Malá nechce vydržet v ohrádce. Mám ji nechat brečet?

sandra81
6. zář 2007

Holky nevite jak mam malou (6mesicu) naucit aby byla sama v ohradce nebo v lehatku? Vzdycky se ji tam libilo ale ted nejak asi tyden pokazdy kdyz ji tam polozim zacne silene rvat a neprestane dokud ji nezvednu. To pak hned ztichne. Je uplne hystericka. Ale nechci aby si myslela ze kdyz poradne zarve ze ji hned vezmu do naruce. Ale jak dlouho ji mam nechat vyrvat? Mam pocit ze neprestane ani za hodinu....

amina
6. zář 2007

Ahoj Sandra81, zazivame neco podobneho. Malemu bude za tyden 7 mesicu a chova se uplne stejne. Skoro nic pres den neudelam, je v klidu, jen kdyz u neho sedim. Asi vznika nejaka zavislost, fixace na matku. Doufam, ze to brzy prejde. Drive si vydrzel hrat klidne hodku sam, ale to ted nehrozi. Jen se snazim ho zklidnit slovne drive, nez ho vezmu do naruce, aby vedel, ze si placem pochovani nevymuze...

nilita
6. zář 2007

Ahoj holky, můžu s Váma jen souhlasit.. mě to malá začla dělat okolo 7 měsíce, nikam bez ní nemůžu furt u mě. Četla jsem,že v tomhle období začíná být fixace na matku ... 😖 jak psala amina.. Semnou musí malá i na wc, jinak řve a řve. V postýlce jí nemůžu nechat ani 5 minut, hysterický brečící záchvat... 😝 😝 Jojo at žije vyčůranost, malá taky by chtěla furt chovat ,to ji radši necham vyvztekat a vybrečet... nesmí se s chováním přehánět no..

januskaababoo
6. zář 2007

Ahoj holky...je mi vas lito a uz se taky tesim, jak mi mala vleze do toho kriciciho obdobi...kdy to tak prejde? A jak se zachovat? Uklidnit teda slovne a pak na ruce? Mozna, ze tu donde nejaka mamca, ktera ma uz to obdobi za sebou...zatim preju pevne nervy a usmev na tvari!

nilita
7. zář 2007

januskaababoo- hele to já nechávám malou hcvíly být at se vypláče a i vyvzteká a nakonec pochovam dám na pít čaje, ale určitě jí moc jako nelituji ví, nevim jak to napsat ,děti vycítí, že je pak jako moc slovíčkama uklidnuješ a tak 😖 a pak toho i využívají...no zatím to období nevím,kdy přejde ale byla bych ráda aby co nejdřív 🙂

karotky
7. zář 2007

😀 😀 😀 To snad né!
A já si myslela,že když Ádu teď naučím "samostatnosti",že bude klid. 😅

nilita
7. zář 2007

karotky, to jsem si myslela i já.. ale padnul 7měsíc a sama vidíš co tu píšem 😀

karotky
7. zář 2007

Snad ta fixace není doživotní,............nebo jo? 😕

nilita
7. zář 2007

ne jáj si myslim,že ne kamarádka měla ten samí problém a malýmu padnul rok a praví opak.. hrál si sám , už ani moc nechtěl chovat a tak.. 😅 aasi u každýho dítěte je to jiné.. 😕

grisgot
7. zář 2007

Ahoj! Nám je 4,5 a jsme stejní závisláci! 😖 Zjistila jsem pomyslnou hranici půl metru..jakmile jsem za ní, prcek začne plakat. Neumí být sám ani dvě mintuty! Nejspokojenější je, když ho mám na klíně.. Takže domácnost vázne, protože se mi ho nechce nechat plakat..párkrát jsem to zkusila, jako jak dlouho vydrží brečet, ale on by brečel klidně celý odpoledne 😖 Celou dobu si říkám, že je ještě malý učit ho samostatnosti..mě přijde i to 7 měsíční mimčo malinký..učili jsme se ve škole (Psychologie), že v prvním roce si dítě buduje pocit bezpečí..a že s výchovou začít až od jednoho roku. Jenomže to se těm psychologům mluví, že? Když se můžou jít v klidu vyčůrat a uvatřit si oběd 😝 😝

Karotky..víš co, chlapi jsou prakticky doživotně fixovaní na matce..tím zdravím Adámka 😀

zuzka1000
7. zář 2007

Holky to jsem ráda, že v tom nejsem sama. Ještě před 14 dny jsem měla to nejhodnější miminko, které vydrželo samo a hrálo si a prostě pohoda. Ale pak přesně co tu popisujete, když se vzdálím plaká a vzteká se a chtěl by být pořád na ruce což taky nejde pořád. Prý to graduje okolo 8 měsíce kdy je fixace na maminku největší a pak pozvolna ustupuje.

sandra81
autor
7. zář 2007

No standart rada asi na nase maly rvouny neexistuje. Jsem z te me priserky vyrizena. Prisla jsem na to ze rvaci doba je tak od pul 11 do...no dokud s ni nekam nejdu, nebo ji pochovam. Takze taky by rvala jinak snad cely den.Uz jem premistila i ohradku, rikala jsem si, jestli tam nema spatny zony...ale rve dal. Pristi tyden s ni jdem k osteopathovi, nemate s tim nekdo zkusennosti? Me nekdo rikal (tady v NL kde bydlime) ze ten nekdy rvoucimu miminu pomuze.

ladunka
7. zář 2007

Holky, doporučuju dítě nosit, šetří to nervy jak děťátka, tak i maminky 🙂 Moje dcerka má taky periodická období, kdy chce být hodně u mne, většinou mne to ze začátku štve, pak si vzpomenu, jak mi moje maminka mi u týdenního miminka radila, že ji mám nechat si trochu zakřičet a nechovat ji, když se toho dožaduje 😖 Říkala jsem jí i sobě, že od toho jsem doma, abych se svému dítěti věnovala, mimochodem jsem za to i placená 😀
Takže já v těch závisláckých obdobích beru šátek a nosím, a to i doma. Naposledy jsem s dítětem v šátku pochodovala po bytě předevčírem, rostou nám zuby... S dítětem v šátku si můžu dojít na záchod, pověsit prádlo, uvařit, jít ven nakoupit. Karolku se pak po nějaké době tulení a nošení nabaží a zase se vydá samostatn+ objevovat svět. Čím je dítko menší, tím je snazší ho nosit, má rada tedy je neprošvihnout dobu, kdy to ještě jde 🙂

niega
7. zář 2007

Proboha! Co mě ještě čeká??? 😕 Mám dvouměsíčního cvrčka, který od 3. týdne odmítá spinkat počas dne, v poslední době začal občas i vyvádět v kočárku, když se mi chce na záchod nebo když se sprchuju, mám ho vždycky u sebe... Doma se kolem sebe už radši ani nerozhlížím, jakej je tu binec. Fakt bude hůř?! 😝

kupinka
7. zář 2007

To tak nemuzes brat,kazde mimi je uplne jine. Treba budes ta stastne,ktera bude O.K.,a mimco pak bude zlaté. Ale jenom třeba 😉

karotky
7. zář 2007

Ladunko..........ale co když má maminka záda v pr..........z předchozí práce a zdrav.stav jí nedovolí,aby mimčo(to naše už má skoro 8kg 😅 )tahala pořád na sobě?
To si má zadělat na inv.důchod?
Beru,že když mimču rostou zuby a má jiný problém,proč ne...........nejsem proti. 😉 Ale pokud je to jen z nudy,tak se snažím,aby se Áda zabavil sám.A nebo cvičíme zvedačky(jak nám radila doktorka),zkoušíme převalování ze zad na bříško(sami to ještě neumíme 😖 )a nebo zkoumáme nohy.Musím na to mít ale čas a to celý den nemám. 😅

niega
7. zář 2007

Kupinko: Díky za povzbuzení. No uvidíme... Teď jsem ještě nahlídla do dalších diskusí - o dudlících nebo o rostoucích zoubcích a moje depka se prohloubila 😝 . Mrňous totiž dudlík nikdy v puse neměl, ale vidím na něm, že by dudal rád... Tož nic, musíme to brát tak, jak to je, a radovat se z toho, co mimčo s sebou přináší. 😵

ladunka
7. zář 2007

Karotky, no jo, to je potom pitomý ☹, s bolavými zády zkušenost nemám. Nosím od tří týdnů a moje tělo si na zátěž postupně zvyklo, taky je pořád ještě prima rozdíl nosit osmi a půlkilové dítě (v současné době to moje) a sedmnáct těhotenských kil. Taky jsem nikdy nemusela nosit pořád, když byla Karolka spokojená a schopná si hrát sama, nechala jsem ji. Když ne, kromě jiného se nosila a nosí.

Je mi líto že Tebe záda zlobí. Co na to říct, asi jen že není univerzálních řešení ☹

nilita
7. zář 2007

Ahojík naprosto souhlas s karotky!! 😉

cecil
8. zář 2007

Ahoj. Já slyšela, že kolem osmého měsíce dítě poznává strach z osamocení, uvědomuje si, že není natrvalo spojeno s matkou.Začíná se také bát cizích lidí. Myslím, že nepomůže nic jiného než dítě ubezpečit, že jsme s ním a že ho neopustíme.
A nemyslím, že by šátek ničil záda, naopak. S prvním dítětem jsem šátek neměla a skončila na rehabilitaci.Teď když malou vezmu do šátku, záda mě nebolí tak strašně, jako bych ji tahala na rukách. Má šest kilo.

Ono to nakonec přejde, tak jak všechno a nakonec budou samostatné dětičky naše až moooooooc 🙂.

drago
8. zář 2007

Sandro já jsem četla, že do 6měsíců se dítě v ohrádce cítí bezpečně, ale po 6měsíci se to obrací a dítě tam nechce být. Malá dělala to samý, tak jsme ohrádku zrušili, udělali velkou podložku v obýváku a je tam spokojená. Kdykoliv se zamnou může doplazit, necítí se stísněně a já ji nemusím nosit na rukách. Malá mi nechce ani dýl sedět na klíně. Radši se plazí, hraje si.

sandra81
autor
8. zář 2007

Drago, jenze nasi male je ted teprv 6 mesicu (v patek ji bylo) a plazit se jeste neumi, takze nekam ji dat musim. Na zem ji taky nekdy davam, ale i tam po chvili zacne rvat. A navic mame psa, sice malyho ale nekdy je divoky takze se bojim aby na ni neskocil. Ja spis doufam, ze to bylo jen rvaci obdobi...

poupe
8. zář 2007

mame taky 5,5mesicu starou holcicku,vzteka se na zadech,na brise,ze ji to nejde,tak ji davam sedet do rohu sedacky a to se ji libi ze vidi a prestala se vztekat,(uz skoro sama sedi)