Malá má panický strach z vysavače. Kdy to přejde?

krista
13. kvě 2009

Ahojky holky,
vím že tohle možná neřeším sama, ale nikde jsem nic podobného nenašla, tak si dovolím založit téma 🙂

Naše malá (14měs.) je od malinka hlučnější, neustále vyžaduje pozornost a vydrží řvát opravdu u všeho od jídla po hraní. Jako malý miminko vysavač a ostatní hlučnější věci jako vrtačku, mixér, fén atd. milovala, to ji uklidňovalo. Asi od 8měs. totální obrat, má příšernej hysterák skoro do vynechání dechu po celou dobu co je vysavač zapnutý, doufala jsem že to už přejde, ale nějak marně.

Úklid odsouvám na víkendy kdy je manžel doma, takže je s malou v jiné místnosti, ale už mě to začíná štvát, on chodí domů pozdě, takže přes týden neuklidim i kdybych o drobky zakopávala a víkendy taky neni vždycky doma. Snažim se malou s tím vysavačem různě seznamovat, aby mu dělala "nyny" atd. ale neni to nic platný 😖

Poraďte prosím kdy to přešlo u vás, jestli se teda dočkám někdy 😉

deina
13. kvě 2009

U nas to bolo rovnake - musela som kazdy vikend volat svokru alebo niekoho, nech sa s malym hra vo vedlajsej izbe, kym som rychlo vysavala. Mixer, fen, to iste... Trvalo to dlho, hadam aj pol roka, ale potom to preslo same od seba. Neviem, ci zvitazila zvedavost - raz bol takto so svokrom vo vedlajsej izbe, ja som vysavala a napriek tomu sa stale tahal za mnou. Tak vtedy som to vyskusala osamote, len s nim a najprv sa sice bal, ale potom si zvykol a uz sa neboji. Sice kazde vysavanie zaciname tak, ze sa na mna nalepi, stiska ma, ale po chvilke to prejde, osmeli sa a uz ho vysavac nezaujima a nevadi ho. Takze asi len vydrzat, raz to prejde.

masinka
13. kvě 2009

hm, asi ta moc nepotesim, ale Nelka ma dva a stvrt roka a hysterci doteraz. ked som fakt potrebovala povysavat, tak som ju zobrala na ruky a vysavala som jednou rukou....teraz je uz na to prilis tazka, tak vysava manzel. ked zapnem mixer, tak sa uteka schovat do spalne. fen neviem, nepouzivam
zaujimave ale je, ze odsavanie soplikov vysavacom jej nevadi (aj ked aj pri tom musi byt na rukach)
niekdey mi to pripada ze robi cirkus iba preto, aby bola zaujimava

a k narodeninam dostala taky hrackarsky vysavac s ockami a dodnes je zatvoreny hore v skrini, a vzdy ked ho najde na obrazku z katalogu, tak hovori ze "huuuuuuuu, nie"

andy80
13. kvě 2009

Tak Jiřík měl dřív taky panickou hrůzu z vysavače. Vždycky řval jako tur, když jsem ho zapla. Malou to od mala uklidňovalo, když brečela, stačilo zapnout vysavač a bylo po breku. Teď se jí líbí. Vždycky luxuju, když povečeří nebo posnídá, to je kolem drobků, tak to vyluxuju pod ní, v židličce a vezmu to i sní a ona se tomu děsně řehtá.

lylyna
13. kvě 2009

Ahojte, zaujala ma táto téma, pretože nášho Paťka som asi od štyroch mesiacov uspávala pri vysávači, raz som zistila, že pri ňom zaspal a odvtedy sme tak zaspávali deň čo deň, v noci nie, nechcela som pobudiť všetkých susedov. Aj som mala problém ho od toho odnaučiť, ale podarilo sa, aj ked uspávanie trvá oveľa dlhšie.

veroduan
13. kvě 2009

Ahoj, nám to prešlo asi v roku a pol, keď Samko chcel s nami vysávať, napodobňoval to s tou tyčou, aj sa tak zohol popod komody 🙂 tak neviem, asi zvíťazilo to, že to chcel robiť....teraz už vysávam popri ňom, aj soplíky si radšej sám vysáva, ale chápem ťa, je to na nervy a tiež, keď som mixovala, tak sa vždycky trhol, stál obďaleč alebo som ho musela mať na rukách
Držím palce, nech to malú skoro prejde..

peroli
13. kvě 2009

kristo a zkoušela jsi třeba nechat malou si hrát s vypnutým vysavačem?
Když byla Linda malá, taky měla jeden čas hrůzu z vysavače a fénu, ale pomohlo mi, že jsem ji párkrát tím fénem lehce ofoukla a usmívala se u toho a s tím vysavačem mi zas pomohlo to, že jsem ji ho párkrát dala do ručičky (vypnutej) a dělali jsme jako že vysáváme a asi na potřetí jsem ho třeba jen na vteřinku zapla a hned zase vypla aby si zvykla na ten zvuk a dokonce už snad napotřetí nebo napočtvrtý chtěla vysávat sama...
nevím jestli jsem to napsala aspoň trochu srozumitelně, ale snad jo 😀

krista
autor
13. kvě 2009

Tak koukám že je to dost individuální 😅

Od malinka jí odpravdu ten vysavač nedělal problém, naopak milovala ho, fén totéž, protože tím jsme ji taky jeden čas uklidňovali když hodně plakala a bolelo jí bříško jako miminko 🙂 Když někdo vrtal do panelu tak měla Vánoce 😀 no nechápu to, ale je to fakt o nervy, slzy jako hrachy a já prostě takhle neuklidím 😝 taky už jsem jednou vysávala s ní na ruce, ale to jsem vzdala, jsem ve 22tt a konečně začla chodit, takže si moje záda uleví 🙂

Když je vysavač vypnutý tak s ním nemá sebemenší problém, může po něm skákat, jezdit na něm po bytě a já nevím co ještě, ale jak uslyší ten zvuk tak by z kůže vyskočila, hlavu si taky myju po večerech nebo když je manžel doma, abych si ji mohla vyfénovat, popř. nefénuju a vypadám jako blbec 😀

Já jen nemám ráda binec, protože ona veškerej drobek kterej najde strčí hned do pusy nebo mi ho donese 😝

peroli
13. kvě 2009

tak to zkus ještě chvíli vydržet, podle mě se to brzo uklidní 😉

dididi30
13. kvě 2009

caute aj moj maly ma sem tam strach, ale uz neplace, len sa rychlo stvera na ruky 😀

other_side
13. kvě 2009

ten isty problem som mala aj ja s malym 😠 nemohla som si aj niekolko dni povysavat alebo nedajboze pustit mixer, to som mohla rovno zabudnut.. ked sme sli vonku a sli po chodniku a nahodou prefrcal kolo nas autobus.. proste vsetko co nejako hlasnejsie zaburacalo tak maly bol v hroznom krci, zapchaval si usi a plakal.. teraz uz to tak nejak nevnima ale su momenty kedy aj teraz si vsimnem ze mu hluk vadi. asi to dlhsie trva kym si deti zvyknu na hluk

peppapig
13. kvě 2009

Nase M mela asi do 10ti mesicu hruzu z mixeru a kuchynskych robotu, ale ne az tak ze by se placem zajikala, plakala vriskala ☹ ale bohuzel nemela jsem jine vychodisko nez mixer pouzivat. Zvykla si a je po strachu.

Co kdyby jsi koupila nejaky detsky vysavac co vydava zvuk (urcite to bude velmi tiche) a postupne zkousejte vysavat spolu a mala si mozna zvykne, ze se budes divit. Jinak netusim, co by mohlo zabrat,a le kazdopadne to s vekem zmizi.

susik77
13. kvě 2009

ahojte. napadlo ma, ci nepouzivate tak ako my odsavacku na vysavac na odsavanie hlienov. mala sa tiez boji vysavaca a myslim ze kvoli tomu, ze to ma spojene s odsavanim. zda sa mi, ze ked dlhsie neodsavame a castejsie vysavam, tak je kludnejsia, vidi, ze sa vysavac pouziva aj na ine veci 😉

tonicka
13. kvě 2009

nam vadil len vysavač, a ziadny detsky nepomahal, nemohla som vobec vysavat... potom som zacala postupne tak ze ked pozerala rozpravku alebo sa hrala v izbicke tak som na druhom konci za privretymi dverami povysavala a postupne presla blizsie k nej... teraz jej to uz skoro nevadi, ale nepride velmi za mnou ked vysavam, ale nejaci 😉 ale trvalo to skoro rok...

bashka
13. kvě 2009

ja ked zapinam vysavac, tak uplne na minimalne sanie a postupne pomalicky pridavam...tiez zacala mat az panicky strach po jednej chorobe a neustalom odsavani...no ale vysavat sa musi, tak som vymyslela toto, vtedy to tak nezacne hucat, chvilu stoji obdalec a potom uz vysava so mnou, nenapadne pridavam a ani si nevsimne a je povysavane 🙂

mkr
13. kvě 2009

my teš máme strach skoro ze všeho nejdřív vysavač, teď sekačka, vše co je hlučnější jí vadí 😒

krista
autor
13. kvě 2009

Malá právě když vysávám v místnosti od ní tak za mnou přiletí a skáče kolem a úplně jančí a šílí 😖

Susik77 odsávačku na vysavač právě nepoužíváme, malá měla rýmu jen jednou jak malý mimčoa to chvíli. No to si nedovedu představit kdyby na tu rýmu trpěla a potřebovali bychom to.

Určitě nezbyde nic jiného než vydržet, ode dneška máme nový vysavač s regulovatelnou sílou sání, takže tím pádem i hluk je menší, budu to muset nějak postupně zkoušet, ale radši vysávat o víkendech když se může držet taťky 😝

susik77
13. kvě 2009

krista-tak asi jej vadi len ten hluk. ja vysavam vacs. cez vik., ked je mm doma zavrem dvere do izby a on je v druhej izbe s malou.

krista
autor
13. kvě 2009

Susik já právě teď taky, ale manžel neni moc doma a já se na ten binec nemůžu dívat 😅 ne že by to bylo nějak příšerný, ale máme docela náchylnej koberec a tmavej, takže fakt je vidět každý smítko a jak jsem říkala malá to strašně ráda "žere" a to pak žere mě 😀

susik77
13. kvě 2009

hm, mozno ju skus ucit na to postupne. aj s tym postup. zvys. vykonu vysavaca je to dobry napad.

bertica.h
13. kvě 2009

aj naša malá sa vysávača bála..bola ako zaseknutá,alebo vrieskala.Tak som ju netrápila..
neviem ani ako..prestalo to..

viem,že som dosť dlho nevysávala,ale chodila s metličkou a lopatkou.. 😅 😅
a niekedy ju zobral manžel von,alebo boli na balkone(v lete) a ja som vysala,alebo manžel..prešlo to,teraz vysávame spolu 😀
každá so svojim vysávačom 😀

to su obdobia..teraz sa zasa bojí múch,pavukov..bála sa tmy..je to normálka 😉

berynka
13. kvě 2009

Kristo, a co si pořídit ten vysavač do ruky? 😅 Aspoň přechodně, když se třeba víc nadrobí 😉 . Ale jak řiká moje kamarádka: "Vzniká na tom závislost!", tak bacha!!! 😀
Ale jinak si asi bude muset vaše malá zvyknout, nebo se naučit jíst nad dřezem, jestli to bude trochu podobné jako u nás. Naivně jsem si myslela, že čím bude Hedu starší, tím jako bude víc čisto a uklizeno... zatím je situace taková, že lux vyndavám v průměru tak 2x denně a to si o sobě nemyslím, že jsem na úklid extra zatížená 🙄.

mircka
14. kvě 2009

Ahojky, malej vysavač zbožňuje. Když to přeženu, tak je to jeho nejoblíbenější hračka. 😀 😀 😀 Hned ráno běží k místu, kde je vysavač uklizenej a domáhá se, abych ho vyndala. Při vysávání pomáhá (drží se mnou tyč). Nechávám ho občas si pohrát s vypnutým vysavačem - to jezdí s tyčí po zemi a "vysává". 🙂 😎 Nezanevřel na něj ani přesto, že používám odsávačku hlenů na vysavač (odsávání je "porod").
Ale mixér či vrtání do panelu je horor. To hned začne plakat a letí se někam schovat. Teď nad náma probíhá rekonstrukce bytu, tak si to užíváme. 😝 😠
Osobně bych se přikláněla k tomu, nechat vypnutej vysavač nějakou dobu volně ležet, třeba si ho malá "ošahá" a přestane se jej bát.

krista
autor
14. kvě 2009

Berynka ten vysavač do ruky neni špatný, ale zrovna jsem si "vybrečela" nový normální tak by manžel asi neskákal nadšením, jednodušší bude když bude častěji doma abych mohla uklízet a bude to 😀 malá sice v obýváku nejí, ale i tak prostě doneseme drobky na ponožkách nebo tady naprasíme my s manželem 😀

Já věřím, že si zvykne, jen jsem doufala, jestli je nějaký ten věk kdy třeba ten zlom přijde, abych se taky měla na co těšit 😀 no je to vážně dítě od dítěte 🙂

Teď jsme dali vysavač do haly, malá si tam na něm a s ním může dělat co chce, to ji vážně nevadí jak je vypnutý, tak uvidíme až budeme příště vysávat 😅 🙂

Každopádně díky všem za rady 🙂

akejka
14. kvě 2009

krista u nás je to presne to isté. Keď mala Lucinka niekoľko mesiacov, tak pri vysávači spala v autosedačke...Ale asi od 9 mes. sa strašne začala báť vysávača. Ona sa ho bojí, aj keď je vypnutý položený na zemi...ako ho zbadá, strašne sa rozplače...tiež nechápem, prečo sa ho z ničoho nič začala báť.
Riešim to tak, že vysávam, keď spí v spálni...alebo vysáva manžel, keď sme vonku...
Uvidíme, kedy to naše babuľky prejde...držím palce 😉

katka76
14. kvě 2009

ahoj, strach z vysavaca trapil aj nas, vysavala som jedine vtedy, ked bol mm s malou prec, ona sa ho bala aj ked vosla do komory, kde je odlozeny. my sme to vyriesili spolocnou navstevou predajne, kde sme skusali jej reakcie a kupili sme supertichy 🙂 od tej doby mi pri vysavani pomaha.