Má zaparený zadoček až do krvi. Ako to riešiť?

germik
11. lis 2009

ahojky, mame 8 mesiacov a a nikdy sme nemali tento problém takže neviem ako ho najlepšie a čo najrýchlejšie vyriešit. Ako sme začali s príkrmami, kakame 1x denne,vždy ráno a teraz kakame i 6-7x denne..Prebalím okamžite ako sa pokaká,nechávam ju čo najčastejšie bez plienočky /používame stále tie isté Pampersky/, umývam pod tečúcou vodou,mastím Sudocremom a Imazolom /ten mi narýchlo poradila doktorka cez telefon/,potierala som i odvarom z repíka... Jediné čo sme vyskúšali nové bola včera na obed červená čočka a prývkrát zjedla na olovrant celý jogurt /predtým spapala vždy len 2-3 lyžičky a viac som do nej nedostala/ Bohužial už nekojím,takže zázračné MM použit nemožem. Ďakujem za každú radu,naša doktorka bude v práci až v piatok

petkula
12. lis 2009

soanpe, doporucila mi to doktorka. Kdyby Vojtik u toho brecel, tak toho necham ale nikdy nevyvadel, tak to ho to asi nebolelo 😉

shaula
12. lis 2009

petkula - to je nesmysl, zkus si dát líh na otevřenou ránu a uvidíš, jak to setsakramentsky bolí! 😝 😝 😝 Když už tak spíš použij aspoň nějakou neštípavou dezinfekci, ale ne líh!!! 😲

petkula
12. lis 2009

...nestipava dezinfekce, o te jsem zatim neslysela 😲

shaula
12. lis 2009

Například Betadine. Doporučuji.

petkula
12. lis 2009

tak jo, diky. Divala jsem se na neho na internet, pisou, ze se pouziva i na desinfekci sliznic. Myslis, ze by se dal pouzit i na moucnivku?

shaula
12. lis 2009

Hm, tak to asi teoreticky ano, já osobně jsem si ho dávala na afty a OK... Akorát chutná hnusně 😀 Ale možná radši bych se zeptala doktorky nebo v lékárně, jestli to náhodou nemůže obsahovat nějaké látky, které by se neměly polykat...

soanpe
12. lis 2009

na moučnivku asi ne.je tam jod. tchýně (zdr.sestra) doporučujou borglycerin 😉 i na afty

petkula
12. lis 2009

borglycerin nam tehdy nezabral, nakonec az Nizoral. Ale ten je pry dost silny, tak jsem si rikala, ze bych obcas mazla jako prevenci neco slabsiho. Ale dik, radsi to nebudu davat.

tymothy
12. lis 2009

Neštípavý by měl být i Cutasept (nebo Gutasept?) Ošetřuje se tím miminkům pupíček.

germik
autor
12. lis 2009

tymothy - tak si ešte užívaj že ti malá vydrží hodinu na prebal. podložke... ja ked ju niekam položím, tak za pár sekúnd je odplazená na druhom konci izby 😀 Inak zajtra ideme k doktorke,tak som zvedavá čo na to povie, je to lepšie,ale stale vypadá jak malý orangutan 😀 No podstatné je,že ju to tak nebolí ako včera , to som včera plakala pri prebalovaní spolu s nou 🙄

vercak.
12. lis 2009

Taky jsme měli asi kolem půl roku opruzeniny až do krve, zabral nám Imazol.
Teď se začínají opět objevovat, malej měl trošku průjem. Imazol zabírá, ale je to pomalejší. Chtěla bych ho nechat běhat bez plínky, ale jak uhlídám, aby mi nezačal čůrat nebo kakat? To čůrání se ještě dá, to se utře. Díky za tipy 😉

tymothy
13. lis 2009

germik, jé já si nevšimla, že je vám 8 měsíců. 😀 To už ji teda neudrží asi nic, protože i já ji tam musím nastrkat spoustu hraček a chrastítek, jinak mi začínám brát roha taky. Ale naštěstí jí to ještě moc nejde... 😀

jabluncanka
13. lis 2009

Ahojky vespolek,

že se Vám do toho pletu = my měli taky opruzenou prdku až do krve.Zjistila jsem,že je toz z vlhčených ubrousků.JENŽE ono takové 7mikilové mimčo dát přes ruku a umýt prdku pod vodou,navíc když se mrská,je kaskadérský kousek.
Takže my desinfikujeme bu´d nějakým mycím TeeTree gelem(klidně i tím intimním) a nebo se mi osvědčilo obyčejné jádrové mýdlo(klidně s Jelenem)...Mazala jsem Sudocremem a dobré.Hodně se to zlepšilo,když začal malý chodit na stoličku na nočník. 🙂 😉

kutcher
13. lis 2009

jadrove mydlo?

jabluncanka
13. lis 2009

Ano,docela obyčejné jádrové mýdlo s Jelenem,prodávají ho v Kauflandu za 9,-Kč... 😀 není to ničím parfemované a pomáhá i na AE...Mám vyzkoušeno!!!!!! 🙂 😉

vercak.
13. lis 2009

Jablucanka - to mytí vodou, řešim to tak, že když je opruzenej a je potřeba čistá voda, tak si napustim vodu do lavůrku a otírám žínkou. Pokud je pokakanej, tak to nejhorší otřu ubrouskama a pak otřu žínkou. A osušim látkovou plenou 😉

sabuse1
13. lis 2009

jablun: teda mýdlo s jelenem by mě nenapadlo, díky za tip🙂 jinak to omývání řešíme tak, že mám malé látkové plenky 30x30 a namáčím je do vody, ubrousky používáme jen na cesty

jabluncanka
13. lis 2009

Já právě teďka dám do lavorku teplejší vodu,a po stoličce(chodíme na nočník) taky namočím bavlněnou plenku a omyju,pak namydlím žínku jádrovým mýdlem a znova omyju...po osušení namažu Sudocremem a máme klídeček...A to používáme ekoplenky z DM... 😉

germik
autor
13. lis 2009

Tak my už sme od doktorky doma, vlastne nám už nemala čo poradit,pretože skoro po 3 dnoch mame zadoček zahojeny..Jediné čo nám zakázala jogurty aspon na mesiac,kedže malá mala takú zlú reakciu naň 😖
Jabluncanka - my máme 10 kg a po každom kakaní ju utriem vlhčenými obruskami, potom ju VžDY dávam pod tečúcu vodu,natriem Sudocremom al.Rybilkou a je pokoj..do 8 mesiacoch sme nikdy nemali problém Takže sme kaskadérky 😀 Nad ekoplienkami rozmýšlam aj ja

sabuse1
13. lis 2009

germiku super, že jste to tak rychle vyléčili🙂 zkus se vyprdnout na ty ubrousky, kromě toho, že ušetříš nebudeš malý dráždit zbytečně zadeček, jestli jí pak ještě strkáš pod vodu tak jsou skoro zbytečný ne?🙂

vercak.
13. lis 2009

Jabluncanka - vy už chodíte na nočníček jo??? Jak jste to prosim Tě dokázali takhle brzo??? Já jsem párkrát na něj malýho zkusila posadit a brečí mi na něm ☹

jabluncanka
13. lis 2009

Vercak,

začali jsme vysazovat od 6ti měsíců...napřed ráno hned po probuzení a pak jsme začali přidávat...ale už to máme tak vychytaný,že ráno po probuzení se vykadí vždycky...už ví,co se od něj chce...
Ono to v podstatě začalo tak,že jsme ho měli v koupelně ve vajíčku třeba při čištění zubů a tak...takže vajíčko nebo nočník = vyšlo to skoro na stejno...ale my u něj sedíme a povzbujeme...a ono se to dítko časem naučí...hlavně chválíme,chválíme a chválíme...za každou maličkost 😀 😀 😀

jabluncanka
13. lis 2009

P.S. teď už si ráno na nočníku s náma čistí i zuby....jen trnu,aby nestrčil do hrnce i kartáček...ale zatím pohoda... 😀 😀 😀 😉

marecek4
13. lis 2009

jabluncanka to máš dobrý dítko,náš velkej malej to taky zvládal někdy koncem sedmýho měsíce,jenže jsem dala na tchyni,že je to brzo a pak jsme měli plíny do tří let a i potom problémy s počuráváním,teď si do toho už kecat nenechám

všem-ještě jsem si vzpomněla že mi dr doporučovala obyčejnou genciánku-fialku,že pěkně vysušuje a zabírala

misakri
13. lis 2009

ahojky holky..
dcerka měla taky párkrát ( když byla menší ) opruzenou prdelku a prcinku do krve.. u nás pomohlo mýt čistou vodou a mazat pytiolem ( nebo jak se to píše ).. ten zabral okamžitě 😉 .. takže 1-2 dny a bylo po opruzeninách.. 😉

já myslím, že do roka je na nočník ještě hodně brzy.. dítě si to ještě neuvědomuje.. 😉

jabluncanka
14. lis 2009

Misakri,

mám zkušenost i s tím starším,že čím dřív dítě vysazuješ,tím dřív se naučí čistotě...starší syn chodil na hrnec taky takhle a plenky od 2 let nenosil vůbec...
Tenhle Kulišpín už to má všechno tak zaběhané,že ví,že po probuzení nebo po vycházce to udělá na 100% do nočníku.Před spaním nebo před vycházkou se vyčůrá jak kdy...Ale u nás je to i to,že kadíme 1x denně ráno po probuzení.Málokdy vícekrát...Navíc u nás s tím vyprazdňováním spolupracuje i tatínek,když se ráno chystá do práce...Jsme už starší rodiče... 🙂 😉

Jinak k těm opruzeninám = ještě není špatný hypermangan(slabě růžová koupel) a prcka do toho posadit,když už se stane,že je opruzený.Pak jemně osušit a namazat,ať už tím Pytiolem,nebo Sudocremem.Já třeba nemám moc dobrou zkušenost s Bepanthenem.Asi od 4 měsíců nám to nepomáhalo a ještě nasedly kvasinky,kterých jsme se horko těžko pak zbavovali... ☹

tymothy
14. lis 2009

Misakri,
my taky používáme nočníček. Vždycky, když jsem malou rozbalila, do minuty se mi počůrala ještě jednou a mohla jsem mít celý přebalovák. Tak jsem koupila nočník a při každém přebalování jí tam strčila, ona se do něj vyčůrala a byla spokojená. To jí byli asi 2 měsíce. A teď si o to tak nějak začíná říkat sama - začne pofňukávat a vím, že máme jít. A stačí ji nad nočníčkem přžidržet, říkat ji cíííí a fakt ví, co má dělat. 🙂

soanpe
14. lis 2009

ségře prcek taky brzy začal s nočníkem a v roce a půl se zašal zase počůrávat. šli k dr,jestli nemá nastydlý močák a dr.ž´říkala,že udětí to tak je,že potřebu si začnou uvědomovat až kolem 15.-18.měs
ve 20měs byl zase bez plen

tymothy
14. lis 2009

Soanpe, tak tohle je blbost. Děti si uvědomují potřebu,ale neumí ovládat močák.

hancas
14. lis 2009

mi když máme zadek až do krve,tak žádný vlh.ubrousky které to zhorčí ale sprcha ruka a je to,a odvar z heřmánku nalít do koupele,a co nám ted zabralo je rybilka sice smrdí ale zabírá a to je hlavní