Malá miluje vodu, ale potápění ne. Mám ji trápit?

modramys
2. říj 2008

Ahoj holky, prosím o radu.....Nedávno jsme s malou začali chodit do plavání. Vodu od narození miluje, koupe se s náma ve vaně, i plavání ji moc bavilo...jenže minule jsme začali trénovat potápění. AA šup - dítko se usměje - chrst mu vodu do obličeje...no nějaká nadšená jsem z toho nebyla, ale říkala jsem si, že nějak se to přece naučit musí...malá ani moc neplakala. Dneska jsme zkoušeli první ponoření ....no taky to zvládla ale ten její výraz bych vám nepřála vidět. Bouhužel se mi zdá, že od té doby co trénujeme, si to ve vodě tak neužívá, dneska po potopení víceméně celou lekci proplakala (to je pro nás věc nevídaná aby ve vodě plakala), je taková neuvolněná, prostě není to ono. A tak si říkám jestli se na to nevykašlem.....nadšeně na mě kouká a já ji šoupnu pod vodu...co si asi musí myslet? Moc bych chtěla aby se uměla potápět a aby ji to bavilo jenže zatím mám pocit, že jí tím spíš otrávím a že ji to ve vodě nebude bavit a to bych nerada. A tak se vás chci zeptat stojí to fakt za to?

dripik
22. říj 2008

Ivis, naše malá je taky hubeňourek, v kurzu nejmenší, vodu miluje a teplota jí nijak nevadí, doma se koupe ve 34-37C jak kdy a v bazéně mají 33C...
Kolik máte teplotu vody na plavání v bazéně?

I přesto, že vodu miluje napoprvé jsme ji s manželem vzali jen tak do bazénu abysme věděli jak bude reagovat za 1) na velký prostor s vodou a za 2)na teplotu vody 27C
Ale protože se blíží zima tak jsem začala jezdit na kurz sice dál od bydliště(do jiné části Prahy) ale je tam voda 33C...

Zkoušela bych asi to plavání doma,zkuste přijít na to, zda jí vadí ta teplota vody nebo se jí na plavču stalo něco, co pro ni byl šok a dodnes se jí to s tou vodou spojí...

ivis
23. říj 2008

Ahoj Dripik, děkuji za odpověď. No u nás asi bude problém v té teplotě vody, máme na bazéně jen 28C. A doma jsme vždy koupali v těch 35-36C.
Včera už jsme měli teplotu vody doma sníženou na 33C a bylo to po třech dnech poprvé bez breku. Sice když jsme chtěli plavat tak začala poplakávat, protože mě necítila pod sebou(no je to mamánek), ale já doufám, že do neděle se to zlepší a budeme v pohodě. Tedy hlavně Lucka bude v pohodě. Nechci to vzdávat a věřím, že Lucce vodu nijak neznechutím a bude se tam cítit fajn stejně jako já.
Téda 33C teplota vody v bazéně je parádička. Přeci jen v Praze jsou lepší možnosti a větší výběr než u nás na venkově 😉

jitka711
25. říj 2008

Také navštěvuji s malou plavání. Hned třetí lekci jsme se potáppěly pod vodu. Malá má vodu hrozně ráda. Měly jsme nacvičoval heslo žblunk a plívat jí hlavu ze zadu. Je fakt, že už od malička jí učím na cákání do obličeje. Málá se potápěla 3x a s úspěchem. Vůbec neplakala a ani se netvářila nějak v šoku. Naopak pak neustále při plavání na bříšku chtěla neustále strkat obličej pod vodu. Myslím si, že každý dítko je individuální. Příště to může ibýt jinak. Podle toho jak bude naladěný.