Malá chce jíst jen sama, rukama. Jak je to u vás?

kyky
5. únor 2008

Malé je 14měsíců a nechce jíst jinak než sama- rukama.Je jí jedno jestli je to guláš nebo brambora. Jak je to u vás?? Moje mamka se dívá divně na to, že jí nechávám jíst samotnou, ale ona jinak nechce. Nikdy s jídlem nebyl problém, jedla skoro všechno a bez vstekání a jiných potíží.

mikca
5. únor 2008

no tak já myslím že v tomto období je to uplně normální ne..takže bych jí nechla obrnila se trpělivostí a snažila se jí dávat lžičku do ruky a až se s ní naučí trochu pracovat, tak začne používat lžíci....já malého taky nechávala patlat a v tom patlání jsem mu dávala normálně já....pak viděl že to jde lžící líp a ted už si tuhou stravu umí ncpat do pusiny sám lžící..takže klid ona na to přijde 🙂

kyky
autor
5. únor 2008

Nějak jsem z toho nervózní, když mi háže brambory na zem tak to neřeším, ale knedlík s omáčkou auuuuu ☹

aponchie
5. únor 2008

tak to bud rada ze ti ji sama ta moje madam se nechala krmit od nas skoro do dvou a pul let!jinak nesnedla nic a tim me vytacela byla schopna nejist celej den a rano se hlady poblit a zase nejist no desna individualita 😀 uz se to naucila ve skolce takze pohoda a hlavne uz z jidla nedelam zadnou vedu neresim ho nerikam ji porad jez kdyz nechce neji .jinak ja mam starou kuchyn plechovou a lino takze bordel neresim jednou za den to stahnu a je klid asi bych ale silela mit novou kuchyn a strikance ale takhle si pockam a pak udelam krasnou at to chvilku vydrzi 😀

paula
5. únor 2008

kyky, to je uplne normalni faze. 😉 Moje mala to ma ted taky tak. navic nesnasi bryndacek a kdyz ji ho dam, tak se ho snazi sundat az se na nem skrti 😠 takze ji bez bryndaku a dovedes si predstavit, jak vypada... 😝 resim to tak, ze ji dam neco co muze jist rukou sama a k tomu omacku ji strkam lzickou do pusy. Nejlepsi jsou na to testoviny - vrtule, nebo jine tvary, ona si strka do pusy rukou ty testoviny a vzdy kdyz otevre pusu, tak ji supnu omacku. Ryze jeste taky jde, sice je vsude 😀 ale aspon nenadela tolik spiny. 😉
Jak pises o tom knedliku z omackou, tak ji dej knedlik a omacku davej sama. 😉

johanda
5. únor 2008

kyky, mám stejně starou holku a stejné prasátko. 😉 Nech malou, ať se patlá, rozvíjí si jemnou motoriku 😉. Já jsem naopak ráda, že už se víceméně nakrmí sama, protože mě nebaví to do ní ládovat. Taky nesnáší bryndák, tak jí polonahá, nebo holt měním trička. Kuchyň občas vypadá všelijak, no co, občasné lokální setření to spraví 😉

kyky
autor
5. únor 2008

Moc vám děkuju, jsem ráda, že to s náma není tak špatné, nebo vlastně, že to není jenom u nás. Budeme bojovat a pozná se kdo z koho!!!!

ildik
27. únor 2008

zrovna jsem chtela zalozit podobne tema, mala je taky u jidla jako cune. Ale jeste neji sama (je ji 8 a pul mesice), ale strka si ruce do pusy, pak tou spinavou rukou vsude patla, takze musim vsechno obleceni prat. Neda se to nejak odnaucit (nez prijde patlaci faze - jedeni rukama)? Diky

aponchie
27. únor 2008

vdyt to je krasne 😀 hlavne fotit a fotik a fotit 😀