Má zaparený zadoček až do krvi. Ako to riešiť?

germik
11. lis 2009

ahojky, mame 8 mesiacov a a nikdy sme nemali tento problém takže neviem ako ho najlepšie a čo najrýchlejšie vyriešit. Ako sme začali s príkrmami, kakame 1x denne,vždy ráno a teraz kakame i 6-7x denne..Prebalím okamžite ako sa pokaká,nechávam ju čo najčastejšie bez plienočky /používame stále tie isté Pampersky/, umývam pod tečúcou vodou,mastím Sudocremom a Imazolom /ten mi narýchlo poradila doktorka cez telefon/,potierala som i odvarom z repíka... Jediné čo sme vyskúšali nové bola včera na obed červená čočka a prývkrát zjedla na olovrant celý jogurt /predtým spapala vždy len 2-3 lyžičky a viac som do nej nedostala/ Bohužial už nekojím,takže zázračné MM použit nemožem. Ďakujem za každú radu,naša doktorka bude v práci až v piatok

jabluncanka
14. lis 2009

hancas,

na ten heřmánek bacha = je to silný alergen... 😉
To už raději tu fialku i když je taky karcinogenní...nemá oproti heřmánku celkovou reakci...

petra.vavra
14. lis 2009

My jsme mazali od narození Bepanthelem a vše ok, někdy když bylo vidět, že by byl problém Imazol. Holky někdy je třeba změnit pleny. My jsme měly obrovské problémy po Pampers. Tím, že jsou napuštěné rádoby heřmánkem apod. je někdy problém. Dávaly jsme Huggies a když byla větší i levné pleny z DM a Rossmanna a 100% spokojenost.

tymothy
14. lis 2009

Tak s těma plenkama to máme taky vyzkoušené. Převážně používáme látkovky a to je to v pohodě, ale když náhodou použijeme jednorázovku, musíme zadeček potom větrat. 🙂

obla
14. lis 2009

Větrat, žádné ubrousky.. obyč voda.. dermazulen, heřmánkové koupele a na kvasinky Imazol..
Ondík na to jako maličký v létě chudáček trpěl.. 😢 Ale tohle vždy pomohlo..

soanpe
15. lis 2009

s heřmánkem bych byla opatrná,je to poměrně silný alergen 😒
dm pleny jsou fajn , ale naštval mě Rossman.Změnily pleny a už nejsou tak propracované 😠

eldenisa
15. lis 2009

My se s tím trápily 3 týdny a měla to až do krve,taky rybilka,sudocrem,bepanteh,pythiol a nic 😠 opravdu mi pomohla ondřejova mast ale ta za 3 přestala hojit.Tak mi moje mamča poradila přetřít Imazolem a na to ještě ondřejovku.Za 2 dny byl pokoj 😎

ramonaa
15. lis 2009

Holky, malýmu je 7 týdnů, měly jsme krvavé opruzeniny, nic nezabíralo, má citlivou prdku. Nakonec jsem to vyléčila po týdnu, na krvavé místa jsem dávala genciánu, po každém přebalení a koupání sušila prdelku fénem a mazala Rybilkou nebo krémem od Weledy. Nemá tam nic 🙂 Je to hlavně tím fénem řekla bych, musí být úplně suchej, když ho balím do plíny. Jo a potírala jsem to ještě odvarem z řepíku.

vercace
24. lis 2009

ahoj,
já vždy po rozbalení plenky, očistím vlhkou plenkou, a zapnu fén na nejnižší stupeň a hřeju Kubíkovi prdelku. Jednak se úplně uklidní a vrní blahem. Pak namažu Johnson pastou proti opruzeninám a to ve velké vrstvě a zabalím.

lenulle81
24. lis 2009

Ahojky, tak nám vždy na problémy se zadečkem pomohla mastička na opruzeniny (zelená) z drogerie DM. V létě měl Lukášek úplně podrážděnou pokožku a po vyzkoušení různých mastí i od doktorky nám pomohla až tato. Fakt na ni nedám dopustit. Teď už naštěstí máme pleny jen na spaní, jinak chodíme na nočník. A pleny jsem používala taky z DM a naprostá spokojenost.