Má zaparený zadoček až do krvi. Ako to riešiť?

germik
11. lis 2009

ahojky, mame 8 mesiacov a a nikdy sme nemali tento problém takže neviem ako ho najlepšie a čo najrýchlejšie vyriešit. Ako sme začali s príkrmami, kakame 1x denne,vždy ráno a teraz kakame i 6-7x denne..Prebalím okamžite ako sa pokaká,nechávam ju čo najčastejšie bez plienočky /používame stále tie isté Pampersky/, umývam pod tečúcou vodou,mastím Sudocremom a Imazolom /ten mi narýchlo poradila doktorka cez telefon/,potierala som i odvarom z repíka... Jediné čo sme vyskúšali nové bola včera na obed červená čočka a prývkrát zjedla na olovrant celý jogurt /predtým spapala vždy len 2-3 lyžičky a viac som do nej nedostala/ Bohužial už nekojím,takže zázračné MM použit nemožem. Ďakujem za každú radu,naša doktorka bude v práci až v piatok

sayast
11. lis 2009

je,my mame stejny problem ☹
nikdy to nemela ☹
nepomaha rybilka,bepanthen,ani aviril ☹
navic ma i u okraju plinek takove cervene ryhy. myslela jsem jestli ji treba netlaci plinky,dneska ma cely den vetsi velikost a je to snad jeste horsi 😒

taky budu vdecna za kazdou radu

andyalukasek2008
11. lis 2009

Než zabere Imazol, chvíli to trvá... ☹
nenapadá mne nic jiného, myslím že to děláš správně... Také jsme si tím prošli...
Nejvíce zabral Pityol...
Hlavně nedávej pudr!
A rybilka? Zkoušela jsi?

germik
autor
11. lis 2009

rybilka nezaberá ale asi to chce čas...máme to síce až od dnešného rána dost špatné,má úplne vyžratú ritku...chúdatko,tak mi je jej luto,musí ju to strašne stípat.. Zatial vyradím jogurty, tak 2 hodky na to ako som jej dala jogurt ju začalo prehanat....riedka stolička,teraz večer už úplne riedka žltá... no des ☹ a dakujem za tip,ale pudr som naštastie nikdy nepoužívala

shaula
11. lis 2009

Nám na škaredé opruzeniny (po ATB) pomohl právě Imazol, ale pozor, nesmí se mazat pořád, jen tak 2x - 3x denně. Jinak dobrý je i Bepanthen a na menší opruzeniny dávám i měsíčkový krém od Welledy.

kutcher
11. lis 2009

Muze byt take spatnou strevni mikrofloru, ktera se s prikrmy zasadne meni, ta zpusobuje opruzeni a dela tak stolicku kyselou - jemna kuzicka je pak jakoby poleptana az do krve . . . ma rada zni probiotika my pouzivame biopron - baleni se sypkou smesi v sacku neni to tak drahy jako kapky, jsou od 1. mesice a jakmile se spravi konzistence a pH stolicky, tak verim, ze v kombinaci treba s bepanthenem to pomuze. Rybilka je vyborna, ale rekla bych, ze je dobra na prevenci nez na krvave opruzeniny, tam nam moc nepomahala.

sayast
11. lis 2009

kut, a ten biopron se dava jak diteti? nevis kolik to stoji,aspon orientacne.
dekuju

leni96
11. lis 2009

ahoj holky, nám se nejvíc osvědčil Imazol-krémpasta a taky dělaná mast z lékárny - dětská mast s peruánským balzámem. Jinak nepoužívat vlhčené ubrousky, jen čistá voda a odvar z řepíku. Ale chce to čas, alespoň 4 dny, někdy i víc než to začne účinkovat.
Tak přeju hodně úspěchů Lenka.

berynka
11. lis 2009

Nám pomáhal taky Pythiol. Zabralo to tak druhý den. Jinak samozřejmě hodně větrat, případně aspoň na nějakou dobu přejít na látkové plenky 😉 .
Rybilka, bepanthen apod. jsou na nic, když už to opruzení tam je 😒 .

kutcher
11. lis 2009

1 sacek zamichas do jidla, kase, piti - tam uz je to chutove trosku znat, ale chutna to sladce a voni po vanilce - no u nas stoji 185kc 10 sacku, ale dovazej to sem, tak je to rekla bych s prirazkou, nechci teto firme delat reklamu nebo tak, ale pouzivali jsme prob. kapky a po tech nic moc a staly 750 kc a po tehlech ma normalni hovinko, kdyz detem kupujete jogurty, tak jedine ty s probio kulturou, activia, holandia atd. dost tim prckoj pomuzete...
a holky hlavne sledujte, jestli se na tech opruzeninach nedelaj bily povlaky nebo okraje jestli nejsou belave, pak vam pomuze jen neco proti kvasinkam, napr. Canesten

germik
autor
11. lis 2009

kutcher, biopron mam ešte stále doma,používali sme v období,ked sme mali problémy s malo častym kakanim a perfektne pomohol...a teraz ho použijeme na velmi časte kakanie 😀 díky za tip,ma to nejak nenapadlo 😕

kutcher
11. lis 2009

Neni vubec zac, ja na to prave prisla tak, ze malej mel ANTB vymrela mu str. kultura a to se poprve v zivote oprudil a od ty doby na silne opruzeniny jen probio

soanpe
11. lis 2009

tak přesně tenhle problém jsem řešila před měsícem
pomohly obklady jarushova roztoku,imazol a sudocrem.
do mlíka jsem dávala lacidofil

nakonec jsem zjistila,že problém souvisí s podáváním celozrné kaše. takže jsem je holce vyřadila z jídelníčku a kaká 2x denně.před tím kadila i 7x za den

kutcher
11. lis 2009

Njn tak ji nedelalo dobre jidlo, to se taky stane 😉

sabuse1
12. lis 2009

taky jsme to teď řešili, ráno a na noc mažeme Imazolem a přes den jí promazávám konopným balzámem Cutis help - je to zdravotní kosmetika pro děti a krásně nám zahojila i vysušený místa na tvářičce, dělají celou sadu - přísadu do koupele, mycí gel a balzám, používáme to takhle celý a od tý doby je v pohodě. A určitě bych zkusila změnit pleny, v těch pamperskách je největší sajrajt, aspoň než se zahojíte bych dávala nějáký míň napuštěný chemií...

germik
autor
12. lis 2009

tak hlásim,že sa to lepší, malej som urobila odvar z repíku a dubovej kory,potriem,nechám zaschnut a namažem Imazolom. Aspon že to nie je uplne do krvi 😕
Sabuse1 - trošku mimo tému,ale ktoré plienky myslíš že su fajn? My sme skusali asi 3-4 druhy a zostali pri Pamperskách, doteraz nam nerobili nikdy žiaden problém. Sice z nich citim jasnú chemiu ale sú jedine ktoré nam vydržia celú noc /malá už mi nedavno začala spinkat 10-11 hod vkuse 🙂 / Používate niekto bio plienky z DM? Včera som na ne dostala tip, díky

anta
12. lis 2009

No já nevím, když mám pocit, že má kluk prdýlku už jen trošku jak pavián 😀 😀 , tak mu to hned natírám bepanthenem, aby se mu to moc nerozjelo a vesměs to pomáhá 😉

germik
autor
12. lis 2009

anta - my sme s tým nikdy nemali problém, stále ju priebežne natieram sudocremom...ale 2x sa pokakala po jogurte a už to bolo do krvi...a ako vyššie písala Kutcher - pravdepodobne z toho bola stolička moc kyselál a poleptala kožičku až do krvi ☹ stalo sa to rýchlostou blesku 😀

nanule
12. lis 2009

Nam nepomaha ani bepanthen, ani rybilka, ani rybi mast primo z lekarny, nakonec pomohl imazol, ale mala se po nem osypala po celym tele a zatim jsme se toho nezbavili... ☹

meleri
12. lis 2009

čaute,
my s tím bojovali po narození, dokud jsme nezačli používat pleny co mu vyhovují. ted co mu rostou zuby tak se to občas ukáže ale už to není do krve..

mi právě jedině zabral mastný krém a né takové ty suché...mažeme dodnes INdulonou a ta je fakt super....

sabuse1
12. lis 2009

gernik: těžko říct každýmu vyhovuje něco jinýho, my jsme doteď jeli v látce, ale kvůli lepšímu pohybu teď dáváme Alany z DM, není z nich tolik cítit chemie, až se malá naučí lézt a chodit vrátíme se k látkovkám. Nám třeba právě pampersky nedělají dobře, je po nich okamžitě červená, stejně jako po vlhčených ubrouskách.

nanule: nám se malá taky osypala když sem jí mázla tím Imazolem, myslíš, že to je fakt takovej sajrajt, že na to takhle reagujou? Já už sem byla bezradná, omývala sem jí řepíkem, černým čajem, zkoušela všechno možný a nelepšilo se to a po tý konopný kosmetice stačilo 14 dní a nikde ani památka tak kdyžtak vyzkoušej třeba vám to taky pomůže🙂

evuse
12. lis 2009

Mě se Rézina oprudila už v porodnici a po příjezdu domu se to během dvou dnů tak zhoršilo, že to měla úplně mokvavé. Pomohl Pytiol a pomůže vždycky, třeba už během dvou přebalení, když se jí tam něco začne tvořit. Imazol, ani sudocrem nepomohl. Jinak standartně při každém přebalení mažu Rybilkou

marecek4
12. lis 2009

měli jsme podobný problém,z odřeninky od gumičky zapařený stehýnko,nepomohlo nic,po týdnu jsem zakoupila pythiol a už druhý den bylo skoro po problému,jen dr měla protest že je to pro starší,ale když pomohl tak to schválila jako krajní možnost,u těch starších jsem ho ale používala normálně tak nevím jestli měnili složení

tymothy
12. lis 2009

My teda když mám pocit, že má Magdalénka trochu červenější zadeček větráme a větráme. Sundám ji plenku, položím na přebalovací podložku a nechám ji třeba hodinku bez plenky. Protože máme doma zimu, tak teda ještě zapínám přímotop, aby mi nezmrzla. 😉 Ale je pravda, že nevím na jak velké opruzeniny to zabírá. Ten náš červený zadeček byl spíš vždy asi omačkaný, než nějak moc zapařený.

soanpe
12. lis 2009

Sofí ten zadek měla hned po prvním,druhém pokakání. na zapařeniny jinak netrpí,ale prostě jí nesedla ta kaše. Ted už vím,čemu se mám vyhýbat a dobrý.
Dr mi na to dala Pevaryl a na něj po prvním namazání dostala takovou alergii 😠 zadek měla rudej a jak struhadlo 😢 Při přebalování jsme brečely obě 😔
Podle mě, je to krvavé, reakce na špatně ztrávené jídlo 😒

ibolia
12. lis 2009

Ahoj, taky malá měla zadek opruděný až běda. Fakt až do krve. První jsem zkoušela všechny možné krémy na opruzeniny, pak i indulonu a na konec jsme skončily u doktorky a ta nám napsala imazol. Chvilku to trvalo, ale zabral naprosto úžasně. Ale musí se fakt natírat myslím jen max. 4x denně.

schwarzovka
12. lis 2009

větrat a imazol...malej to měl nejhorší po rajčatech... 😔
a maže se ten imazol jen 2x denně 😉 ...já ho mazala ráno a večer...
jinak nejlepší je prdku neutírat těmi vlhčenými ubrousky, to většinou ještě zhorší... 😉

soanpe
12. lis 2009

schwarzi
jj rajčata a broskve jsou prevíti 😖

petkula
12. lis 2009

nam pomohlo caste vetrani - odkryty zadecek a pousteni tepleho vzduchu bud fenem nebo vetrakem 😉 , maznuti lihem na pupik a krem Babylove...

mauska
12. lis 2009

My jsme měly taky "opruzeninu" hnusný červený flek kolem konečníku. nezabral bepanthen ani rybilka, tak mi v lékárně poradili imazol, že prý tam má jistě kvasinku. Mazaly sjme 2x denně asi 14 dní, udržovaly zadeček úplně suchý, sušila jsem jí ho i po vlhč. ubrouskách plínkou a větraly jsme ho a ono to pak naráz zmizelo 🙂
A teď s příkrmama máme taky někdy problém po kyselích přesnídávkách a tak, ale to vždy jen máznu sudocremem a je to pryč 😉

soanpe
12. lis 2009

ty jo ,líh na otevřenou ránu 😅 aaaauuuuu!!!!