Malá má neustálou potřebu si odříhnout, musím ji nosit

luckaa
19. únor 2011

Ahoj maminky,mám takový dotaz.Naše malá má téměř neustálou potřebu si odříhnout.Když se nají,tak to je samozřejmost,že jí dáme odříhnout a chvíli ještě držíme ve vzpřímené poloze,než jí položíme,jenže mezi jídly několikrát začne brečet,slyším,jak jí to v bříšku žbluňká a musím jí vzít na ruku a chodit a pohupovat s ní než si odříhne(trvá to jak kdy,někdy 10minut,někdy půl hodiny,ale i dýl...takže jí mám pomalu celé dny na ruce 😔 ) je s tím spojené i to,že hůř jí.V noci naštěstí spinká hezky.Vyšetření na reflux nám dělali a bylo to v pořádku.Setkal se s tím někdo z Vás?

monapink
21. únor 2011

@luckaa ahoj,meli jsme podobne trapeni s nasi malou..Mudr to svadela na prdiky a koliky,pri kojeni po chvilce zacala brecet,take jsem si myslela,ze potrebuje odrihnout,tak jsem ji mela cele dny na rukou..to co se delo v jejim brisko,nelze ani slovy popsat ☹ Brecela,byla nevrla..A ja na tom byla stejne jako ona 😝 Pres den spatne spala,pouze v kocarku jsem ji donutila ke spanku..v noci take celkem dobre spinkala,ale to bylo pry vycerpanim...Teprve kdyz mi prestala pribirat na vaze a objevil se ekzem,dr nas poslala do nemocnice a tam nam zjistili z krve alergii na BKM 😠 Takze ja mam bezmlecnou dietu a mala je konecne spokojene miminko a ja spokojena maminka 😉 Dietu drzim poctive dva tydny a nase dite nepoznavam 😵 Kojeni jsem nevzdala,teda chtela jsem,kdyz mi rekli,ze je hladova,chtela jsem bezet pro sunar,nastesti mi to nedovolili a mala se rozpapala 🙂
Nechci strasit,treba je to u Vas jinak..Ja na tohle obdobi asi jen tak nezapomenu,byl to des,unavou jsem padala na pusu 😖 Myslim,ze kdyby nase doktorka poslouchala a mela zajem,ze bysme se nemuseli trapit cele tri mesice..

luckaa
autor
21. únor 2011

@monapink No,já už na tu alergii měla podezření delší dobu,ale doktorka mi řekla,že hlavním příznakem je právě ekzém a ten nemáme.Taky jsme měli problém i s prdíkama,ale to nám zjistili,že máme zúžený konečník,to už máme v pořádku,ale ty problémy s odříhnutím stále trvají.Včera mi třeba jedla v půl třetí odpoledne,večer po koupání,bylo vidět,že by jedla,ale pořád to v ní žbluňkalo,tak vytáhla jen 20ml a brečela až usnula a pak se vzbudila na jídlo až ve 23hodin....já bohužel nekojím,odcházeli jsme z porodnice na příkrmu,nebylo mlíčko.První měsíc jsme přibírali krásně,to bylo bez problémů,začlo to přesně na Silvestra v měsíci věku a od té doby přibíráme tak 100g týdně ..ten první měsíc to bylo třeba i 250g týdně.Byli jsme i v nemocnici,tam zjistili ten zúžený konečník a dělali vyšetření i na reflux a to bylo v pořádku.

monapink
21. únor 2011

to co popisujes,uplne se v tom vidim s malou,presne jak rikas chtela jist,videla jsem to na ni,ale vytahla jen treba 15,max 30,pak v ni vse zblunkalo a tak plakala,kroutila se,nic nezabiralo a vycerpanim usnula a v noci se budila,kolem pulnoci,pak ve ctyri rano a pak uz nespala,mela hlad! ☹ TO jsem nepoznala! ale jelikoz pribirala do sestinedeli pekne,doktorka nic neresila,ekzem jsme take nemeli!odbyla mne,ze to jsou prdy a bylo to 😒 pak jsem tam sla znovu za tyden a tak mi rekla,ze ma mala az kolikovity stavy a ze se neda nic delat,at vydrzim! a ja drzela a nevsimla si toho,ze ma hlad,hazela jsem to na ty prdy,ty jeji stavy a prevazovat ji,mne nikdy nenapadlo!to az v nemocnici jsem zjistila jak malo v poslednim mesici jedla,jeste ted je mi do breku 🙄 Ekzem se nam objevil az tyden pred 3 mesicni kontrolou,a to jsem si myslela,ze ma vyrazku,snedla jsem nejake to kiwi a mandarinku..jinak do te doby mela jen trosku suchou kuzi a to mi dr rekla,at promastuju,nic vic! stve mne,ze jsme se museli tak dlouho trapit..ja si neuzivala malinke hodne,spici miminko,ale rvouci! Teprve nyni jsem se od porodu poradne vyspala a hlavne jsem usinala s dobrym pocitem,ze mam vedle sebe v postylce svoje spokojene dite 😵

monapink
21. únor 2011

@luckaa jo a krevni testy na alergii Vam odebirali? vazne to,co popisujes mi pripomina nasi situaci a to byl des 😝

luckaa
autor
21. únor 2011

@monapink No,to myslím,že ne.Oni to všechno připisovali tomu zúženému konečníku,takže teď mi malá zas brečela,dostala jsem do ní zas jen 40ml mléka,takže až se vzbudí jdu s ní do poradny

monapink
21. únor 2011

@luckaa presne tak,to udelas nejlepe..ja kdybych to mohla vratit,byla bych tam pecena varena a nenechala bych se jen dvakrat odpalkovat,ze to jsou jen prdy 😒
Pak pisni,co a jak...drzim palecky,aby to nebylo nic vazneho..

luckaa
autor
21. únor 2011

@monapink No,tak jsme zpátky,alergie to prý nebude,když v rodině alergie nejsou,že to spíš vypadá na ten reflux.Doporučila nám sirup Gastrotuss baby a když to nepomůže tak znova na vyšetření toho refluxu,tak počkám co ten sirup a kdyžtak tam půjdu otravovat znova.

luthien.k
21. únor 2011

@luckaa, i když nemáte v rodině alergie, neznamená to, že ji malá nemůže mít, znám dost dětí s dobrou rodinnou anamnézou a přesto jsou to silní alergici! Jinak přesně jak píše @monapink, ekzém vůbec není nutný projev a když už, objevuje se nejčastěji kolem 3. měsíce. BKM může malou dráždit již na cestě jícnem a žaludkem a tudíž má ty projevy, co má.
Jestli chceš zjistit, jestli to je nebo není alergií na BKM, dá se to i bez doktorů - zkusíš vyměnit současné mléko za nutrilon alergy care nebo nestle althera a do pár dní bys měla vidět rozdíl, nejdéle do těch 14 dnů. Jsou to naprosto plnohodnotná mléka pro alergiky na BKM, uškodit to malé nemůže, jen pomoct.

luckaa
autor
21. únor 2011

@luthien.k Moc děkuju,vyzkouším 😉

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
luthien.k
22. únor 2011

@em_ka, nemusí mít jiné příznaky, opravdu záleží na tom, která část těla je tím alergickým zánětem postižena, pokud je to jícen, může to být často zaměněno s refluxem a jiné příznaky mít nemusí. V polospánku to tak intenzivně nevmíná, jako když je vzhůru, ale to samozřejmě spekuluju, zkrátka chci říct, že ABKM je celkem nevyzpytatelná a dětští lékaři o ní bohužel stále neví dost informací.

em_ka
Autor odpověď smazal
Zobraz
luthien.k
22. únor 2011

@em_ka, hmm, to jsem nějak přehlédla s tou kaší... Tak to fakt asi spíš nebude, no, nicméně kdyby se ty další příznaky objevily, tak víš, co první udělat - vyměnit mléko za plně štěpené a dělat z něj i kaše 🙂

monapink
22. únor 2011

@luthien.k mas pravdu,ze je ABKM nevyzpytatelelna a detsti lekari,se mi zda,ji celkem podcenuji.. 😝 Nase detska to svadela na prdy a mozna,ze kdybysme pribirali ani ten ekzem by pro ni nebyl alarmujici 😲 Jsem z ni celkem zklamana 🙄

luthien.k
22. únor 2011

@monapink, na to, že jí trpí něco mezi 5 - 7 % (možná více) dětí do jednoho roku, tak máš naprostou pravdu, že je podceňovaná a i maminky raději dají na všelijaké protikolikové rady porady a preparáty typu kapky na prdíky, než aby zkusili mléčné vysadit... Proto tu s tím na MK docela často "otravuju" 😀
Trávicí potíže plus ekzém, to už je hooodně velká pravděpodobnost, že o ABKM půje, to je fakt. Jinak dost dětí je na BKM jen "citlivých" (a nejde o alergii, prostě jen díky nedozrálému trávení je ta BKM dráždí a je dobré ji alespoň omezit), hlavně když to maminky při kojení s mléčným přehánějí (často opět na rady pediatrů, i dnes se najdou tací, co radí pít litr kravského mléka denně 😝 ).

nohata
14. dub 2012

@luthien.k Ahojky, chtěla bych se zeptat ohledně ABKM.. Malá má velmi podobné projevy, jak popisují maminky výše. Od malinka má problém s bříškem a protože už jí jsou tři měsíce a situace se nijak nezlepšuje, mám podezření na ABKM. Má problémy s odříháváním, po jídle si musí odříhnout třeba i 5x, pořád se kroutí - před jídlem, při jídle, po jídle, ve spánku, prostě pořád. Občas i odmítá jíst, asi 2x si nevzala cca 6 hod a ještě po 5 hod si odříhávala. Pokaždé když jsem ji přiložila, začala hrozně plakat. Je tomu týden, co jsem objevila na loktech i začínající exém ☹ Okamžitě jsem přestala jíst mléčné výrobky, ale už je tomu týden a pořád žádné zlepšení.. Pořád se kroutí a pořád odříhává. Za jak dlouho by se asi mělo projevit zlepšení? Už jsem z toho vážně nešťastná. Nemůžu s ní ani nikam vyrazit v kočárku, po 15-20 min se probudí a potřebuje zvedat na odříhnutí a na to bohužel ještě není pokaždé počasí. To samé do autosedačky, někam jet je pro ni doslova utrpení ☹ Děkuji za odpověď..

camelinka
14. dub 2012

nase mala mela takovyhle trapeni prvni tri mesice, v noci sme vzdy hodku spaly a dve prochodily a prorihaly,dost ublinkavala ale zavedenim prikrmu se to zlepsilo, takze to chce cas a vydrzet 😅

nohata
14. dub 2012

Naše malá si právě ublinkává minimálně.