Malá je vzteklá, neposlouchá. Jsem z ní nešťastná

pavlanatlinka
30. dub 2013

ahojky mám prosbu mé malé je 16 měsíců už jí bude 17 měsícu za 14dní a začala se mě před měsíce hrozně vztekat když jdem ven a jdem do parku začne mě utíkat na volání nevnímá ignoruje mě když se jí schovám jestli mě bude hledat tak nic ani si mě nevšimně a jde si kam chce ona když jí vezmu za ruku že jdem někam jinám začne se šíleně vztekat kopat,řvát apod.. jsem zní už neštěastnbá nevím jestli tohle dělaj všechny děti v jejím věku nebo jestli jsem jen jediná jestli máte někdo nějaký rady jak nato aby přestala být taková budu ráda. Ted mě začla dělat to když jí nevyhovím když něco chce doma tak mě začne tahat za vlasy a ted začla mě i mlátit když jí dám po prdely je hysterická,a když jsme v krámě křičí že chce ham tak jí něco koupím i pití a po chvilce to začne vše házet na zem jako by mě dělal naschvály jsem zní vážně už neštastná. ☹

hojda
30. dub 2013

klasické období vzdoru 😉 pevné nervy, nejlepší je ignorovat nebo odvést pozornost a snažit se předcházet scénám svou předvídavostí, dobrá je knížka respektovat a být respektovám

stavba
30. dub 2013

Ahoj, to je klasické období vzdoru, u nás je to to samé. Synovi je 21 měsíců a začalo to taky kolem 1,5 roku. Nezbývá, než vydržet. Já se vždy, když to malého chytne, snažím odvést pozornost nebo zaujmout něčím jiným. Někdy to pomůže někdy ne.

renros
30. dub 2013

Vydrž, všechno pomine. Vím, že jsi zoufalá, já to měla u prvního také tak, ta druhá je v tom teď. Vždy si říkám "je to len fáza" 🙂 Všechno pomine. Pevné nervy!

evcounek
30. dub 2013

jo jo to známe my už máme asi 3 takové období za sebou a myslím že některé a ještě horší nás čekají (puberta). Já to zvládala tak, že když Luky neposlechl tak prostě bez řečí domu i s písničkou (ukrutným řevem) když to nepomohlo a začal to dělat často tak jsem měla i metličku (no spíš proutek ) je pravda, že dostal proutkem 2x a jen tak aby se spíš lek než aby byl seřezaný a stačilo to. Teď když jdeme do krámu a já mu to nechci koupit tak řeknu, že pití má doma (rohlík koupím vždy), nebo když jdeme kolem hračkářství a chce hračky (mimochodem má jich doma strašně moc) tak řeknu, že nemáme kounky, nebo, že když bude hodný donese to Jéžíšek. Je pravda, že nám v neděli budou3 roky, ale musela jsem postuně učit a vytrvat.
Mě teď začal dělat to, že když něco zakážu tak jde za babičkou (tchýní) a udělá smutý oči nebo začne fňukat a ta mu to dovolí. 😠 😠 😠

jenny.kay
30. dub 2013

Mám teď 17 měsíční dceru a přesně to samé - fakt na zabití, vzteká se kvůli každé blbosti a zkouší, co vydržím. Doufám, že se z toho dostane co nejdřív, nebo mě z ní brzy klepne.

lupinek82
30. dub 2013

Máme a známe, začalo to přesně v tomto období a teď mám pocit, že nás to opouští, střídají se lepší a horší týdny, ale ten nástup z hodné holčičky byt teda pěkný šok. Pokud cokoliv nechtěla, lehla na zem, řvala a mlátila nožičkama, doma sem ji nechala na koberci, aby si nic neprovedla a nechala vyvztekat, za čas se přijde pomazlit, venku, pokud je manžel se mnou se ji snažíme vzít a třeba odnést o kus dál, teď už třeba zkoušíme i vysvětlovat, opakovat, proč to nejde, ale tom prvotním vzteku ani nevnímala. Nebo pokud má přijít "nepříjemná" situace, několikrát to řekneme dopředu. Teď už je ten vztek kratší a ne tak častý, chodí se potulit a obejmout. Přeju pevné nervy, hlavně vydržet, na každé dítko platí něco jiného...

mysiiickaaa
30. dub 2013

Mám doma to samé jen v 18 měs.verzi, někdy mi přijde, že jen ječím, neposlechne, zákaz bere jako příkaz a ještě z toho má srandu a nic mě nenechá dělat, buď se budu věnovat jí nebo řve, někdy bych si přála být týden úplně sama (sice bych tak dlouho nevydržela 😀) ale jde mi o pocit, že jeden den dělám v klidu to co chci já a né jen to co chce manžel a dítě

miska85
30. dub 2013

Tak přesně to jak jsi napsala prožíváme cca od 1 roku. No prožíváme, ťukám 3x na dřevo - zdá se mi, že to pomalu ustupuje. N
a zavolání teda pořád nereaguje, ale už je méně vzteklý. Byla jsem někdy nešťastná....i přesto přeji pevné nervy a ať to brzo skončí.

lucidela
30. dub 2013

Malému začalo období vzdoru 2měsíce před 2. narozeninami, teď mu jsou 2 roky a měsíc a už ho to pomalu opouští 🙂 Vždycky, když dělá scénu, tak se ho důrazně ptám Co chceš? Co chceš? Tak dlouho, dokud neodpoví (někdy vypadám trochu jako cvok 🙂 ). Ale malého to uklidňuje a většinou odpoví Mámu nebo Mazlit, i když se původně začal vztekat z úplně jiného důvodu. Tak ho vezmu do ruky, pomazlím a je klid. Někdy i řekne, co chtěl, ale tím, jak se musel zamyslet a uvědomit si, co vlastně chce, se trochu uklidní a lépe si pak nechá vysvětlit, že to prostě nejde. Pak mu rychle nabídnu nějakou jinou zajímavou aktivitu nebo věc a většinou to funguje. Ale jsou samozřejmě i situace, kdy s tímto neuspěju, tak ho nechám, ať se vzteká. Většinou ho to po chvíli přestane bavit a jde se stejně pomazlit 🙂

lucyvivien
30. dub 2013

najlepšie je dieta ignorovat, nevšímat si ho ...ono ho to časom prejde, ale chce to dávku trpezlivosti 🙂

barcca5
1. kvě 2013

Našemu malému budou teď v květnu 3 roky a období vzdoru trvá asi už půl roku. Je pravda že na to zabírá ignorovat, odvést pozornost někam jinam, nebo prostě pochovat a pomazlit 🙂 Ale je to boj! 🙂 A taky je strašně drzý a nadává! Ale doufám, že toho snad přejde.