truc ne?

kalo
8. říj 2011

Náušnicema se holky liší od kluků a je to v naší kultuře zažité a normální...V jiných kulturách mají mnohem drastičtější zvyky 🙂 Hlavně já sama naušnice nosím (a ráda) a nechci holce vysvětlovat, proč je mám já (a všechny holčičky ve školce) a ona ne. Dávat je pak dodatečně ve školním věku mi přijde mnohem větší maso než je nastřelit miminku, které o tom ani neví...

zanet2009
8. říj 2011

Já jsem starší dcerce taky náušničky nechala nastřelit až před měsícem na její popud.
Já jako malá jsem 2x měla špatně propíchnuté uši a malou jsem toho chtěla ušetřit. Teď sama za mnou přišla, že by chtěla náušničky,tak jsem jí vyhověla.

nunacek
8. říj 2011

Ellen náušnice má. Já jsem byla proti, nechtěla jsem jí je dávat, sama náušnice nemám, ale manžel si to prosadil, že prostě holčička musí mít náušnice. Nechali jsme jí je nastřelit na ORL po prvním očkování hexou a vše OK. A teď manžel přemlouvá i mě, abych si je nechala nastřelit 😅 😀 🙄

kamusek
8. říj 2011

Naše Dominka má náušničky od 3. měsíce (po prvním očkování). Vypadá v nich nádherně a pláč, který trval asi 2minuty zvládla v pohodě. Paní doktorka (známá, byli jsme u ní doma) mi sama potvrdila, že děti nepláčou proto, že by je to bolelo, ale proto, že je musí někdo držet, aby se necukli...A jak píšou některé holky, já bych si je v dospělosti taky nedala, taky jsem srab 🙂 A zatím je má sice jenom půl roku, ale řekla bych, že o nich vůbec neví. Ani jednou za tu dobu si na ně nesáhla...
Ale samozřejmě je to jen na tobě, jestli náušničky dáš nebo ne....v dnešní době se podle tohoto určitě ženské od mužů neodlišují 😀

camelinka
8. říj 2011

My nechali píchnout od doktorky asi ve 2.měsíci, no malá plakala v ordinaci a já v čekárně. Krve jak z .... ☹ ale po minutě v náruči bylo ticho a pak usnula,ale na muj vkus se to hojilo moc dlouho. Kdybych se znova rozhodovala, tak buď nastřelit nebo nic. Sice je krásňoučká ale to byla i bez nich 😵 😉

olicek
8. říj 2011

Já bohužel holčičku nemám ☹ , moc jsem si jí přála 🙂 . Ale kdyby byla, určitě jí naušničky dám. Ale každého věc.

ratata
8. říj 2011

Adélce jsme nechali nastřelit v 7. měsíci. Vůbec to nebolelo, žádná krev, komlikace. K holčičce náušnice patří. A čím dřív, tím líp.

myscha
8. říj 2011

Dcerka náušnice nemá a bude je mít, až bude sama chtít. Já náušnice taky nenosím asi tak od puberty, protože mi hnisaly uši a žiju úplně v pohodě. Každý na mně pozná, že jsem holka i tak 🙂
Ona je to vpodstatě společenská konvence, jinde se malým miminkům nedávají, jde jen o zvyk a názory jsou různé. Kdo si tedy myslí, že k holkám náušnice patří, tak ať je dá a kdo si myslí, že se dá žít i bez náušnic, tak ať je nedá.
Já si teda píchání náušnic pamatuju dodnes, nebylo to teda v porodnici 🙂 ,ale později, takže pro mě to byl velmi silný negativní zážitek. Takže kdo nechce ať z toho má slečna trauma, tak je píchnout hodně brzo.

rozarka65
8. říj 2011

Ahojky, tak Anince, to je moje první, jsem je chtěla dát...děda se dokonce nabídl,že je koupí...ale doma jsme s taťkou nemohli dohodnout a když jí bylo asi osm měsíců,tak mi řekl,že když teda tak moc chci,tak ať jí je teda dám...a nakonec jsem je nedala ze dvou důvodů...za prvé už mi to přišlo pozdě a za druhé - "tak jí je teda dej,když chceš..",nevím,jestli mi rozumíte...A tak jsem se rozhodla,že Aninka dostane naušničky,až si o ně řekne...teď jí byly tři roky, je to velká parádnice, teda nechápu po kom, doma to nevidí...🙂 A naušničky,že by chtěla,teda párkrát o tom mluvila...ale ještě si myslím,že je brzo...že ještě chvilku počkáme,až si to bude opravdu přát...krom toho má hrůzu z doktorů,tak by to asi stejně nedopadlo...Taky si Aninku pletli s klukem (oblékala jsem ji "do všech barev",teda růžovou moc nemusím,tak ji nosí až teď a má to více méně od babičky),ale už si ji nepletou - copánky,sponečky...🙂 A teď máme druhou holčičku a u ní to bude stejné,až si řekne...Jinak já mám píchlé uši,ale momentálně naušnice nenosím...přestala jsem je nosit kvůli malé,pořád mi za ně tahala....

verapa
8. říj 2011

obě holčí mají ouška nastřelené po první hexa, plakali chvilku a je to za nama, pozděj bych na to neměla žaludek vůbec. Sundat naušky můžou dycky.. provrtat dírku je horší...

catherin89
8. říj 2011

Moje dcera má naušnice od 8-mi týdnů. Nikoho nesoudím ale myslím, že to k holčičkám patří. Mě samotné je mamka taky nedala (nechtěla) tak jsem si to zařídila sama, chtěla jsem je a ve škole jsem byla bez nich terčem narážek, posměchu atd. Myslím, že píchnutí u miminka je mnohem víc bez problémů než u starších, miminko brekne a po vpichu je po breku, za to starší dítě kvůli tomu probrečí třeba celej den.. A že si je sama vytrhne či co to tu padlo? Nesmysl, malá ani nevěděla, že něco v uchu má.

marcinek
8. říj 2011

my nausnicky nechali pichnout nejak ve 4 mesicich po ockovani. Sice se to neobeslo bez komplikaci (jednou se ji natrhlo ousko, museli jsme lecit a pichat znovu), ale pak jsme vymenili nausnicky se zobackem za krouzky a nemuzu si je vynachvalit. Mala v nich vypada uzasne a vsichni nam je moc chvali. Myslim si, ze nausnicky k holcickam patri, ale je to kazdeho vec. V nasem pripade by to netrvalo dlouho a mala by je chtela, je to totiz velka paradnice, porad mi leze do bizu, vytahuje kabelky, ukazuje boticky, tak uz porizujeme jeji bizu s kittynkou apod. 🙂

dagina
9. říj 2011

Ahojky
dle mě, je mnohem větší "mučení"(jak to některé maminy popsaly) dávat náušničky později - "až si o ně řeknou". Sama jsem si nechala v dospělosti nastřelovat druhou dírku a zas tak příjemné to není..... Samotné střelení nebolí, nebo se nevnímá, ale spíše potom....ale asi tomu je tak jen u dospělého člověka, či většího dítka, bo naše holky, obě mají náušnice od půl roku a řvaly jen jak jsme je držely, po "akci" už vůbec, ani na ně nebyly citlivé na dotyk, že by se nějak odtahovaly či cukaly, když jsem náušničky protáčela.....

První dcera má náušničky po mě, a jsem na to "pyšná" 😵.

apollo11
9. říj 2011

Nemá, prostě proto, že je rozhodně kočka i bez nich 😉 nějak mi to k malým dětem nesedí, ale nikomu to neberu, je to věc vkusu. Radši jí koupím hezkej kus hadříku 😉

Co mi ale nejde do hlavy je otázka bolesti, kterou ty, co si ji pamatují, popisují jako dost hrozný zážitek, a tím samým dechem tu všichni tvrdí, že malé miminko to nevnímá. 🙄 To je čistej alibismus. To že si to později nepamatuje, neznamená, že bolest či strach vnímá méně.. Celý první rok života (a déle) si dítě vůbec nepamatuje, a přesto je to absolutně nejzásadnější období utváření emočních pilířů, vnímání vztahů atd. Tak malé nepochopí, proč se mu to zrovna děje.. Já ani nemyslím, že je nastřelení až taková bolest, ale NIKDY bych miminu nepůsobila něco, co by mi samotné bylo nepříjemné, pokud to není nutnost.. A to je pro mě i argument, proč dám dceři náušnice kldně později, až je bude chtít.. prostě jí vysvětlím, že to trochu bolí (i možné následky, hnisání apod.), ale nic co by se nedalo vydržet 🙂 Miminku ne, díky 😉

simonceli
9. říj 2011

Dceři jsme nechali naušničky nastřelit na jedné klinice v 7. měsících a nikdy bych už tohle neudělala. Jedno ouško má dobré, ale druhé má blbě píchlé nebo co, já nevim..... a furt s ním máme problémy. Naušnice teda nenosí, dírky jsou vidět, ale naušnice už tam nestrčím. Nejraději bych si naliskala, že jsem jí nechala píchnout. Když budu mít druhé dítě holčičku, tak určitě naušnice nenechám dát. Je to hroznej společenskej přežitek. Podle kterého prostě lidi rozlišují klukly od holek a můžu mít malou oblečenou třeba celou do růžové a ikdyž má ozdobnou sponečku také typickou jen pro holčičky, tak se stejně najde nějaký tupý člověk, který mi řekně, že mám kluka. Až bude dcerka naušnice chtít a řekni si o ně, tak jí je dopřeju, ale zatím ne. Navíc v uchu je tolik nervových zakončení, které se píchnutím může poškodit. Nejnovější studie ukázali, že asi 60% holčiček co nosí brýle to mají z toho, že mají blbě píchnuté uši a poškozené nervové zakončení....

Navíc nechávali jsme je píchnout protože jsem podlehli tlaku okolí, ale jak se teď časem ukázalo, tak si zvykli na to, že naušnice nemá a mít zatím nebude.

kacci
9. říj 2011

karolínka naušničky dostala hned po prvním očkování ve 4 měsících, vůbec jsem nad tím nepřemýšlela...

moncap
9. říj 2011

Ahoj já nechala naší Elince píchout ouška ve 4 týdnech života 🙂 ne kvuli okolí ale kvuli sobě a taky abych jí ušetřila trápení v pubertě 🙂 co si budem povídat každá z nás mame rády naušnice 🙂 tak proč bych jí to nepříjemný měla nechat až do té doby co bude vnímat 🙂 takhle byla malinká a je to si myslím i lepší

miskadis
9. říj 2011

Sárinka má náušnice od 3. měsíce a ani mi nějak nenapadlo, že by je neměla, prostě je to holčička a náušnice k holčičkám patří 🙂

misi.21
9. říj 2011

já Simonce nechám náušničky nastřelit za měsíc,budou jí 3,5 měsíce. Už se těším,jak jí to bude slušet. Sama jsem byla 3x na nastřelení a vím,že to skoro nebolí,tak si nemyslím,že bych jí nějak ubližovala. Já mám píchnuté od narození,ale pak jsem dlouho nenosila a když jsem si jepak asi ve 12 chtěla dát,tak jsem pěkně trpěla,než jsem staré dírky propíchla,nechápu,proč mi je vyndali.Takže já propíchnout určitě a ve vybírání náušniček si budu libovat. Až bude starší a nebude je chtít,tak si je vyndat může,podle mě je to menší zlo,než pak nechat píchat. A jak tady holky píšou,náušničky podle mě k holčičkám prostě patří a líbí se mi to...

coxa
9. říj 2011

Ahoj, já mám sice dva kluky, ale mít holčičku, tak tutovka naušničky má, k holčičkám to patří. 😵

sarihy
9. říj 2011

Mají, obě, píchané v 5 týdnech a bez problémů (vůbec na si na ně nešahaly, ouška jim nehnisaly...)...Já mám náušnice taky, takže jsem to brala jako samozřejmost...a navíc se mi to na holčičkách líbí....Ale je to každého věc - je to vlastně prkotina 😉

lnb
10. říj 2011

mám 15ti letou dceru, které jsem uši nepropíchla, když byla malinká. Od osmi let už chtěla taky náušnice, protože je má maminka i babička i holky ve škole...a propíchnout si uši nechala až ve dvanácti, hlavně proto, že měla strach, že to bude bolet...Malý, který je rok a půl, sem je nechala nastřelit v roce...tudíž to má za sebou...poplakala si tak půl minuty...a nebude se za pár let otravovat a trápit tim, že je chce, ale má strach....Myslim, že možný je oboje..🙂